ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

בין פניני נורבגיה, כולל הליכה לצוק הדרשן תכנית מיוחדת לשומרי מסורת , 12 ימים

נורבגיה, היפה והמסקרנת ביותר מבין מדינות סקנדינביה – קרחונים, פיורדים ותרבות מפתיעה. סיפורי גבורה ומיתולוגיה ויקינגית לצד אגדות עם הקשורים בטרולים החביבים וכל זה על רקע הנופים שנחשבים בעיני רבים ליפים ביותר באירופה. טיול מיוחד המשלב גם הליכות קצרות בכל יום, הפלגות בפיורדים וטיול "מיני טרקינג" על קרחון והדובדבן שבקצפת טיפוס (לא קל אבל אפשרי לכולם) על מצוק הדרשן, אחת מנקודות התצפית היפות בעולם.

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בנורבגיה?

 

מסלול מיוחד – מסלול הטיול המיוחד שלנו לנורבגיה משלב טבע עשיר, נופים עוצרי נשימה של פיורדים מרהיבים, פסגות הרים מושלגים ונופים עוצרי נשימה. בשל זמן הטיול המורחב יחסית לנורבגיה, נפתח בפנינו הצוהר להכרת האזורים שהם גם מחוץ למסלול התיירים השחוק בנורבגיה ומאפשרים הכרות עם אזורים שבטיולים המאורגנים ההמוניים פשוט לא נגישים.

 
הליכות ברגל – באיילה גיאוגרפית אנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר להכיר מדינה היא באמצעות הרגליים מסלולי הליכה יפים ולא קשים המאפשרים לחוש מקרוב בדרך בלתי אמצעית את הטבע הקסום והנופים עוצרי הנשימה של נורבגיה.

 
בגלל ההדרכה – כי נורבגיה היא לא רק ויקינגים ופיורדים. בנוסף ליופי עוצר הנשימה נבחין בעזרת המדריך בחידות שמעבר וביחסים המרתקים שבין האדם לנוף הייחוד ; החל מדרכי הסתגלות למזג האוויר הקשוח ברוב ימות השנה ועד לאמנות המודרנית שהולבשה על הנוף וכמו צומחת מתוכו

 

בגלל האטרקציות: שייט בפיורדים, צוק הדרשן והליכה הקרחון – במסלול הטיול שלנו לנורבגיה אנו בוחרים שלא להסתפק בליסוע לאורך הפיורדים המרהיבים, אלא גם לחצות אותם בשייט. לא פחות מ 11 הפלגות יקחו אותנו אל לב פינות החמד הקסומות, כולל אי הציפורים ופיורד גיירנגר. לא נוותר גם על אחת הנקודות היפות ביותר בנורבגיה – צוק הדרשן; טיול רגלי של כשעה וחצי יעלה אותנו אל במת צוק מדהימה התלויה בין שמיים וארץ. אטרקציה בלתי נשכחת נוספת היא הטיול על הקרחון, המתבצעת בעזרת ציוד מיוחד ונחשבת לחוויה גם למי שחשב שעשה כבר הכול....

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול לנורבגיה לשומרי מסורת 16-27.6/19


 

יום 1 >  יום א': תל אביב –  אוסלו  -  לילהאמר

נמריא בטיסת בוקר מנתב"ג ונגיע לאוסלו דרך יעד ביניים באירופה . עם נחיתתנו באוסלו נחבור לאוטובוס  ולנהגנו שילוו אותנו בכול עשרת ימיי הטיול.  נצא משדה התעופה בדרכנו צפונה אל לילהאמר.  נעלה למיתקן של אולימפיאדת החורף לתצפית יפה על העיר . נבקר במוזיאון הפתוח הגדול  והחשוב בנורבגיה שם נבחן מקרוב את אורח החיים הנורדי.  המוזיאון  שהוא בבחינת שמורת טבע מציג מבנים שונים שהובאו במיוחד מכל  רחבי נורבגיה, בעזרתם  של מבנים אלו נוכל לעקוב  אחר התפתחות האדם והישוב בנורבגיה מאז המאה ה12. נלון באזור לילהאמר.

  
יום 2> יום ב': שמורת פר גינט- עמק המפלים – קריסטיאנסונד

עם בוקר נצפין לשמורת טבע יפה הנושאת את שמו של  פר גניט,  גיבור המחזה  המפורסם שכתב הנריק איבסן. נהנה מהנוף המיסטי ונעשה הכרות עם המיתולוגיה הנורדית המשמשת רחם הלאומיות הנורבגיות של המאה ה – 19. נרד לטיול קצר בין שכיות החמדה הנופיות בשמורה,. נמשיך ונעלה צפונה בדרכנו אל הנוף הנורבגי הבראשיתי והפראי  לדומבס   מכאן נמתחות הדרכים לארץ הטרולים האגדית ולארץ רמות האייל הצפוני.נטייל  ברגל לנקודת תצפית מיוחדת המשקיפה  אל נוף הרמות ביתם של עדרי האייל הצפוני וכבשי המושק. נמשיך צפונה לאורך עמק המפלים הנהדר. לקראת ערב נגיע אל קריסטיאנסונד שלחוף הים הצפוני ם כאן נלון.

