ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול למרכז ודרום ספרד מכמני אנדלוסיה, עם טולדו ומדריד, 12 ימים

נופי אנדלוסיה מחזירים אותנו לימי תור הזהב של התרבוית הנוצרית המוסלמית והיהודית, בהם הרקיעה התרבות האנושית לגבהים מסחררים, ונפלה למאבקים חייתיים אכזריים. סביליה, קורדובה, גרנדה קדיס וטולדו שמות המתגלגלים בפינו כשיר  קסוםרגשי התפעלות מתעוררים בנו אל מול עצמת הארכיטקטורה הנהדרת ומשתלבים בזכרון כואב למראה בתי הכנסת שהפכו לכנסיות. זהו טיל מאורגן לדרום ספרד בו נחווה את הנופים הקסומים, התרבות העשירה וההסטוריה המטלטלת, המשולבת בהווה הסוער של ספרד

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במדריד, טולדו ואנדלוסיה ?

 
מסלול טיול מעמיק – מסלולי הטיול שלנו לדרום ספרד הוא מסלול מעמיק ביעד טיול זה, במסענו אל רכס הסיארה נוואדה ונופי הגבעות של הגואדלכביר, ניתן דגש רחב גם למפגש המיוחד עם מגוון התרבויות העשירות שהתגוששו כאן והותירו שרידים ועדויות מרשימות במקום . נשלב בטיולינו גם טיולים והליכות בטבע.

 

גיוון המסלול – טיולנו לדרום ספרד מיועד למי שבאמת סקרן ומתעניין בסודות הארץ הנהדרת הזו, החושפות הן את העוצמות והסוד של ספרד המודרנית, האדריכלות יוצאת הדופן של ימי הביניים וכל זאת על רקע הנופים המרהיבים והעושר של ספרד ההיסטורית. פאר ארכיטקטוני, מאבקים אכזריים ותגליות נועזות המשפיעים עלינו ועל העולם כולו עד עצם היום הזה.

 

הדרכת הטיול – כדי להיחשף אל העושר, התרבות, ההיסטוריה ונפלאות הטבע ממנו עלו האנשים שכבשו את העולם חשוב לצאת עם המדריכים המנוסים, בעלי ההשכלה הרחבה והניסיון העשיר בהדרכת מסלולים מסוג זה. 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 

דרגת קושי: קלה - בינונית
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: סתיו, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול לדרום ספרד


 

יום > 1 תל אביב – מדריד

נמריא מנתב"ג ישירות למדריד בירת ספרד. משדה התעופה נעלה על הכביש המהיר דרומה, נחלוף על פני העיר טרנסון ונמשיך לעבר קואנקה (Cuenca). העיר הוקמה על מפגש נחלים שלאורכם עוברת הדרך ממרכז ספרד לעבר החוף המזרחי. עם כיבוש ספרד בידי המוסלמים (711 לספירה) הם הקימו מחנה ומבצר גדול במקום, שממנו יוצאו לכבוש את טולדו. בשנת 1011 הפכה העיר לבירת המחוז. האוכלוסייה גדלה וכלכלתה התבססה על טקסטיל ומפעל לעבודות שנהבים. בשנת 1177 העיר נכבשה בידי אלפונסו -8 מלך קסטיליה. נערוך טיול בעיר לצפות "בבתים התלויים" שנבנו מעל למצוק החל מהמאה ה-14. לאחר הביקור בעיר, ניסע לוולנסיה ללינה. 

 
יום 2 > וולנסיה – יום מלא של ביקורים בעיר

וולנסיה (Valencia) העיר השלישית בגודלה בספרד, המשלבת עתיק בחדש, קלאסי במודרני. כאן נולד הארכיטקט הספרדי הנודע סנטיאגו קלאטרווה (הגשר בירושלים), שהעניק לוולנסיה את המתנה הנפלאה של המרכז הארכיטקטוני המדהים ביופיו. חמישה מבנים שונים, החושפים את המטייל לרזי המדע, האמנות והטבע (Ciudad de las Artes y las Ciencias). נתחיל את היום בביקורים באקווריום המפורסם L'Oceanografico)), בו שוחים מגוון מרשים משוכני הים. נעבור למבנים אחרים במתחם, ככול שיתאפשר, מוזיאון המדע (Principe Felipe Science Museum), המיספרה (קולנוע שלוש-מימדי), צורתו כעפעף של עין שמביט על סביבתו ונסיים בגן הבוטאני הפתוח. לקראת הצהרים נעבור לעיר העתיקה דרך השער העתיק שנותר על תילו. נמשיך ונבקר בקתדראלה המפוארת של העיר. לקראת ערב נשוב למלוננו בוולנסיה. 

