ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול רגלי- טרק למונטנגרו, 7 ימים

מונטנגרו היא מדינה הררית הנחשבת ליפה ביותר בבלקן. למרות גודלה הזעיר (2/3 מישראל) היא רב גונית ורבים בה האזורים הנידחים הקסומים והמיוחדים מהאחרונים שנותרו באירופה. בטרק נעפיל לאגמי הרים נסתרים, מתחת לפסגות משוננות, נרד לקניונים נהדרים וננדוד במשך שבוע במדינה כאשר יום לא דומה למשנהו

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לטרק במונטנגרו? 

 

גיוון המסלול - מסלול הטרק שלנו מגוון ובו נטעם משפע אוצרות הטבע הנסתרים של מונטנגרו. בשל גודלה המצומצם של מונטנגרו ניתן לטייל כל יום בנופים שונים הנמצאים במרחקים קצרים. לעתים נסתייע ברכבי שטח על מנת להגיע ללב השבילים היפים ביותר.

 

מדריכי הטיולים - מדריכי הטרקים שלנו למונטנגרו הם אוהבי הליכה אמיתיים כאלה שבנו והדריכו את מסלול הטרק הזה מספר לא מועט של פעמים. 

 

שילוב רפטינג במסלול הטיול - ההליכה בטרק היא בשני אזורים הרריים נפרדים וביניהם יום מנוחה אחד, שגם בו אנו בוחרים שלא לוותר על פעילות אקטיבית וכוללים רפטינג מרתק בנהר הטארה.  

 

-     

-       

סוג הטיול: טרק רגלי למיטיבי לכת 
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, נוער, משפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטרק במונטנגרו
יום 1>

נצא בטיסת לילה לפודגוריצה, הנמצאת במרכז מונטנגרו, משם נסע לאזור Shavnik שבצפון, בשעות הצהריים המאוחרת נצא למסלול הליכה של שעה-שעתיים בקניון Nevidio (מיים שמגיעים עד גובה הקרסוליים + אפשרות לרחצה בבריכה שבתוך הקניון). לינה באכסניה פשוטה אבל מסודרת (חדרים, מיטות, מיים חמים..) באזור Shavnik. (אם הטיסה מגיעה מאוד מוקדם – נצא בשעות הבוקר המוקדמות של יום זה לשייט של 2 שעות באגם סקאדר).

 

יום 2>

נגיע ברכב עד קרוב לאגם קפיטנובו, ושם נתחיל את קטע ההליכה הראשון - שיימשך 2 ימים. נבקר באגם קפיטנובו היפהפה שנוצר בתקופת הפשרת הקרחונים, אם הזמן יאפשר - נעפיל לאגם קטן יותר הנמצא מעליו, ומכאן נרד בירידה תלולה מהרכס, בחלקה הגדול על דרכי ושבילי הרועים המקומיים, עד הכפר Velje Duboko. זהו הכפר המבודד ביותר במונטנגרו, היושב בפתח קניון המרטויצה. לינה בבית הספר המקומי של הכפר.

  

  

טרק במונטנגרו טרקים במונטנגרו

 

יום 3>

קניון מרטויצה הנהדר- נקודת ציון חשובה של טיולי טרק במונטנגרו . נלך בינות לקירות הקניון הזקופים בשביל עתיק יומין שנחצב בתוך קיר הסלע ומדי פעם נגלוש אל בריכות הנחל התכולות. הטיול חוויתי ביותר עם יער בראשיתי מרהיב, פריחות מיוחדות ויעורת טחב ירוקי עד. אחה"צ נגיע למפגש עם נהר המוראצ'ה ונסע ללינה בעיירת הסקי קולשאין

 

