ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לפורטוגל עם שמורת גרש ,11 ימים

ארץ עשירה בפניני טבע ותרבות שהוכרזו ע"י אונסק"ו כאתרי מורשת העולם. טיולנו מיועד לאנשים סקרנים ותאבי ידע. בטיולנו נחווה את מגוון התחומים והפנים המרתקות של פורטוגל: עלייתה הנועזת מנסיכות נידחת לממדי אימפריה אדי וביטויה בסיפורי האגדות ובפולקלור המקומי, מפגשים מרגשים עם בני האנוסים, המספרים ממקור ראשון על תקופה עוצמתית והרת גורל לעם היהודי כולו. נכיר את חבלי הארץ ההרריים במזרח, הטבע הייחודי הנופים המרשימים  ותרבות התושבים המיוחדת שהתפחה באזור. דגש מיוחד נשים על האדריכלות, והאמנות המאפיינים את ימי תור הזהב כמו גם את דמותו ואופיו של העם הפורטוגזי של היום, אשר בניו ובנותיו מסבירי הפנים מתאפיינים בנועם הליכות.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפורטוגל? 

 

הזווית היהודית – בטיולנו לפורטוגל מושם דגש מעמיק על כול נושא האנוסים היהודים שעזבו את פורטוגל במסגרת גירוש ספרד ופורטוגל

 

טיול מקיף ומעשיר – את עושר הפנים והגוונים של פורטוגל אי אפשר להכיר בטיול של שבוע. אין דומות עיירות המבצר הציוריות ברכס הנמתח במזרח לאורך גבול, לעיירות הדייגים שלחופי האוקינוס. נופי הדרום מאוד שונים מנופי עמק הדאורו, ששונים משמורות הטבע של אזור הצפון, וכך כמובן תושבי העיירות הנאחזים בתרבותם הצבעונית, מול החיים המודרניים התוססים בליסבון ובפורטו. עשרה ימים הם המינימום הנדרש כדי להכיר, להיפגש ולהתפעל ממגוון הנופים והתרבויות שהתפתחו בכל אזור, לאורך ההסטוריה הארוכה והמרתקת של פורטוגל

 

טיולים בטבע-  לא רק תרבות והסטוריה. טיולנו מתייחד גם בימים אותם אנו מקדישים לחוות את פינות הטבע היפות של פורטוגל. בעזרת רכבי שטח נוחים נטייל בפארק פנאדה- ג'רש, שבהרי צפון פורטוגל. נטייל עם רכבי שטח בין כרמי עמק הדואורו הנהדרים, אל שמורת ציורי הסלע בפוז' קוואה, נשלב הליכות קלות ביער בוסאקו וברכס הכוכב, ותצפיות נהדרות מגבעות הרכס המזרחי שלאורך גבול ספרד.

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי:
קלה, הליכות בעיר עם קטעים יותר קשים.
........................................................ 
קהל היעד:
בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
אביב, קיץ,סתיו
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגליום  1> ת"א – ליסבון

נמריא  מנתב"ג  לליסבון (Lisbon). בהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור היכרות ראשוני עם  בירת פורטוגל.

 

יום  2> אבורה – פורטאג'ם – מרוואו – קשטלו דה וידה

נתחיל את טיולנו בהכרות עם העיר אבורה (Evora), בירת חבל אלנטזו', שבמאות 16-14 פרחה ושגשגה., היה זה "תור הזהב" של העיר. בשנים אלו היא הפכה לחביבת בית המלוכה (שושלת אביש) ולמקום מושבם. סביבם נאספו משכילים ואמנים רבים. נבקר בקפלת העצמות המוזרה שבכנסיית סן-פרנסיסקו, נראה את הקתדרלה העתיקה, את המקדש הרומי המרשים, שנבנה לכבוד אלת דיאנה הצייד דיאנה, את כיכר ג'ירלדו הצבעונית ואת מוצרי השעם המאפיינים את האזור. נעזוב את אבורה וניסע אל פורטאג'ם – מעבר הגבול בין ספרד לפורטוגל אותו חצו מגורשי ספרד בדרכם אל הלא נודע בפורטוגל. נצעד בעקבותיהם על אותו הגשר הרומנסקי החוצה את הנחל. מכאן ניסע  אל מארוואו (Marvao), מהכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות המזרחיות, לאורך בגבול עם ספרד.נעלה לביקור במבצר החולש על סביבתו ונהנה מהנוף המרהיב. נמשיך לעיירה קסטלו דה-וידה (Castelo de Vide), כאן, ברובע היהודי,  נשמע לראשונה את סיפורם של יהודי פורטוגל וגילגולי האנוסים. נבקר במוזיאון היהודי הקטן, שהיה בעבר בית כנסת.  נלון באזור.