 
יום 3> יום ג': קריסטיאנסונד- הדרך האטלנטית - אולסונד

היום נפגוש תצורות נוף מהמסעירות ביותר הקיימות על פני הגלובוס שלנו, אשר נוצרו במפגש הייחודי שבין הפיורדים לים הצפוני; איים המנקדים את המרחבים הכחולים, מפרצים עמוקים ומפותלים וביניהם כבישים תלויים באוויר. כל אלו יוצרים מראה של קו חוף  מורכב ובלתי מובן מחד, ייחודי, מרגש ובלתי נשכח, מאידך. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לנורבגיה. לחגיגת הטבע מצטרפים מאות אלפי פרטים של עופות ים המקננים במצוקים התלולים. נטייל לאורך  החוף המפורץ נדאה יחד עם הדרך האטלנטית המפורסמת בין כפרי הדייגים, בהם נעצור לטעום את אופי החיים של כפריי הצפון. נבקר בעיירה הציורית הקסומה אולסונד ואם יתאפשר נצא לטיול רגלי יפה באי שהוא שמורת טבע שעניינה  הגנה על מושבות קינון  של עופות ים.  נלון באזור אולסונד.

   

טיולים מאורגנים לנורווגיה טיול לנורווגיה לשומרי מסורת טיול מאורגן לנורבגיה לשומרי מסורת

       צילום: איציק שפירא

  


יום 4> יום ד': דרך הטרולים- - שייט בפיורד גיירנגר- ונסיעה על דרך נופית מרגשת.

עם בקר נצא אל דרך הטרולים העולה ב 11 סרפנטינות אל המצוק של מפל סטיגפוסן. נצפה אל המפל הנופל אנכית 180מ' אל תחתית העמק ונסייר בקניון גודברנדסוויט הציורי. נסיעה קצרה תוביל אותנו אל נהר ה - Valldola המתחתר בעוז במסלע הקשה. מחופי אחת מעיירות הדייגים נעלה לשייט קסום על הגיירינגר פיורד שתויג על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית. מוקפים במצוקים אדירים נפליג בין נופי הפיורד רבי העוצמה לעבר העיירה גיירינגר. נעלה לתצפית יפה אל הפיורד הקסום וההרים המקיפים אותו ונתפתל עם "דרך הנשרים" אליה מתגלים הנופים המרהיבים של ארץ הקרחונים והפיורדים. נחצה את הרכס בדרך נופית יפה, הדרך הראשונה שנפרצה בהרי נורבגיה, כבר לפני יותר מ -130 שנים. נבקר במפלי וידאפוסן ואובסטפוסן ולקראת ערב נגיע למלוננו 

 

יום 5> יום ה': קרחון בריקסדל - מפלי אידספוסן

היום נצא לטייל לרגלי קרחון בריקסדל הכחול, המהווה את שלוחתו המערבית של יוסטדאל, גוש הקרח העצום, אחת מנקודות הציון החשובות במסגרתו של טיול מאורגן לנורבגיה. נטייל גם סביב האגם היפה שנוצר לרגלי הקרחון. נמשיך אל מפלי אידספוסן המפורסמים בנורבגיה, בשל דייג דגי הסלמון. נצא להליכה קצרה לצדם של האשדות הקוצפים והמתקנים המיוחדים שלאורך הנחל. נחצה מספר מנהרות שנחפרו מתחת לכיפת הקרח . נלון באזור.

 

יום 6> יום ו': הליכה על קרחון ניגרהברין- "הדרך המושלגת" - ברגן

עם בוקר נצא לקרחון יוסטדאל המזרחי. נצטייד במדריך מקצועי ובנעלים מיוחדות, ונצא להרפתקאה בעולם הקרחונים והתרבות שהתפתחה סביבם. נטייל על גב קרחון ניגרהברין, נדלג מעל הסדקים הנפערים בו ונחוש מקרוב-קרוב את חווית הטבע הכל כך רחוק מהמזרח התיכון. נרד מהקרחון ונעלה על "הדרך נוף", הנכללת בין "דרכי הנוף הלאומיות" בזכות המראות והחוויות שמזמינה דרך ייחודית זו בניהן נקודות תצפית אל הפיורד הארוך בעולם נקודות עניין המתמקדות באומנות ואדריכלות נוף שאין שני לה . עם סיום סיירנו נרד מערבה לעבר האוקינוס ולקראת ערב נגיע לברגן.נלון בברגן.

 

יום 8> שבת בברגן

שבת בברגן שם נערוך סיורים ברגל בתחום שבת.