יום 4>

היום יום נינוח אחרי המאמצים של הימים הקודמים: בבוקר ניסע אל האגם והיער של ביוגרדסקה Biogradska. זוהי אחת משמורות הטבע הראשונות בעולם(!) ובה יער ראשוני של אשורים שלא ניתן למצוא כמוהו בשום מקום אחר באירופה ואגם קסום וצלול. בירידה ארוכה דרך יער הפיות, מוקפים בעצי ענק, פטריות ושרכים נגיע אל האגם. מהאגם נעלה על האוטובוס שייקח אותנו לאורך קניון הטארה – אחד הקניונים הגדולים בעולם (אורכו 85 ק"מ ועומקו 1,300 מ'). בכניסה לשמורת הדורמיטור נעלה על סירות מתנפחות ונצא לשייט ראפניג עמוק לתוך הקניון. השייט יפהפה ורגוע (רמה 2-3 בדרגות רפטינג נהרות) ובו נעבור גם מתחת לגשר הטארה המפורסם התלוי גבוה מעל מצוקי הנהר. לאחר השייט וא. צהריים נעפיל להרי הדורמיטור ונצא להליכה סביב האגם השחור היפהפה היושב תחת הרכס.לינה בעיירת הסקי ז'בליאק.

 

יום 5>

היום נצא לטרק של יומיים ללב שמורת הדורמיטור Durmitor . השמורה היא רכס אלפיני מבודד המוקף מכל עבריו בקניונים עצומים. האוטובוס ישאיר אותנו לנפשנו בלב השמורה ומשם נחל בטיפוס עד בסיסו של הבובוטוב קוק Bobotov Kuk – ההר הגבוה בדורמיטור2522 מטר. נעבור דרך אגם אלפיני קטן והרים ש"קופלו" בתהליכי קימוט מרשימים לאוכף הצופה על אחת הפנינות של השמורה – אגמי קרחון יפים. נרד לבקתה המבודדת היושבת בין האגמים. כאן נוכל נצאת לשחייה ועל גבי מדורה נבשל א. ערב.לינה בשקי שינה בבקתה.

 

יום 6>

נעזוב את העמק המופלא ונחל בטיפוס לעבר פסגת הפורטאש (2,400 מ'). לאחר תצפיות מדהימות נרד מההר ונחזה בפלא של "ההר ההפוך".זו נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טרקים במונטנגרו. נפגוש את האוטובוס איתו נרד ללינה בכפר נייגושי- כפר הגבינות ובשר הפרושוטו המפורסם. נלון במלון מקומי

 

יום 7>

היום נגלה עד כמה מגוונת היא מונטנגרו. אנחנו בלב אזור ים תיכוני עשיר. עם זריחה נצא מהעמק הנסתר של נייגושי ונחזה בפלא של "פיורד" בלב הים התיכון. נגלוש רגלית למפרץ העמוק "הפיורד" ולעבר העיר הוונציאנית השמורה קוטור. ניכנס לעיר מכיוון לא שגרתי – דרך אחד מחלונות המבצר החולש עליה. נחזור אחורה בזמן כשנסתובב בין סמטאות האבן הצרות, נשמע סיפורים על שודדי ים ומלחמות ונלך לאיבוד בין חומות העיר. לאחר הביקור נצא לנסיעה נופית מרשימה דרך קו החוף המצוקי של מונטנגרו. לאחר מכן נסיעה לפודגוריצה לטיסה חזרה ארצה. 

הערות חשובות:

  • הטיול הרפתקני ולמיטיבי לכת ועל הנרשם להיות מודע לכך. ויש להיות מוכנים לגשם במהלך הטיול.
  • נא להצטייד מבעוד מועד בנעליים "גורטקס" (נגד מים) וללכת עמן לפני הטיול כדי להרגיל את הרגל אליהן.
  • חובה מעיל ומכנסיים נגד גשם. איכות גבוה (ויקרה כמובן) בחנויות ציוד לטיולים. המלצות אצל המדריכים או במשרדנו. חנות מומלצת פקל- חגור בראשל"צ רח לישנסקי

לכל הטיולים המאורגנים למונטנגרו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טרק בגאורגיה מהר הקזבג עד חבל טושטי, 11 יום
טרקים ברומניה וחציית האלפים הטרנסילבנים, 7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015