ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

ארכיאולוגיה ועוד בתוניסיה הירוקה, 8 ימים

הדלת הירוקה שבה ונפתחת עבורנו. נבקר ב"תוניסיה הירוקה" המכונה כך מאז שימשה אסם תבואה ושמן הזית לאימפריה הרומית האדירה, ששלטה בתוניסיה לאחר שהכניע את בני קרתגו, לאחר שלוש מלחמות עקובות מדם. במהלך הטיול נראה שרידים ארכיאולוגים מדהימים, שנותרו מהתרבויות והדתות שהיו במרחב. שרידים רומאים, שרידים של קרתגו, פסיפסים נדירים ועדויות לשלושת הדתות. נכיר את תוניסיה החדשה שמשמשת כאתר נופש ענק לאירופאים המחפשים ים, שמש, והרפתקאות במדבר. נתחבר אל הצד היהודי וניקח חלק בהילולת ל"ג בעומר באי ג'רבה. 


  

מדוע לבחור לטייל עם איילה גאוגרפית בטיול מאורגן לטוניס?

 

הטיול של איילה גיאוגרפית לטוניסיה הוא טיול גיאוגרפי שמתאפשר רק בתקופת לג בעומר.
בנינו עבורכם שילוב מרתקשל עבר והווה, של טבע ונוף אל מול שרידים ארכיאולוגים מפוארים
בטיול שלנו תגלו את קסמי העבר של טוניסיה ואת פאר הבניה הרומית שעדין ניכרת בכל מקום תבקרו בנאות מדבר ותחצו את מלחת אל ג'ריד הגדולה.תטעמו מאכלים טוניסאים ותכירו את העם הטוניסאי החביב

 

 

סוג הטיול: טיול גיאוגרפי 
........................................................  
דרגת קושי: קלה+
........................................................  
קהל היעד: כולם
........................................................  
עונות מומלצות: אפריל-מאי, בהתאם לל"ג בעומר

Facebook Favorites

מסלול טיול מאורגן לטוניסיה בדגש ארכיאולוגיה


 

 

יום 1>  ת"א – תוניס- אוטיקה- טוניס

נחיתה בעיר הבירה טוניס, משם ניסע לביקור ב- Utica, עיר פיניקית הנחשבת לישוב הפיניקי העתיק ביותר בצפון אפריקה. העיר נמצאת בין טוניס לביזרט על קו החוף בשפך הנהר, דבר שהקנה לה במהרה מעמד חשוב והיא הפגה ליריבתה של קרתגו במשך שנים על הבכורה. עם שקיעתה של קרתגו הפכה אוטיקה לבירת המחוז. כיום שרידי העיר הינם גן עדן לארכיאולוגים ואוהבי היסטוריה. בתום הביקור נחזור ללינה בטוניס.  
 

יום 2>  טוניס- זגואן- קרתגו- סידי בו סייד- טוניס

נתחיל את היום בביקור באקוודוקט של אדריאן, האקוודוקט היה מוביל המים הראשי לקרתגו ואורכו 132 קמ. זהו הישג הנדסי אדיר בהתחשב בציוד שעמד לרשות הבנאים. נמשיך ונבקר ב- Thuburbo Majus עיר גדולה וחשובה במיקום אסטרטגי ובעלת שטחי חקלאות גדולים שהביאו לשגשוגה. נבקר בעיר ונראה את מקדשיה, בריכות החורף והקיץ ועוד. נמשיך ל- Zaghouan ונבקר במקדש המים של אדריאן. אחר הצהרים נבקר בשרידי קרתגו העתיקה: הנמל העתיק, התופת, גבעת בירסה ועליה גם הקתדרלה שבחצרה נקבר לואי ה-9, מלך צרפת, כשנפטר בדרכו לארץ הקודש. נמשיך אל שכונת הוילות הציוריות סידי בו סייד, המפורסמת בדלתותיה המיוחדות, נצא לגלות את העיר העתיקה, נבקר- בשוק זיתונה , בחפסייה ובשוק המרכזי. נחזור ללינה בטוניס.
 

