ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לסרי לנקה - מסע אל אי התבלינים והשנהב, 11 יום

סרי-לנקה היא ציילון לשעבר, אי ליד הודו, בו מגדלים את התה הטוב בעולם. ארץ טובלת בנופים ירוקים, בעלת תרבות בודהיסטית מרתקת ועתיקה. היא ידועה מאז ימי קדם כאי של תבלינים, אבנים יקרות ושנהב - יש חוקרים הטוענים כי היא תרשיש הקדומה, איתה סחר שלמה המלך. שילוב נפלא של חופים יפים עטורי דקלים וכפרי דייגים מסורתיים, הרים גבוהים בהם ערים עתיקות ומסתוריות חצובות בסלע ועל גבי מצוקים. טיול ג'יפים לסרי לנקה זהו טיול מיוחד במינו המאפשר הצצה אל העולמות הנחבאים ביערות הגשם באזור ההררי יחד עם ביקור באתרי התיירות הפופולאריים בצפון האי.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסרי לנקה?

 

מסלול מיוחד ושונה– מסלול הטיול שלנו לסרי לנקה חורג ממסלול התיירים השחוק ומגיע גם אל הכפרים הנידחים של הטאמילים קוטפי התה וכולל גם הליכות רגליות ביערות הגשם ובשמורות הטבע המיוחדות.

 

רפטינג וקניונינג – מסלול הטיול של איילה גיאוגרפית לסרי לנקה כולל גם רפטינג על גבי נהר הקאלני ופעילות קניונינג באזור 

 

 

סוג הטיול: ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות:
חורף, אביב, סתיו

Facebook Favorites

מסלול טיול ג'יפים לסרי לנקה  


 

ימים 1-2> טיסה תל אביב- קולומבו (דרך יעד ביניים) - פינואלה – דמבולה (אוטובוס)

נצא בטיסה מתל אביב אחר הצהרים דרך יעד ביניים לקולומבו אליה נגיע בשעות הבוקר. עם ההגעה לסרי לנקה נפגוש את הצוות המקומי ונצא בנסיעה מזרחה אל שמורת הטבע פינוואלה, מקום מיוחד לטיפול בפילים יתומים. המקום החל ב 1975 עם 7 פילים יתומים וכיום הם יכולים לראות אפילו נכדים! הפילים נעים באופן חופשי המאפשר להם להכיר אחד את השני ונלווה את הפילים לרחצה היומית בנהר. לאחר הביקור באתר המרתק נצא בנסיעה צפונה אל דמבולה שם גם נבלה את הלילה.

 


יום 3> דמבולה – סיגיריה – קאנדי (אוטובוס)

את הבוקר נפתח בביקור במערות הנסתרות של דמבולה: מקדש האבן Dambulla נבנה במאה הראשונה לפני הספירה. זהו מקדש הבנוי מקומפלקס של חמש מערות, המרשים ביותר בסרי לנקה. יש שם ציורי קיר ותקרה המכילים יותר ממאה וחמישים דימויים של בודהה, כשגדול מבניהם משתרע על 14 מטר. משם ניסע לסיגיריה ונטפס אל "מצודת סלע סיגיריה" אשר נבנתה במאה ה-5 לספירה. נבקר באתר ובגנים היפים סביב ונראה את ציורי הקיר של "העלמות השמימיות". לאחר הטיפוסס אל המצודה נמשיך בנסיעה דרך חוות התבלינים של מטאלה אל קאנדי, הבירה הקדומה של סרי לנקה.

