ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

היער השחור וחבל אלזס; טיול תרבות, אומנות ונופים, 8 ימים

בחלקה המזרחי של צרפת בקרבת הגבול עם גרמניה ושוויץ, זורם נהר הריין, לאורכו התפתחה תרבות רב גונית שהשפיעה על העולם כולו. משני צידי הנהר בנויות עיירות ימי ביניימיות לצד ערים גדולות, כפרים ציוריים לצד מרכזי תרבות חשובים. הרי הווז' המיוערים מתנשאים ממערב לעמק הריין, ומצדו השני היער השחור. בתווך כרמים ומטעים מכסים את מורדות ההרים ומקיפים את הכפרים והעיירות ב"דרך היין". נוכל ליהנות מטיול איכותי ונינוח, המבוסס על מלון אחד בלבד. הטיול ישלב ביקורים בשני אזורים גיאוגרפיים הקרובים פיזית אבל שונים תרבותית.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ 
Facebook Favorites

מסלול הטיול  ליער השחור וחבל אלזס
יום 1> תל-אביב – מינכן – שטוטגרט - שטרסבורג

טיסת ישירה  למינכן. עם ההגעה התארגנות ונסיעה לעבר העיר אולם (Ulm), בה נולד אחד המדענים החשובים לעם היהודי ולעולם כולו - אלברט איינשטיין. נבקר בקתדראלה של העיר, המוגדרת כגבוהה ביותר באירופה (193.93מ') ונשוטט במרכז העיר. נמשיך מערבה ונחנה בעיר שטוטגרט, נבקר בכיכר העיר בגנים המטופחים ובמרכז המסחרי העצום. לקראת ערב נגיע לעיר שטרסבורג  (בצרפת), בה נלון במהלך ימי הטיול.

 
יום 2> שטרסבורג

יום זה מוקדש לטיול בשטרסבורג המקסימה בירת חבל אלזס, מקום מושבה של מועצת אירופה והפרלמנט האירופאי. לב העיר מוקף בתעלות מים הזורמות לנהר הריין.  נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות ובגנים הנהדרים. נבקר ברובע "צרפת הקטנה", שבו עומדים בניינים ישנים על שפת המים. נשוט על הנהר ונבקר בקתדראלה המדהימה ובבית הכנסת המרשים של העיר.

  

טיולים מאורגנים ליער השחור וחבל אלזס טיול ליער השחור וחבל אלזס טיול מאורגן ליער השחור וחבל אלזס

       צילום:יהודה דגן

 

יום 3> היער השחור: באדן באדן - טריברג - פורטוואנגן

יום סיור נפלא ביער השחור, הנקרא כך מהתקופה הרומית, בעקבות האפלה למחצה השוררת בתוכו. נחצה את נהר הריין ונבקר בבאדן באדן, עיירת המרחצאות האלגנטית והיפה שראשיתה בתקופה הרומית. נטייל בעיר ונותיר זמן למעונינים לטבול במרחצאות. נמשיך וניסע מזרחה בתוך היער השחור בין עיירות וכפרים מקסימים. נבקר בטריברג ונלך במסלול רגלי ביער לאורך סידרת מפלי מים בלווי סנאים המקפצים על עצי היער. נמשיך לעיירה פורטוואנגן - בירת שעוני הקוקיה. במוזיאון מוצגים כ:1000 שעונים מסוגים שונים, החל מהעת העתיקה עד ימינו. לעת ערב נחזור לבית המלון.

 

יום 4> היער השחור- פרייברג, מסלול רגלי "שביל ווטאכשלוכט", אגם טיטזה

נתחיל את היום בביקור בעיר הבירה של הים השחור - פריבורג - נבקר בקתדראלה מונסטר, ארמון הבישוף ואולם הסוחרים. נמשיך לסיור רגלי בשמורת טבע שבה זורם קניון ווטאכשלוט. נעבור לטיול באגם טיטזה, נלך לאורך שפתו ונחזה בצמחייה העשירה. לעת ערב נחזור לבית המלון.

 

יום 5> דרום היער השחור- ביקור במפלי טוטנאו - הר פלדברג- אגם שלוך

נצא היום לדרום היער השחור, נבקר בסידרת מפלים בקרבת העיירה טוטנאו, המים יורדים בסידרת מפלים, הגבוה ביותר 97 מ', נצא לסיור רגלי סביב המפלים. נמשיך להר פלדברג הגבוה ביער השחור, נעלה ברכבל ונמשיך בסיור רגלי לפסגה. לסיומו של היום נצא לסיור סביב אגם שלוך (שלוכזה). מקווה המים נוצר מסחיפה קרחונית וסכר שנבנה בשנת 1929 העלה את מפלס המים ב-30 מ'. לאחר טיול קצר סביב האגם נחזור לשטרסבורג.

