ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

שייט גיאוגרפי- נהר האמזונס ונהר הנגרו

לעיר מנאוס שבצפון ברזיל יש מיקום מיוחד. העיר, שהחלה את דרכה כמצודה פורטוגזית גדלה בזכות תעשיית הגומי וגודלה כיום כמטרופולין, יושבת על מפגש בין שני נהרות, נהר האמזונס כחול המים ונהר הנגרו שמימיו שחורים. כהתרסה גמורה לעיר, גדות הנהרות הן ג'ונגל סבוך וירוק, שמרומיי העצים עד לאדמת היער כמו גם תחת פני מי הנהר, מכיל מגוון עצום של חיי בר וצמחיה אנדמיים. אנו מציעים שייט בן חמישה לילות, היוצא ממנאוס וחוקר את תוככי הג'ונגל. מדי יום נרד מסיפון הסירה ונסייר ביער ברגל או בסירות קנו. מגוון הפעילויות יכלול, בין היתר, ביקור כפריים החיים בג'ונגל, שחייה עם דולפינים ורודים הקיימים רק כאן ודיג דגי פירנאה.

 
את השייט ניתן לעשות בשתי סירות נפרדות בעלות סטנדרטים שונים ואווירה שונה. הסירה Premium –  יתרונה של סירת הפרמיום, בעלת ארבעת הסיפונים, הוא בפינוקים. בסירה 16 קבינות זוגיות מרווחות (14-16 מ"ר), הפרוסות בשני הספונים התחתונים. לכל קבינה מזגן וחדר מקלחת פרטי, כמו גם חלון חיצוני ממנו ניתן לראות את גדות הנהר. בסיפון השלישי תוכלו ליהנות מהרצאות, חדר טלוויזיה, בר וג'קוזי. הסיפון העליון הוא סיפון שמש ממנו תוכלו לצפות ב-360 מעלות על נופי הג'ונגל שמסביב.הסירה Clipper – זוהי סירה קטנה ואינטימית הבנויה באופן מסורתי. רק שמונה קבינות נמצאות בסירה זו, כל קבינה ממוזגת עם מיטת קומתיים וחדר מקלחת פרטי. בסירה חדר אוכל, בר וספרייה. מהסיפון העליון תוכלו ליהנות מתצפית טובה אל גדות הנהר. 

 

 

מדוע לשוט עם איילה גאוגרפית באמזונס?

 

סירות קטנות -  השייט בסירות קטנות, עם מספר קבינות קטן, על מנת לאפשר אווירה אינטימית ומגובשת. כמו כן, גודל הסירות מאפשר להן לחדור גם ליובלים הצרים של הנהרות ולהתקרב לגדות הרדודות.

 

דגש על הטבע – בסיורים יינתן דגש מיוחד על צפייה בחי ובצומח הייחודיים לאזור זה, בילווי הסברים מקצועיים.

 

הגעה נוחה – השייט מתחיל ומסתיים בעיר מנאוס, המרושתת היטב בקווי הטיסות אליה מרחבי ברזיל ודרום אמריקה,, ועל כן ניתן לשלב את השייט בקלות בעת ביקור ביבשת.

 

  

סוג הטיול: שייט
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בודדים, זוגות, משפחות בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  כל השנה

Facebook Favorites

מסלול השייט בנהר האמזונאס ונהר הנגרו


  

 

יום 1 > יציאה לשייט

ניפגש במנאוס מעט לאחר הצהריים בלובי של מלון טרופיקל. העיר מנאוס יושבת על מפגש הנהרות האמזונס והנגרו ומהווה בסיס מצוין לטיולים לאורך הנהרות. נעלה לסיפון הסירה ונצא לדרכנו על נהר האמזונס. נהנה אחר צהריים מצפייה בנופי גדות הנהר, תוך שאנו נהנים מהרצאות על הסיפון ולגימת קפיריניה, המשקה הלאומי של ברזיל. לאחר ארוחת הערב נסרוק את גדת הנהר בעזרת זרקורים ונצפה באליגטורים מסוג קיימן. עם מעט מזל, נאתר אף חיות נוספות האופייניות לאזור טרופי זה.

