ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

תאילנד ובורמה בטיול מיוחד- בדגש שבטים, טיול לשומרי מסורת

תאילנד היא ארץ החיוכים, ממוקמת בלב דרום מזרח אסיה. ממלכה זו שמרה על עצמאותה במשך מאות שנים וניתן לחוות בה תרבות ומסורת לצד קדמה רב גונית. ארץ זו מציעה נופים, טעמים וחוויות חושניות בתנאי אירוח ושירותים מעולים. מסע מעמיק אל תאילנד שמעבר ליעדי התיירות הסטנדרטיים. ההיסטוריה המיוחדת דרך הבירות העתיקות סוקהותאי ואיטאייה, בצפון מערב ניסע בדרכים הרריות ומרהיבות מצ'אנג מאי עד  לעיירות הציוריות מהונג-סורן ופאי. לא נוותר על הבירה הסואנת בנגקוק ובסביבתה ולסיום אי הנופש פוקט כולל מפרץ פנגגה הייחודי בשייט פרטי.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בתאילנד? 

 

מסלול מיוחד: מסלולי הטיול שלנו בתאילנד הם מסלולים מעמיקים ומקיפים שכוללים גם את ערי הבירה העתיקות סוקוטאי ואיוטאייה, מסע מיוחד אל השבטים הנידחים של צפון תאילנד באזור צ'אנג מאי.

 

שייט בין איים: שייט בין איי שמורת הטבע הימית מו קו צ'אנג הכוללת 52 איים מן היפים ביותר בעולם. נעצור באיים ונשנרקל בין דגים רבים בריף האלמוגים הצבעוני המקיף אותם.

  

מדריכי הטיול: מדריך טיולי תאילנד באיילה גיאוגרפית הוא יובל ארד, מדריך מקצועי דובר תאית עם ניסיון עשיר בטיולי המזרח הרחוק ובטיולים לתאילנד בפרט.   

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: סתו, חורף, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול  לתאילנד ובורמה


 


שבת – א': ת"א – בנגקוק

נצא בטיסת לילה לבנגקוק בירת תאילנד. לאחר הנחיתה נעבור לנמל התעופה המקומי לטיסה לצ'יאנג מאי. אם לא נהיה עייפים נצא לראות את שוק הלילה התוסס של צ'יאנג מאי (ארוחת ערב בחב"ד צ'יאנג מאי).

 


יום ב': צ'יאנג מאי וסביבתה

בבוקר נצא למקדש החשוב ביותר בצפון תאילנד וואט פראטאט דוי סוטפ אליו נגיע אחרי שנטפס לגובה של 1,200 מ' במעלה הדרקון. רכבל מיוחד יביאנו אל הסטופה המצופה זהב ואל התצפית המרהיבה. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך לביקור בכפרי האומנות המפורסמים של צ'אנג מאי בין השאר נבקר במפעלי עבודות יד המתמחים בתעשיית העץ , המטריות הססגוניות, תכשיטים ועוד..בערב נצא שוב לביקור רגלי בשוק הלילה המיוחד של צ'אנג מאי. לינה בצ'אנג מאי (ארוחת ערב בחב"ד צ'יאנג מאי).

 

יום ג': צפון תאילנד – פאי (נסיעה בוואנים)

עם בוקר נצא בוואנים לכיוון צפון ונצא לרכיבה על פילים, אחר כך נערוך שייט 'רפטינג' במימי הנהר (במידה והמים סוערים מידי נשוט על רפסודות במבוק במורד נהר רגוע) ונמשיך בדרך המיוערת מערבה לאזור העיירה PAI השוכנת בעמק יפהפה. בדרך נראה את פאגודת MEA YEN, כפר סיני ומטעי תה וכן כפר של בני הליסו החביבים. נלון בעיירה פאי. (ארוחת ערב דג בנייר כסף).

 

טיול מודרך לתאילנד ובורמה – איילה גיאוגרפית

יום ד': מה הונג סורן (נסיעה בוואנים)

נמשיך בנסיעתנו בדרך פתלתלה ויפה בינות הרים ועמקים, נראה את מערת הדגים..כן..כן דגים בתוך ההר, ונכנס למערת THAM LOD אשר בתוכה זורם נחל מים צלולים. אחה"צ נגיע אל מה-הונג סורן, הרחק ממסלול התיירים הרגיל, עיירה ציורית אשר בליבה אגם קטן ומקדשים בורמזיים ובקרבתה מתגוררים אנשי שבט פדואנג הבורמזי שנמלטו לכאן מבורמה השכנה ושנשותיו ידועות יותר כ'ארוכות הצוואר' – אולי סימלה הבולט ביותר של צפון תאילנד. לינה במהון סורן. (ארוחת ערב דג בנייר כסף).