 

יום 6> הרי הווז'-מונט סאן אודיל – או-קניגסבורג -אוברניי

נצא מערבה למחוז אלזס אשר בצרפת, ונטפס לשיפולים המערבים של הרי הווז' בתוך יער לעבר מונט סאן אודיל - אתר עלייה לרגל הבנוי על שרידי מקדש פגאני שחומת סלעים ענקית, עתיקה מאוד באורך של כ-10 ק"מ ובגובה של 2-3 מטרים מקיפה את הפסגה בה היה בנוי המקדש. נמשיך בתוך היער עד מנזר לאו -קניגסבורג, מצודה ענקית החצובה ובנויה בסלע מאבן חול אדומה. התצפית הנשקפת ממנה לעמק הריין היא פשוט מדהימה. נבקר במקום שעבר גלגולים שונים, עד ששופץ ושוקם ע"י קיסר גרמניה וילהלם השני. נמשיך לעיירה אוברניי, אחת היפות והציוריות שעל דרך היין. מכאן חזרה לבית המלון.

 

יום 7> דרך היין: ריקוויר - ריבוויל –קייזרברג

כרמים מכל עבר. הדרך מתפתלת בין עיירות קטנות הבנויות על ראשי הגבעות ובולטות למרחוק בגגותיהן המחודדים. נבקר בכמה מהבולטות והמיוחדות שבהן - ריקוויר, ריבוויל, קייזרברג ועוד. הכפרים מאופיינים בסמטאות צרות עם בתי אבן ועץ בני מאות שנים, בתים בצבעים שונים - צהוב, ורוד, כחול ואדום עם קורות עץ חומות התומכות בקירות, פונדקים קטנים ויקבים, המקושטים בעציצים עמוסי פרחים בשלל צבעים. לא נוותר על טעימות של יין הריזלינג והגווירץ. נבקר בקיזרברג, כפר ציורי היושב משני צידי נחל קסום. בכפר נולד אלברט שוויצר: פילוסוף, רופא, כומר, סופר, מוסיקאי, שקיבל פרס נובל על פעולותיו בקרב החולים והמצורעים באפריקה. חזרה לבית המלון.

 

יום 8> מפלי הריין, שטיין אם ריין - אגם קונסטנץ- אי הפרחים- מינכן -ת"א

מפלי הריין. אלו הם המפלים הגדולים ביותר באירופה והמרשימים ביותר, לא רק בזכות עוצמתם, גם במבט על הנוף היפהפה סביבם. המים במפלים נשפכים מגובה של 21 מטר, כשרוחב נהר הריין במקום זה 150 מטר. ספיקת המים במפלים מגיעה לכמות של 1100 ממ"ק לשניה.

נמשיך לביקור בעיירה שטיין אם ריין -Stein am Rhein, פירושו המילולי של שם העיר הוא "אבן לצד נהר הריין", אך יש הטוענים שהשם ההולם הוא "יהלום לצד נהר הריין" היות ומדובר למעשה בעיר קטנה, יפיפייה ורומנטית. העיר נבנתה בתקופה הרומית, במאה ה-10 לספירה, וסופחה לקנטון שפהאוזן בשנת 1803, זוהי למעשה עיירה קטנה שאורכה ממערב למזרח רק כ-400 מטרים, ומצפון לדרום רק כ-200 מטרים, כשעל תושביה נמנים 2600 איש. בתיה בנויים מקורות עץ מחוברות במסמרי עץ. ברחובותיה יש מזרקות המקושטות בפרחים, חלונות משולשים וקירות חזית מצוירים במלואם בשלל צבעים בנושאים מעולם החי המסמלים את אופיו של כל בית.
התחנה האחרונה בטיולינו ביקור בעיר קונסטאנץ, השוכנת על גדות ימה רחבת ידיים, ימת בודן-קונסטנץ (בגרמנית: Bodensee). הימה נוצרה בעמק קרחוני ובו עובר נהר הריין. בימה נפגשים גבולות אוסטריה, גרמניה ושווייץ. נבקר בעיר העתיקה ונסור לאי הפרחים "מאינאו", שמחובר ליבשה בגשר להולכי רגל. נסייר בערוגות הפרחים ובין העצים הנישאים.

בסיום הביקור נצא בדרכנו למינכן, לשדה התעופה לשם חזרה לישראל.

 

** כמו בכל תוכנית, גם בזו יתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האוויר ושיקולי המדריך.**

לכל הטיולים המאורגנים לצרפת
לכל הטיולים המאורגנים לגרמניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015