ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לפורטוגל וקומפוסטלה, 11 ימים

ארץ לא גדולה ומרתקת מסתתרת לה בירכתי אירופה ופורטוגל שמה. בעבר – אלופת התגליות, בעלת אימפריה רחבת ידיים והיסטוריה רבת מאבקים פנימיים וחיצוניים. וכיום – ארץ של ערים עתיקות יפהפיות, כפרים ציוריים, הרים ויערות, אדריכלות מקורית, שירת פאדו. ומאמץ כלכלי מואץ להדביק את אירופה. במשך 11 ימים נתור את הארץ לאורכה ולרוחבה בשלל אתריה המרתקים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפורטוגל?

 

הזווית היהודית – בטיולנו לפורטוגל מושם דגש מעמיק על כול נושא האנוסים היהודים שעזבו את פורטוגל במסגרת גירוש ספרד ופורטוגל

 

מסלול הטיול -  הטיול שלנו לפורטוגל כולל גם את סנטיאגו דה קומפוסטלה וגם את פורטוגל לעומק, לאורכה ולרוחבה. 

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי:
קלה
........................................................ 
קהל היעד:
בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: 
אביב, סתיו 
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל


 

יום 1> ת"א- ליסבון

נמריא מנתב"ג לליסבון, ובהתאם לשעת הגעתנו נצא להכיר את בירת פורטוגל. ליסבון הנאווה הוקמה עוד על-ידי הפיניקים במפרץ הטבעי והשקט שיוצר נהר הטזו לפני יציאתו לאוקינוס. גם היא, כרומא, בנויה על 7 גבעות וביניהן בקעה שקטה. ב-1 בנובמבר, "יום כל הקדושים", 1755, פגעה בעיר רעידת-אדמה קשה שלוותה בגלי-צונאמי. האסון הותיר את העיר בחורבות ורבבות ניספו. העיר הניצבת לעינינו נבנתה מאז מחדש. נפתח בתצפית מגן אדוארד ה-7. נמשיך אל "מצבת- המגלים", מצבת הזיכרון למגלי- העולם הפורטוגלים שתרמה ממשלת דרום-אפריקה במלאת 500 שנים למות הנסיך הנריקה "הספן". את דמותו נראה, ניצבת לפני כולם ומבטו נחוש לכיוון דרום. מהאנדרטה נעבור לביקור במנזר הירונימוש, הבנוי בסגנון "מנואלי" הייחודי לפורטוגל. כאן קבורים ואשקו דה-גאמה, מגלה הארצות הפורטוגלי הידוע ולואיש דה-קאמואיש המשורר הלאומי. נגיע אל מרכז העיר ששוקם מחדש ע"י המרקיז פומבאל ונתרשם מהכיכרות המפוארות.אותו פומבאל, היה נמרץ מאוד. מלבד ביטול מסדר הישועים, אסר על קיום טקסי ה"אוטו-דה-פה" ודרש לחסל את כל הרשימות של "נוצרים חדשים" שאפשרו אפליה נגדם.נראה את כיכר רוסיו, שעברה מתיחת-פנים בשנים האחרונות , עליה חולש בנין התיאטרון הלאומי ע"ש המלכה דונה מריה השנייה, שליטת פורטוגל במאה ה-19. במאות 16-18 היה כאן מטה האינקוויזיציה הפורטוגלית. נלון בליסבון.

 

יום 2> סינטרה- קאבו דה רוקה- קאשקאיש -ליסבון

נצא מליסבון מערבה ל סינטרה, עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי - הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום. בשעות אחה"צ נגיע לנקודה המערבית של אירופה - צוק קאבו דה רוקה (Cabo da Roca) ממנה נצפה על מרחבי ונתיבי האוקיינוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיר הנופש קאשקאיש (Cascais) ועיירת היוקרה אשטוריל.
נשוב ללליסבון ונעלה למבצר סן-ז'ורז' (S. Jorge). נמשיך לרובע אלפאמה (Alfama) שהיה הרובע היהודי העתיק, לרובע באישה (Baixa) – ליבה הסואן של העיר . נצא לסיור רגלי במרכז העיר, דרך המדרחוב של רוא אוגוסטה, אל כיכר קומרסיו, כיכר המסחר הרחבה , שלגדת נהר הטז'ו. בערב נבקר ברובע "ביירו אלטו", הרובע הבוהמי, שם נצפה, בלוויית ארוחה טיפוסית, במופע "פאדו", היא השירה הקלאסית של פורטוגל, המזכירה ימים מפוארים, שאינם עוד.
נלון בליסבון.