 

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

  

יום 3> מונסנטו – רכס הרי הכוכב – טראנקוסו

על גבעת גרניט אדום פזורים בולדרים ענקיים, ביניהם ומתוכם מציצים בתיה הלבנים של של העיירה הקטנה מונסנטו (Monsanto), המיוחדת. נטייל ברחובות העיירה בסמטאותיה המתפתלות בין הסלעים. מכאן נעפיל אל מרומי 'רכס הרי הכוכב' שפסגתו ה- Torre, היא הגבוהה בפורטוגל (1993מ') נהנה מנופי הגרניט המרתקים ונרד לטראנקוסו (Trancoso) – עיירה ימי ביניימית מוקפת חומה, שהיתה אף היא מקלט לאנוסי ספרד ופורטוגל. נלון באזור.

 
יום 4> פוז' קואה – עמק הדואורו – חוות מתיאוס – ג'רש

את היום נקדיש בעיקרו לעמק הדואורו (Vall do Douro) המיוחד במינו. ניסע לעיירה פוז' קואה (Foz Coa) שבחלקו המזרחי של העמק, קרוב לגבול עם ספרד. כאן נעלה על ג'יפים וניסע לביקור באתר הפרהיסטורי המיוחד של ציור הסלע, הכולל אלפי תחריטים של סוסים, בקר ובעלי חיים אחרים, בני אדם ודמויות אחרות. האתר השמור ע"י אונסקו נמנה עם הגדולים בעולם מסוגו.
נמשיך לביקור בעיירה פינייהו (Pinaho) היושבת על פיתול הנהר בליבו של העמק ומוקפת במדרונות המכוסים בשורות הגפנים המגוונות. נבקר באחת מחוות הכרמים ונכיר את המסורת העתיקה של חקלאי האזור. נמשיך צפונה לפארק ג'רש – הפארק הלאומי הגדול ביותר בפורטוגל. לידו נלון.

 
יום 5> פארק ג'רש – חבל מיניו - ישו הטוב – פורטו

בליבו של חבל מיניו הצפוני משתרעת שמורת פנדה- ג'רש הירוקה. בבוקרו של היום נעלה על רכב מקומי ונצא לסיור בן כמה שעות בין נופי הפארק המפורסם. נטייל לאורך הפלגים, עטורי הצמחייה העשירה, והכפרים הקטנים. בתום הסיור נחזור לאוטובוס שלנו ונמשיך להכיר את חבל מיניו. נגיע לאתר הבארוקי הנושא את השם "ישו הטוב" (Bom Jesus). נרד, בהליכה, לאורך גרם המדרגות המפואר המדמה את דרך הייסורים של ישו. לקראת הערב נגיע למלוננו באזור פורטו.


יום 6> פורטו

יום זה יוקדש במלואו לפורטו (Porto), בירת הצפון, היושבת על שפך נהר הדואורו (Douro) בדרכו לאוקיאנוס האטלנטי. נטייל בגן הקריסטל, מכאן נפרשות תצפיות מרהיבות אל הנהר, שתי גדותיו וגשריו. מכאן נרד לסיור בעיר הפרושה לרגלינו. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו (Sao Bento), הידועה באריחי הקרמיקה האזולייז'וש הכחולים המעטרים אותה. נבקר בשוק בוליאו ובמדרחוב סנטה קטרינה. נבקר בקתדרלה (Se') וממנה נרד בסמטאות רובע ריביירה עד לגדת הנהר. נצא לשייט על הנהר ונבקר באחד מיקבי יינות הפורט המפורסמים אשר בוילה נובה דה גאיה (Vila Nova da Gaia), שמעברו השני של הנהר . נלמד על תעשיית יין הפורט המשגשגת,כולל טעימות כמובן. עם ערב נשוב למלוננו.


יום 7> פורטו - קושטה נובה – אויירו – יער בוסקו – קוימברה

נשלים את סיורנו בפורטו ונצא דרומה אל עיר התעלות אווירו, המכונה " ונציה של פורטוגל. נבקר גם בקושטה נובה, עיירת החוף בעלת הארכיטקטורה המעניינת. מכאן ניסע לביקור ביער בוסאקו (Bucaco) המשתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד המצועצעת של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי, הבנוי בסגנון ניאו מנואלי. אחה"צ נגיע לקוימברה (Coimbra) בירתה הראשונה של פורטוגל, ונצא להכיר את העיר המעניינת. נבקר באוניברסיטה העתיקה הצופה על נהר מונדגו, ובספרייה הבארוקית המפורסמת הכוללת 30,000 ספרים ו-5000 כתבי יד.


