ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לפירנאים בשמורות הספרדיות והצרפתיות

לפניכם טיול מאורגן לספרד והפירנאים המשלב טיולי רגל  של מספר שעות כל יום, באזור מהיפים והפראיים באירופה.  נטייל בשמורות היפות , בצד הספרדי ובצד הצרפתי של הפירנאים הגבוהים. מאגמי קרח המוקפים פסגות מושלגות, אל מפלי מים גבוהים, הנופלים מקרקסי קרחונים אדירים, בלב פריחה נהדרת, ולרגליהם כפרים עתיקים תלויים על צלעות ההרים. אין זה טרק למיטיבי לכת. זהו טיול באזור הררי מקסים, במסלול שכולל עליות וירידות, המתאים לכל  אוהב לכת בעל כושר בינוני המוזמן להשתתף וליהנות. כל יום נטייל ברגל כמה שעות, כאשר בסוף היום נגיע למלונות או פנסיונים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהרי הפירנאים? 

  

מסלול מיוחד ומרהיב – מסלול הטיול שלנו בוחר להתעמק בחבל הפירנאים הן הצרפתי והן הספרדי ונותן לנו תמונה פנוראמית מרהיבה של שמורות הטבע היפות והמרתקות ביותר בספרד, כל אלו תוך שילוב הליכות בטבע האינסופי

 

אמנות ותרבות - בנוסף לפניני הנוף של רכס הפריאנים הוספנו יומיים לאורך החוף הפראי "קוסטה ברבה" במהלכם נוכל להתרשם מחיי התרבות והיצירה שהושפעו מהחופים ונבקר במחוזות הולדתו ויצירתו של האמן סלבדור דאלי.
סיור מרתק באתרי ברצלונה וזמן לספוג את האווירה המקומית בשווקים וברחובות.

 

קבוצה קטנה ואינטימית עד 16 מטיילים
מדריכים ישראלים תושבי קטלוניה, הדוברים את שפת המקום ומעורים בחיי הספרדים

 

 איפה נבקר:
 

 • הר המונטסראט
 • הפארק הלאומי איגואסטורטס
 • שמורת אורדסה וההר האבוד
 • אגמי טריסטאינה
 • שמורת הפונט דה אספאן
 • מעלית סקי לאגם גוב
 • קניון אניסקלו
 • מעברי ההרים בטור דה פרנס בצרפת
 • העיר לורד בצרפת
 • נסיכות אנדורה
 • עמק גווארני
 • מפל הגראן קסקאד
 • מוזיאון סלבאדור דאלי
 • המוזיאון היהודי בג’ירונה ורובע הצעקות
 • ברצלונה

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי משולב בהליכות בטבע
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ וסתיו
Facebook Favorites

הפירנאים הספרדים והצרפתים, כולל קוסטה בראבה וברצלונה  10 ימים


 

יום 1> תל אביב - ברצלונה – מונטסראט – אנדורה

לאחר מפגשנו עם המדריך בשעות הבוקר, נצא לדרכנו מברצלונה לכיוון הרי הפירנאים, כאשר תחנתנו הראשונה תהיה הר המונטסראט המפורסם. ההר המשונן והמנזר שבליבו מהווים מוקד עלייה לרגל לצליינים, תיירים, צלמים ומטפסי הרים. במרכז הדתי שבהר נמצאת צלמית המדונה השחורה )המורניטה( אך המרשים מכל – סלע הקונגלומרט שממנו עשוי הרכס עוצב ע"י המים והרוח לכדי פסלים טבעיים אדירים ומרהיבים. נעפיל ברכבת ההרים לאזורים הגבוהים יותר של ההר, לסיור רגלי בין תצורות הסלע הייחודיות . לאחר סיום הטיול נתחיל בנסיעתנו צפונה אל עבר נסיכות אנדורה המיוחדת, שאליה נגיע בשעות הערב.
לינה: אנדורה 

 

יום 2>  אנדורה - אגמי טריסטאינה – עמק הפייארס

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לטיול באגמי טריסטאינה הקרחוניים והמיוחדים, קבוצת אגמונים שנוצרו מתהליך של מיליוני שנים של שחיקה קרחונית . לאחר הטיול נגיע למרכז אנדורה ליהנות מקצת זמן חופשי לקניות במדרחוב הראשי של בירת המדינה הזעירה. במידה ויאפשרו זאת הזמנים נשלב גם ביקור במוזאון האתנוגרפי בית פלנדוליט, שבו נתרשם מאורח חיי האצולה המקומית בימים הביניים . בשעות אחר הצהריים נצא מאנדורה ונתחיל לשים פעמינו אל עבר עמק הפייארס והעיירה סורט, שבקרבתה נבלה את הלילה.
לינה: אזור סורט 

 

