ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

ספארי בנהיגה עצמית בשמורות דרום טנזניה , 10 ימים עם 3 ימי נופש בזנזיבר

טיול ספארי לטנזניה, כולל זנזיבר

10 ימי מסע  קסום בלב הטבע הפראי של אפריקה של דרום טנזניה, וקינוח באי גן העדן. חופי קוקוסים קסומים, קופים וצפורים צבעוניות בג'ונגלים עבותיםנופי סוואנות עשירים בשפע בע"ח  אוכלי עשב וטורפים, נהרות, מפלים ואגמים כחולים  במסענו נחצה פלגים זורמים, ניסע לאורך  חופי מנגרובים טרופים, סוואנות, שטחי חקלאות מקומית ויערות.  ניפגש עם בני השבטים ונכיר את תרבותם האותנטית ומסבירת הפניםבכפרים אליהם דרכי התיירים טרם הגיעו.  לקינוח נבלה בחופי האי הקסום זנזיבר 

.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטנזניה?

 

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לטנזניה, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח.

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: סתיו, אביב, קיץ
Facebook Favorites

מסלול טיול ספארי בטנזניה וחופשה בזנזיבר


 

יום 1> ת"א- דאר א סאלם, נמל הדייגים, חוף המגדלור

נמריא מנתב"ג דרך אדיס אבבה לדר- אסלאם, בירת טנזניה. לאחר מנוחה קצרה וקבלת פנים, ניפגוש בצוות מקומי ונקבל את הג'יפים. ניסע לנמל הדייגים, נראה את הדייגים השבים אם שללם מדייג הלילה אל השוק התוסס. נרכוש כמה דגים טריים לדרך ונעלה למעבורת איתה נחצה את המפרץ אל צדו השני. מכאן ניסע דרומה לאורך חופי האוקיינוס ההודי, נעבור כפרים ועיירות קטנות אל חוף המיגדלור הפראי. כאן נלון.

 

יום 2> יער המנגרובים, פראק סאלוס

ניפרד מהחוף הפראי של המגדלור וניסע על רצועת חוף חולי זך התחום בין מימי האוקיינוס הכחוליך לחורשות עצי הקוקוס הירוקים, הגעתנו ללגונת המנגרובים. המנגרובים הם עצים ושיחים עבותים הניזונים ממי הים המלוחים, ובין ענפיהם מוצאם מחייתם שפע של בעלי חיים טרופים מעניינים, המתמודדים עם שינויי הגאות והשפל הקיצוניים. נרד לטייל בלגונה המעניינת ונהנה מארוחת צהרים מקומית, על האש. נעזוב את חוף המנגרובים וניסע מערבה לאורך נהר הרופיגי, הגדול בטנזניה, חבל ארץ יפה ולא מתויר נחצה בדרכנו ואדיות וערוצים מטעים של קוקוס, מטעי קשיו ושדות אורז. ניפגש עם בני השבטים החיים בכפרים הקטנים הפזורים על גדות הנהר ולקראת ערב נגיע ללודג' שלנו, הממוקם על מצוק מרשים בפאתי פארק סאלוס. כאן נבלה, בין קופי BUSH BABAYהמדלגים בין הצמרות והגגות את הלילה הקסום. כאן נלון בשלשת הליות הבאים.

 

טיולים מאורגנים לטנזניה ספארי בטנזניה טיול מאורגן לטנזניה

       צילום: אלון חובב

 

