ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לפניני האיים האזורים, 11 יום

1500 ק"מ מערבית לליסבון מלככים גלי האוקינוס האלטלנטי את החופים המפורצים של האיים האזוריים. מזג האוויר הנעים מזמין כל השנה ליהנות בפינות גן העדן הקסום של האיים. תשעת האיים  פרצו בתקופות גיאולוגיות שונות  אל פני גלי האוקיינוס מהלועות הגעשיים של הרכס המרכז אוקייני, המפריד בין אירופה אמריקה ואפריקה. על המדרונות הגעשיים התפתחו עם הזמן נופים מגוונים ותרבות ייחודית; פסגות געשיות, (ביניהם ההר הגבוה בפורטוגל 2351 מ'), צמחיה עשירה, אגמים וולקנים, נחלים, מפלים, יערות,  צוקים צונחים בדרמטיות אל המפרצים הכחולים, מעיינות חמים וקלדרות מעלות קיטור. כרמים ומטעי תה בגווני ירוק עזים המכסים את המדרונות הנופלים אל המים הכחולים מפרנסים את התושבים מסבירי הפנים של הכפרים והעיירות הציוריות. יחד איתם נהנה מהיין המפורסם, האוכל הטוב, מזג האוויר הנעים והנופים הנהדרים.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיים האזורים? 

  

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.

 

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לאיים האזורים


 

יום 1 > תל אביב סאו מיגל – האי הירוק

נמריא בבוקר מתל אביב ונמשיך דרך ליסבון לאיים האזוריים. ננחת באי São Miguel בשעות הצהריים. לאחר מנוחה קצרה במלון, נצא להיכרות עם עיר הבירה של האי פונטה דלגדה נטייל בסמטאותיה ואתריה של פונטה דלגדה ( Ponta Delgada ) "הנקודה הצרה" - נבקר בכנסיותיה המצטיינות בארכיטקטורה ייחודית של ההתיישבות הפורטוגלית, נבקר בכיכרות ובשוק העירוני. נטייל לאורכה של המרינה והנמל העתיק של האי , נכיר את העבר וההווה של העיר, נראה את בית הכנסת ונלמד על הקשר המרתק היהודי של האי. נלון בפונטה דלגדה.

  

יום 2 > סאו מיגל : אגם האש, "שבע ערים"

בבוקר ניסע דרך הכביש הדרומי ונשים פעמינו למרכז האי ובו קלדרת הר הגעש "אגם האש" Lagoa do fogo . נשקיף על אגם הטורקיז הנפלא מתצפיות מרהיבות . נמשיך צפונה בדרך נופית מרהיבה ונעבור בשמורת הטבע "ווליה" Caldiera Velha . בצהרי היום נפנה מערבה ונעלה בנוף הררי בין יערות אל סטה סידאדש (Sete Cidades) , "שבע ערים" מהיפים והמיוחדים בנופי האיים. שבע ערים מתייחסים לסיפורה של "אטלנטיס" שיש שסברו שזה מיקומם ההיסטורי. האי כולו מכוסה שדות ירוקים אשר עוצבו ביד אומן בין סלעי הלבה. יערות עצי ארז יפני, אברש, דפנה, ושיחי הורטנזיות ססגוניות מכל עבר. נגיע למרכז חלקו המערבי של האי ל" הר געש שקרס לתוך קלדרה ענקית ובתוכה לועות משנה ובהם אגמים רחבי ידיים אשר מנצנצים בירוק וכחול טורקיז. התצפית משפת הקלדרה היא הגלויה המפורסמת ביותר בתמונות האיים האזוריים. נטייל ברגל לחופי האגמים ושולי הקלדרה נערוך מספר תצפיות מרהיבות ביופיין, ונבקר בכפר היפה השוכן לחופי האגם הגדול. נעצור לביקור במקום היחיד בעולם בו מגדלים אננס בחממות אחה"צ ניסע חזרה ל Ponta Delgada בירת האי ונחזור למלון בעיר

  

יום 3 > סאו מיגל : נורדשטה, פארק ריבירה, צוקי הים.

היום נכיר את צידו הצפוני מזרחי. ניסע לכוון נורדאשטה (Nordeste) "המחוז הפרחוני" בדרך נופית ולאורכה עצי דולב ענקיים , נערוך תצפיות יפות אל מורדות הרכסים הנופלים אל המפרצים הכחולים של מדרונות האי. נבקר באחד ממטע התה המאפיינים את מדרונות החוף הצפוני, ובמפעל התה נלגום ממגוון התה המקומי. נמשיך לביקור בנורדאשטה, עיירה החקלאית הקטנה שבפינה הצפון מזרחית של האי הממוקמת על צוקי לבה הנשברים לאוקיינוס בחדות פראית. נטייל בשמורת טבע ייחודית של פארק "ריביירה דו קלאדרוש" , Riberia do Caldeiros אשר בו טחנות קמח עתיקות ויער מגוון של אברשים, ועצי ארז יפני. מכאן נחזור בדרך נופית עם תצפיות מרהיבות מעל צוקי ענק הנשברים אל האוקיינוס ונחזור לאורך החוף הדרומי לפונטה דלגדה.

