ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

דרום הודו- טיול לשומרי מסורת בין מקדשים,שמורות טבע ותרבויות. 15 ימים

החוויה ההודית היא כפסיפס עשיר המפעיל את כל החושים: צלילי סיטאר וטבלה מתערבבים בריח קטורת, תבלינים רבים על צבעיהם החזקים מקשטים כל ארוחה, והאנשים- כה רבים הם ההודים ולהם מגוון רב של תרבויות ומסורות עתיקות יומין.הודו היא כל זאת ואף הרבה יותר, והטיול בה הוא כהצצה אל תפיסת עולם אחרת המאפשרת התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה, לה אי אפשר להישאר אדישים.    בטיול זה נתרכז בדרום הודו- נעבור בין מישורים גבוהים והרריים לאזורים טרופיים, נטעם משפע סגנונות המקדשים- שם נתוודע אל שיאי האמנות ההודית במקדשים מגולפי אבן מרשימים, נטייל בשמורות טבע מרהיבות בהם פילי בר, איילים מסוגים שונים, קופים וציפורים בשפע, ונשוט על נהרות בהם כפרים מוקפים מים ופרחי לוטוס רעננים. כל זאת בעודנו טועמים גם מהודו המודרנית על עריה ועל אנשיה המודרניים.   

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום הודו? 

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר באשרם אותנטי ביחד עם אנשי המקום, ונבקר בכפרים שעוסקים בעבודות יד מסורתיות, אשר הביקור שלנו אצלם יתרום תרומה אמיתית לשיפור תנאי החיים שלהם. 

 

ההדרכה המקצועית - מדריכנו להודו הם מדריכים שהודו "נגעה בהם", מדריכים המכירים את התרבות, ההיסטוריה והאומנות ההודית לעומק ומעבירים את אהבתם העזה להודו גם למטיילים איתם.

 

הטיול הכי אותנטי שיש - הטיול של איילה גיאוגרפית ממוקד בתרבות המקומית ולוקח את המטיילים להכיר את הפן האמיתי והמקומי של כל אתר ואתר בטיול - אנו בוחרים לטייל במקומות לא שיגרתיים ולא תיירותיים המאפשרים מגע בלתי אמצעי מרתק עם האוכלוסייה המקומית ולהכיר את התרבות המקומית בצורה בלתי נשכחת. סוג הטיול: טיול לשומרי מסורת
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות:
חורף, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום הודו לשומרי מסורת


 

ימים 1+2> 17-18.1.18 ימים ד'-ה' תל אביב- מומביי – בנגלור - חסן

נצא בטיסת ערב של אל על למומבאי (בומבי).

ננחת במומבאי למחרת בבוקר ונעלה על טיסת צהרים לבנגלור (המראה ב 12:30, נחיתה ב 14:15), עיר הבירה של מדינת קרנטקה. אחת מעשר הערים המתפתחות ביותר בעולם, משמשת מרכז היי טק בהודו. לאחר הנחיתה ניסע לחסן Hassan, אליה נגיע בערב. לינה וארוחת ערב בחסן. (ארוחת ערב מבית חבד)
מלון: Hoysala Village

 

יום 3> 19.1.18 יום ו' סראוונבלגולה- בלור והלביד - מייסור

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לעיר הבירה הקדומה בלור. נבקר במקדש צ'נקשווה ההינדי, בו נוכל לראות את אומנות דרום הודו במיטבה. המקדש הוקם על ידי מלך שושלת הוסיה הויסלה בשנת 1116 לספירה, בעקבות ניצחון בקרב נגד שושלת צ'ולה. נעבור להלביד הקרובה, כדי לראות עוד דוגמא נפלאה של אומנות המקדשים של דרום הודו. על קירות המקדש נראה פסלים המספרים את סיפורי הרמאיינה, מהברטה ובגוואדה גיטה.
במידה והזמן יאפשר נמשיך למקדש הג'ייני החשוב ביותר בהודו: סראוונבלגולה (בתרגום מילולי: הנזיר מהאגם הלבן) . נעלה כ 700 מדרגות לראות את הפסל הענק (17 מטר). הוא נבנה על גבעה זו בסביבות שנת 980 לספירה, ומהווה מקום עליה לרגל לג'יינים. בסיום הסיורים ניסע למייסור, אליה נגיע בשעות אחר הצהרים המוקדמות. פה נתארגן לשבת המלכה. לינה וארוחת ערב בחסן. (ארוחת ערב מבית חבד)
מלון: Southern Star
http://www.hotelsouthernstar.com/mysuru

  