  

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

 

  

יום 3> בטליה- אלקובסה- נאזרה- פאטימה- טומאר

ניפרד מיסבון וניסע לכיוון צפון אל מנזר "בטליה", אותו בנה המלך ז'ואאו ה-1, לאות תודה על נצחונו על צבא קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה. והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים את את הכנסייה/המנזר המפורסם, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל במנזר עצמו, קבורים ז'ואאו, אשתו פיליפה מלנקסטר, ובניהם, כולם תחת מצבות מפוסלות ומעוטרות. במנזר "אלקובסה" המפואר נבקר את קברותיהם של המלך פדרו,(אביו של דום ז'ואאו )ואהובתו הידועה, אינש-דה-קסטרו. נמשיך אל עיירת הדייגים נאזארה (Nazare) היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר (O Sitio) – ממנו נצפה על העיירה. נעצור לארוחת-צהרים בעיירת הדייגים, נאזארה, האופיינית לאחד המקצועות העתיקים המאפיינים את פורטוגל.ניסע מזרחה אל העיר הקדושה פטימה. כאן התגלתה מריה הקדושה בשנת 1917 לפני 3 נערים ומסרה להם את נבואותיה. בין השאר ניבאה שהאפיפיור יוחנן פאולוס ה-2 יפגע בידי מתנקש. כחלק מהפולחן המעניין כולים המאמינים אל הכנסיה על ברכיהם במעלה מדרגות קשה. נמסיך לאורך הנהר ל טומאר.כאן נלון.

 

יום 4> טומאר- מרבאו- קשטלו דה ויד- קשטלו בראנקו

את ביקורנו בטומאר נתחיל בית-הכנסת המקומי. כיום הוא משמש כמוזיאון לשרידים וממצאים ארכיאולוגים יהודים שנאספו מכל רחבי פורטוגל, על-שמו של אברהם זכות. נצא מנן העיר ונבקר במנזר "ישו", המנזר הגדול בפורטוגל, אותו הקימו אבירי המסדר הטמפלרי, לאחר שגורשו מא"י, עם הניצחון המוסלמי. בתוך המנזר נבקר גם בכנסיית-ישו היפה, שבבנייתה ניכרים סממנים מזרחיים. אחרי-הצהרים נגיע אל גשרון אבן קטן המתוח על נחל, למרגלות העיירה מרבאו. שלט שהוצב במקום ב-1993, במלאת 500 שנים לגירוש מספרד, מספר שכאן הייתה אחת מנקודות הגבול בהן היהודים שברחו מספרד נאלצו לשלם לאוצר מלך פורטוגל דמי-כניסה. בנקודה זאת, עברו בשנת 1493, 4000 יהודים. נמשיך לביקור בעיירה ההררית הקטנה קשטלו-דה-ויד, הניצבת קרוב מאוד לגבול עם ספרד. נרד אל הרובע היהודי העתיק ונבקר בבית הכנסת שבמרכזו. אחד מבניה המפורסמים של העיירה היה גרסיה-דה-אורטה שלימד רפואה בליסבון ויצא לגואה שבהודו שם חקר צמחי רפואה. ניפרד מקשטלו דה-וידה המקסימה וניסע צפונה לאורך רכסי ההרים המסמנים את הגבול אל העיר קאסטלו בראנקו. כאן נלון

 

יום 5> מונסנטו – בלמונטה- רכס הכוכב

בבוקר נבקר בכפר האבן המופלא מונסנטו אחד המקומות היפים בפורטוגל. האמיצים והחזקים יוכלו להעפיל עד המצודה שבראש ההר. כל השאר ישוטטו בהנאה אין-קץ בין סמטאותיה היפות. נמשיך ונגיע אל בלמונטה. העיירה ידועה כי בה נולד קאבראל, מגלה ברזיל ב-1500. מבחינתנו היא חשובה שכן בה התגלתה בתחילת המאה ה-20 קהילה של צאצאי היהודים שאולצו להתנצר ע"י המלך מנואל ב-1497. אותה קהילה, כקהילות רבות אחרות, כך הסתבר מאוחר יותר, שמרה על מנהגים יהודיים במשך 500 שנים. בתחילת 2005 נפתח במקום מוזיאון קטן. נבקר בו ובבית-הכנסת החדש שנבנה לצאצאי האנוסים שחזרו ליהדות.
אחרי-הצהרים נעלה מזרחה אל "רכס הכוכב", הרכס הגבוה בפורטוגל המשמש בחורף כאתר סקי גדול.
במנטייגאס נבקר במפעל לשמן-זית כשר המופק בידי משפחה מצאצאי-האנוסים. נבקר בכפר סנטה מארינייה
כאן נראה את הסימנים המסתוריים על בתים שהיו של יהודים-חדשים . נלון באזור.