 

יום 3 > אובידה – באיזה

ניפרד מוולנסיה וניסע דרומה לאובדה (Ubeda), העיירה הנחשבת לפנינה ארכיטקטונית מתקופת הרנסנס. נבקר ברובע סן מילנו הציורי ונתרשם ממבוך סמטאותיו והמבנים הציוריים המעטרים אותו. מכאן נמשיך לעיירה באיזה (Baeza), שנוסדה עוד בתקופה הרומית. תושבי העיר בימי הביניים התעשרו מתעשיית הטקסטיל ושכרו אדריכלים איטלקים לשם בניית טירות ומבנים מפוארים לשועי העיר. בדומה לעיר אובידה גם באיזה הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נלון באזור. 

  

טיולים מאורגנים לדרום ספרד טיול מאורגן לדרום ספרד

  

יום 4 > גרנדה – טורמולינוס

את ביקורינו בגרנדה (Granada), נתחיל בסיור בארמון אלהמברה (Alhambra)–גולת הכותרת של האדריכלות והעיצוב המוסלמי שהחל בגרנדה. העיר הייתה בירתה האגדתית של "אמירות גרנדה" המוסלמית במאות 15-13. גרנדה הייתה העיר הגדולה והמפוארת בתקופה זו, וכיבושה בידי "המלכים הקתולים " בינואר 1492, סימל את סיומה של הרקונקיסטה, "הכיבוש מחדש" של חצי האיברי בידי הנוצרים. אווירת פאר ושלווה מקיפים את ההולכים בחצרות המטופחות ובאולמות המעוטרים במיטב אומנות הקרמיקה והגילופים האנדלוסיים. נבקר גם בגני חנרליפה (Generalife), אשר ייצגו את "גן העדן", לקול פכפוך המים נשוטט בין שפע העצים הירוקים וערוגות הפרחים הצבעוניות. נמשיך ונרד מהארמון שנבנה על שלוחה גבוהה לעיר המודרנית. כאן נבקר בכיכרות התוססות. נכבד גם את פסלו של קולומבוס המתחנן לתמיכה מהמלכים הנוצריים למסעו "להודו". נלון באזור.

 

יום 5 > מלגה – שמורת טורקול

עם בוקר נבקר בעיר מלגה (Malaga), שנוסדה בידי האימפריה הפניקית, נכבשה בידי הרומים וגם בידי המוסלמים וחזרה לשלטון הספרדים ב1487. כיום משמשת בירת "חוף השמש" – קוסטה דל סול. בין בתי העיר משולבים ישן עם חדש. בעיר נולדו הצייר בעל שם העולמי פבלו פיקאסו והשחקן אנטוניו בנדרס, ולפניהם נולד ופעל כאן המשורר והפילוסוף היהודי שלמה בן יהודה אִבְּן גַבִּירוֹל (1021 - 1058) בטרם שעבר לסרגוסה. נעלה לביקור במצודה החולשת על העיר, נרד לטייל בעיר העתיקה, נבקר במוזיאון פיקאסו, ובטיילת החוף. לאחר הביקור בעיר נעלה להרי סיירה דה-חימינאה, (Sierra de Chimenea) ונבקר בשמורת הטבע טורקאל המאופיינת בתצורות גיאולוגיות קדומים מעידן היורה. בסיום היום נרד ללינה במלגה.