ימים 3-4> ספארי בפרק סאלוס


המייחד את פארק סאלוס הענק בדרום טנזניה. הוא המפגש בין מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה לאלו של הדרום. מגוון מרתק של מיני יונקים רבים, זוחלים ועופות. סאלו נחשב לפארק הפראי ביותר בטנזניה, ובגלל ריחוקו לא רבים התיירים הפוקדים אותו. נרכב על הג'יפים שלנו בדרכי השמורה, בין חמשת האגמים ונהר הרופיגי הענק המעניקים לשמורה מימד שלא קיים בשום שמורה אחרת בטנזניה. נכבה את מנועי הרכבים ונצפה במגוון חיות היער הירדות להרוות צמאונם במי האגם; פילים, אריות, נמרים, ג'ירפות, זברות, כלבי פרא צבועים ועוד רבים. בתוך המים הכחולים רובצים היפופוטמים ביניהם מרחפים שפע מיני ציפורים הממלאות את האויר בקולות אזהרה מפני תניני הענק, האורבים לעדרי האנטילופות היורדות מכרי המרעה ללגום באגם.נמצא לנו אתר מוצל, מוגן מאריות , לחוף האגם במקום מפתיע, נפתח שולחן לצהרים; מנגל אנטריקוט, ירקות ופסטה. אף אחד לא יצא רעב. עם ערב נשוב ללודג' שלנו. למחרת נצא לספארי בפינה אחרת בפארק, המתייחדת בבעלי חיים ונופים קצת שונים מאלה שחווינו ביום הראשון.

 


יום 5> שמורת שמורת מיקומי, שמורת אודזונגווה

נשכים להיפרד ממלוננו ונחצה את מרחבי שמורת סאלוס מערבה, אל שמורת הטבע של מיקומי, הנושקת לשמורת סאלוס. נטייל בשמורת מקימי העשירה בנופי סואנה, בהם משגשגים אוכלי העשב וטורפיהם, ושפעת ציפורים צבעוניות. לקראת ערב נגיע לפאתי שמורת אודזונגווה, שמורת טבע השונה באופיה מכל השמורות בהן ביקרנו עד כה. זוהי שמורת טבע של ג'ונגל פראי. נלון בקמפ בשמורת אודזונגווה.

 

טיולים מאורגנים לטנזניה ספארי בטנזניה חופשה בזנזיבר

     

 


יום 6> שמורת אודזונגווה

את חצי היום בבוקר נקדיש לשמורת אודזונגווה. יער גשם עבות, שפע מים, מפלים מרהיבים, בריכות שחיה טבעיות ועשרות מיני קופים מדלגים בין הבריכות לצמרות. בין מיני הקופים הרבים נמנים שלשה מינים האנדמים לשמורה הזו בלבד. לא בכל מקום יש מעבר לרכב. כדי לראות את הדברים מקרוב, נרד מהרכבים ונצא לטיול רגלי בין עצי הג'ונגל הפראי אל מפל סאנג'ה, המפלח את המצוק בין שפע הצמחיה העוטרת אותו.לקראת אחר הצהריים המוקדמות נעלה על הרכבים להמשך של שמורת מיקומי למלון לארוחת צהריים בו לובי מיוחד המשקיף אל מרחבי השמורה ולידו בריכת מים קטנה אליה בד"כ מגיעות חיות רבות לשתות. אחרי מנוחת צהרים נצא שוב לשמורה לחזות בחילופי המשמרות בין החיות פעילות היום לפעילות הלילה. נלון בMikumiWildelife camp

 

יום 7> כפר מסאי- דאר אסלאם

ניפרד מקסמן של שמורות הדרום וניסע להתארח באחד מכפר המסאי. ניפגש עם בני השבט ונכיר את אורחות חייהם והפולקלור השבטי שלהם, צמחי הרפואה ודרכי השימוש בהם, מאכלים, שירים וריקודים צבעוניים. נעצור לארוחת צהרים בעיר מורגורו אחה"צ נגיע לחוף האוקיינוס, ליד דאר א סלאם. כאן ניפרד מהג'יפים ומהספארי המרגש לטובת לילה במלון חוף מקסים.

 


ימים 8-10> שלשה ימי נופש בזנזיבר – ת"א


בבוקר נצא לנמל דאר א סאלם ונעלה על המעבורת לשייט חווייתי אל סטונטאון בירת זנזיבר. מהבירה ניסע למלוננו הממוקם בחוף המזרחי, היפה ביותר באי. כאן נבלה שלשה ימים נבלה באי הקסום. ביום העשירי במאמץ רב ניפרד ממארחינו ומהאי הנהדר בדרכנו חזרה הביתה.

  
• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לשעות הטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לטנזניה
לכל הטיולים המאורגנים לספארי באפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015