 

יום 6> קואימברה – יער בוסאקו - אביירו

בבוקר ניסע מערבה אל העיר קואימברה שהיא העיר החמישית בגודלה בפורטוגל ושהייתה בירת פורטוגל לפני ליסבון. נתחיל את הבוקר בקוימברה, בירתה הראשונה של פורטוגל, את ביקורנו בקואימברה נתחיל באוניברסיטה העתיקה הצופה על נהר מונדגו, ובמיוחד בספרייה הבארוקית המפורסמת הכוללת 30,000 ספרים ו-5000 כתבי יד. נצפין אל אחד היערות המפורסמים באירופה- יער בוסאקו. שמעו של היער היה כל-כך ידוע עד כי האפיפיור איים בהטלת חרם על מי שיפגע בו. היער משתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד, של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי הבנוי בסגנון ניאו מנואלי. . נעלה צפונה אל תוך ההרים, אל "רכס קאראמולו". בכפר מולילוס נתוודע אל תעשיית הקדרות המקומית ובעיירה קאראמולו עצמה נבקר במוזיאון המופלא בו נראה גם אוסף אמנות מרהיב, כולל יצירות של פיקאסו וגם אוסף נדיר של מכוניות עתיקות. נלון באבירו.

 

יום 7> אביירו – פורטו

עם בוקר נצא לטייל באביירו, העיר המכונה "ונציה של פורטוגל" בשל התעלות היפות העוברות בה.
מאביירו ניסע לפורטו (Porto), בירת הצפון של פורטוגל והעיר השנייה בגודלה במדינה. עם הגיענו נצא לסייר בעיר, אשר יושבת על שפך נהר הדואורו לאוקיאנוס האטלנטי. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו הידועה בשל האזולייז'וש (אריחי הקרמיקה) המעטרים אותה, נבקר בקתדרלה (Se') . נלון בפורטו

 


יום 8> פורטו – סנטיאגו דה קומפוסטלה

עם בוקר נפרד מפורטוגל ונחצה את הגבול לספרד, נחלוף על פני העיר ויגו וניסע לביקור בעיר הקדושה סנטיאגו דה-קומפוסטלה. אלפי מאמינים מכל אירופה עולים אליה לרגל כל שנה בדרכים הארוכות החוצות את הפירנאים כדי לזכות את נשמתם במצווה החשובה. לכאן, על פי המסורת התגלגל מארץ הקודש קברו של השליח יעקב בן זבדי הוא סנטיגו. נצטרף אל המאמינים לביקור בקתדרלה המרהיבה שנבנתה כאן לציון מקום קבורתו של הקדוש. נתפעל מהקתדרלה המיוחדת ונסייר בעיר העתיקה המשמשת תחנה אחרונה לצליינים מרחבי אירופה, החל מהמאה ה-10. ונתרשם מעוצמתם ומסגנונם של המבנים מימי הביניים. נלון בסנטיאגו דה-קומפוסטלה

 

יום 9> סנטיאגו דה קומפוסטלה- ישו הטוב- גיאמריש- דואורו

ניפרד מהעיר הקדושה ונשוב לפורטוגל. נבקר בעיר העתיקה ברגה ונעלה לביקור באתר הבארוקי "ישו הטוב", אליו נוהרים צליינים במשך כל השנה. נכיר את העיר גימארייש "ערש פורטוגל" העיר בה נולד המלך אפונסו אנריקה, ובה הכריז על עצמאות פורטוגל בשנת 1139. . נמשיך לעמק הדואורו שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת ייחודי. נבקר בבירת העמק פסו דה רגואה (Peso da Regua) ובעיירה הקטנה פינייהו (היושבת לגדת הנהר, בליבו של העמק – כאן מקורותיו של יין הפורט. לעת ערב נפליג על ספינה על נהר הדורו. נלון באזור.

 

יום 10> עמק הדואורו- פורטו

נמשיך את טיולנו בעמק דואור המיוחד ונבקר בעיר למגו (Lamego) ונשקיף עליה ממרומי המדרגות הברוקיות המובילות לכנסיית "גברתנו של הדמעות". נחזור אל וילה ריאל בה נבקר ביקב "מתיאוס", היין המוכר גם בארץ, בחוות אחת המשפחות הותיקות של פורטוגל, אלבוקרק. אחרי הצהרים נשוב לפורטו ונפליג על נהר הדואורו לוילה דה גאיה, שמעבר הנהר. נחצה את הנהר לוילה נובה דה גאיה ונבקר באחד ממחסני חברות יינות הפורט וננסה ללמוד על תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר. נלון בפורטו.

 

יום 11> פורטו – ת"א

נשלים את סיורנו בפורטו המעטירה,
ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

 

ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן למכמני דרום ספרד, ולנסיה- מרחבי אנדלוסיה ומדריד, 11 ימים
טיול למרכז ודרום ספרד מכמני אנדלוסיה, עם טולדו ומדריד, 12 ימים
טיול לפורטוגל עם שמורת ג'רש וגני בומברל, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015