ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

אוזבקיסטן-צבעים, ניחוחות וערים מרתקות על דרך המשי , 10 ימים

אוזבקיסטאן, הנמצאת במרכז אסיה, התברכה בהיסטוריה עשירה. דרך המשי העתיקה שעברה בה היתה דרך  מסחר חשובה שחצתה את מדבריות אסיה, כמו גם פסגות הרים גבוהים ומושלגים והיתה החוט המקשר בין  מזרח למערב. אלכסנדר מוקדון הגיע לאוזבקיסטאן במסע המלחמה שלו מזרחה אל עמק ההינדוס לכיבוש העולם העתיק כפי שהיה מוכר אותם ימים. אך יותר מכול, הכובשים הגדולים גינגנס קאן וטימור לנג הטביעו חותמם בהיסטוריה ובתרבות המקומית. בטיולנו נבקר בחאנות מוקפות החומה, במדרסות יפהפיות ונלמד להכיר את הארכיטקטורה והאומנות המפורסמות של מרכז אסיה בטיול שכולו חויה היסטורית תרבותית וויזואלית.

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לאוזבקיסטן


 

יום 1 > ת"א – טשקנט

נצא בטיסת לילה ישירה מתל אביב לטשקנט, בירתה של הרפובליקה האוזבקית, אליה נגיע למחרת ב- 5:00. העברה למלון למנוחה, וארוחת בוקר .  

 
יום 2  > טשקנט 

לאחר שנתרענן ונאכל ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר הבירה-טשקנט, טשקנט הינה אחת מהערים המרכזיות על דרך המשי העתיקה, לאחר רעידת אדמה השקיע הממשל הסוביטי כסף רב והפך את העיר למודרנית ומפוארת. אנחנו נבקר בעיר העתיקה בה המרכז הדתי של טשקנט. נמשיך למדרסת ברק חאן למסגד ולמוזילאום של קפאל שאשי. נבקר בספריה החשובה שבעיר. נהנה מהאווירה המוסלמית -רוסית של העיר. ארוחת ערב, לינה בטשקנט. 

 
יום 3 >טשקנט – אורגנץ' – חיווה 

בשעת בוקר מוקדמת ניסע לשדה התעופה הפנימי לטיסה מערבה לאורגנץ' עיר מחוז מרכזית, ממנה נצא אל חיווה, עיר מוזיאון שנשתמרה על מסגדיה ומדרסותיה, ותושביה הנוכחים מפריחים בה חיים. לאחר מנוחה קצרה נצא לתור אחר מיטב הארכיטקטורה האיסלמית והאוזבקית: מדרסות, ארמונות ומסגדים, וכמובן קיברו של הקדוש פחלואן אליו עולים לקבל ברכה. ארוחת ערב ומופע פולקלור של מוזיקה וריקודים. לינה: חיווה.

 

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן טיול לאוזבקיסטן טיול מאורגן לאוזבקיסטן

        צילום: דר' יהודה דגן 

 


יום 4> חיווה – בוכרה

נצא לנסיעה בנתיבי מסעו של אלכסדר מוקדון בין המדבריות בדרכנו לבוכרה. ניסע לאורכו של נהר האמו דריה והמדבריות קרקום וקיזילקום. ביום זה נחצה קולחוזים ושדות כותנה אדירים שיזמו וביצעו הסובייטים בתקופת שילטונם וגרמו במידה רבה לייבושה של ימת ארל. לקראת שעת בין הערביים נגיע לעיר בוכרה, שהייתה מרכז דתי ותרבותי של מרכז אסיה. במהלך הנסיעה ארוחת צהרים בסגנון פיקניק. הגעה לבוכרה והתארגנות במלון , סיור לילי בעיר. לינה: בוכרה.

 

יום 5 >בוכרה

נסייר במרכזה של "בוכרה היפה" – אל מדרסת אולוג בק נכדו של טימור, מסגד קאלון, מסגד 4 המינרטים ובריכת המים "הלאבי – חאוז", המוקפת עצי תות ובה נמצא את פסלו של חואג'ה נאסר אדין. נבקר בתעשיות המשי המקומיות ובתי המלאכה לרקמה, לא נפסח על חנויות השטיחים המביאות את מרכולתן מכל רחבי מרכז אסיה. נמשיך את הסיור במוזוליאום של איסמעיל סמנידי, הרובע היהודי ובית הכנסת הגדול, ובארמון הקיץ של האמיר. בערב, נחזה במופע של ריקודים מסורתיים. לינה: בוכרה.

   

 

  

יום 6 >בוכרה – Gijduyan

ביקור בכפרלאחר ארוחת בוקר נצא מבוכרה ליום חוויתי בעיר הסמוכה Gijduyan נכיר מקרוב את חיי הכפר ונפגוש במשפחות מקומיות. ניקח חלק בעבודות היום יום כגון אפיית לחם והכנת חוטים מהכותנה הנקטפת בשדות.נהנה מסדנת בישול וארוחת צהרים מקומית. נבקר במרכז הכפר המשופע בסדנאות ובתי מלאכה של קדרים הממשיכים את האומנות הקדומה מהמאה ה- 6 , נתנסה בסדנת אומן ואחר כך נחזור לבוכרה ונבקר בבית הכנסת כולל מפגש עם הקהילה המקומית. ארוחת ערב ולינה בבוכרה.

 
יום 7 >בוכרה – שאחרסאבז- סמרקנד  

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עירו של טימור לנג, סמרקנד, מרכזה המפואר של ממלכה חובקת עולם. בדרכנו נעבור את שאחריזאב, "העיר הירוקה", בה נבקר בארמון הלבן ובמסגד יום השישי. נצא את העיר ברכבים קטנים למעבר "Takhta-Karacha", 1788 מ', דרך הכפרים הציוריים וההרים הגבוהים, ניתן לשלב טיול רגלי. לעת ערב נגיע לסמרקנד. ארוחת ערב בשילוב מופע פולקלור. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור רגלי להיכרות ראשונית עם העיר. לינה: סמרקנד.

 

   

יום 8 >סמרקנד

בבוקר נצא לסיור בפנינת העיר, רחבת הרג'יסטאן, אשר הפכה לסמלה של העיר על שלושת המדרסות המקיפות אותה מהמאות ה- 16 וה- 17. נבקר בשוק הגדול ובמסגד "ביבי- חאנום". נמשיך אל הרובע היהודי הסמוך לו ובית הכנסת המרשים עם הכיפה הכחולה, נבקר בבית העלמין היהודי העתיק הנמצא סמוך ל"שאחי זינדה", בית הקברות של משפחת המלוכה, מבנה מרשים ובו עיטורים ועבודות קרמיקה מקוריות. נבקר בקברו של האמיר טימור ובמצפה הכוכבים של אולוג בק שנבנה במאה ה-15. לעת ערב נצא לארוחה במסעדה. לינה: סמרקנד.

 

יום 9> סמרקנד – טשקנט 

לאחר ארוחת בוקר נבקר במרכז לאריגת שטיחים בעבודת יד לפי השיטות המסורתיות, נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של העיר Afrosiab שהיתה עיר גדולה וחשובה באזור. לאחר מכן נמשיך למפעל המייצר דפי ניר ממשי בתום הביקור העברה לתחנת הרכבת לנסיעה ברכבת המהירה אל הבירה טשקנט.הגעה לטשקנט, ארוחת ערב . סיור ערב בטשקנט וטיסת לילה חזרה שעה 2:40 לפנות בוקר  נחיתה בתל אביב ביום ה- 10.

 

   * ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לאוזבקיסטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015