 
יום 6 > מיחאס - מרבייה – רונדה

ניסע לאורך "חוף השמש" ונעלה לביקור בעיירה מיחאס (Mijies), מהיפים בכפרים הלבנים, המשקיף לעבר החוף המפורץ. בהמשך נעצור לביקור בעיירה מרבייה (Marbella), עיירת הנופש המפורסמת. נבקר בכיכר התפוזים (Plaza de Los Naranjas), נעבור בנתיב הפסלים שהוצבו בפארק העירוני, שנעשו בידי האמן סלוואדור דאלי, חלקם בהשראת סיפורי התנ"ך והברית החדשה. נמשיך ונעלה לביקור בעיר רונדה (Ronda). השוכנת באזור הררי בגובה 750 מ' מעל לחוף. מיקומה האסטרטגי על דרכי המסחר מהחוף לפנים הארץ הקנה לעיר חשיבות כלכלית רבה. ערוץ הגוודלויין (Guadalevín) אשר קירותיו תלולים בעומק של 100 מטר חוצה את רונדה מחולקת לשני חלקים: העתיק והחדש. גשר אבן נישא ("פואנטה נובו"), שנבנה במאה ה- 18 חוצה מעל הנקיק העמוק ומחבר את שני החלקים. נערוך סיור רגלי בעיר החדשה ונחצה את הגשר לעיר העתיקה. נלך לאורך הטיילת שעל החומות, ונראה את המבנים ששרדו מימי שלטון המוסלמים. נבקר בסמטאות העיר, ניכנס לביקור בזירת מלחמות השוורים- "הקורידה גויה" הוותיקה, המשמשת גם היום. כאן התפרסם לראשונה פרנסיסקו דה רומרו "אבי מלחמת השוורים המודרנית". נלון באזור.

 

יום 7> גיברלטר – בלו קלאודיה – קדיס

עם בוקר נחצה את הגבול לביקור במושבה הבריטית גיברלטר (Gibraltar) הפרושה סביב הצוק המפורסם החולש שעל המייצר המפורסם. במאה ה-18 השתלטה בריטניה על הפינה האסטרטגית הזו ומאז משגשגת כאן המושבה הבריטית התוססת. נעבור למיניבוסים וניסע לבקר ברחבי העיר. נטייל בחוף שהוגן בתותחים אדירים, ונצפה על חופי אפריקה מנגד. נטייל בשמורת הקופים ונבקר במערת הנטיפים סנט. מיכאל, ששימשה במלחמת העולם II כבית חולים. נחזור לספרד ונמשיך לאורך החוף, ונעבור את העיירה טריפה (Tarifa), עיירת חוף המושכת אליה גולשי גלים מכל העולם. נמשיך לביקור בשרידי עיר הנמל באלו-קלאודיה (Baelo Claudia) שפרחה כאן בתקופה הרומית. בחפירות בעיר נחשף מפעל תעשייתי גדול לתעשיית דגים מיובשים ורוטב דגי הטונה. חלק מהתוצרת הגיעה גם לישראל (למצדה). בעיר נחשפו מקדשים, תיאטרון, חומות ושערים. נבקר בעיר ובמוזיאון ונלון באיזור. 

 
יום 8> קדיז – חרס לה פרונטרה – סביליה

עם בוקר נבקר בעיר קדיז (Cadiz). שהייתה עיר הנמל העתיקה שלחוף האוקיאנוס האטלנטי. מכאן הפליג כריסטופר קולומבוס למסעו השני ל"הודו". מאוחר יותר הפכה העיר לנמל הבית של צי "האוצר הספרדי" הוא הארמדה הידועה והחזקה, אותה תקף "הפירט בחסות המלכה" פרנסיס דרייק. נסייר בסמטאות הנעימות של העיר ובמוזיאון המציג חפצים קדומים שהגיעו לכאן בידי הספנים הפניקיים, שעצרו כאן בדרכם מצור וצידון לחופי מערב אפריקה. נמשיך לעיירה חרס דה לה פרונטרה (Jerez de la Frontera), שהתפרסמה ביקבי יין השרי המיוחדים לאזור. באחד מהם נבקר, ונלמד על תהליך יצירת משקה השרי. לקראת ערב נגיע ללינה בסביליה (Sevilla).

 
יום 9 > סביליה

את כל היום נקדיש לביקור באתרי סביליה המדהימה אשר לגדות נהר הגודלכביר (Guadalquivir), בו עלו הספינות שהביאו את אוצרות דרום אמריקה לסביליה, הנהר היה למעשה "השער לאמריקה". נבקר ב"כיכר ספרד" הציורית (Plaza de España) שנבנתה בשנת 1929 בשולי פארק מריה לואיזה, במסגרת התערוכה שנושאה "הישגי ספרד ואמריקה". בכיכר הגדולה מיוצגים 46 מחוזות ספרד בעיטורי פסיפס נהדרים. מעברו השני של הכביש נראה את מפעל הסיגרים, שסיפק השראה לפרוספר מריימה שכתב את הנובלה אודות כרמן היפיפייה, ועליה התבסס ז'ורז ביזה בכתיבת האופרה-"כרמן". נמשיך לביקור בארמון המלוכה אל קזאר (Reales Alcázares). שנבנה בידי אומנים מוסלמים בסגנון מודח'אר אופייני, המשלב את סגנונות הרנסנס והמורים. מהארמון נמשיך לסיור ברובע "כנסיית סנטה קרוז" (Iglesia de Santa Cruz) שהיה הרובע היהודי בטרם שגורשו מהעיר ומספרד (1492). נבקר גם בקתדראלה (Catedral de Sevilla), הנחשבת לשלישית בגדולה באירופה אחרי קתדראלת פטרוס בוותיקן וסנט פול בלונדון. בתוכה קבורים כריסטופר קולומבוס והמלך פרדיננד ראשון. לצד הקתדראלה בנוי מגדל הפעמונים - "החירלדה" המפורסמת בעיטוריו ("שבשבת רוח" בספרדית). בערב נצא למופע מלהיב של ריקודי פלמנקו. לינה בסביליה.

