ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טרק באלבניה , 10 ימים

אלבניה, מדינה קטנה באירופה. כל כך קרובה, כל כך נגישה ויחד עם זאת כמעט ובלתי מוכרת. אלבניה היא ככל הנראה, המדינה האירופית הפחות מוכרת אצלנו.

אולי זה בגלל הסתגרותה במשך כ- 47 שנים של שלטון קומוניסטי, רודני ומסתגר. סביר להניח גם שדתם של רוב האוכלוסייה – איסלם,מרתיע מעט.
אלבניה, ארץ קסומה המשלבת נופים מגוונים, אנשים מסבירי פנים, היסטוריה מעניינת, תרבות ודתות וכל זה בשילוב מרתק של ישן וחדש.
לכן, כל מי שבכל זאת ביקר וטייל בה, שאל את עצמו "איך לא ביקרנו כאן קודם" ונישאר ממנה עם טעם חזק של "עוד".

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטרק לאלבניה?

 

בגלל האותנטיות - המחוזות בהם אנו בוחרים ל"טרק" הם מסלולים נידחים מחוץ למסלול התיירים השחוק. אנו בוחרים לחרוש ברגל את האזור הצפוני של אלבניה העשיר בנפלאות הטבע המיוחדים של האזור, האנשים המדהימים והסיפורים המרתקים.

 

בגלל הניסיון - איילה גיאוגרפית מתמחה כבר יותר מעשרים שנה בהוצאת טרקים ברחבי העולם החיבור של הניסיון העשיר אותו צברנו יחד עם אזור נפלא ומרתק דוגמת אלבניה יוצר את המסלול המושלם.

 

 

סוג הטיול: טרק
........................................................ 

דרגת קושי: בינונית עד קשה
........................................................ 

קהל היעד: מבוגרים מיטיבי לכת
........................................................ 

עונות מומלצות:  אביב, קייץ
Facebook Favorites

טיול רגלי בעיקרו, לאלפים האלבנים  עם נגיעה יפה לתרבות,להסטוריה ולהכרת אלבניה כיום 


 

יום 1 > טיסה, הגעה והתמקמות בשקודר

מגיעים לשדה התעופה ונוסעים צפונה לשקודר (Shkoder). שקודר היא אחת הערים הגדולות באלבניה ובעת העתיקה שמשה כבירת איליריה. נגיע בערב לשקודר ובהתאם לשעה נבקר בטירת שקודרה בעלת הנופים המדהימים על הנהרות דרין ובונה, על העיר ועל האגם הגדול ביותר בחצי האי הבלקני. לאחר ההגעה למלון נטייל בחלק העתיק של העיר ונאכל ארוחת ערב.
לינה- שקודר

  

יום 2 >  משקודר לוורמוש

ניסע לכיוון האלפים האלבנים לאחד העמקים היפים והנסתרים בצפון אלבניה הנקרא וורמוש (Vermosh). במהלך הנסיעה נעבור את "Leqet e Hotit" קטע דרך יפה ומפותל במיוחד. הדרך היפה הזו תוביל אותנו לכפר תמרה (Tamara) להפסקת קפה והתרעננות. במעבר בורדולק (Bordolec pass) ניפרד מהרכב ונצא בהליכה לכפר וורמוש. ההליכה תהיה בחלקה ביער ובחלקה דרך כרי המרעה של מורדות הר גרבני (Grebeni). בוורמוש הרכב יאסוף אותנו לכפר לפוש (Lepushe).
הליכה- כ5 שעות
לינה- עמק לפוש

 

יום 3 > לעמק Grebaje במונטנגרו

היום נחצה את ההרים האלבנים לכיוון מונטנגרו. נלך לכיוון פסגת וג'ושה (Vajusha peak), בדרך נחלוף על פני בקתות של רועים, סוסים, בקר וצאן. משם נמשיך בירידה לכיוון עמק Grebaje. שם יחכה לנו הרכב שייקח אותנו למלון בגוסיניה (Gusinje).
הליכה- כ 6.5 שעות
לינה- גוסיניה (מונטנגרו)

 

טרק באלבניה טרקים באלבניה

   צילום: ערן חקלאי

 

  


יום 4 > חזרה לאלבניה לעמק טאט (THETH)

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את המסע שלנו חזרה לכיוון אלבניה דרך גוש "ההרים הארורים" תחת פסגת ג'זרקה (Jezerca), הפסגה הגבוהה ביותר של האלפים האלבנים. נלך דרך העמקים הבראשתיים של גוש ההרים המאסיבי ונרד דרך מעבר פיה (peja pass) לעמק ט'אט' (Theth). ביום זה, סוסים יישאו את הציוד האישי שלנו בין העמקים. בסוף המסלול, רכב יאסוף אותנו למלוננו בכפר ט'אט'.
הליכה- כ8 שעות
לינה- ט'אט'

