ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לפורטוגל עם שמורת ג'רש וגני בומברל, 10 ימים

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל 


 

יום 1> ת"א – ליסבון, סינטרה, קאבו דה רוקה, קשקייש ליסבון

נמריא מנת"ג לליסבון ובהתאם לשעת הנחיתה נצא לביקור לא רחוק מליסבון,  ניסע אל העיירה סינטרה הנמצאת ברכס הרי סינטרה שמאז ומתמיד קסם למלכים, רוזנים, אמנים, משוררים, בני העם הפשוט והמוני התיירים בשל האקלים הקריר והנעים, ושפע הצמחיה המעטרת אותו. 

נבקר בעיירה היפה, נהלך בסמטאותיה העמוסות לעייפה בחנויות ובתיירים. נבקר גם בארמון בקינטה רגיליירה, מהארמונות היפים והמיוחדים בסביבה. נגיע אל הנקודה המערבית של אירופה, קאבו דה רוקה החולשת על נתיבי האוקיינוס. ונעבור בעיירת הנופש הנוצצת, קשקייש. נשוב ללינה בליסבון,

  
יום 2> גני בומבראל, אובידוש, פניש, נאזארה, ליסבון

היום נבקר בשלושה מקומות נהדרים:

הראשון בו נבקר יהיה פארק ענק הנושא תקווה לשלום עולמי ומכיל בתוכו שפע של פסלים וגינון שובה לב. נמשיך אל עיירה קטנה, מוקפת חומה, אובידוש, המכונה גם "עיירת המלכות" ומציעה למבקריה הרבים, ג'ינג'יה- ליקר דובדבנים בכוסית שוקולד  ושלל גלריות של אמנים מקומיים. נעצור בפניש עיירת דייגים קטנה עם חופים מצוקיים מרשימים. מכאן נמשיך לעיירת דייגים נוספת נאזארה שהייתה ידועה בעבר בתלבושות המיוחדות של תושביה. היום העיירה היא בעיקר מקום לתיירים הנהנים מהחוף והגלים, מהאוכל העשיר ומלבביות תושביה. בתום הסיור ניסע היישר למלוננו בליסבון. נתרענן ונצא למועדון פאדו – ארוחה בליווי שירת הפאדו הפורטוגלית.

 

יום 3> ליסבון

יום שלם נקדיש לבירת המדינה, העיר הגדולה ביותר בפורטוגל, ליסבון, היושבת לגדת ימה ענקית, שנוצרה משפכו של נהר טז'ו, הגדול בנהרות חצי האי האיברי. עיר מרתקת ויפה שבשנת 1755 נהרסה ברעידת אדמה וגל צונאמי ושוקמה. עיר שבשנים האחרונות שואבת אליה מיליוני תיירים בשנה והיא רק מתפתחת מיום ליום ובקצב מסחרר. ננסה להכיר את כמה מחמדותיה של העיר: נבקר במוזיאון הקרמיקה, המלמד את המבקרים בו פרק חשוב בתרבותה של פורטוגל. נעפיל למבצר סנט ג'ורג', ממנו נערוך תצפיות מדהימות על העיר, נהלך בסמטאות רובע אלפמה, רובע בו גרו גם יהודים רבים בשכונתם שנקראה הג'ודריה. נבקר בעיר התחתית על רחובותיה וככרותיה, מפארק אדוארדו VII נערוך תצפית נוספת על העיר, נבקר בשוק אוכל מודרני המציע לסועדים מכל טוב. נכיר את רובע בלם.  ניכנס לכנסיית ז'רונימוס הידועה בסגנון הקישוט המנואלי שלה ומשמשת בין השאר למקום קבורתם של המלך מנואל הראשון ובני משפחתו. נראה את מגדל בלם השומר על הכניסה לנהר, נראה את האנדרטה למגלים, שנבנתה לכבוד המגלים הרבים שיצאו מפורטוגל וגילו את העולם החדש, נראה את גשר ה-25 באפריל ואת גשר ווסקו דה גמה ונכיר את פארק התגליות, כאן התקיימה תערוכת אקספו 1998. בתום הסיור נשוב למלוננו. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי רגלי באזור פארק התגליות. 