 

 

יום 2 > אגם ג'נאואקה (Janauaca), דייג דגי פירנאה ושחייה עם דולפינים ורודים

נתעורר באגם ג'נאואקה ונצא בשעת בוקר מוקדמת לסיור בסירת קנו בג'ונגל המתעורר. נסרוק בעינינו את צמרות העצים על מנת לאתר את ציפורי היער, ונהנה מחברתם של דולפינים ורודים, דולפיני נהרות ייחודיים רק לחלק זה של העולם. לאחר ארוחת בוקר בחזרה על הסיפון, נצא לסיור הליכה ביער ונבקר את המקומיים החיים לצד האגם, ומתפרנסים בין היתר מחקלאות, דייג וגידול גומי. אחר הצהריים נעסוק בדייג דגי פירנאה. זו גם הזדמנות טובה לצפות באנפות ובציפורי הואצין המיוחדות. לאחר ארוחת הערב נצא שוב לסיור בקנו, הפעם בכדי לאתר את חיות הלילה.

 

יום 3 > פארק ינואר ומפגש הנהרות

נצא לסיור בוקר בפארק ינואר, ותוך צפייה בציפורי היער ננסה לאתר את חבצלות ויקטוריה, פרחי ענק הצפים על המים שקוטרם יכול להגיע לחצי מטר, וקוטר עליהם הצפים אף לשני מטר. בזמן שנאכל את ארוחת הבוקר נשוט אל מפגש הנהרות, ונראה כיצד מי נהר האמזונס הכחולים נפגשים עם מי נהר הנגרו השחורים, אך אינם מתערבבים אלא ממשיכים לזרום זה לצד זה למשך קילומטרים. כעת נפנה מנהר האמזונס ונשוט במעלה נהר הנגרו, תוך שאנו צופים על קו המים של העיר מנאוס. לאחר ארוחת הערב, נסייר ביער בעזרת הקנו ונקשיב לקול הציפורים והצפרדעים בזמן שאנו מחפשים אחר חיות הלילה.

 

 

יום 4 > פארק אנוויהאנאס (Anavihanas)

נצא בשעת בוקר מוקדמת לסיור בקנו על גדות הנהר ונאתר בעיקר ציפורים אוכלי פירות כגון תוכים וטוקנים. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור הליכה ביער, בו נלמד על הדרכים בהם החי והצומח מתאימים עצמם ליער והיחסים הקיימים בין סוגי צמחים שונים. בחזרתנו, לפני ארוחת הצהריים תינתן הזדמנות מצוינת לשחייה במי הנהר. אחר הצהריים נגיע לפארק אנוויהאנאס, ארכיפלג של איים במים מתוקים, מהגדולים בעולם. אחר הצהריים נסייר בין האיים בעזרת הקנו.

 

יום 5> קהילה ילידית וחופי חול

חובבי הדייג יוכלו ליהנות מהזדמנות דייג מצוינת עם שחר. לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקהילה ילידית. נלמד מהם על אורך חייהם, הסתגלותם לחיים ביער, כיצד הם מחנכים את ילדיהם ושומרים על בריאותם. לאחר ארוחת הצהריים נעגון לצג אחד מחופי הנהר החוליים ונהנה משחייה במים צלולים לצג דולפינים ורודים. אחר הצהריים סיור בקנו בחיפוש אחר חיות היער.

 

יום 6 > פארק ינואר, וחזרה למנאוס

הבוקר נסרוק את פארק ינואר, אך הפעם מצידו של נהר הנגרו. נצא לשייט בחזרה אל עבר מנאוס, אליה נגיע בסביבת הצהריים.

לכל הטיולים המאורגנים לברזיל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015