יום 4> 20.1.18 יום שבת מייסור

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בארמון מייסור, שנבנה ב 1748 לספירה לאחר שהמבנה שהוקם כ 1000 שנים קודם לכן, נשרף. הביקור מאפשר לנו הצצה לחיים מלאי התפארת של הסולטנים בהודו. מייסור היוותה במשך שנים רבות מרכז אומנות וממנה יצאו סגנונות טויית משי, גילוף בעץ, ציור מיניאטורות ועוד. נסייר בשוק הססגוני שם נוכל להתוודע לאומנויות אלו. לינה וארוחת צהרים במייסור. (ארוחת צהרים מבית חבד)

 

 טיולים מאורגנים לשומרי מסורת

צילום: יפה חן

  


יום 5> 21.1.18 יום א' מייסור – פולצ'י

לאחר ארוחת בוקר נבקר בגבעת צ'מונד ובמקדש השור, מן המקדשים הפעילים הסובבים את העיר. מפה ניסע דרומה להרי נילגרי שנמצאים בגבול מדינות קרנטקה, טמיל נדו וקרלה. המולת העיר מתחלפת בטבע. לאט לאט ישתנה הנוף, ופסיפס שדות האורז האינסופיים יתחלף בהדרגה בנופים הרריים, מכוסים יערות סבוכים. ניסע קרוב שמורת טלמלאי Talamalai (אסור להכנס לשמורה), ואם יתמזל מזלנו (הסיכויים טובים למדי) נוכל לראות עדרי פילים, גאור, טווסים וסוגים שונים של ציפורים, קופים, נמרים וברדלסים.
לקראת ערב נגיע לעיירה פולצ'י, עיירה קרירה בין ההרים הירוקים. לינה וארוחת ערב בפולצ'י
מלון: Coco Lagoon
www.greatmountresort.com

 

יום 6> 22.1.18 יום ב' יום טיול לשמורת הטבע פרמביקולם

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום טיול מלא הרפתקאות בשמורת הטבע פרמביניקולם. נהלך בין הגבעות הירוקות , העצים והשרכים הרבים העוטפים כל פינה, נשוט על גבי רפסודות במבוק ונצא לספארי בחיפושים אחר חיות. לינה וארוחת ערב בפולצ'י.

 

יום 7> 23.1.18 יום ג' פולצ'י – מדוראי

נתחיל את הבוקר בביקור במפלי טובנם Thoovanam , ונרד מההרים מזרחה עד מדינת טמיל נדו. בנסיעה נחצה את מרחביה האדירים של טמיל נדו לכיוון מזרח, ונערוך עצירות מפעם לפעם כדי לראות מקרוב את חיי הכפריים. נתארגן במלון, ולאחר ארוחת ערב, רכובים על גבי ריקשות, נגיע למקדש כדי לצפות בטקס ההשכבה של האלים - מסורת בת אלפי שנים: האל שיווה מובל למשכנה של האלה מינאקשי, כדי לבלות עמה את הלילה. לינה וארוחת ערב במדוראי.
מלון: JC Residency

 

יום 8> 24.1.18 יום ד' מדוראי

נתחיל את היום בסיור במרכז מדוראי, רגע לפני שהיא מתעוררת לחיים. נעבור בין הבניינים ההיסטוריים ונראה איך הכל לאט לאט נפתח.
נחזור לארוחת בוקר במלון ונצא להמשך סיור במרכז העיר. פה ניצב מקדש מינאקשי אדיר הממדים, בו נבקר. שערי המקדש, מתנשאים לגובה 53 מטרים, עטורים באלפי פסלים צבעוניים, ומתארים דמויות מן המיתולוגיה ההודית. לאחר הסיור נבקר במוזיאון גנדי, בו נלמד על סיפור חיו ופועלו, ונמשיך דרך רחובותיה הטיפוסיים של מדוראי לשוק החייטים, נטייל ברחובות מדוראי, ונחשף לשפע הריחות והצבעים האופייניים לטמיל נדו. נצא מהעיר לאחד הכפרים הסמוכים, המתמחה בהכנת בובות חימר, המהוות מקור פרנסה עיקרי בו. אחר הצהרים נבקר בבית ספר למוזיקה וריקוד מסורתי. לינה וארוחת ערב במדוראי

 

יום 9> 25.1.18 יום ה' מדוראי – שמורת הטבע פריאר

לאחר ארוחת בוקר נחצה את המישורים הרחבים של טמיל נדו מערבה לשמורת פריאר, בית לנמרים, לאופרדים, פילים, ביזונים, אנטילופות, חזירי בר, קופים ומגוון ציפורים. הדרך היפה עוברת בהרים, בין ג'ונגלים וכפרים. אחר הצהריים נהלך בין מטעי התבלינים ונלמד על אופן הפקתם. נעלה לתצפית נפלאה מעל הרי נילגירי בשקיעה. בערב נצפה במופע אומנות לחימה מקומית . לינה וארוחת ערב בפריאר.
מלון: Poetree Sarovar Partico

 

