ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

שייט גאוגרפי - מסע מרתק בעקבות חלוצי יבשת אמריקה

 

VALUE

 

9 ימים גיאוגרפים מבוסטון ההיסטורית דרך קוויבק הצרפתית ועד ניו יורק  ועוד 7 ימי שייט בספינת פאר 

  

שייט באוקינוס הצפוני מבוסטון אל מונטריאול. אתם מוזמנים למסע מרתק ומגוון, בעקבות ראשוני החלוצים, שחלמו, העזו וגילו להם ולעולם כולו את אמריקה. נתחיל במסיבת התה של בוסטון, משם נפליג  באונית פאר דרך נובה סקוטיה שער ההתיישבות של האנגלים, נעבור בין פיורדים מרהיבים, יערות שופעים וגבעות משתפלות אל חופים סלעיים ואגמים כחולים. נשוט בנהרות ונתיבי מים המשמשים גם היום כנתיבי סחר וכפרי דייגים, בהם ניתן לצפות בלווייתנים שוחים. לאחר שבעה ימים קסומים ניפרד מהאוניה בנמל קוויבק. נמשיך מערבה אל החלק הגיאוגרפי של מסענו, נשוט בין אלפי איים שעל כל אחד מהם בית או שנים, נתפעם ממפלי הניאגרה משני ציידי הגבול, נכיר מקרוב את קהילת האמיש ואת מנהגיהם המיוחדים. בפידלפיה נחבור לרגע אל המתיישבים הראשונים ולרגע הכרזת העצמאות, נמשיך דרך וושינגטון הבירה הנוכחית ונקנח בתפוח הגדול. 

שייט עם תו האיכות VVV - View, Verity, Value, מאגד את כל הסיבות לשוט עם איילה גיאוגרפית.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בשייט גיאוגרפי מרתק בעקבות חלוצי יבשת אמריקה?

נופים מרהיבים של אגמים ציורים, חופים מרהיבים, אי ספור איים קטנים, מפלי הניאגרה העצומים, שהם פלא הבריאה.

שייט מגוון המאפשר להכיר לעומק את האזור מבחינה אנושית, מבחינה היסטורית ומבחינת הטבע. לצד נופים אדירים נבקר ונכיר בערים מהגדולות והתוססות בעולם כגון ניו יורק, בוסטון, מונטריאול וזאת לצד עיירות תיירותיות היסטוריות.

שילוב מופלא של ימי ים בתנאי 5 כוכבים, מפנקים ונוחים יחד עם סיורי יבשה, שישלימו את התמונה עם ביקורים באתרי טבע ונוף מהיפים, היסטוריה התיישבותית מפוארת ששינתה את פני העולם וביקור בתפוח הגדול. כל זאת בניצוחם של מדריכי איילה גיאוגרפית המקצועים והאהובים.

 

היכן נבקר?
 

  • העיר בוסטון
  • ערי קנדה מונטריאול וקוייבק
  • 1000 האיים
  • מפלי הניאגרה
  • ביקור בקהילת האמייש
  • ניו יורק – התפוח הגדול
Facebook Favorites


שייט גאוגרפי 

מסע מרתק בעקבות חלוצי יבשת אמריקה 

9 ימים גיאוגרפים מבוסטון ההיסטורית דרך קוויבק הצרפתית ועד ניו יורק 

ועוד 7 ימי שייט בספינת פאר 


 

יום 1> טיסה תל אביב- בוסטון

לאחר טיסת לילה ננחת בבוסטון עיר ממנה צמחו מרבית זכויות האדם הידועות היום. בה גם התרחשה מסיבת התה, שהחלה את ההפיכה ב- 1773 . לאחר התרעננות קצרה ניסע אל הספינה Constitution USSהספינה בת כ- 220 שנה היא ספינת מלחמה 3 בעלת תרנים הנחשבת עד היום כחלק מהצי האמריקאי, נעלה על הסיפון ונגלה את הספינה מקרוב. לאחר מכן ניסע למרכז העיר ונבקר בבניין פניאל המשמש כמתחם קניות עם שלל חנויות ושוק צבעוני, נהנה מהמראות, הריחות נחתום את היום בסיור רכוב בין האוניברסיטאות הנחשבות הרווארד MIT ועוד לינה בוסטון.