טיול מאורגן לפירנאים טיול מאורגן לפירנאים

 צילום: גיא רייפנברג

 

יום 3>  הפארק הלאומי אייגוואסטורטס – עמק אראן

יום זה לטיולנו יוקדש לאחד מפניני הפירנאים והשמורות הפופולריות ביותר בספרד – הפארק הלאומי אייגואסטורטס. בפארק מפורסם זה ניתן למצוא את כל המאפיינים הטיפוסיים לפירנאים הגבוהים, אולם בנוסף על כל אלה – המים! בפארק האייגואסטורטס שפע מים שלא יאמן. מים צלולים הזורמים בינות לאגמים ולנהרות, מפלים ואשדות – מים ועוד מים, והיופי מהמם .אם לא די במים, הרי שיש גם יערות ונופים עוצרי נשימה מכל עבר. העושר הביולוגי יוצא מגדר הרגיל ובמקום גם מגוון רחב של חיות אלפיניות. עבור חובבי טבע זהו גן עדן ממש! באמצעות רכבי 4X4 של השמורה, נעלה עד לאגם אמיצ'ס בגובה של מעל 2400 מטר ונמשיך בטרק רגלי קליל בירידה לכיוון האגם סאן מאוריציוס. לאחר סיום הטיול נמשיך בדרכנו אל עבר עמק אראן המסתורי והמבודד, ונלון במלון בבירת העמק.
לינה: עמק אראן

  

יום 4> צרפת – מעברי הטור דה פראנס – גווארני – לורד

יום זה לטיולנו יתחיל בנסיעה לכיוון צרפת דרך כמה ממעברי הטור דה פראנס המפורסמים – קול דו פורטיון, קול דה אספין, וגם מעבר טורמלה ) Col du Tourmalet (, המתנשא לגובה של 2,114 מטר מעל פני הים. מעבר זה הוא מבין מעברי ההרים המפורסמים ביותר הנכללים ב"טור דה פראנס", מרוץ האופניים הגדול והחשוב בעולם. זהו המעבר הוותיק ביותר מבין מעברי הרי הפירנאים - הוא הוכנס למסלול המרוץ בשנת 1910 שהייתה השנה הראשונה בה נכללו הרי הפירנאים במסלול המרוץ. בשעות הצהריים נגיע לעמק גווארני, שבו קרקס קרחוני )עמק בצורת פרסה( ענקי ומדהים ביופיו. הקרקס, שאי אפשר שלא להשתאות למראהו, נוצר מנסיגת קרחונים שתוך כדי הנסיגה גילפו אותו כך שכיום נראה כמו אמפיתיאטרון בקוטר 900 מ כשגובה
הקירות המקיפים מגיע לעתים ל- 1500 מ' מעל לרצפת הקרקס. במקום נמצא הגראן קסקאד – המפל הגבוה באירופה ) 500 מ'( וניתן להגיע אליו בהליכה. בשעות הערב נגיע לעיירה לורד, שבה בשנת 1858נערה כפרייה בשם ברנדט חוותה חזיונות על מריה הקדושה. העיירה הפכה למוקד עלייה לרגל , בעיקר לצליינים מבקשי מרפא לכל תחלואיהם. במהלך התהלוכה היומית שנערכת כל יום ויום, ניתן לחזות בצליינים הרבים הפוקדים את העיר מתרכזים ברחבת הבזיליקה לשם טקס מרשים ותפילה המונית – חוויה מרשימה ומיוחדת !
לינה: לורד

  

טיול מאורגן לפירנאים טיול מאורגן לפירנאים

 צילום: גיא רייפנברג

  

יום 5> שמורת פונט דה אספאן – ספרד – איינסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול בשמורת הפונט דה אספאן, או "גשר ספרד", קרויה על שם גשר אבן שנמתח כ- 1500 מ' מעל עמק מרקדו במקום המפגש שלו עם עמק גוב, שבעבר היווה מעבר בין צרפת לספרד ואזור מפגש בין הסוחרים משתי הארצות. באזור אין ספור מפלים הנופלים ברעש אדיר. בהתאם לתנאי מזג האוויר, נעלה לאגם גוב בעזרת מעלית סקי ונרד חזרה באופן רגלי. לאחר הטיול נתחיל בנסיעתנו חזרה לספרד, ולקראת שעות הערב נגיע לעיירה איינסה, הממוקמת באיזור מרתק מבחינה גיאולוגית, כאן נוכל לשוטט בסמטאותיה הציוריות של העיירה .
לינה: אזור איינסה

  

טיול מאורגן לפירנאים טיול מאורגן לפירנאים

 צילום: גיא רייפנברג

   