 

 

טיולים מאורגנים לסרי לנקה טיול לסרי לנקה טיול מאורגן לסרי לנקה

 

יום 4> קאנדי – רכס קנלאקס (ג'יפים)

הבוקר נקבל את הג'יפים ונצא לעבר אחד מהמקומות הנידחים והפחות מתויירים של האי ואחד המיוחדים בו- רכס הרי הקנאקלס החולש על קנדי ממזרח. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לסרי לנקה. נעצור לקפה של בוקר מאוחר במפלי אלקדואה ובהם גם נרחץ ודרך העיירות וואטגאמה ורנגאלה נעלה למרומי הרכס המסתורי האפוף בעננים באופן כמעט תמידי ואשר משווים מראה מיוחד ליערות העננים שבו. נמשיך עד למעבר קורבט וממנו נרד בחזרה לקנדי וניפרד מהג'יפים. בערב נצא לראות מופע ריקודים מקומי מרתק ונעבור גם בתפילה שעורכים הכוהנים הבודהיסטים מדי ערב במקדש השן כאן לפי האמונה נמצאת אחת משיניו של בודהה. לינה בקאנדי

 

יום 5> קאנדי – נוארה אליה (ג'יפים)

את יומנו נתחיל בביקור בגנים הבוטניים של פארדנייה, שם נתרשם מהצמחים הצבעוניים והססגוניים שבגן ומאוסף הסחלבים המיוחד שבגן, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לסרי לנקה, לאחר הביקור נצא בנסיעה מרהיבה דרך שדות התה המעניקים תחושה של מרבד שטיח ירוק שם עוסקות הנשים הטמיליות שהובאו לאזור על ידי הבריטים בקטיף תה סיזיפי, בשעות אחר הצהריים נגיע אל הנקודה הגבוהה ביותר במסענו בסביבות העיר נווארה אליה, הממוקמת בין הפסגות הגבוהות באי שחלקן מתנשאות לגובה של 2,000 מטר מעל פני הים. לינה בנוארה אליה.

 

יום 6> נווארה אלייה- מפלי במבאר קנדה – שמורת יאלה (ג'יפים)

יום זה ייחשב לאחד משיאי הטיול לסרי לנקה בו נרד דרך העיירות בורלאנדה וקפיטיפולה מהרכס הגבוה דרומה בדרך יפהיפייה החולשת על נופים מרהיבים. הדרך מתחילה כמעט בגובה 1800 מ' במישורי הורטון ויורדת עד מפלי באמבארקנדה הנחשבים הגבוהים ביותר בסרילנקה ונלך עד רגליהם. בדרך נעבור בנופי מטעי התה וכפרי הטאמילים שהובאו לכאן לעסוק בעבודת קטיפת העלים. הדרך תספק לנו אתגרי נהיגה לא מועטים (גם בירידות). מכאן נמשיך לעבר החוף הדרום מזרחי של האי ונלון בסביבת שמורת יאלה.

 

יום 7> ספארי בשמורת יאלה (ג'יפים)

השכם בבוקר ניסע עם הג'יפים לשמורת יאלה. ננוע בלוויית פקח מקומי ונתחקה אחר בעלי החיים הרבים המצויים בשמורה בינהם פילים, עופות וטורפים כמו הטיגריס הבנגלי והנמרים אשר כאן המקום הטוב ביותר לצפות בהם. לאחר הסיור בשמורת הטבע יאלה נעפיל שוב בדרך המטפסת בין הרים נפלאים אל אזור נוארה אלייה שם נבלה את הלילה.

 

יום 8> נוארה אליה – נהר קלאני (ג'יפים)

הבוקר נעזוב שוב את נוארה אליה ונצא בנסיעה מערבה דרך מטעי תה, שדות אורז וחוות תבלינים אל הרכס המרכזי של האי הממוקם בלב יערות גשם נהדרים אל העיירה קיטולגאלה, הממוקמת על גדת נהר הקלאני שם נבלה את הלילה.

 


יום 9> רפטינג על נהר קלאני (ג'יפים)

בבוקר נערוך שייט רפטינג נהדר בנהר. נוף יערות הגשם סביב העניק למקום את פרסומו בלוקיישיין של צילומי הסרט "גשר על הנהר קוואי" ואף נראה את הגשר המפורסם- העתק של הגשר המקורי בתאילאנד. אחת מנקודות הציון החשובות במסגרתו של טיול מאורגן לסרי לנקה. עם סיום הרפטינג נמשיך ונסייר בנסיעות שטח דרך העיירות היפהפיות הממוקמות בלב יערות הגשם ונשוב שוב אל קיטולגאלה בה נבלה לילה נוסף.

