ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול גיאוגרפי ומקיף לאזרבייג'ן, 10 ימים

טיול מאורגן לאזרבייג'ן היפה, 8 ימים

אזרבייג'ן היא הצלע השלישית במדינות הקווקז, בנוסף לגאורגיה וארמניה. מדינה מוסלמית מתונה היושבת על חוף הים הכספי עם נופים מגוונים - החל מאזור באקו הבירה המפותחת, המרשימה והעשירה שלחופי הים הכספי ועד נופי רכס הקווקז הגבוה ומדרונותיו הדרומיים המיוערים ביער רחב עלים מפותח ויפה. לאזרבייג'ן חשיבות גאופוליטית גדולה, בין איראן לבין המדינות המוסלמיות יוצאות ברית המועצות, לצד שתי מדינות נוצריות, ובאמצע הדרך בין אירופה לבין אסיה! לכן היא מעניינת גם בפן זה.

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באזרבייג'ן?

בגלל המסלול: הטיול של איילה גיאוגרפית לאזרבייג'ן, הינו טיול עומק מקיף המגיע אל הרי הקווקז, כולל ביקור בכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן - חינליק, ביקור בתי הכנסת של "יהודי ההרים", בשמורות טבע ויערות, באתרי פטרוגליפים והרי געש מבוץ, ולאסלאם מיוחד עם צביון פרסי עתיק וטיפת זורואסטריות. זה טיול המשלב מודרניות, חדשנות וגודל של הבירה באקו לצד הכפרים הקטנים וחיי היום יום שמחוצה לה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  אביב וסתו
Facebook Favorites

טיול גיאוגרפי ומקיף לאזרבייג'ן, 10 ימים


 

 

ימים 1–2 | טיסה מתל אביב לבאקו - טיול בבאקו, עיר ישנה חדשה

נטוס בטיסת לילה ישירות לבאקו (Baku) בירת אזרבייג'ן, וננחת בשעות בבוקר המוקדמות משם העברה למלון, נהנה מכניסה מוקדמת למנוחה קצרה כולל ארוחת בוקר. לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בבירת אזרבייג'ן: נצא לעיר העתיקה איצ'רי שהר (Icheri sheher) שמשמעותה "העיר הפנימית" או "העיר בתוך החומות", אזור התחום בחומות ומשמר את אווירת המאה ה-17 ואילך. נבקר בקרוואנסארי (Karavansaray) - חאן דרכים, ששימש את שיירות הסוחרים על דרך המשי. נכנס לארמון שירוואן שאה (Shirvanshakhs Palace) ונשמע את סיפורו של מגדל ה"בתולה" (Maiden Tower). נמשיך ונהנה ממראות העיר העתיקה, מדוכנים עמוסים דברי מתיקה ומזכרות מקומיות, וחנויות שטיחים. נמשיך ברגל למרכז העיר החדשה, לראות את חזיתו המיוחדת של המוזיאון לספרים מיניאטוריים ע"ש ניזמי (Nizami Museum of Azerbaijan Literatureואת הפסל שלו הניצב בגינה שלצד המבנה. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במוזיאון השטיחים, הבנוי כשטיח מגולגל, בו נלמד על התפתחות של סוגי השטיחים מהמחצלת, דרך סוגי הקילים ועד לשטיח הארוג בעל הקשר הכפול. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במוזאון השטיחים בו נלמד על התפתחות של סוגי השטיחים מהמחצלת, דרך סוגי הקילים השונים ועד לשטיח בארוג בעל הקשר הכפול. נבקר בפארק הגיבורים "השהידים" נצא להיכרות ראשונה עם העיר. נמשיך ונטייל בשביל הקדושים המעונים (Sahidlar Xiyabani) ובפארק שסביבו, הנמצא למרגלות מגדלי הלהבה (The Flame Towers) ובנייני הפרלמנט והממשלה, וצופה לתצפית מרהיבה אל העיר ואל הים הכספי. בערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית ונתרשם לראשונה מהצבעוניות של באקו בלילה. לינה בבאקו. 