 

יום 9 > יום א': בין שתי ערים - ברגן- סטאבנגר

את הבוקר בברגן נתחיל בעליה לתצפית מרשימה מהר פלאוין, לעבר המרכז העורבני השני בגודלו בנורבגיה. לברגן בירתה הקדומה של נורבגיה המוקפת פיורדים ומפרצים רבים יש היסטוריה מרשימה בשל מיקומה ותנאי האקלים המיוחדים שבה. בתום התצפית נרד לסיור קצר בעיר שפריחתה החלה בשלהי ימי הביניים בזכות המסחר הייחודי והענף שהתרכז בה. נשוטט ברובע ההנזיאתי בין בתי המסחר העתיקים שהפכו ברבות השנים לחנויות בוטיק מצועצעות רובע עתיק זה הוכר על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית, נקנח בשוק הדגים התוסס. כאן נוכל נזלול בכול פה את תנובת הים הצפוני. עם צהרים נעזוב את ברגן בהפלגה בין האיים הדרומיים בדרכנו לסטאבנגר אשר במחוז רוגלנד שהתפרסם בנופיו המבותרים, ובראשם צוק הדרשן. עם הגיענו לסטאבנגר נצא לטייל מעניין בעיר הנעימה השוכנת לחוף מפרץ ציורי. סטאבנגר היא המעוז של הכלכלה הנורבגית החדשה, ושל הדיפלומטיה השקטה שני יסודות מהותיים המעניקים לנורבגים עוצמה וביטחון כלכלי ומדיני. נשוטט ברובע הדייגים שהוכרז כשכיית תרבות עולמית על ידיי אונסקו. נלון בסטאבנגר.

 

יום 10> יום ב': צוק הדרשן- רמת הארדינגר

אל צוק הדרשן המתנשא לגובה 604 מטר מעל פני הים, נעפיל בשביל העולה אט אט ומטפס אל ה"מרפסת" – גגו של הצוק האדיר הפורץ אל על מחופי הפיורד. מהמרפסת הרחבה התלויה מעל לפיורד נפרשת תצפית נפלאה אל המצוקים הלבנים והנחש הכחול עמוק, המתפתל אי שם הרחק הרחק מתחתינו. נשאף את הנוף המדהים ולאחר רגיעה נעימה במרפסת, נרד לאוטובוס וניסע לשולי רמת הארדאנגר הפראית, העשירה בנחלים, מפלים ואגמים. נלון באזור. 

* למי שיבחר לא לעלות יוכל להצטרף לטיול רכוב קצר באזור עם האוטובוס.
** במקרה שמזג האוויר לא יאפשר עליה לצוק, נטייל באזור המדהים באוטובוס, בשילוב טיולים רגליים קצרים.

 

יום 11 > יום ג': רמת הארדנגר- אוסלו

בדרכנו אל אסלו נחלוף באחד האזורים הפחות נושבים ופחות מתויירים בנורבגיה. יחידה גיאוגרפית מרוחקת מהים, בעלת חשיבות הסטורית רבה, המצטיינת בנוף זרוע באגמים, גאיות עמוקים, וכפרים קטנים ועתיקים. עדות אילמת לחשיבותו של האזור משמשות כנסיות הקורות המיוחדות שנשתמרו באזור זה. נבקר בעיירה הציורית גול ונבקר בכנסיה שכזו הניצבת לה יותר משמונה מאות שנים. אחה"צ נגיע לאוסלו ונצא להכיר את הבירה: נבקר בגן הפסלים של ויגילנד, נראה את בית האופרה, הפרלמנט ארמון המלך ועוד. ניסע לאי ביגדוי ונבקר במוזיאון הפראן, המיטיב להמחיש את רוח העם הנורבגי לדורותיו, שבספינות אגוז קטנות חצו ימים ויבשות בדרכם לגילוי אמריקה, הקוטב הצפוני, הקוטב הדרומי ועוד. נלון באוסלו.

 

יום 12> אוסלו, פרידה מנורווגיה - וטיסה לתל אביב

ניסע לאי ביגדוי ונבקר במוזיאון הפראן, המיטיב להמחיש את רוח העם הנורבגי לדורותיו, אשר בספינות אגוז קטנות חצו ימים ויבשות בדרכם לגילוי אמריקה, הקוטב הצפוני, הקוטב הדרומי ועוד. נעלה למצודת העיר לתצפית פרידה מאוסלו ונופי נורבגיה הקסומים. בהתאם לשעת הטיסה נשלים את ביקורנו בבירת נורבגיה ונצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

ייתכנו שינויים במסלול שמעל בשל שינוי לא צפוי במועדי הטיסות, והמעבורות, ומאילוצי מזג האוויר ( גשם שוטף, תנאי ראות לקויים, חסימת כבישים והוראת השלטונות היציאה למסלולי ההליכה היא בכפוף לשיקול דעתו של המדריך הרואה את טובת הטיול, בטחון הנוסעים ושלומם.

 

* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מעבורות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול ושלום הנוסעים 

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015