 

יום 10> קיטולגאלה – נופש בחוף המערבי (ג'יפים)

הבוקר נפרד מהדרכים הירוקות ונרד אל אזור החוף המערבי של סרי לנקה, שם נחזה בהשתנות הדרמטית של הנוף מיערות גשם ירוקי עד אל חופי ים אותם מעטרים מדי פעם עצי קוקוס וחופי ים כחולים כחולים, שם באזור חופי בנטוטה היפים נזדכה על הג'יפים שליוו אותנו במהלך ימי המסע ונהנה מהחופים התכולים של האזור.

 

יום 11> דרך החוף – קולומבו (אוטובוס)

לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נצא לשייט באזור בלפיטיה. זהו כפר קטן של דייגים, אשר יושב ליד שפך נהר מדו גנגה. נשוט לתוך אזור מים מתוקים אלו, אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים – העצים שגדלים במים ונצפה על שפע של ציפורים. תושבי האזור מגדלים בעיקר קינמון לקליפה ושמן. נמשיך לסיור קצר בקולומבו – עיר הבירה ולמעשה ה"עיר" היחידה בכל סרי לנקה הכפרית, מלבד מבני הממשל הגדולים בעיר ישנה גם מורשת קולוניאלית ומקדשים. נאכל ארוחת ערב ונתארגן ליציאת לילה מאוחרת לשדה התעופה.

 

 אפשרות המשך לאיים המולדיביים (טיסה קצרה שעה ועשרים דקות)
 

האיים המולדיביים מורכבים משרשראות איי האלמוגים הגדולות בעולם, המהווים את הפנטזיה האולטימטיבית של איי גן העדן. האיים מוקפים מי טורקיז צלולים ורוגעים, חול לבן זוהר ושוניות אלמוגים מן המרהיבות בעולם. גן עדן לשחייה, שנירקול צלילה והתרגעות. אפשר לראות שם מגוון דגים מן הגדולים בעולם, סוגים שונים של כרישים, צבי ים, דגי מנטה ולויתנים. בשל גודלם של האיים כל כפר נופש ממוקם על אי משלו, מה שמקנה תחושה של בידוד והתנתקות.

 
יום 11> טיסה מקולומבו למלה

לאחר סיום הסיורים הקבוצה עוברת לשדה התעופה לטיסת לילה לישראל, ואנחנו עוברים ללינה בקולומבו.

 

יום 12> מקולומבו לאיים המולדיביים

טיסת בוקר מקולומבו לאיים המולדיבים ושייט לאי. הגעה בצהריים, חופשי באי לפעילויות השונות. לינה באי.

 
ימים 13-14> האיים המולדיביים

יומים חופשיים באי לפעילויות השונות. לינה באי.

 

יום 15> לאיסטנבול ולישראל

יום חופשי באי (לא כולל יציאה מאוחרת מהמלון). בערב שייט לשדה התעופה וטיסה בשעה 23:50 ממלה לאיסטנבול, ומשם המשך בטיסת בוקר לישראל. נחיתה בישראל ביום ה 16.
 

מחיר לאדם בחדר זוגי:

חדר רגיל: 1,235 $
וילה על המים: 2425 $


המחיר כולל:

מלונות אפשריים: Bandos , Hudarnafushi, Sun Island, Paradise

העברה לשדה התעופה בקולומבו

שייט לאי/ טיסה לאי
מלון בדרגת ארבעה כוכבים
חצי פנסיון
טיסה מקולומבו למלה
טיסה ממלה למומביי/קולומבו

המחיר לא כולל:

מדריך
פעילות באי
ארוחות צהריים

לכל הטיולים המאורגנים לסרי לנקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מורחב לסרי לנקה- טיול עומק אל אי התבלינים והשנהב, 11 ימים
סרי לנקה –אי כחול -ירוק, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015