 

יום 2> בוסטון- נתיב החירות- עליה לאוניה

נתעורר ליום חדש בבוסטון, נצא לסיור עירוני לאורכו של "נתיב החירות" , הנתיב זרוע בנקודות היסטוריות המספרות את סיפור עצמאותה של ארצות הברית. המסלול היפה מסומן בלבנים אדומות ואורכו 4 קילומטרים והוא כולל 16 אתרים שונים, הראשון בהם הוא הבוסטון קומון -פארק הציבורי הגדול בעיר והראשון בארצות הברית. בהמשך הדרך ניראה גם את בניין מדינת מסצ'וסטס הכולל את בית הנבחרים ומשכן מושל המדינה, בהמשך נביט (מבחוץ) אל כנסיית רחוב פארק בעלת המראה המרשים, משם אל גבעת בונקר ממנה ניתן ליהנות מתצפית מרהיבה על העיר,ובראש ניצבת אנדרטה לזכר קרב מכריע בתולדות ארצות הברית. נקודה זו חותמת את המסלול, משם נחבור לספינה שתשמש לנו כמלון צף בשמונת הימים הבאים. לינה על הספינה.

 

יום 3> בר הרבור -פארק אקדיה

בשחרו של יום חדש נעגון בבר הרבור, הנמצאת באי מאונט דזרט. זוהי עיירת תיירות היסטורית המציעה אוויר ים מלוח, מצוקי גרניט, חופים פראים ויערות עבותים. המקום שימש כעיירת נופש כבר במאה ה- 19. על האי נמצא גם הפארק הלאומי אקדיה שהוא הפארק הלאומי הראשון בארה"ב .
נצא לטיול בפארק אקדיה, נעפיל לפסגת הר קדילאק ( 466 מטרים) הנקודה המרשימה ביותר לצפות אל הפארק מכל הכיוונים, ליהנות ממראה החופים המפורצים, האגמים הציוריים ושפע האיים והאיונים שמסביב. לאחר מכן נחזור לספינה. לינה בספינה.

  
יום 4> הליפקס נובה סקוטיה קנדה

נתעורר ליום חדש כשהספינה תעגון בנמל של הליפקס, העיר הגדולה ובירתה של פרובינציה נובה סקוטיה בקנדה. העיר שוכנת למרגלות חוף האוקיינוס האטלנטי ונמל העיר הוא אחד החשובים שבקנדה. הליפקס היא שילוב אקלקטי של ישן וחדש. בכל פינה ניתן לראות את המבנים ההיסטוריים ומולם הקדמה.
נצא לסיור במצודת הליפקס שהוקמה ב- 1749 בלב מרכז העיר מיקומה האסטרטגי מציע נוף מרהיב של הנמל. נבקר במוזיאון הצבאי . ונמשיך לסיור רגלי במרכז העיר ובגנים הציבוריים אחר הצהרים נחזור לספינה להמשך הפלגה .

 
יום 5> סידני

היום נגיע לנמל סידני ונצא לסיור בקצה הצפוני של נובה סקוטיה, באי קייפ ברטון, שנמצא בין מפרץ סנט לורנס לאוקיינוס האטלנטי.
האי הוא תערובת של אזורי שממה מופלאה, חוף ים סלעי ואתרים היסטוריים, שבהם נלחמו בעבר הצרפתים והבריטים במאבקם על קנדה.
נצא להליכה קלה לאורך הטיילת ממנה ניתן לראות את אוניות התענוגות (כמו שלנו) העוגנות ברציפים. לא נפספס את הכינור הענק המעטר את הנמל העירוני ומנגן ללא הפסקה. משם ניסע למוזיאון הפתוח- איילנד ויליג' המציג את חייהם של המתיישבים הגאלים בקייפ ברטון.
במרכז האי שוכן האגם בראס ד'ור אגם מרהיב ביופיו ובעושר הטבע סביבו, גם העושר האנושי כאן מהפנט והוא כולל תערובת מרתקת ורב גוניות של אנגלים, צרפתים, שבטי מיקמאק וקבוצה קטנה של דוברי גאלית העתיקה. לעת ערב נשוב לספינה .

