ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים בבולגריה, בנהיגה עצמית, 7 ימים

במרחק טיסה של שעתיים וקצת בלבד מגיע המטייל לבירת הבלקן, צומת הדרכים בין אסיה לאירופה. טיול בבולגריה הוא מסע חווייתי, גיאוגרפי ותרבותי אל חבל ארץ הצועד צעדים ראשונים אל אירופה המודרנית. הטיול יוצר הזדמנות חד פעמית להגיע לכפרים ציוריים שהזמן עצר בהם מלכת, נופי טבע בראשיתיים, יערות עד והכל באווירה מדבקת של שמחת חיים, פולקלור מקומי, אוכל משובח, ובירה זולה ממים. הקיץ היא עונה יפה מאד לטיול בבולגריה עקב מזג האוויר הנוח וחגיגת הטבע עם אין סוף פרחים וקולות המים הזורמים בשפע ובעוצמה. בטיול סתיו אנו נהנים משלל הגוונים, מצהוב ועד אדום, של העצים בשלבי השלכת השונים.

Facebook Favorites

מסלול טיול ג'יפים לבולגריה


 

יום 1> תל אביב - סופיה - רמת ויטושה – סמוקוב - סכר בלמקן - רכס הרילה

נצא בטיסה סדירה מישראל הנוחתת בסופיה בשעת בוקר, או כבר בערב לפני (ונלון סמוך לשדה). נעלה על הג'יפים ונתחיל את מסלולינו הכולל שילוב של כביש ושטח אל עבר רמת הויטושה. נצפה על אגם איסקר הגדול באגמי בולגריה, נמשיך אל הצד המזרחי של רכס הרילה (הר הגשם) בו נמצא הר המוסלה (9292 מ), הגבוה בהרי בולגריה. נעצור עצירה קלה בעירה סמוקוב ונבקר בבית משפחת אריה (רוטשילד של הבלקן). נמשיך ונטפס במעלה ההר עד סכר הבלמקן הייחודי, נסע נסיעת שטח ברכס בדרכי הרים ובנופים הטבולים ביופי טבעי. את לינת הלילה נעשה במלון הרים במרומי רכס הרילה.

 
יום 2> רילה - שמורת הדובים - פיסגת הפירין – באנסקו

את היום השני נתחיל לא לפני שנאכל ארוחת בוקר בולגרית, נצא לנסיעת שטח מאתגרת אשר תובילנו ישירות לשמורת הדובים בבליצה אשר ברכס הרילה. נסייר רגלי בשמורה מעניינת ומרגשת זו ונכיר את סיפורם של הדובים במקום. מהשמורה נמשיך לרכס הפירין (ע"ש פרון אל הרעם) המתנשא גם הוא לגובה של כמעט שלושת אלפים מטר, נעלה ברכבל פתוח לפסגת הבזבוג (אין אלוהים). מי שירצה יעשה מסלול רגלי קסום בנוף אלפיני בין אגמי הרים ומי שלא יוכל לשתות קפה וליהנות מהנוף או לעשות טיול טרקטורונים קצר. את היום נסיים בנסיעה לעיר הסקי הפופולארית באנסקו. נלון בלילה במלון משפחתי בן כ-200 שנה הבנוי בבניית אבן בולגרית אופיינית, לא לפני שנסעד במסעדה בולגרית אותנטית - לצלילי מוסיקת הבלקן של להקת צוענים.

 
יום 3> באנסקו - רכס הרודופי - אגם דוספאט

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה בכביש המתפתל במקביל לפיתולי נהר מסטה עד הגיענו לעירה גוצ'ה דלצ'ב (שמו של המפקד המקדוני בעת ההתקוממות כנגד העות'מאנים). לאחר הפסקת קפה נצא לנסיעת שטח לכוון רכס הרודופי, הרכס הנחשב ל"בולגרי" ביותר ומפריד בין בולגריה ליוון. נעבור במקום מושבם של הצוענים ונכיר את סיפורם המיוחד, נבקר בכפרים המקומיים החבויים בהרים הבנויים בשילוב אבן מקומית ועץ וגגותיהם צפחה, נסייר רגלית באחד הכפרים ואם יתמזל מזלנו גם נכנס לאחד הבתים. נמשיך בנסיעת שטח שבה קטעים מאתגרים בנוף מיוער ויפה אל עבר אגם דוספאט. נלון בעיירה דוספאט למרגלות האגם.