 

יום ה': דוי-אינטנון – צ'אנג מאי (נסיעה בוואנים)

נשכים קום ונצא לשוק הבוקר המקומי שם נתרשם מהאותנטיות המיוחדת שנשתמרה עד עצם היום הזה באזור, מכאן נמשיך בנסיעה דרומה אל שמורת הטבע הנחשבת בעיני רבים לאחת היפות בתאילנד שמורת דוי איטנון, עם הגיענו לשמורה נצא לצעידה בתוך יער גשם קטן ועשיר בצמחייה ייחודית, נתצפת על הנוף המיוחד משתי פגודות יפהפיות שנבנו לכבודם של מלך ומלכת תאילנד ונתרשם מהמפלים שופעי המים של השמורה. לאחר הסיור בשמורה נשים פעמינו שוב אל צ'יאנג מאי ללינה. (ארוחת ערב בחב"ד צ'יאנג מאי).

 

לאי פוקט

נעבור לשדה התעופה ונטוס דרומה לאי פוקט שבים אנדמן. האי מפורסם ביופיו, מוקף בחופים זהובים אינסופיים וים תכול שקוף. רבבות, אם לא מליוני מטיילים מגיעים לאי זה כל שנה ליהנות מחופיו הנפלאים: מספר כפרים פזורים באי, ובדרכנו למלון נצפה בהדגמת עיבוד אגוזי הקאשיו, אשר גדלים על עצים. הם רעילים ואם לא קולים אותם הן גורמים לעיתים לכוויות. נגיע למלון ונתארגן לקראת שבת המלכה. (ארוחת ערב קייטרינג מחב"ד)

 

שבת בפוקט

את תפילות השבת נקיים בבית חב"ד מקומי ונצא לסיורים רגליים בסביבות המלון הממוקם בסמיכות לחוף הים של האי פוקט. במוצאי שבת קודש נצא יחדיו למופע פנטזיה, מופע מרשים רב משתתפים. (ארוחת צהריים קייטרינג מחב"ד)

טיול מודרך לתאילנד ובורמה – איילה גיאוגרפית

 

ראשון - שייט בין האיים

יום טיול קסום של כיף והנאה באזור האיים ושמורת מפרץ פאנג נגה - מהמפרצים היפים בעולם. לאחר ארוחת הבוקר נצא למעגן הסירות ומתא לשייט בסירות קטנות באזור פאנג נגה. נשוט באזור המוקף בהמוני איים, ריפי אלמוגים ואיי מנגרובים, מפרץ שהוכרז בשנת 2002 כשמורת טבע אקולוגית. במהלך השייט נחזה במצוקים עטורי צמחייה המזדקרים מתוך הים, נכנס לתוך מערות פרה היסטוריות ומערות נטיפים, נבקר ביערות מנגרובים ונראה איים שונים כדוגמת קו פאנאק וקו הונג, נעצור על האי בו הוסרט אחד מסרטי ג'ימס בונד - "האיש בעל אקדח הזהב" ונמשיך לביקור באי מפורסם נוסף המוקף סלעי גרניט, קו פאן יי ,שם נוכל להתרשם מאורח חייהם של תושבי הכפר המעניינים. את ארוחת הצהריים נאכל על גבי סיפון האונייה ובסיום נמשיך לביקור אחרון באי נאקה, בו נוכל ליהנות ממנוחה קצרה אל מול מי הטורקיז הצלולים.בסיום יום השייט המרתק נשוב חזרה למלון בפוקט ללינה. (ארוחת ערב בחב"ד פוקט).
משם נמשיך חזרה לצ'יאנג מאי ללינה. (ב,צ)

 

שני - טיסה – לבנגקוק

פינוי חדרים עד לצהריים, אז נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה לבנגקוק . לאחר הנחיתה נעבור למלון להתארגנות, נאכל ארוחת ערב ונצא לסיור לילי בעיר הגדולה והסואנת ביותר בדרום מזרח אסיה. נראה את שוק הפרחים, את פינת הסגידה ארוואן ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. (ארוחת ערב קייטרינג מחב"ד)