 

יום 6> שרלוטטאון אי הנסיך אדוארד הראשון, קנדה

עם שחר נעגון בשרלוטטאון עיר הבירה של האי "הנסיך אדוארד הראשון" ומקום הולדתה של הקונפדרציה הקנדית.
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהספינה לסיור הליכה בשרלוטטאון
נתחיל על קו המים ונתהלך ברחוב ג'ורג' הגדול, המפורסם בארכיטקטורה העשירה והייחודית שלו מצד האחד של הרחוב נתפעל מהבניינים הגאורגיים שהשתמרו להפליא. בצד השני נתרשם מארכיטקטורה היפה של התחייה הגותית.
בהמשך נעבור בקתדרלת הבזיליקה וארמון הבישוף.
נמשיך ל"בית המחוז" המפורסם של העיר, מקום המוצא של הקונפדרציה. ונתהלך בינות חנויות אומנים מקומיים, בתי קפה ומסעדות.
בהמשך נלך למרכז הקונפדרציה האייקוני לאמנויות, כיכר ריצ'פורד, ובית העירייה.
נצפה בבנייני הממשלה המשמשים דוגמה יפה לארכיטקטורה ברוטליסטית, ונבקר בבית ההיסטורי ביקונספילד.
משם נחצה את טיילת ויקטוריה ונגיע לנקודת ההתחלה ולספינה .

 

יום 7> יום שכולו שייט

היום נשאר על הספינה להמשך השייט בים הפתוח זה הזמן להנות מהשפע המוצע בספינה .

נתכנס בשעות אחר הצהרים לשמוע הרצאה מהמדריך שלנו.

 

יום 8> "לה בה" סגוני, קנדה

לקראת הצהרים נרד מהספינה לסיור ב"לה בה" שהייתה המושבה הראשונה שנבנתה באזור.
היום היא חלק משלושת הרבעים המרכיבים את העיר סגוני.
לה בה נמצאת במפרץ בעל השם המשעשע הא-הא!
אזור דובר צרפתית זה נמצא מצפון לקוויבק סיטי ונחשב לאואזיס קטן במרכזו של אזור טבע פראי שכמעט אינו מיושב. נצא מהמרינה בלה באי במסלול הליכה ונעלה עד לנקודת תצפית מרהיבה על הפרוייד על לה ביי ועל נהר אה אה. אחר הצהרים נחזור ללילה האחרון בספינה ונפליג לקוויבק.
   

 
יום 9> הגעה לקוויבק סיטי קנדה הצרפתית

בבוקר לאחר עגינת האוניה בנמל קוויבק, ניפרד מצוות האוניה נחבור לאוטובוס ונצא לסיור בקוויבק סיטי אשר נמצאת במחוז קוויבק בקנדה הצרפתית.
קוויבק-עיר קטנה, שמרנית באופייה ורומנטית להפליא, עם הרחובות הצרים המרוצפים באבן והאווירה האירופית.
זוהי גם העיר היחידה בצפון אמריקה המוקפת בחומה.
גולת הכותרת היא העיר העתיקה, שאף הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, נטייל בנמל העתיק היפה וברובע פטי שמפליין הציורי נמשיך למצודה של קוויבק, פארק הארטילריה, ובכיכר המלכותית נעצור לארוחת צהרים (לא כלולה )
ונמשיך למוטריאול ללינת לילה .

