הצטרפו למסע בהרי האלפים, מדי יום נכיר עמק אחר ואת סיפורו במגוון נופים ומסלולי הליכה קלים. את טיול הסתיו נקדיש להליכות בנופי שלכת עוצרי נשימה, בטבע אין סופי של פסגות קרחונים, קניונים צרים, יערות צבעוניים, כרי מרעה וכפרים עתיקים. בטיול נתמקד בארבע חטיבות נוף שונות - אזור טירול סביב העיר אינסברוק ועמקיה (אוסטריה), אזור צפון רכס הדולומיטים (איטליה), מאסיב גרוסגלוקנר הגבוה (אוסטריה) ושמורת טבע קסומה וייחודית (גרמניה), הסמוכה לעיר ההיסטורית זלצבורג.
סוג הטיול: עומק עם טיולי רגל קלים ........................................................ דרגת קושי: לאוהבי לכת ........................................................ קהל היעד: בוגרים, משפחות ........................................................ עונות מומלצות: אביב, קיץ וסתיו
|
|
|
מסלול הטיול המאורגן לאוסטריה
|
|
יום 1> ממינכן דרומה לאלפים – אינסברוק מרכז העיר ההיסטורי
ננחת בשדה התעופה הבינלאומי של מינכן ונצא דרומה בנסיעה של כ-200 קילומטרים לאינסברוק בירת טירול. בהתאם לשעת הנחיתה נרד מהכביש המהיר ונהנה מהנופים המרהיבים של רכסי האלפים הצפוניים על גבול אוסטריה-גרמניה. נתמקם במלון במרכז ההיסטורי של אינסברוק ונצא להכיר את סמטאות העיר העתיקה היפה והעשירה היושבת על גדות נהר אִין ((Inn על צומת דרכים היסטורית בלב הרי האלפים. לינה במלון במרכז אינסברוק
יום 2> עמק שטובאיטל – פסגות קרחונים ויום הליכות קלות
נצא מאינסברוק לעמק שְטוּבַּאיטַל (Stubaital), עמק אלפיני קלאסי יפיפה, מוקף מצוקים, יערות, פסגות משוננות ומפלים גבוהים, שבקצהו הדרומי קרחון שְטוּבַּאי. בסדרה של שני רכבלים נטפס לפסגת טירול (Peak of Tyrol), מוקפת הקרחונים, לתצפית נפלאה על מרחבי רכסי האלפים המרכזיים מרום של 3210 מטרים. נרד לסיור רגלי אל הקרחון וננסה להבין את מחזוריות תופעת קרחוני האלפים בעידנים של שינויי אקלים. מתחנת הרכבל נצא למסלול הליכה של כשמונה קילומטרים במורד העמק דרך מפלי גְרַאוָוה (Grawa) המרשימים. לעת ערב נשוב למלוננו שבמרכז ההיסטורי של אינסברוק. לינה במרכז אינסברוק
יום 3> מעוק (קניון) קייזר-קלאם והליכה לאורך אגם אכאן
ניסע צפונה לעמק קניוני מיוער ומקסים - מעוק הקיסר (KaiserKlamm), שנקרא כך כיוון שהיה אהוב על הקיסר פראנץ יוזף ובעיקר ע"י רעייתו האהובה סיסי. המילה העברית מעוק (באנגלית -Gorge ובגרמנית -Klamm ) מתארת קניון צר מאוד, שלעיתים קירותיו מסתירים את אור השמש. נצא להליכה קלה של כשלושה קילומטרים במורד קירותיו הצרים של "הקייזר-קלאם" לאורך נהר אַכֵה השוצף, ונצעד בין מנהרות חצובות בסלע וגשרים תלויים. את ההליכה נסיים בחווה מקסימה המתמחה בהגשת אוכל מקומי המאפיין את העמק. נמשיך לאגם אַכֵאן (Achensee), אגם ארוך ועמוק מוקף פסגות ויערות. נצא להליכה קלה ונפלאה של כארבעה קילומטרים ביער שלאורך גדת האגם ונחזור בשייט. לינה במרכז אינסברוק
יום 4> אל העמקים סלריין ולוסנשטאל הנפלאים - וחציית מעבר ברנר לדרום טירול