 

יום 5 >למפלי גרונס (GRUNAS) ולעין הכחולה

עמק ט'אט' הוא אחד האזורים הכפריים המבודדים והבתוליים באלבניה. נצא מהכפר רגלית. נעבור דרך כנסיית הכפר ונבקר במגדל ה- ונדטה (Vendetta),מגדל המקלט ששימש את תושבי האזור בקיום מנהגי הקאנון הנוקשים, מנהגי נקמת הדם. נמשיך לקניון ומפליי גרונאס (Grunas) ונגיע לכפר דלוסה ((Nderlysa שם נאכל ארוחת צהריים על שפת הנהר במיקום מיוחד. לאחר הארוחה, נמשיך לבריכת העין הכחולה, בריכה טבעית יפייפיה ומקסימה של מים צוננים. פנינת טבע של ממש. האמיצים מוזמנים לטבול. בסיום היום, רכב ייקח אותנו חזרה למלון בט'אט'.
הליכה- כ7 שעות
לינה- ט'אט'

  

יום 6 > מעמק ט'אט' לעמק ולבונה

נעבור לעמק יפה נוסף- עמק ולבונה (Valbona). נעלה למעבר ולבונה (מכ-900 מ' לעבר כ- 1830 מ'), ונרד בצידו השני של הרכס לעמק ולבונה לכפר RRAGAM. מעבר הרים זה חיבר בין העמקים במשך מאות שנים כמו גם בין משפחות החיות משני צידי הרכס. גם היום, ילוו אותנו הסוסים שיישאו את הציוד האישי שלנו, שכן שביל ההליכה הוא דרך התחבורה היחידה בין העמקים.
הליכה- כ7-8 שעות
לינה- עמק ולבונה

  

יום 7 > מולבונה לכפר צ'רם (CEREM)

נתחיל את היום בהליכה מתונה בעמק ולבונה עד שנגיע לעלייה תלולה עם נופים מדהימים. השביל עובר בתוך יער עבות ומרחבי מרעה, נצעד בו עד שנגיע לכפר צ'רם (Cerem) בו נעשה עצירת התרעננות. צ'רם הוא כפר נידח שאינו מחובר לחשמל ולתשתיות אחרות ופעיל בעיקר בקיץ. משם הרכב יחזיר אותנו לעמק ולבונה.
הליכה- כ7-8 שעות
לינה- עמק ולבונה

  

יום 8 > מעמק ולבונה לבירה טיראנה

נקום מוקדם ואת ארוחת הבוקר נקבל ארוזה ונאכל בהמשך על הסירה. נשוט על אגם קומאן (Koman) היפייפה במשך כשעתיים וחצי עד שנגיע לקומני (Comani). מסלול השייט, שנוצר מבניית סכר קומאן בתחילת שנות ה-80', נחשב לאחד ממסלולי השיט היפים ביותר באירופה. לאחר השייט ניסע לכיוון טיראנה, בירת אלבניה, ובדרך נבקר בעיר קרויה (Kruja) שהייתה בירת אלבניה בתקופתו של הגיבור הלאומי סקנדרבג (Gjergj Kastrioti Skanderbeg) ושימשה כמרכז ההתנגדות נגד העות'מאנים. בקרויה נבקר בבאזאר העתיק והיפה, ובאחד המוזיאונים המיוחדים שבמבצר העיר.
לינה- טיראנה

 

יום 9 > העיר בראט – אבן החן של אלבניה

היום מוקדש לעיר הדרומית בראט (Berat), "הפנינה של אלבניה", ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נגיע למבצר בראט השולט ומשקיף על העיר. בין החומות, בחצר המבצר, נמצאים בתי מגורים ומוזיאון אונופורי (Onufri) בו נבקר. משם נרד לעיר ברחובות הצרים המרוצפים באבן לסיור ברובעים העתיקים של בראט, ניתוודע להקשרים היהודיים של המקום וגם ניראה ונבין מדוע בראט מוכרת בעולם כ"עיר אלף החלונות". אחר הצהריים נחזור לטיראנה.
לינה- טיראנה

 

יום 10 > טיראנה וחזרה הביתה

 זהו היום האחרון של הטיול בו נשתדל להספיק כמה שיותר עד לטיסה. נבקר בבונקר BunkArt2, המקלט הגרעיני של משרד הפנים והמשטרה מהתקופה הקומוניסטית של אלבניה. ככל שיאפשר הזמן נמשיך ונסייר במרכז טיראנה ואתריה.
כ - שעתיים וחצי – שלוש לפני הטיסה נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה הבייתה.

 

לכל הטיולים המאורגנים לאלבניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015