 

שלישי - קנצ'נבורי

הבוקר נצא לכיוון דמנן סדואק, אל השוק הצף הגדול בתאילנד. אך לפני שנגיע לשוק, נבצע עצירה קטנה בחווה לגידול קוקוסים ושדות המלח. בהמשך נגיע אל השוק הצף, בשייט על סירות ארוכות הזנב ונצפה בחיי השוק המתנהלים על התעלות. נטייל רגלית במתחם הגדול ובדוכני השוק הרבים, ולאחר מכן נמשיך לקנצ'אנאבורי אל הגשר על הנהר קוואי. לאחר ארוחת צהריים נערוך ביקורים מיוחדים במוזיאון המלחמה ובבית הקברות לשבויי בנות הברית שעלילותיהם הונצחו בסרט הקולנוע "הגשר על נהר קוואי". גם כאן לא נוותר על שייט בנהר קוואי, לקראת ערב נשוב ללינה בבנגקוק. (ארוחת ערב חב"ד בנגקוק)

 

רביעי - איוטאייה- בנגקוק

היום נצא לאחד הימים היותר יפים בטיולנו. נסיעה של כשעה תביאנו לארמון הקיץ של המלך. הארמון זכה בפרסום רב כי בו צולם הסרט המיתולוגי "המלך ואני" עם יול ברינר ודבורה קר. הסיור בארמון מרשים ביותר,ויפים ביותר הם גם שלל גיזומי הצמחים המעוצבים בצורות של חיות שונות…בתום הסיור מצפה לנו שייט חווייתי ביותר לאיוטאיה – הבירה העתיקה של תאילנד. נסייר בבירה, נשוטט ונתרשם עמוקות מהסטופות והמקדשים המתנשאים אל-על, כל אחד וצורתו השונה והייחודית - לקראת ערב נשוב לבנגקוק לסיבוב ברובע הקוואסאן, האזור בו משוטטים המוני תרמילאים בין חנויות שונות ומגוונות ונלמד על עולמם של התרמילאים במזרח הרחוק. (ארוחת ערב חב"ד בנגקוק)

 

חמישי –בנגקוק

היום נצא לסיור משולב באוטובוס, שייט ורכבת ברחבי העיר. נבקר ברובע הסיני ונהלך בין דוכני הפירות היוקרתיים. נכנס למקדש כדי לראות את פסל בודהה הזהב ששוקל חצי טון! נמשיך לביקור במקדש וואט פו ההיסטורי, פה נתפעל מפסלו הענק של הבודהה השוכב, המקדש נחשב לאחד החשובים בתאילנד ומאמינים רבים מביאים אליו כל יום מנחות של קטורת מעשנת, נרות ופרחי לוטוס. נבקר בארמון המלך המפואר, מוקף חומה אדירה לבנה , אשר מסתירה מאחוריה שפע של אולמות משובצים בפסיפס צבעוני, זהב, אבני חן ופסלי שומרים מיתולוגיים. נשוט על נהר הצ'אופראייה ובתעלות העיר הישנה לקבל זווית ראייה מעט שונה על בירת תאילנד. בגמר הסיור נסתובב עצמאית באזור המסחרי הסואן של העיר, בין שפע החנויות והקניונים. לינה בבנגקוק.

 
* אלו שמסיימים את הטיול יטוסו בערב לישראל
*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך****

 
המשך לבורמה:


מיאנמר, ארץ הזהב והאבנים הטובות, היא ארץ רחבת ידיים, רבת עמים ושבטים, שקועה עמוק בתוך מסורות בודהיסטיות, שידעה תהפוכות רבות מאז השתחררה מהשלטון הבריטי. נפתח ביאנגון הבירה, עיר גנים ענקית המשמרת אדריכלות בריטית קולוניאלית ובמרכזה פגודת זהב אדירה. נטוס אל מאנדאליי, הבירה העתיקה, שסביבתה עשירה במבנים היסטוריים רבים ובסמוך לה אחד המרכזים הנזיריים הגדולים במיאנמר. בהמשך הטיול נבקר בבאגאן ש-2500 (!) הפגודות שבסביבתה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר בתולדות הממלכה. נעלה אל הר פופה, האולימפוס של מיאנמר, ונסיים ביומיים באזור אגם אינלה המקסים עם הכפרים הבנויים עליו על כלונסאות עץ.