יום 8> עמק זזרה – דורנש – תומר –- פאטימה

עם בוקר נצא מקוימברה לעירה דורנש (Dornes) המקסימה הממוקמת לגדת הנהר החוצה את עמק זזרה Zezere)), היפהפה. מכאן ניסע דרומה לביקור בעירה תומר (Tomar). נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-15 ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר/מנזר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם. מכאן ניסע לאורך נהר טז'ו Rio Tejo)) בערוצו ניצב מבצר מוקף בזרם מימי הנהר. נמשיך לעיירה הקדושה פאטימה (Fatima), אשר זכתה ב-13 במאי 1917 להתגלות הבתולה הקדושה לילדים רועי הצאן לוצ'יה, ג'קינטה ופרנסיסקו ובפיה בשורת שלום בעצם ימי מלחמת העולם הראשונה. מאז הפך המקום לאתר העלייה לרגל הגדול ביותר בפורטוגל (עד 30,000 איש במועדי ההתכנסות). עם הגעתנו לעירה נתמקם במלוננו. לאחר ארוחת הערב נלך לראות את תהלוכת הנרות ואת המאמינים הפוקדים את המקום יום-יום בהמוניהם.

יום 9> באטאליה – נאזארה – אובידוש – בומבאראל - ליסבון

בבאטאליה (Batalha ) היכה ב- 1385 ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה, והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. את הבוקר נתחיל בנסיעה לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" אותו הקים ז'ואאו מיד לאחר הניצחון כדי לממש את נדרו. נבקר במבנה המרשים ולאחר מכן נמשיך אל עיירת הדייגים נאזארה (Nazare), היושבת לרגלי מצוק Ositio האדיר, לחופו של מפרץ גדול ויפה. נצפה ממרומי המצוק אל העיירה והמפרץ, ונמשיך לאובידוש (Obidos)- מתנת הכלולות של מלכות פורטוגל. נשוטט בין הסמטאות הציוריות של העיירה הקטנה, המוקפת בחומות העתיקות. המקום האחרון בו נבקר היום יהיה גן מופלא בומבאראל (Bombarral) , שרק בשנים האחרונות קורם עור וגידים ובשורתו היא שלום וסובלנות. בתום הביקור ניסע לליסבון – בירת פורטוגל.


יום רביעי 10> ליסבון

יום זה נקדיש לבירת פורטוגל – ליסבון. נפתח את סיורנו בעלייה למבצר סנט ג'ורג' (Sao Jorge), החולש על העיר והכניסה מהים לנהר טז'ו. נרד מהמבצר אל סמטאות רובע אלפמה (Alfama) העתיק, נכיר את רובע באיישה (Baixa) הסואן, ליבה של העיר ואת רובע ביירו אלטו (Bairo alto) הצופה על העיר. ניסע לאורכו של שפך נהר טז'ו לאזור בלם (Belem), נבקר בכנסיית ז'רונימוש הידועה בעיטוריה המנואלים. נראה את המגדל שלחוף מוצא הנהר לים ואת המצודה עם האנדרטה לזכר חיילי פורטוגל. נכבד את אומץ ליבם של הספנים המגלים שיצאו מפורטוגל אל מרחבי האוקינוס הבלתי ידוע וגילו את העולם החדש. בראש הדמויות המפוסלות על אנדרטת המגלים נבחין בזו של הנסיך הנרי הספן, נבקר גם באחד מהמוזיאונים המעניינים שבעיר. 

בערב נצא לשמוע את שירת הפאדו- מוזיקת הנשמה הפורטוגלית. נלון בליסבון.

 
יום 11> רכס הרי סינטרה – קאבו דה רוקה – קשקייש – ליסבון – ת"א.

ביומו האחרון של הטיול נטייל ברכס הרי סינטרה המיוער. את ביקורנו נתחיל בסינטרה (Sintra) עצמה, עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון. נבקר בארמון הלאומי ונכיר את העיירה על סמטאותיה עמוסות התיירים, החנויות והמסעדות. נמשיך לביקור בקאבו דה רוקה הנקודה המערבית של אירופה (Cabo da Roca), הצופה אל מרחבי האוקיאנוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ולסיום הטיול נסור לבקר ברחובותיה היפים של עיירת הנופש קאשקייש (Cascais). 

בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

 
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, במזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן למכמני דרום ספרד, ולנסיה- מרחבי אנדלוסיה ומדריד, 11 ימים
טיול למרכז ודרום ספרד מכמני אנדלוסיה, עם טולדו ומדריד, 12 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל וקומפוסטלה, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015