ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

פטרוגליפים, מגדלי להבה וזהב שחור, 5 ימים

העיר באקו, בירתה של אזרביג'אן, היא נווה מדבר מודרני בלב אזור יבש וצחיח. בזכות הכסף הרב המגיע ממרבצי הנפט, הפכה העיר לעיר ירוקה ובה מלא מזרקות, שמקררות את האוויר. העיר היא שילוב מרתק של אסיה עם אירופה, של ישן מול חדש של מגדלי ענק המוארים בצבעי הדגל כל ערב ומעניקים לעיר את המראה המיוחד שלה, כזה שמשלב בין דובאי לפריז עם הנוף הרומנטי של הטיילת לאורך הים הכספי.   

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול "קצר וטוב" באזרביג'אן?

 

בזכות המסלול - הטיול תוכנן על ידי איילה גיאוגרפית באופן כזה שהוא מקיף את כל אתריה המרכזים של העיר ומאפשר להכיר את ההיסטוריה, התרבות, הקולינריה ותושבי העיר.


בזכות הפשטות - במהלך הטיול נשהה במלון אחד מרכזי בעיר באקו. מרבית הטיול בעיר יתנהל ברגל או עם נסיעות קצרות.


בזכות הגיוון בטיול – נטייל בעיקר בעיר אך גם נצא אל הטבע המיוחד הסובב אותה, כולל ביקור בגאבלה היפה.

 

 שיאי הטיול:

 

  • מוזיאון השטיחים
  • מרכז היידר אלאיב
  • שמורת גובסטן
  • ערב פולקלור
  • הרכבל בגאבלה
Facebook Favorites

טיול "קצר וטוב" לאזרביג'אן


 

יום 1> טיסה תל אביב–באקו - עיר הבירה העשירה של אזרבייג'ן

נצא בטיסת צהרים, ונגיע אחר הצהרים לעיר באקו (Baku), ולאחר פרוצדורת הויזה, נצא להיכרות ראשונה עם העיר. נטייל בשביל הקדושים המעונים (Sahidlar Xiyabani) ובפארק שסביבו, הנמצא למרגלות מגדלי הלהבה (The Flame Towers) ובנייני הפרלמנט והממשלה וצופה לתצפית מרהיבה אל העיר ואל הים הכספי. נטייל בפארק ונרד דרכו אל "הטיילת הלבנה". ארוחת ערב במסעדה אותנטית בעיר ואחר כך נטייל ברחוב ניזמי המואר בשלל נורות ונהנה מחיי הלילה של העיר. 

לינה בבאקו

 

טיול מאורגן לאזרביגאן

  

יום 2> באקו- העיר העתיקה באקו

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בבירת אזרבייג'ן. נצא לעיר העתיקה של באקו "איצ'רי שיהר" Icheri Sheher) ) העיר הפנימית, אזור התחום בחומות משמר ובמבנים מהמאות ה-17 ואילך נבקר בקרוואן סארי ששימשו את שיירות הסוחרים על דרך המשי נבקר בארמון שירוואן שא נשמע את סיפור מגדל ה"עלמה", נהנה מהמראות של עיר העתיקה מדוכנים עמוסים בדברי מתיקה, מזכרות מקומיות וחנויות שטיחים. נמשיך ברגל למרכז העיר החדשה נצפה במוזאון ניזאמי ובגינה שלצידו בה ניצב פיסלו. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במוזאון השטיחים בו נלמד על התפתחות של סוגי השטיחים מהמחצלת, דרך סוגי הקילים השונים ועד לשטיח בארוג בעל הקשר הכפול. לינה בבאקו
 

יום 3> באקו- 7 היפיפיות- רכבל בגאבלה- באקו

לאחר ארוחת בוקר ניסע לכיוון גאבלה, בדרך נבקר במסגד ג'ומה (יום שישי) החדש והמפואר ובמאוזוליאומים "שבע הכיפות" יאדי גומבז (Yeddi Gumbez) -הנמצא בעיירה שאמאחי (Shemakha) - עיר הבירה בימי ממלכת שירוואן ומקום קבורתם המיוחד של מלכי שירוואן. נצא לטיול רגלי אל קבוצת מפלים המכונים 7 היפיפיות, נטייל אל המפלים ונהנה מהמים הקרירים.  נערוך סיור רכוב בגבאלה נעלה עם הרכבל (תלוי בהפעלתו) אל ההר המתנשא מעל העיר גאבלה, נהנה מנוף מרהיב ותצפית נהדרת. לעת ערב חזרה לבאקו. לינה בבאקו
 

 

טיול מאורגן לאזרביגאן

 

יום 4>גובסטאן-  מרכז היידר אלייב 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורת גובוסטאן (Qobustan) בשמורה זו נתגלו בינות הסלעים שפע של פטרוגליפים "ציורי קיר חרוטים" המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי ציידים , פולחנים ועוד. נבקר במוזאון המציג את התופעה המיוחדת במינה זו ונכנס לתוך השמורה ברכב מיוחד על מנת לראות את הרי הגעש הבוציים הנדירים ומיוחדים לאזור זה. נבלה את היום בשמורה זו. נמשיך לביקור במרכז היידר אלייב, אחד המבנים המיוחדים שתוכנן כל ידי אדריכלית עיקרית זעהה חדיד נבקר בתערוכות הקבועות והמשתנות שמתקיימות במקום. את הטיול נחתום בארוחת ערב חגיגית כולל מופע ריקודים.
 

יום 5> מקדש האש- טיסה חזרה  

לאחר ארוחת בוקר, בהתאם לזמן עד הטיסה נמשיך אל חצי האי אבשרון כדי לבקר ב"מקדש מתפללי האש" העתיק יומין, ששימש כמקום פולחן של הדת ה"זורואסטרית" עד למאה ה-19 ומקום עליה לרגל להודים וסוחרים שעשו דרכם על דרכי המסחר באזור. המקדש והאש מהווים את אחד הסמלים של אזרבייג'ן של היום. נמשיך לביקור ב"גבעה הבוערת" יאנאר דאג (Yanar Dag) - אתר המציג תופעת טבע גאולוגית ייחודית: האש בוערת תמיד על צלע גבעה ומקורה מפליטת גז מתאן מתוככי האדמה, הבוער במגעו עם האטמוספירה. לאחר מכן העברה לשדה לטיסה חזרה.
 

   

לכל הטיולים המאורגנים לאזרבייג'ן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015