יום 10> 26.1.18 יום ו' שמורת הטבע פריאר- לקוצ'ין

מוקדם בבוקר נצא לשייט באגם פריאר, ובהמשך היום נרד מההרים המורקים ל"ארץ המים" של קרלה- אשר משופע באגמים, נהרות ותעלות מים, אשר ביניהם איים ויבשה. נעצור במרכז איורוודה- שיטת ריפוי מסורתית אשר מבוססת על החיבור בין הגוף לנפש ומשתמשת רק בתרופות טבעיות.
נמשיך בנסיעה לקוצ'ין, מערי החוף החשובות בדרום הודו, עיר דרומית נעימה ויפה. בקוצ'ין ממוקם הנמל הטבעי מהטובים בהודו והיא שוכנת בלב אזור לגונות. סוחרים אירופים הגיעו לאזור מאז המאה ה-15 ומצאו באזור תבלינים, שנהב ועץ משובח. יהודים מצאו מקלט בקוצ'ין מרדיפות האינקויזיציה בספרד ופורטוגל. כאן הוקמה מושבה של קהילה יהודית - מן הקהילות המפוארות והמיוחדות ביותר שנוצרו בגלות ישראל. נתארגן במלון ונצא לבית הכנסת לתפילה. לינה וארוחת ערב בקוצ'ין . (בשרית מבית חבד)
מלון: Fragrant Nature

 

יום 11> 27.1.18 יום שבת קוצ'ין

נקדיש אלת היום לטיולי הליכה רגליים: נבקר בבית הכנסת, וברחוב היהודי. נמשיך לארמון ההולנדי, ונראה את רשתות הדיג הסיניות בפתח הנמל, כמותן הובאו לאזור במאה ה-14. בערב נצא לצפות בריקוד הקטהקאלי, המיוחד לאזור ונלמד את שפת הריקוד המורכבת ממבטים, תנועות ידיים, איפור ותלבושות ססגוניות. לינה וארוחת צהרים בקוצ'ין. (בשרית מבית חבד)

 

 טיולים להודו לשומרי מסורת

 צילום: יפה חן


יום 12> 28.1.18 יום א' אלפי- הלגונה הגדולה: שייט נהרות

לאחר ארוחת בוקר נבקר בכנסיית סנט פרנסיס ונסייר בשווקים היפים של פורט קוצ'ין (Fort Cochin). מפה ניסע לאורך החוף דרומה לאלפי, אשר נמצאת על גדת לגונה של מים מתוקים קרוב לחוף הים של קראלה. זהו לב "המים האחוריים" - מבוך של אגמים, תעלות מים, שדות אורז ודקלי קוקוס. מפה נצא לשיט מרהיב בתעלות ובאגמים בין כפרים, תוך שאנו צופים על פעילות היום יום של הכפריים על המים, נראה מטעי קוקוס, נסייר באחד האיים ועוד. נהנה מלון עם טיפולי איורווה בחדרים מפנקים צופים לאגם. לינה וארוחת ערב בקולם.
מלון: Fragrant Nature
http://www.fragrantnature.com/HotelsKollam

 

יום 13> 29.1.18 יום ב' האשרם של אמא המחבקת - חוף הים

נהנה משעור יוגה כדי לקדם את היום בברכה, ולאחר ארוחת בוקר ניסע לאשרם של אמה המחבקת. זוהי הגורו הגדולה ביותר בהודו כיום, ולה מאות אלפי (אם לא מיליוני) מאמינים. אומרים שהחיבוק שלה נותן תחושה עילאית, והיא אומרת שכל מה שצריך זה לתת אהבה ותשומת לב לאחרים. באשרם מתגוררים כאלפיים מאמינים. נלמד על אורחות החיים באשרם ועל פעילותה ההומניטארית של אמה ברחבי העולם. נערוך מדיטציה, וניסע לורקלה, אשר נמצאת על מצוק מעל חוף הים, ואהובה מאוד על התרמילאים הישראלים. פה ניתן זמן חופשי אחר הצהרים לרדת לים או להסתובב בין דוכני המזכרות. לינה וארוחת ערב בקולם Kollam.

 

ימים 14-15> 30-31.1.18 ימים ג'-ד' למומבאי

עם בוקר נצא בטיסה למומביי. בהגיענו נצא לסיור עירוני במומביי, העיר הגדולה ביותר בין עריה הגדולות של הודו (יש שיחלקו על זה, בעיקר תושבי דלהי..), עיר עם היסטוריה מרשימה מחד, וממובילות הקדמה מאידך. בסיורנו נתרשם מהמכבסה הגדולה, תחנת ויקטוריה, שער הודו, מלון טאג' מאהל, בית כנסת, השווקים התוססים ועוד. נעבור לשדה התעופה ובטיסת לילה של אל על נטוס לישראל. נחיתה ביום ה 15 בבוקר

 

*עשויים להיות שינויים על פי תנאי המקום, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול*

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015