נתחיל את היום במסלול הליכה נפלא בין העמקים סלריין (Sellrain) ולוסנשטאל (Lusenstal), שני עמקים יפיפיים, פחות מתוירים, השומרים על צביון חקלאי אלפיני מסורתי של משקי חלב ומרעה. נטייל במורד עמק ה-U הקרחוני לאורך מי הפלג הצלולים, נתענג על עוגות הגבינה השמיימיות בבקתה האלפינית ב-Lusens ונבקר במחלבת הגבינות המקומית. לאחר מסלול של כשמונה קילומטרים, נאכל צהריים בחוות פורלים מקסימה בלב העמק. אחר הצהריים נחצה את האלפים דרומה במעבר ברנר לכיוון טירול הדרומית, אזור הררי מופלא המכונה גם הרי הדולומיטים. דרום טירול הופרדה מטירול האוסטרית בתום מלחמת העולם הראשונה ומאז, כבר יותר ממאה שנים נשלטת ע"י איטליה ומכונה על ידי האיטלקים "אלטו אדיג'ה" על אף שאוכלוסייתה עדיין דוברת גרמנית. לעת ערב נגיע לעיירה המקסימה ברוּנִיקוֹ (Brunico), בלב רכס הדולומיטים ונרגיש קצת את ארץ המגף. לינה בברוניקו
יום 5> Tre Cime di Lavaredo - מסלול יום בלתי נשכח בדולומיטים
נצא למרומי רכס הדולומיטים הצפוני למסלול הליכה מעגלי ברמת קושי בינונית המכונה "Tre Cime di Lavaredo" ובתרגום חופשי מאיטלקית "שלושת פסגות לבארדו". המסלול, שאורכו כ-10 קילומטרים מקיף את שלושת מגדלי הדולומיט באחד מקטעי ההליכה האיקוניים של האלפים. לאורך המסלול, הנמצא גבוה מעל קו העצים, בגובה 2350 מטרים, נהנה מרצף תצפיות מופלא אל העמקים הירוקים ופסגות הדולומיטים המשוננות, המשתקפות באגמים הקטנים. בתום יום ההליכה ניסע לעיר המקסימה ליינץ (Lienz) שבדולומיטים האוסטרים, נטייל במרכז העיר היפה. לינה בליינץ.
יום 6> אל קרחון גרוס-גלוקנר
מליינץ נצפין ונעלה בדרך האלפינית הגבוהה - Grossglockner High Alpine Road, הנחשבת לאחת הדרכים הנופיות המרשימות באלפים. הדרך חוצה את רכס האלפים הגבוה והמרכזי בלב מאסיב הגרניט והציפחה הגבוה ביותר באלפים האוסטריים. בראשו מתנשאת פסגת הקרחונים Grossglockner שגובהה 3798 מטרים. נצא מתחנת ההרים, המשקיפה אל קרחוני ההר האדירים, להליכה נפלאה, לאורך כשבעה קילומטרים, דרך תצפית הקיסר פראנץ יוזף. נצעד בשביל מנהרות חצוב בהר ונרד במסלול הליכה אל קצה הקרחון שבעמק. ממנו נמשיך לאורך אגם בו צפים גושי קרח, ואגם נוסף בו נמצא סכר עצום וקניון נהר שוצף. בתום מסלול ההליכה נחצה את מעבר ההרים המרשים בתצפית אדלוייס הפנורמית ונשים פעמנו צפונה לעמק נהר הזלצך (Salzach) לעיר ההיסטורית זלצבורג. לינה בזלצבורג נסברוק
יום 7> הגן הלאומי ברכטסגאדן
קרוב לעיר הקסומה זלצבורג, בתחומי מדינת בואריה שבגרמניה, נמצא הפארק הלאומי המרשים ברכטסגאדן (Berchtesgaden National Park), היחיד באלפים הגרמניים - פינה שקטה וקסומה של טבע פראי ושמור. נצא ללב שמורת הטבע הנפלאה, למסלול בעמק קלאוס-בכטל (Klausbachtal Valley). נצעד כעשרה קילומטרים מתונים, מראש העמק לאורך קניון הנהר, נחצה גשר תלוי וצר ונמשיך לאגם ציורי ולכפר היפה רמסאו. בשמורה, הנמצאת בלב ליבה של אירופה, קיימת מערכת אקולוגית מגוונת ועשירה, שהמין הבולט בה הוא האייל האציל Red deer, שמדי חורף עדריו מתכנסים בכרי העשב של עמקי השמורה הנמוכים. את יום ההליכה נקנח בשביל המעוק הצר WimbachKlamm ומפליו. את הערב נבלה בעיר ההיסטורית זלצבורג. לינה בזלצבורג
יום 8> לאגם המלכים
בבוקר נצא לשייט באגם המלכים (Konigsee) - אגם קרחוני ארוך, צלול וצר שבגן הלאומי ברכטסגאדן. נשוט בסירה שקטה ונתרשם מנופו הייחודי. נפליג לקצהו הדרומי והנידח ונצא למסלול הליכה בעמק לאגם נוסף. אחר הצהריים נשים פעמינו חזרה לשדה התעופה של מינכן לטיסה חזרה ארצה.
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.
|