 
יום 10>מונטריול בנסיעה ל1000 האיים

בונז'ור מונטריאול, לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רכוב בעיר הגדולה ביותר במחוז קוויבק והשנייה בגודלה בקנדה כולה
מונטריאול היא עיר מתוחכמת, אופנתית וקוסמופוליטית, שמהווה את המרכז התרבותי של מחוז קוויבק, עם המון פסטיבלים, בילויים, חיי לילה, מסעדות וקניות.
זוהי עיר שובת לב ביופייה, בעיקר העיר העתיקה, שבה רחובות ציוריים מרוצפי אבן ובניינים מהמאות ה-17 וה-18.
בסיום הסיור נמשיך בנסיעה לאלף האיים, שהוא שמו של ארכיפלג, אשר נמצא בנקודת התרחבות של נהר סאן לורן בגבול בין אונטריו שבקנדה ומדינת ניו יורק בארצות הברית.
מספרם האמיתי של האיים קרוב לאלפיים והם שונים זה מזה בגודלם.
בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, רבים מעשירי ארצות הברית באו לנפוש באזור. ונבנו בו בתי מלון מפוארים עם הזמן נרכשו איים רבים על ידי עשירים אלו והם החלו לבנות בהם בתי קיט. נעלה על ספינה ונשוט בין האיים אשר מאכלסים בתים מפוארים שכאלה. לעת ערב נגיע ללינה בקינגסטון.
 

 יום 11> טורונטו -מפלי הניאגרה

הבוקר נצא מקינגסטון מערבה לטורונטו בירת מחוז אונטריו והעיר הגדולה ביותר בקנדה העיר ממוקמת על אגם אונטריו שגודלו 18וחצי אלף קמ"ר לשם השוואה גודלה של ישראל הוא 22 אלף קמ"ר
נבקר בפרלמנט הקנדי ונמשיך בסיור רכוב בעיר נגיע עד למגדל סי אן המפורסם, שלמרגלותיו נמצא מוזיאון תחבורה המתאר את תולדות הרכבת בטורונטו.
משם נמשיך למפלי הניאגרה נתמקם במלון ונצא לצפות בערב במפלים המוארים לינה בניאגרה פולס קנדה .

 

יום 12> מפלי הניאגרה- לאנקסטר קהלת האמייש.

נתחיל את היום במפלים, פלא בריאה מקסים, גובהם 52 מטרים ורוחבם 750 מטרים. כמות עצומה של מים עוברת במפלים כ567 אלף ליטרים בשנייה , הם חלק ממסלולו של נהר הניאגרה המקשר את אגם אירי לאגם אונטריו .

נשוט בסירה אל רסס המפלים ונרגיש את מלוא תחושת העוצמת המים.
משם נעבור את הגבול לארצות הברית וניסע למחוז לאנקסטר אשר במדינת פנסילבניה כשנתקרב לאזור נבחין שהגענו למקום אשר הזמן עצר בו מלכת.
נבקר את קהילת האמייש שהיא קהילה נוצרית פרוטסטנטית, ונלמד על אורך החיים הייחודי שלה, אנשי הקהילה לא משתמשים בכלל באמצעים מודרניים כמו חשמל, טלוויזיה, או טלפון וכו.
הלבוש שלהם ייחודי, הגברים הנשואים מגדלים זקן (אך לא שפם) וחובשים מגבעת, והנשים לובשות מטפחת על שערן ומתלבשות בלבוש צנוע.
מקור הקהילה הוא בשוויץ.
במאה ה 18 היגרו כל חברי הקהילה לפנסילבניה בארה"ב, ולאחר מכן התפצלו לעוד מדינות בארה"ב ולקנדה הם מתפרנסים בעיקר מחקלאות ומדברים בשפה משלהם שהיא תערובת של אנגלית וגרמנית ונקראת פינסילבניה דאט'ש.
לינה בלאנקסטר

 

 

יום 13> פילדלפיה -וושינגטון די. סי

הבוקר נתעורר בלב הפסטורליה החקלאית של לאקנסטר, ונצא בנסיעה אל עיר האחווה פילדלפיה.
שנגיע אל הרובע ההיסטורי של פילדלפיה נבקר בפעמון החירות המפורסם, בכיכר החוקה ובאולם החוקה, שם הוכרזה עצמאות ארצות הברית הבינין הוא מחשובי סמלי החירות באמריקה.
נמשיך דרך שדרת בנג'מין פרנקלין ואלפרט אלי (הרחוב המיושב העתיק ביותר באמריקה).
ונעצור בבית בטסי רוז, התופרת שתפרה את הדגל האמריקאי הראשון עם 13 הכוכבים המסודרים במעגל.
מי שחשקה נפשו בסנדוויץ' המפורסם פלייצ'ייזסטייק זאת ההזדמנות לטעום מהמקור .
מפילדלפיה נמשיך בנסיעה לוושינגטון די.סי. בירת ארצות הברית, מקום משכנם של
נשיא ארה"ב, הקונגרס האמריקאי ובית המשפט העליון .
נתמקם במלון .