 טיול מאורגן לטוניס

  

יום 3>  טוניס–דוגה – טברקה (280 קמ) :

היום ניסע לביקור באחד מאתרי העתיקות הרומיים המוצלחים ביותר ביבשת אפריקה. אתר  הנמנה על רשימת אתרי המורשת העולמית מטעם אונסק"ו- דוגה. האתר בנוי על גבעה בגובה 550 מטר מעל פני הים, ונשקף ממנו נוף נהדר של שדות חיטה וגבעות ירוקות. כמו באתרים ארכיאולוגיים אחרים בתוניסיה, גם מכאן נלקחו רבים מהממצאים כדוגמת פסיפסים ופסלים אל מוזיאון בארדו בבירה תוניס. החלק הבולט ביותר באתר הוא האמפיתיאטרון מהמאה השנייה לספירה, ובו 19 שורות המכילות מקום ל-3,500 צופים, שיכולים לראות ממנו את נוף העמק המשתרע מתחת לדוגה. מבנה נוסף שהשתמר בצורה הטובה ביותר הוא הקפיטול המרשים משנת 166. קירותיו בגובה 10 מטרים, ואכסדרת הכניסה נתמכת על ידי שישה עמודים מפוארים בגובה 8 מ'. מבנה זה שימש כמקדש העיקרי ובעבר ניצבו בנישות שבו שלושה פסלי אלים, שהגדול מביניהם היה של האל יופיטר, בגובה שישה מטרים. בסמוך לקפיטול נמצא הפורום, הכיכר המרכזית של העיר. דוגה כוללת עוד מספר מקדשים ששרדו את תלאות הזמן, בתום הביקור נמשיך לעיר החוף התיירותית טברקה. לינה טברקה.
 

יום 4 >טברקה- עין דראהם- בולה רג'יה- שביטלה-  (270 ק"מ)

לאחר ארוחת בוקר בבוקר נצפין דרך יערות אלוני שעם, לאתר הקיט הירוק של עין דראהם.  נמשיך לבולה ריג'ה בה נראה וילות מפוארות עם חדרים תת קרקעיים להגנה מפני החום, פסיפסים, בתי מרחץ ועוד. נבקר באתר ונמשיך לשביטלה, המעוז הביזנטי האחרון באפריקה ואחד מאתרי הארכיאולוגיה החשובים בתוניס. במקום שהיה עיר רומית נותרו שרידים מרשימים וגדולים כגון שער ניצחון, 3 מקדשים המנציחים את יופיטר, ג'ונו ומינרווה. עוד במקום מוזאיקות  מרשימות ובזיליקות נוצריות. לינה בשביטלה.

 טיול מאורגן לטוניס

 

 
יום 5>  שביטלה-  ג'רבה  (300 ק"מ)

לאחר ארוחת בוקר נבקר ב- Suffetula עיר רומית מהמאה ה- 19 , בעיר מקדשים רבים, קשתות ונוף של כרמי זיתים. לאחר מכן נסיעה לאי ג'רבה. נעבור במעבורת אל ג'רבה. לינה בג'רבה.
 

יום 6 > האי ג'רבה –  ערב ל"ג בעומר

יום בג'רבה, שבו אוכלוסיות ומבנים מעניינים. העיר פורסמת בקהילה היהודית מהעתיקות בעולם. נבקר בבית הכנסת לה גריבה, וחומת א-סוק שבה נותרה קהילה יהודית קטנה. נראה כיצד חיים המקומיים במבנים האופייניים המשפחתיים "המנאזל", נוכל לראות את הנשים עם הכיסוים באדום לבן. בערב ניקח חלק בהילולה. לינה וארוחת ערב ג'רבה. 
 

 טיול מאורגן לטוניס

  

יום 7> ג'רבה- אל ג'ם - סוס-  (400 ק"מ)

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את האי וניסע לעיר אל ג'ם, עיר חשובה ששימשה מקור ראשי לשמן זית. במקום
אמפיתאטרון רומי מרשים גדול אף יותר מהקולסאום בתום הביקור ניסע לסוס. לינה בסוס.

 

יום 8> סוס- טוניס- טיסה

לאחר ארוחת בוקר נבקר בעיר העתיקה של סוס ובמוזיאון סוס בו נמצאים ממצאים ארכיאולוגים מרשימים.
הגעה חזרה לטוניס לטיסה חזרה. נחיתה בארץ ביום ה-9 לפנות בוקר 

לכל הטיולים המאורגנים לטוניסיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015