 


יום שישי: אל בורמה: אגם אינלה

עם בוקר נטוס לרנגון ובטיסת המשך נטוס לההו (Heho) במדינת שאן, המחוז הגדול במזרחה של מיאנמר. לאחר הנחיתה ניסע בנופים הציוריים של מדינת שאן אל אגם אינלה. האגם, 22 ק"מ אורכו ו-11 ק"מ רוחבו, הוא אחת מפינות החמד הידועות של מיאנמר. כפרים רבים על כלונסאות מאכלסים את האגם ותושביהן, בני שבט האינתה (Intha), מוצאים את פרנסתם בדיג, מלאכות שונות וטיפוח גידולי ירקות ופירות על פני המים בשיטה ייחודית. מיומנותם בחתירה בסירות באמצעות כף הרגל מדהימה. לינה על אגם אינלה או סמוך אליו. (ארוחת ערב מבית חבד תאילנד)

 

שבת: אגם אינלה

ננצל את היום ליהנות מנופו הרוגע של האגם, על בתי הכלונסאות שבו, והערוגות הצפות. במידה והמלון צמוד לחוף נרד לטיול רגלי באופן עצמאי. ללא ספק זה אחד המקומות היפים בעולם. לינה על אגם אינלה או סמוך אליו. (ארוחת צהריים מבית חבד תאילנד)

 
יום ראשון מנדליי ואמאראפורה

נטוס אל מאנדאליי, הבירה המלכותית של מיאנמר לפני הכיבוש הבריטי והעיר השנייה בגודלה במדינה. נבקר באמארפורה (Amarapura), בה נמצא אחד המנזרים הבודהיסטים הגדולים במדינה. נבקר במנזר, נשמע על חיי הנזירים ונשקיף על מתן התרומות הגדול של תושבי הסביבה לנזירים הנערך מדי בוקר בבוקרו. בסמוך למנזר נעלה על גשר העץ היפהפה או ביין טיק (U Bein Teak). נבקר בפגודת מאהאמוני (Mahamuni) בה מדביקים התושבים עלי זהב על פסלו של הבודהה, וככלן שיאפשר הזמן נבקר בסדנאות למלאכות יד שונות אשר בורמה מצטיינת בהן. בערב נהנה מתיאטרון בובות מקומי. לינה במאנדאליי. (ארוחת ערב דג בנייר כסף).

 

יום שני באגאן

נטוס לבאגאן ש-2500 הפגודות הפזורות סביבה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה. נבקר בפגודות ובמקדשים החשובים ובראשם מקדש אנאנדה (Ananda), נתרשם מהישגי האדריכלות וציורי הקיר המופלאים ולא נפסח על השוק המפורסם. לינה בבאגאן. (ארוחת ערב דג בנייר כסף).

 

יום שלישי הר פופה

הר פופה נקרא גם האולימפוס של מיאנמר. בראשה של מחט וולקנית נבנתה קבוצת מנזרים במקום שגיא ויפה נוף. למעלה מ-700 מדרגות יובילו אותנו אל פסגת הצוק (שעת כושר קלה...) כאשר הקופים, תושבי המקום, מלווים אותנו בדרכנו. לאחר שנרד מן הצוק נחזור בדרכנו אל באגאן, שם נבקר באחד מבתי המלאכה הרבים לתעשיית כלי לכה. לינה בבאגאן. (ארוחת ערב דג בנייר כסף).

 
ימים רביעי וחמישי יאנגון- ישראל

נצא בטיסת בוקר מוקדמת אל יאנגון הבירה, כרך בן 5 מיליון תושבים. נשקיף על פגודת סולה (Sule) הניצבת בלב העיר העתיקה, על בית העירייה, על מונומנט העצמאות ונמשיך אל הגדה של נהר יאנגון העמוסה בסירות מטען הפורקות אורז מן הדלתה. נסור לבית הכנסת המשמר בהדרו את ימיה הגדולים של קהילת יאנגון. ונעלה אל פגודת שוודאגון (Shedagon) האדירה שכיפת הזהב שלה מתנוססת לגובה של 100 מ'. אחר הצהריים נצא בטיסה לבנגקוק, וממנה נצא בטיסת לילה לישראל. נחיתה ביום חמישי בבוקר. ארוחת ערב כשרה בטיסה.

 

לכל הטיולים המאורגנים לתאילנד
לכל הטיולים המאורגנים לבורמה, מיאנמר
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015