ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים למשפחות בבולגריה,7 ימים

במרחק טיסה של שעתיים וקצת בלבד מגיע המטייל לבירת הבלקן, צומת הדרכים בין אסיה לאירופה. טיול בבולגריה הוא מסע חווייתי, גיאוגרפי ותרבותי אל חבל ארץ הצועד צעדים ראשונים אל אירופה המודרנית. הטיול יוצר הזדמנות חד פעמית להגיע לכפרים ציוריים שהזמן עצר בהם מלכת, נופי טבע בראשיתיים, יערות עד והכל באווירה מדבקת של שמחת חיים, פולקלור מקומי, אוכל משובח, ויין הנשפך כמים. הקיץ היא עונה יפה מאד לטיול בבולגריה עקב מזג האוויר הנוח וחגיגת הטבע, עם אין סוף פרחים וקולות המים הזורמים בשפע ובעוצמה. בטיול סתיו אנו נהנים משלל הגוונים, מצהוב ועד אדום, של העצים בשלבי השלכת השונים. בטיול משולבות אטרקציות מיוחדות עבור ילדים, כגון שמורת דובים, פארק מים, מערות, אומגה, שייט באגם, אקוטרייל, רפטינג ועוד ועוד.
Facebook Favorites

מסלול טיול משפחות בג'יפים לבולגריה


 

יום 1 > ת"א- סופיה - רמת הויטושה - צפון הרילה - בורובץ

טיסת בוקר לסופיה בירת בולגריה, נתארגן על  הג'יפים ונתחיל בנסיעה אל עבר רמת הויטושה. נצפה על אגם איסקר, הגדול באגמי בולגריה, שם נעשה את ארוחת הפיקניק הראשונה שלנו. ניסע דרומה דרך רמת הויטושה אל הגייזר (נקוה שלא ישבות כשנגיע) שבעירה ספרבה בניה. נטפס על צפון רכס הרילה ונעלה ברכבל פתוח אל תחילת מסלול טרק האגמים המפורסם (במקום יש מספר מסלולים לפי דרגות קושי שונות וגם מי שלא ירצה ללכת יוכל ליהנות עם קפה מהנוף האלפיני). נמשיך בנסיעת כביש וגם נסיעת שטח בנוף פסגות לעיירת הסקי והנופש, בורובץ, שם נהנה מבריכת המים החמים של המלון. ארוחת הערב נעשה במלוננו בבורובץ.

 

יום 2 > -בורובץ - רכס הרילה המזרחי - סכר בלמקן - שמורת הדובים - באנסקו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל הצד המזרחי של רכס הרילה )הר הגשם) בו נמצא הרהמוסלה (2925 מ') הגבוה בהרי בולגריה. נמשיך לטפס במעלה ההר עד סכר הבלמקן הייחודי )לפני כן נעסוק באיתור בעלי חיים תת קרקעיים). ניסע נסיעת שטח ברכס הגבוה בדרכי הרים ובנופים הטבולים ביופי טבעי. אם יתמזל מזלנו נבקר בבקתת רועים, נטעם ונראה כיצד מייצרים גבינה בולגרית בשטח. בהמשך היום נבקר ונסייר ברגל בשמורת הדובים המיוחדת והמרגשת בבליצה אשר בשיפולים הדרומיים של רכס הרילה. את לינת הלילה נעשה במלון מפנק עם בריכות וספא. את ארוחת הערב נאכל לצלילי המנגנים של מסעדת פולקלור בעירת הסקי והנופש באנסקו, שם גם נלון.

 
יום 3 > באנסקו - נהר הסטרומה - רכס הפירין - באנסקו

את היום הזה נתחיל, לא לפני שנאכל ארוחת בוקר מפנקת, בנסיעה לנהר הסטרומה כדי לחוות רפטינג על הנהר הזורם ממרומי הר הויטושה עד יוון והים האגאי (מותנה בגובה המים). בתום החוויה המסעירה נחזור לרכס הפירין המתנשא גם הוא לגובה של כמעט שלושת אלפים מטר, נעלה לכיוו פסגת הויהרן כדי לאכול צהריים וליהנות מפארק שעשועים מיוחד עם מתנפחים, מתקנים מיוחדים, אבובים, מגלשת המים הארוכה ביותר בבלקן ועוד אטרקציות לכל הגילאים. אחה"צ ולאחר יום חוויתי נחזור למלוננו לבאנסקו ולבריכות ומתקני המלון.