יום 6> נקיק אניסקלו – שמורת אורדסה וההר האבוד

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את יומנו בטיול רגלי קצר בקניון האניסקלו היפהפה והצר. הנקיק יורד מחלקו הדרומי של ההר האבוד בשמורת אורדסה, ובין נופי נחל זורם, בריכות תכולות וצמחייה עשירה, ניתן למצוא גם את הקפלה של סאן אורבז החצובה בתוך קיר הקניון. בשעות הצהריים נמשיך ל טיול נוסף בשמורת אורדסה וההר האבוד, המשתרעת מגבול צרפת דרומה והינה גן עדן לטיולים. השמורה היא מהחשובות בשמורות הפירנאים. ובה "קרקסי קרחונים", קניונים ומפלים מהיפים באירופה. נחזור ללינה נוספת במלוננו.
לינה: אזור איינסה

 

יום 7>אלקזאר – קוסטה בראבה 

את יומנו האחרון בפירנאים נפתח בביקור באלקזאר - כפר עתיק למרגלות הפירנאים הארגונזים, שבו מתגוררים כ- 300 תושבים. בנקיק הסובב את הכפר "מעברים תלויים" מיוחדים
המאפשרים טיולים רגליים מרהיבים בין קירות הקניון. באזור הכפר מאות מערות גיר, צוקים מרשימים, צמחייה מרשימה וחיי בר ייחודיים, מה שהופך כפר קטנטן זה למוקד עצירה מיוחד למטיילים באזורים אלו של הפירנאים. לאחר סיום הטיול ניפרד מרכס הפירנאים ונתחיל בנסיעתנו דרומה לכיוון אזור החוף .
לינה: אזור הקוסטה בראבה

  

יום 8> מוזאון דאלי - קדאקס

יום טיול זה יוקדש למשנתו של האמן הנודע סלבאדור דאלי. סלבאדור דומנק פליפ ז'סינט דאלי אי דומנק או בקיצור סלבאדור דאלי, האיש והתופעה, נולד בפיגראס בשנת 1904 . בשנים האחרונות לחייו הקים בעיר הולדתו מוזיאון מרשים הכולל מבחר מיצירותיו הסוריאליסטיות ונושא את השם "מוזיאון תיאטרון גאלה סלבאדור דאלי", רמז לאישיותו התיאטרלית ותאבת הפרסום, וכן למקום המרכזי שהיה ביצירתו לגאלה - אשתו ומקור השראתו. הביקור במוזיאון, שהינו חוויה בפני עצמה מלווה בהדרכה אישית והסברים. לאחר הביקור במוזאון נמשיך לביקור בכפר הציורי קדאקס, שלו מקום של כבוד בעולם האומנות והתרבות. לקראת שעות הערב נחזור לבית מלוננו.
לינה: אזור הקוסטה בראבה

  

יום 9> ג'ירונה – טוסה דה מאר/בסאלו - ברצלונה

יום בלתי נשכח של מורשת יהודית בקטלוניה וביקורים מודרכים אישית בעיר ג’ירונה הנפלאה ובכפר בסאלו –כפר עתיק מימי הביניים. נבקר במוזיאון היהודי בג’ירונה וברובע הצעקות על סמטאותיו הצרות. בבסאלו נבקר במקווה ונשוטט לאורך הסמטאות הצרות אשר תקחנה אותנו בחזרה לתקופת ימי הביניים .אחרי הביקור בעיר העתיקה של ג’ירונה נמשיך אל בסאלו, כפר ציורי מימי הביניים שגם בו עדויות לחיים היהודיים באיזור. המקווה שנחשף בחפירות ארכיאולוגיות הוא כפי הנראה אחד העתיקים באירופה.. עם סיום הסיור ניפרד מאזור החוף ונמשיך לכיוון ברצלונה, שבה נבלה את הלילה האחרון לטיולנו .
לינה: ברצלונה

 

יום 10> ברצלונה – תל אביב

הו ברצלונה ברצלונה...לא בכדי הפכה בירת מחוז קטלוניה, העיר השוכנת בין ים להר, ליעד מבוקש המושך אליו תיירים רבים מכל העולם. בסיור זה נכיר את מוקדי העניין העיקריים בברצלונה ובמהלכו תקבלו כמובן גם המלצות וטיפים לאוכל, קניות ובילויים בעיר .לאחר הסיור יינתן זמן חופשי בעיר בהתאם לזמן הטיסה.

    

• המסלול הסופי יכול להשתנות עקב מזג אוויר, מצב הדרכים, החלטות שלטון ו/או המדריך בשטח

*המחיר אינו כולל מיסים והיטלים חדשים או נוספים שלא היו ידועים בעת כתיבת תכנית זו.

לכל הטיולים המאורגנים לספרד
לכל הטיולים המאורגנים לרכס הפירנאים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לצפון ספרד הירוקה, 8 ימים רידיירקט
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015