יום 3 | פטרוגליפים והרי געש של בוץ בשמורת גובסטן ו"אש תמיד" בינאר דאג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורת גובוסטאן (Qobustan), בדרך נעבור באזור המשופע במאגרי נפט, מתקני שאיבה, חרגולים ועוד. בגובסטן נתגלו בינות הסלעים שפע של פטרוגליפים "ציורי קיר חרוטים" המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי ציידים , פולחנים ועוד. נבקר במוזאון המציג את התופעה המיוחדת במינה זו ונכנס לתוך השמורה ברכב מיוחד על מנת לראות את הרי הגעש הבוציים הנדירים ומיוחדים לאזור זה. נמשיך אל "מקדש מתפללי האש" העתיק יומין, המקדש שימש כמקום פולחן של "זוראסטרים" המקדש מהווה את אחד הסמלים של אזרבייג'ן, המקום היה פעיל עד למאה ה-19 ושימש מקום עליה לרגל לעולי רגל הודים , הינדים וסוחרים שעשו דרכם על דרך המחר המאוחרת. נמשיך לביקור ב"גבעה הבוערת" – "ינאר דאג" - (Yanar dag) אתר המציג תופעת טבע גיאולוגית ייחודית : אש תמיד הבוערת על צלע גבעה הנובעת מפליטת גז מתאן הבוער במגע עם האטמוספירה. בדרכנו חזרה נכנס לביקור במרכז היידר אלייב, אחד המבנים המיוחדים שתוכנן כל ידי אדריכלית עיקרית זעהה חדיד נבקר בתערוכות הקבועות והמשתנות שמתקיימות במקום.לאחר ארוחת ערב במלון. לינה בבאקו

 
יום 4 | אך שולי הקווקז הגבוה ואל קובה - עירם של יהודי ההרים

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו צפונה, אל עבר העיר קובה (Guba), בה מתגוררים בשלום מוסלמים ויהודים משני צדי הנהר. נבקר בשכונת קרסניה סלובודה (Krasnaya Sloboda) "הכפר האדום", בה התקבצו יהודי ההרים ובבית הכנסת שבה, ונשמע על הקהילה המיוחדת שבמקום. נמשיך למפעל לאריגת שטיחים, שבה התפרסמה אזרבייג'ן והאזור של קובה. נעלה על ג'יפים מקומיים וניסע אל הכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן - חילניק (Xinaliq), הנחשב למבודד ובעל שפה נפרדת משלו. בתי הכפר בנויים בצפיפות על המדרונות התלולים; נבקר בו ונהנה מארוחת צהרים אותנטית בבית אחד התושבים. לינה בקובה.  

 

יום 5 | שמורת הרי שאהדאג המושלגים 

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במרכז העיר ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות את הבאזאר העירוני - שוק מרכז אסייתי אופייני. לאחר מכן נעלה אל הרי הקווקז הגבוהים, לאחד ממרכזי הסקי הבודדים שקיימים באזרבייג'ן - שמורת הרי שאהדאג (Shahdag Mountain Resort). נעלה ברכבל אל ההר, ונצא לטיול רגלי בינות לפרחים ולכרי עשב ירוקים. לאחר מכן נחזור ללינה וארוחת ערב בבאקו.

 

יום 6 | מערבה על "דרך המשי" לשאמאחי ולאהיג'

לפנינו לפנינו יום נסיעה ארוך! לאחר ארוחת הבוקר ניסע למערב אזרבייג'ן. בדרכנו נעצור בכפר מארזה (Maraza) כדי לראות את המאוזוליאום של "הסב המת" דירי באבא (Diri Baba). אם יאפשר לנו הזמן נמשיך לעיירה שאמאחי (Shemakha) - עיר הבירה בימי ממלכת שירוואן; נבקר במסגד ג'ומה (יום שישי) החדש והמפואר ובמאוזוליאומים "שבע הכיפות" יאדי גומבז (Yeddi Gumbez) - מקום קבורתם המיוחד של מלכי שירוואן. נמשיך אל כפר נפחי הנחושת הפרסיים לאהיג' (Lahij), שהדרך אליו עוברת במעבר צר בקניון מדהים. הכפר הבנוי אבן הוא מהמיוחדים והשמורים באזרבייג'ן! נערוך סיור ברחובו הראשי, בו פתוחות חנויות של תבלינים ועבודות יד האופייניים לאזור, ובכנסייה קדומה המשמשת כמוזיאון אתנוגרפי. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לשאקי (Sheki) - אחת הערים העתיקות והמפורסמות בקווקז היושבת על "דרך המשי העתיקה" ועל הציר החשוב והמאוד פעיל ים כספי-ים שחור. לינה וארוחת ערב בשאקי. 