  

יום 4 > סאו מיגל : מרכז האי פורנאש וגן טרה נוסטרה

את היום נקדיש לאזור הגיאולוגי המבעבע של האי Furnas- "העמק היפה" בנרכז האי. נצא מהמלון ונעבור את העיירה "וילה פרנקה" שהייתה הבירה הראשונה של האי וחרבה ברעידת אדמה חזקה בשנת 1522. מכאן נעלה אל האיזור המעשן של פורנש. הקלדרה של פורנאש ומעיינות החמים בתוכה ובסביבתה הם מהמקומות המרתקים ביותר של האי, נטייל לאורך חופו של האגם כשפנינו אל מקור האדים העולים מהמעיינות הגאותרמיים. כאן, בתוך גומות קטנות באדמה הלוהטת, מטמינים המקומיים סירי מתכת בתוכם מתבשל באטיות, במשך שעות, הקוזידו- מין גרסה מקומית של חמין. נסעד את ארוחת הצהריים שלנו באחת המסעדות המקומיות שמתמחה בתבשיל הקוזידו המיוחד . נבקר בכפר, במרכזו מצוי ריכוז מדהים של מעיינות חמים, מעיינות סודה, פומרלות קיטור שיוצאים מבטן האדמה. נבקר בגן הבוטני "טרה נוסטרה" היפה ביותר באיים האזוריים הכולל אלפי מיני צמחים ובהם גם צמחים אנדמיים רבים של האיים האזוריים. במרכז הפארק בריכת מים גיאותרמיים חמים בהם נוכל גם לטבול. בשעות הערב המוקדמות נשים פעמינו לשדה התעופה ונעבור בטיסה קצרצרה לאי FAIAL . נלון בעיירה HORTA

  

יום 5 > האי פיקו Pico "האי האפור" תרבות היין, הר פיקו ומוזיאון ליוויתנים.

עם בוקר נשוט במעבורת , כחצי שעה הפלגה מהאי פאיאל לאי פיקו . את היום כולו נעשה באי אשר ייחודו הוא תעשיית היין העתיקה וציד לוויתנים שחלף מהעולם. כל היום תלווה אותנו פסגתו של ההר הגבוה ביותר בפורטוגל- הר הגעש פיקו 2350 מ'. .מורדותיו מכוסים כרמים משובצים בטרסות וגדרות לבה , ובכפרים ציוריים הבנויים אף כמובן מסלעי הלבה. נטייל בין טרסות הבזלת שמגוננות על צמחי הגפנים, נלמד על תרבות ייצור היין העתיקה שהתפתחה באי ומסורת של גידול הכרמים ויצור יין הוורדלחו המיוחד לאזור. אונסק"ו הכריז על תהליך ייצור היין באי ועל הכפרים שמקיימים אותו, כאתר מורשת עולמי. ניסע לאורך החוף הדרומי דרך העיירה לאג'ס (Lajes do Pico) נעבור דרך "אגם הקפיטן" ונמשיך לעבר העיירה Sao Roco do Pico נראה מוזיאון המתאר את חייהם של ציידי הליוויתנים, מקור פרנסה עיקרי בעבר להפקת שמן למאור שנמכר בכל בירות אירופה. נבקר במוזיאון היין ונראה את עצי הדרקון האגדתיים בני מאות השנים. אחה"צ נעלה על המעבורת ונשוב ללינה בהורטה

  