 

 

טיול ג'יפים לבולגריה טול משפחות לבולגריה

 

יום 4 > באנסקו – גוצ'ה דלצ'ב - רכס הרודופי – כפרי הצפחה - אגם דוספאט

לאחר ארוחת הבוקר נסייר רגלית במרכז העתיק של העירה. נעזוב את באנסקו וניסע בין כפרים ומחצבות צפחה ואבן בדרך מתפתלת לאורך נהר המסטה. בהגיענו אל העירה גוצ'ה דלצ'ב (ע"ש גיבור מקדוני) נשים פעמינו אל רכס הרודופי (הרכס "הכי בולגרי"), נעבור ליד עץ הדולב הזקן ביותר בבולגריה ונחצה את מקום מושבם של הצוענים. נבקר בכפרים בולגרים מקומיים החבויים בהרים ובנויים מגגות ציפחה. נסייר באחד הכפרים ונבקר בבית מקומי. ניסע נסיעת שטח הררית מאתגרת בחלקה (אם ירד גשם) בנוף מיוער ונרד מהרכס אל עבר אגם דוספאט. נלון בעיירה דוספאט מול האגם במלון משפחתי.

 

יום 5 > דוספאט - קניון יגודינה וטריגארד - דבין

לאחר ארוחת הבוקר המקומית נשים פעמינו ללב הרי הרודופי, האזור "הקרסטי" של הרכס, נכנס לקניון טריגראד בו נבקר במערת "לוע השטן" המקשרת אותנו גם למיתולוגיה היוונית וגם לתופעת טבע ייחודית. נעבור בכפר כדי לטעום גבינה ויוגורט ונחצה בנסיעה קצרה אך מאתגרת את הרמה המחברת אותנו לקניון יגודינה. בקניון נכנס למערת יגודינה, הקרה מאוד גם בקיץ, ולאורך מסלול של 1100 מ' נחזה בזקיפי ובנטיפי המערה. בסיום יום הטבע ניסע למלוננו בדבין כדי ליהנות מספא ובריכת המלון.

 

יום 6 > דבין – אקוטרייל – דרך ארבעת האגמים - ולינגראד

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול בנתיב אקולוגי בטבע במסלול הליכה מהנה, חלקו על גשרים לאורך הנהר הכולל מפלים ואפילו בריכת מים מינרליים בטבע. בתום סיור הבוקר ניקח את המזוודות מהחדרים ונצא לדרך החוצה את הרכס דרומה הנקראת דרך ארבעת האגמים, אחת הדרכים היפות בבולגריה. בדרכנו צפונה נשלב נסיעת כביש וגם נסיעת שטח. בתום הנסיעה נגיע לאגם באטאק שם נוכל ליהנות משייט בסירות פדלים ומשוטים ומהנוף היפה. לסיום, ניסע אל עיירת המרחצאות ולינגראד, שם נלון ונהנה ממתקני המלון.

 

יום 7 > ולינגראד – סופיה – ת"א

ניסע ישירות לסופיה ואת היום האחרון (לאחר שנחזיר את הג'יפים ונקבל את חדרינו במלון) נבלה בסיור רגלי בשווקים הציוריים של סופיה, ברחובותיה הראשיים ואתריה היפים: קתדרלת אלכסנדר נייבסקי, כנסיית סופיה הקדושה והנקרופוליס שמתחתיה, גן פסלי השואה, התיאטרון הלאומי, בניין המלך, משכן הנשיא, עתיקות מהתקופה הרומית/ביזנטית, השוק המקורה, המרחץ התורכי ובית הכנסת. בסיום הסיור, ככל שיתאפשר, יינתן זמן חופשי אותו ניתן לנצל לקניות או להמשך סיור עצמאי. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה ונמריא לישראל.

 

הערה: יתכנו שינויים במסלול בהתאם לימי הטיסה, שעות הטיסה, תנאי מזג האוויר, תכתיבי שטח ושיקולי המדריך.

לכל הטיולים המאורגנים לבולגריה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015