 
יום 10 > קורדובה – טולדו

ניפרד מסביליה בדרכנו אל אחת הערים היפות והמרתקות ביותר בספרד- קורדובה (Cordoba). בעיר העתיקה נותרו שרידים אדריכלים המעידים על פארה של העיר בתקופה הרומית. במהלך הכיבוש המוסלמי הייתה העיר בירת הח'ליפות של קורדובה, שכללה את רוב חצי האי האיברי. ההערכה היא כי במאה ה 10 ותחילת המאה ה -11, קורדובה הייתה העיר המאוכלסת ביותר בעולם, והמרכז הרוחני של אירופה. עם הגיענו אל העיר נחצה את נהר גוודלכביר ונצא לשוטט בסמטאות הרובע היהודי. נכיר את סיפורם של יהודי ספרד בימי תור הזהב, נחלוף על-פני הכיכר על שם רבי יהודה הלוי, נמשיך לכיכר הרמב"ם שלצידו בית הכנסת העתיק. נבקר גם ב"מסקיטה", אחד המסגדים היפים בדרום ספרד, אשר "זכה" לארח בליבו מבנה של לכנסייה מפוארת ומיוחדת. עם ערב נגיע ללינה בטולדו.

 
יום 11> טולדו - מדריד

עם בוקר נצא להכיר את טולדו (Toledo), בירתה הדתית של ספרד. בימי הביניים הייתה העיר אחד ממרכזי התרבות היהודית המשגשגת של ספרד. נבקר בקתדראלה המפוארת, נלך בעקבותיו של הצייר אל-גרקו שחי ופעל בטולדו, ונבקר בכנסיית סנטו טומה שבה נמצא ציורו המפורסם "קבורתו של הרוזן מאורגז". נמשיך ונבקר בבית הכנסת המפואר "אל טרנסיטו" שנבנה ע"י אבולעפיה ונבקר גם במוזיאון היהודי הסמוך לו ובבית הכנסת סנטה מריה לה בלנקה. אחר הצהריים נמשיך למדריד (Madrid). עם הגיענו נצא לסיור היכרות ראשוני עם בירת ספרד. נלון במדריד.

 

יום 12 >מדריד – תל אביב

את יומנו האחרון בספרד נתחיל בשיא; במוזיאון הפראדו המפורסם. זהו המוזיאון הגדול והמפורסם ביותר בבירת ספרד. בגלריות התצוגה ובמחסני אוצרות המוזיאון מצויים אחד האוספים הגדולים של ציירים מאירופה ומעבר לה. מגוון היצירות שנאספו במוזיאון שייכים לתקופת הפאר האומנותי של אירופה במאות 19-14. המבנה הוקם בתקופתו של קרלוס -3 ושמו של המוזיאון נקרא כציון למיקומו "בלב שדה הפרא" שהיה צמוד אליו. נמשיך לעבר שער השמש (פוארטה דל-סול), המשמש כמקום התכנסות לתושבי העיר, וממנו נמדדים המרחקים ליישובים ברחבי ספרד. נעבור לכיכר "פלאזה מיור" (הכיכר הראשית-המרכזית), נמשיך לשוק האוכל סאן מיגל. נטייל מעט בשדרה הרחבה גראן-וייה (Gran Via), ונבחין בארכיטקטורה של המבנים המונומנטאליים, ולא נדלג על מבט במבנים שנבנו בסגנון הבארוק והארט דקו. בהתאם לזמן שנותר נמשיך לטייל בעיר התוססת.

בהתקרב שעת הטיסה לישראל, נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

 

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לספרד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן למכמני דרום ספרד, ולנסיה- מרחבי אנדלוסיה ומדריד, 11 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל וקומפוסטלה, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015