יום 6 > האי FAIAL - "האי הכחול", עמק פלאמנגוס, קבסו גורדו קפלינוש

ממוקם במרכז האיים האזוריים במשולש האיים : סאן חוזה, פיקו, ופאיאל. שמו ניתן לו בגלל הכמות העצומה של פרחי ההורטנזיה בגווני הכחול השולט באי. את הבוקר נתחיל בטיפוס דרך עמק FLAMENGOS המרהיב ביופיו ובו התיישבות עתיקה של פלמים. ניסע בין בתיהם הייחודים של המתיישבים ונעלה להר הגעש " קבסו גורדו" שקרס ויצר קערה ענקית המכילה בתוכה צמחייה אנדמית נפלאה עצי קריפטומריה, שרכים ערערים ועוד, נשקיף לתוכה מגובה 400 מטר . מתוך הקלדרה פורץ חרוט וולקני קטן, לוע קטן בתוך הלוע גדול. נקודת תצפית מרהיבה זו גם מאפשרת צפייה באיים השכנים. נרד מההר , נמשיך ונפנה לקפלינוש (Capelinhos), שבמערב האי. כאן התפרץ בשנת 1957 הר געש חדש שהוסיף לשטח האי 2.5 קמ"ר של "נוף ירחי" חשוף ופראי וכיסה את הכפר ששכן במקום, גגות בתי הכפר עדיין מבצבצים מתוך האפר הוולקני והם עדות אילמת לדרמה שהתחוללה באזור. במקום מרכז מבקרים המתעד את ההתפרצות על כל שלביה ומגדלור אשר שרד את ההתפרצות, נטפס לפסגתו ונשקיף על הנוף הבתולי והייחודי במקום. נחזור דרך החוף הדרומי לבירת האי הורטה עם ערב נסייר בנמל העתיק ונבקר בקפה המפורסם של פטר בו מסורת של שתיית ג'ין וטוניק. ונראה את אחת האומניות העתיקות של האי, - חריטה על שיני לויתנים. . לינה בהורטה.

  

ימים 7 + 8 > האי פלורש FLORES האי הוורוד . סנטה קרוז, שבעת האגמים, מפלי המים.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסה קצרה לאי פלורש המערבי ביותר מבין האיים האזוריים וממוקם מערבית לרכס הימי המרכז אטלנטי. גודלו של האי הוא 142 קמ"ר והוא מהקטנים שבאיים אך גדול יותר מהאי קורבו השכן לו מצפון. האי פלורש נחשב לגרסה נפלאה ומוקטנת של נופי של שוויץ ואירלנד במקום אחד. האי יושב בתחילה על ידי מהגרים מבלגיה ומאוחר יותר על ידי הפורטוגלים. לאחר הנחיתה בעירה Santa Cruz , נצא לחלקו הצפוני של האי לעיירה Ponta Delgada נעבור בתצפיות מרהיבות לתצורות הגיאולוגיות ומצוקי בזלת אשר נופלים בחדות לאוקיינוס נבקר בעיירה הצפונית ונחזור ללינה בעיירה סנטה קרוז . נצא למרכז האי לאזור הגבוה של שבעת האגמים, נערוך תצפיות על השמורה הנפלאה ונרד לחופו המערבי של האי אחד המקומות מהיפים באיים האזוריים . בין העיירות Fjjazinha וFaja נמצא אזור גיאולוגי מרתק של שבר ותצורות לבה, מפלי מים רבים בין הלבה השחורה לירוק העמוק של הצמחייה העשירה . נמשיך דרך חלקו הדרומי של האי בתצפיות מרהיבות ונגיע חזרה ללינה בעיר Santa Cruz

  

ימים 9 + 10 > האי טרסיירה Terceira האי הסגול . העיר אנגרה, מערות הלבה והר ברזיל

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה לאי האחרון בטיולינו . האי טרסיירה הוא האי השלישי שהתגלה על ידי הפורטוגזים ומכאן שמו והוא גם השלישי בגודלו בארכיפלג של האיים האזוריים . את היום הזה נקדיש לביקור בעיירה Angra do heroismo אשר הייתה נמל חשוב למסחר בין פורטוגל לארצות התגלית. כזו הייתה אנגרה גם הבירה ההיסטורית של האיים האזוריים. נראה את רחובותיה הישנים בתיה הצבעוניים וכיכרותיה כל אלו הפכו לאתר מורשת של אונסק"ו בשל שימור העבר המפואר של העיר. נראה את המבצר השולט על הנמל והעיר מהר הגעש ברזיל ונצפה עליה מגבוה עם ערב נגיע ללינה בעיר Angra do heroismo עם בוקר נצא למרכז הגבוה של האי לאזור המערות הוולקניות. נרד ונבקר במערה Gruta do Cravaoאשר הזרימה דרכה לבה כנהר תת קרקעי, נמשיך ונבקר בשמורת פומרלות Furna do Enxofre ומשם נמשיך ונרד בפיר לבה מרתק עמוק לבטן האדמה ב Algar do Cravao . לאחר אזור מרתק זה נמשיך לחופו הצפוני של האי לעיירה Biscoitos ונגיע לבריכות הים הטבעיות אותם יצרו סלעי הבזלת, את דרכינו אחר הצהריים נעשה מעל הקלדרה של Serra do Cume שהיא האזור החקלאי העיקרי של האי ונחזור ללינה בעיר אנגרה.

  

יום > טרסיירה – ליסבון – ת"א 

נשלים את טיולינו בטרסיירה ובהתאם לשעות הטיסה נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים להאיים האזורים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015