 
יום 14> וושינגטון הבירה-לבירה הפיננסית ניו יורק

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בבית הקברות הלאומי ארלינגטון.

נצפה בטקס החלפת המשמרות ונבקר באתר הקבורה של משפחת קנדי.
שנתהלך בבית הקברות נוכל להבחין בין הצלבים הרבים גם במצבות עם מגני דויד עליהם.
משם נצא לאנדרטה תומס ג’יפרסון שמסביבו נמצאים עצי הדובדבנים המפורסמים שנתנו במתנה מיפן. משם נמשיך לאנדרטות של לינקולן, מרטין לותר קינג, קוראיה ווינטנאם.
ניסע לבית הלבן ונצפה בבניין הקונגרס משכנם של בית הנבחרים והסנאט.
נמשיך למוזיאון האוויר והחלל ולקראת ערב נצא בנסיעה לניו יורק בהגיענו נתמקם במלון ללינה.


יום 15> ניו יורק -ניו יורק

היום נקדיש את כולו בעיר ניו יורק הנחשבת במובנים רבים לבירת העולם. זוהי העיר הגדולה בעולם בשטחה ואחת הערים המסעירות ביותר. תמיד קורה כאן משהו, וזהו המקום הנכון לאכול, לקנות, לבלות, לספוג תרבות ולנוח באחד הפארקים העירוניים הכי שווים שיש.
נצא לסיור עירוני עמוס במראות, ריחות, צבעים וערב רב של אנשים שהגיעו לעיר זאת מכל רחבי תבל.
ראשית נגיע לדאון טאון ונעלה על מעבורת לביקור באלייס איילנד ובפסל החירות אשר ממוקמים על 2 איים בשער הכניסה הימית לניו יורק.
הפלגה במעבורת בחזרה לעיר היא אחד הרגעהמרגש שמיליוני בני אדם אשר הגיעו ל"עולם החדש" נשאו עיניהם לעיר ומגדליה שסימנו עבורם סוף מסע מייגע מהעולם הישן, מדיכוי לחופש וחירות. שנעגון בבאטרי פארק נצא רגלית לאנדרטת פיגועי ה11 לספטמבר משם נעלה לאוטובוס לנסיעה קצרה לעיר הסינית.
משם נצפין להרלם, נחלוף ליד בנין האומות המאוחדות ועוד מבנים מרשמים ומפורסמים. בהרלם נעשה סיור קצר ונדרים לאורך נהר האדסון עד הגיענו להיילין פארק, נשוטט וננוח בפארק הרגוע ופסטורלי אשר ממוקם בלב העיר והוקם על גשרי פסי רכבת שפעם היו חלק בלתי ניפרד מהוויה הניו יורקית נמשיך בהליכה קלה לטיים סקוואר.
לעת ערב נחזור למלון

  
יום 16-17> ניו יורק תל אביב

נתחיל את הסיור שלנו מהכניסה הממוקמת ליד כיכר קולומבוס נצפין עד רחוב 72
שם ב סטרוברי פיילד (שדות תות השדה) ממוקמת אנדרטת Imagine המפורסמת לזכרו של ג'ון לנון
נמשיך מזרחה לעבר האגם הגדול ונעבור דרך, גשר הקשת ופינות חמד, מזרקות, פסלים ומדשאות . נגיע עד בית הסירות
ונמשיך עד לטרסה היפיפייה שמשקיפה על מזרקה מרשימה נמשיך צפונה עד לטירת בלוודר.
נעלה במדרגות לקומה השנייה בטירה ונהנה מהנוף המדהים המשקיף לפארק.
נצא מהפארק, נעלה על האוטובוס לשדה התעופה וחזרה לישראל .

 

 

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015