יום 7 | עבודות יד מסורתיות בשאקי ובבסקל והאלבנים של קיש 

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר באתרי שאקי (Sheki) הממוקמת באזור הררי, בגובה 700 מ' מעל פני הים בתוככי יער מפותח. העיר העתיקה הייתה ידועה עוד מתקופת הזוהר של "דרך המשי", והיוותה תחנת מעבר חשובה לסוחרים עד למאה ה-19.  נבקר בארמון הקיץ של החאן (Khan's summer Palaceמהמאה ה-18 המתפאר בעיצוב הפנים שלו, בציורי הפרסקו ובחלונות השאבאקה העדינה. שאקי ידועה כעיר של אמנים בתחומי אומנות שונים, ולכן נבקר במרכז האומניות שבמקום ונתרשם מעבודות השאבאקה - ויטראז' מעץ, אריגת השטיחים, עבודת הרקמה הייחודיות וייצור כלי נגינה. נבקר בקרוואנסראי מפואר, המשמש כיום כמלון. נמשיך ונתרשם ממגוון עבודות היד האומנותיות, הנמכרות בחלקה העתיק של העיר ונקדיש זמן לתעשיית המשי המפורסמת של שאקי. ניסע לבקר בעיירה בסקל (Baskal) המתמחה בצעיפי משי, הנקראים קלגאי, וניקח חלק בסדנת אומן בה נראה כיצד מכינים את הצבעים המיוחדים, צובעים את הבדים העדינים ומקשטים אותם בעיטורים עתיקים; נבקר גם במוזיאון צעיפי הקלגאי ונכיר את ההיסטוריה שלהם. לאחר ארוחת הצהריים נעלה לכפר קיש (Kishבו נמצאת כנסייה אלבנית  עתיקה, המשמשת כמוזיאון המספר על תולדותיה של אלבניה הקווקזית. לאחר ביקורנו בקיש, נמשיך את מסענו לעבר העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן - גנג'ה (Ganja). לינה בגנג'ה.

 

יום 8 | גנג'ה - עירו של המשורר המפורסם ניזמי ושמורת טבע גויגול היפיפיה

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו ל"האגם הכחול" החבוי וקטן הממדים שבשמורת טבע גויגול (Goygol National Park), בגובה 2,200 מטר. נצא להליכה רגלית לא ארוכה (5 ק"מ), המשלבת צומח מפותח ויפיפיה ונופים הרריים מקסימים. לאחר ארוחת הצהרים במקום נחזור למרכזה ההיסטורי של העיר גנג'ה (Ganja), ששימשה כבירת אזרבייג'ן בשנים 1919-21 כאשר האזרים היו עצמאיים, תקופה קצרה בין שלטון הצאר הרוסי למשטר הסובייטי. נבקר במסגד שייח עבאס (Shah Abbas Mosque), בבית העירייה הסמוך, בכיכר היידר אלייב (Heydar Aliyev Sq) וב"בית הבקבוק" (Bottle house) המיוחד. גנג'ה היתה גם מרכז חברתי-תרבותי גדול במאה ה-12, והמשורר הלאומי של אזרבייג'ן ניזמי גנג'בי חי פה, ופעל ופירסם בה. נמשיך את ביקרנו למוזיאון ניזמי (Nizami Museun) ולמאוזוליאום בו הוא קבור (Nizami Mausoleum). לאחר מכן ניסע חזרה לבאקו. לינה בגנג'ה. 

 

יום 9 | נפטאלאן - עיר הנפט ונסיעה חזרה לבאקו

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו לעיירה הקטנה הסמוכה לגנג'ה - נאפטאלאן (Naftalan), ונבקר (אם נקבל אישור) במעיין הנפט, הנובע במקום, ובמוזיאון המקומי. לאחר מכן נעשה את דרכנו דרך הערבה של מרכז אזרבייג'ן אל העיר באקו. בערב נצא לארוחה חגיגית כולל מאכליים אותנטים, נגינה וריקוד. לינה בבאקו. 

  

יום 10 | באקו - טיסה בינלאומית חזרה לתל אביב

בבוקר נועבר לשדה התעופה כדי לטוס חזרה לארץ.

* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום עקב מגבלות לינה או סיבה אחרת. זאת אף לאחר היציאה מהארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לאזרבייג'ן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015