   

 

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

    

 

יום 4>  אבורה, פורטאג'ם, מרוואו, קאשטלו דה וידה

ניסע לאבורה, בירת חבל אלנטז'ו הידוע בנופי הגבעות המעוטרות בעצי אלוני השעם והזיתים, ביניהם מרבצי ירק, פריחה (בהתאם לעונת השנה), עדרי בקר, סוסים וצאן. חבל ארץ הידוע ביינותיו המשובחים, כמו גם בגבינות הצאן והבקר ובתוצרת השעם המגוונת. אבורה הינה עיר בת אלפי שנים ששליטים רבים בנו אותה ושלטו בה. תור הזהב של עיר זו הן המאות 16-17, מאות בהן הגיעה האימפריה הפורטוגלית לשיאה. מלכי פורטוגל ואציליה אהבו את העיר ובנו בה את ארמונותיהם. העיר שימשה למרכז מסחרי, חקלאי ותרבותי. נטייל בעיר, שחלקה העתיק שמור ע"י אונסק"ו, נבקר בכנסיית סן-פרנסיסקו ובקפלת העצמות, נראה את הקתדרלה העתיקה ואת המקדש הרומי לכבודה של אלת המלחמה אתנה, נהנה משפע החנויות המלאות בעבודות קרמיקה, עץ, שעם ועוד. נערוך הכרות עם סיפורם של יהודי ואנוסי פורטוגל וספרד: ניסע לעיירת הגבול פורטאג'ם, בה עברו אלפי יהודים שגורשו מספרד ונכנסו לפורטוגל. נגיע לעיירת הגבול המבצרית מרוואו, ממנה נצפה על נופי ספרד ופורטוגל ונבקר במבצר העומד על תילו למעלה מאלף שנים. לקינוח היום נגיע לעיירה קשטלו דה וידה בה ניפגש עם בן אנוסים, שיספר לנו את סיפורי יהודי המקום ואת סיפורו האישי. בתום הביקור ניסע ללינה וארוחת ערב בעיירה באלפליהו.

 

יום 5>  תומר, פאטימה, באטאליה, קוימברה

ניסע לעיירה תומר, בה זורם נהר נבאו. נהלך באיזור העתיק של העיר ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-15, שלאחרונה עבר שיפוץ עמוק. נבקר גם במבצר-מנזר הטמפלרי של תומר, הגדול במבצרי פורטוגל שבנייתו נמשכה לאורך מאות שנים, החל מהמאה ה-12 ועד למאה ה-17, כל תקופה וסגנון הבנייה והעיטור שלה. נתוודע לאורח חיי דיירי המבצר ונכיר את סגנונות האדריכלות השונים – רומנסק, גותי ורנסנס/ניאו קלאסי וכן את סגנון העיטור הייחודי לפורטוגל, הסגנון המנואלי שמאפיינו המוכר ביותר, החלון המנואלי, מצוי במבצר זה. נבקר בעיירה פאטימה, בה התחולל נס שבעקבותיו מליוני צליינים מבקרים במקום הקדוש. נמשיך בנסיעה לבאטאליה, מקום היסטורי המזוהה עם ניצחון מרשים, בשנת 1385, של הפורטוגלים על הקסטליאנים (ספרדים) ונבקר בכנסיית מריה של הניצחון, כנסייה גותית מאוד מרשימה שבנייתה החלה מיד לאחר הניצחון. לקאת ערב נגיע ללינה בקוימברה.

 

יום 6>  קוימברה, בוסקו, אויירו, קושטה נובה, למגו, פסו דה רגואה

קוימברה, בירתה הראשונה של פורטוגל המוכרת כעיר האוניברסיטאית של פורטוגל. העיר יושבת לגדת נהר מונדגו המרשים. נערוך הכרות עם עיר זו, נבקר באוניברסיטה ובספרייה הבארוקית המהודרת והמרשימה, נהלך בסמטאות העיר העתיקה ובמדרחוב השוקק אנשים וחנויות. נבקר ביער בוסקו הידוע בשל מאות זני העצים והשיחים שהובאו אליו מרחבי האימפריה. נהלך בין העצים המרשימים ונראה את "בקתת הצייד" המלכותית שנבנתה בשלהי המאה ה-19 הידועה כ"תקופה הרומנטית". נמשיך בנסיעה לביקור באויירו – עיר התעלות, המכונה גם "ונציה של פורטוגל", ובקושטה נובה (החוף החדש) – עיירת חוף מיוחדת. את חלקו האחרון של נעשה  בנסיעה לעמק הדואורו ולינה בעמק, בקרבת פסו דה רגואה.