 
יום 4> דוספאט - קניון יגודינה וטריגראד - שירוקה לקה - פלובדיב

לאחר ארוחת הבוקר המקומית נשים פעמינו ללב הרי הרודופי, האזור הקרסטי של הרכס,נכנס לקניון טריגראד בו נבקר במערת "לוע השטן" המקשרת אותנו גם למיתולוגיה היוונית וגם לתופעת טבע ייחודית. נטפס ונחצה בנסיעה קצרה אך מאתגרת מאד את הרמה המחברת אותנו לקניון יגודינה. לאחר הפסקת הצהריים נמשיך לעירה שירוקה לקה, מרכז המוסיקה העממית של בולגריה. נתוודע במקום לסיפור יהודי בולגריה בזמן השואה. אם יאפשר הזמן נבקר במנזר בצ'קבו והשוק שלידו. נשים פעמינו לפלובדיב שהיא העיר השנייה בגודלה בבולגריה, העיר ידועה בשרידים הרומאיים המפוארים אשר נמצאו בה, נתמקם במלון ספא ברמה גבוהה הנמצא במרכז העיר. נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. 

לפני הלינה, נוכל לצאת עם המדריך לסיור לילה בגן העיר ובמזרקות הצבעוניות.

 

 

טיול ג'יפים לבולגריה טול משפחות לבולגריה

  


יום 5> פלובדיב - רכס הבלקן - אפרילצ'י

בבוקר נפרד מפלובדיב וניסע צפונה תוך חציית המישור התראקי הגדול ורכס הסרדנה גורה בואכה "עמק הורדים" ובו ייצור שמן הורדים הייחודי לבולגריה. נמשיך לכיוון רכס הבלקן המרכזי (הבלקן אורכו 220 ק"מ ממערב למזרח) החוצה את בולגריה לרוחבה. לפנינו יום שכולו טבע והיום הכי מאתגר מבחינת הג'יפאות, נטפס עם הג'יפים במסלול יפהפה ונחנה לארוחת צהריים בפינה קסומה בעיקול ההר. חציית הרכס בפסגתו ("פס") (מותנה באישור פקח השמורה) תתבצע בנסיעה אתגרית ואיטית המלווה במראות מרהיבים של טבע חי ונושם, נופים מרהיבים, מפלי מים ויערות אלון, לבנה ודולב צבועים בצבעי העונה. את הלילה נבלה במלון פנוראמי הנשקף אל רכס הבלקן.

 
יום 6> אפרילצ'י - מנזר טרויאן - מעבר טרויאן – קופריבשטיצה - סופיה

לאחר ארוחת הבוקר מול פסגות הבלקן נבקר במנזר טרויאן שלמרגלות הרכס ונשמע את סיפורו המיוחד. לפני חציית רכס הבלקן נעצור בפאתי העיר טרויאן ונחשף לעבודות הקדרות המרהיבות בהן היא ידועה. נחצה את רכס הבלקן הפעם בכביש במעבר טרויאן (נסלל במקור ע"י הקיסר טריאנוס) ונבקר באתריו אם מזג האויר יאפשר זאת. נמשיך לכפר – מוזיאון "קופריבשטיצה", הנמצא ברכס הסרדנה-גורה שם החל המרד נגד התורכים שהוביל לעצמאות בולגריה. הכפר ידוע באומניו ובבתיו המיוחדים והציבעוניים. נכנס לפחות לאחד מהבתים המשוחזרים. נצא מהכפר, אם הזמן יאפשר, בנסיעת שטח נוחה בגבעות המיוערות שברכס כאשר הדרך זרועה אנדרטאות לזכר הפרטיזנים הבולגרים שפעלו באזור. נגיע לסופיה לפנות ערב, נחזיר את הג'יפים ונתמקם במלון ספא מפנק במרכז העיר.

  

יום 7> סופיה- תל אביב

את היום האחרון נבלה בשווקים הציוריים של סופיה, נסייר ברחובותיה הראשיים ונבקר באתריה היפים: קתדרלת אלכסנדר נייבסקי, כנסיית סופיה הקדושה והנקרופוליס שמתחתיה, גן פסלי השואה, התיאטרון הלאומי, בניין המלך, משכן הנשיא, עתיקות מהתקופה הרומית/ביזנטית (נלך בקרדו החדש והמשוחזר), המרחץ התורכי המשמש כמוזיאון העיר החל מספטמבר 2015, השוק המקורה ובית הכנסת. את הלילה נחגוג במסעדת פולקלור מקומי אותנטי וארוחה בולגרית כיד המלך. טיסת לילה לתל אביב.

 

הערה: יתכנו שינויים במסלול בהתאם לימי הטיסה, שעות הטיסה, תנאי מזג האוויר, תכתיבי שטח ושיקולי המדריך.

לכל הטיולים המאורגנים לבולגריה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015