 

יום 7>  עמק הדואורו, פורטו

את היום כולו נקדיש לעמק המיוחד והידוע של פורטוגל, עמק הדואורו השמור ע"י אונסק"ו בשל נופיו היחודיים, אלפי דונמים של גידולי כרמי ענבים, זיתים ושקדים, חלקם על-גבי טראסות מרשימות. נבקר באתר הבארוקי "גבירתנו של התרופות" אשר בעיירה למגו ובתחנת הרכבת המקושטת באריחים המתארים את הווי המקום ונופיו, שבעיירה פינייהו. נבקר בחוות יינות מקומית, Panascal, נהלך בכרמים, נראה את הנופים ונטעם מהיינות המשובחים. את הביקור בעמק נקנח בהליכה במסלול לאורך נחל פאוויה, אחד מהנחלים הנשפכים לנהר הדואורו. לקראת הערב נגיע למלוננו שבעיר הגדולה, בפורטו. ארוחת הערב תוגש במלון.

 

יום 8 > ברסלוש, פארק ג'רש, ויינה דו קשטלו, פונט דה לימה, סואז'ו, ישו הטוב, ברגה.

היום יוקדש לחבל ארץ צפוני, ירוק ויפה הנושא את השמות "חבל מיניו" ו"קושטה ורדה" (Costa Verde) שפירושו – החוף הירוק. בבוקרו של היום נגיע לעיירה בארסלוש (Barcelos) – המקום בו נולדה אגדת התרנגול – הסמל הפופולרי ביותר של פורטוגל. נסייר בעיירה ונצטלם עם תרנגוליה... ניסע צפונה לעיירה ויינה דו קשטלו, ממנה נערוך תצפית יפה על האזור ועל שפך נהר לימה. נמשיך מזרחה, לעבר חלקו המערבי של פארק פנדה ג'רש ונעצור בעיירה פונט דה לימה בעלת ההיסטוריה העתיקה. בהמשך דרכנו נגיע לביקור בכפר קטן ומיוחד בשם סואז'ו. בהמשך נגיע לאתר הבארוקי הנושא את השם "ישו הטוב" (Bom Jesus) נרדך בגרם המדרגות המפואר המדמה את דרך הייסורים של ישו. נבקר בברגה ועם ערב נשוב למלוננו. 

 

יום 9>  פורטו

היום נסייר ונכיר את פורטו, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל. עיר יושבת לגדת נהר הדואורו ולשפכו ומזוהה עם יינות הפורט הייחודיים לפורטוגל. אזרחי העיר מכונים "טריפיירוש" (טריפה זו הקיבה של הפרה) והמושג "אופורטיוניזם" נגזר משמה, העיר השפיעה על הסופרת ג'יי קיי רולינג, שכתבה את סדרת הארי פוטר...עיר עתיקה, תעשייתית ומתחדשת, יפה ומעניינת. מסע ההכרות שלנו עם העיר יכלול שייט על הנהר, בו נוכל לראות את 6 הגשרים המגשרים בין פורטו לגדה הדרומית של הנהר, ביקור בהיכל המוסיקה – פרי תכנונו של האדריכל ההולנדי Rem Koolhas, ביקור בתחנת הרכבת סאו בנטו הידועה באריחי האזולייז'וש היפים המעטרים אותה, ביקור בקתדרלה הבנויה בסגנונות הרומנסק, הגותי והבארוק, ביקור במדרחוב סנטה קטרינה ובשוק בוליאו, הליכה לאורך שתי גדות הנהר – קייש דו ריביירה וקייש דה גאיה. נראה את בית הכנסת "מקור חיים" ע"ש כדורי, נכיר את שדרות בואה וישטה, את כיכר העיר – פראסה דוש אליאדוש, את פארק הקריסטל ועוד.  ארוחת ערב תתקיים במסעדה ולאחריה נערוך סיור (ממונע ורגלי) בחלקיה המוארים של העיר.

 

יום 10>  פורטו – ליסבון – ת"א

נשלים את טיולנו בפורטו ונצא לנמל התעופה, ממנו נמריא לליסבון ולאחר זמן קצר נמשיך בטיסה בדרכנו חזרה הביתה

 

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015