ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

בורמה לשומרי מסורת – מסע אל ארץ הזהב, 13 יום

מיאנמר, ארץ הזהב והאבנים הטובות, היא ארץ רחבת ידיים, רבת עמים ושבטים, שקועה עמוק בתוך מסורות בודהיסטיות, שידעה תהפוכות רבות מאז השתחררה מהשלטון הבריטי. נפתח ביאנגון הבירה, עיר גנים ענקית המשמרת אדריכלות בריטית קולוניאלית ובמרכזה פגודת זהב אדירה. נטוס  אל מאנדאליי, הבירה העתיקה, שסביבתה עשירה במבנים היסטוריים רבים ובסמוך לה אחד המרכזים הנזיריים הגדולים במיאנמר. בהמשך הטיול נבקר בבאגאן ש-2500 (!) הפגודות שבסביבתה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר בתולדות הממלכה. נעלה אל הר פופה, האולימפוס של מיאנמר, ונסיים ביומיים באזור אגם אינלה המקסים עם הכפרים הבנויים עליו על כלונסאות עץ.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבורמה?

 

מסלול מקיף ומעמיק – הטיול שלנו בבורמה  מתמקד בכלל האתרים החשובים בטיול מאורגן למדינה שרק בשנים האחרונות פתחה את דלתותיה בפני התיירים המערביים. 

הפן האנתרופולגי - מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים של בורמה. מפגש עם תרבות, שבטים ואנשים שלא רואים בכל יום.

הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לבורמה רק עם מומחים אמיתיים ליעדים אלו ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים, את טיולנו בבורמה מדריכים המקצועיים והמצוינים מקרב מדריכנו. 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................  

דרגת קושי: קלה
........................................................  

קהל היעד: שומרי מסורת
........................................................  

עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לבורמה לשומרי מסורת


ימים 1-2> שבת – ראשון: תל-אביב - יאנגון

נצא בטיסת לילה של אל על לבנגקוק. מפה נצא בטיסת המשך ליאנגון, בירת מיאנמר, אליה נגיע בשעות הערב. נעבור למלון ביאנגון.* אין ארוחת ערב כי ההגעה מאוחרת. כל אחד דואג להביא לעצמו אוכל לעצירת הביניים בבנגקוק

 

יום 3> שני: באגו ו'סלע הזהב'

בבוקר נשים פעמינו אל באגו ,(Bago) אחת מערי הממלכה החשובות של מיאנמר לאורך ההיסטוריה, שם נבקר בפגודת צ'איציפון ((Kaykipun בה ניצבים ארבעה פסלי ענק של הבודהה כשומרים על לב המבנה. בסמוך נראה גם בית מלאכה המעסיק עשרות עובדים בגילוף פסלי עץ קטנים. לקראת צהרים נגיע אל רגלי ההר של 'סלע הזהב'. משאיות סאפארי יעלו אותנו דרך ג'ונגל סבוך אל נקודת ההעפלה ברגל. מכאן נעלה אל אחד מאתרי העלייה לרגל המפורסמים במיאנמר: 'סלע הזהב' (Kayikitiu)) אליו נוהרים מדי שנה אלפי מעריציו של הבודהה, לקראת השקיעה ניגש אל הסלע עצמו, התלוי כמו על בלי-מה בנוף הררי מרהיב, עליו מדביקים המוני מעריצים את עלי הזהב. לינה ב'סלע הזהב'.

 

יום 4> שלישי: חזרה ליאנגון

נרד מ'סלע הזהב' ונחזור בדרך בה באנו אל יאנגון. בדרכנו נסור לראות את אחד ממטעי עץ-הגומי הרבים ולעמוד על תהליך ההפקה וכן נעצור ליד אחד ממטעי אגוזי הקאשיו המלווים אותנו בדרכנו. בהגיענו ליאנגון נבקר בבית הקברות הצבאי הבריטי הקיסרי בו קבורים, או מצוינים בשמם, 27 אלף חללי האימפריה שנפלו במערכה הקשה על בורמה במלחמת העולם השנייה. נשוב למלון לארוחת ערב ולינה ביאנגון.

 

יום 5> רביעי: מאנדאליי

נטוס אל מאנדאליי, הבירה המלכותית של מיאנמר לפני הכיבוש הבריטי והעיר השנייה בגודלה במדינה. נבקר בפגודת מאהאמוני (Mahamuni) בה מדביקים התושבים עלי זהב על פסלו של הבודהה. לאחר, נעבור לראות סדנא מקומית לפיסול בשיש, סדנא להכנת עלי הזהב המפורסמים, וסדנא לרקמה מקומית. נמשיך אל 'ארמון הזהב', ארמונו של המלך מינדון בשלהי המאה ה-19. נסיים בפגודת קותודו ((Kuthodaw, 'הספר הגדול ביותר בעולם', בה נחקקו כל כתבי הקודש הבודהיסטיים על 729 לוחות אבן. לינה במאנדאליי. בערב נראה תיאטרון בובות מסורתי. לינה במאנדאליי.

 

יום 6> חמישי: אמאראפורה ומינגון

נפתח את הבוקר באמארפורה (Amarapura), בה נמצא אחד המנזרים הבודהיסטים הגדולים במדינה. נבקר במנזר, נשמע על חיי הנזירים ונשקיף על טקס חלוקת האוכל הבודהיסטי - מתן התרומות הגדול של תושבי הסביבה לנזירים הנערך מדי בוקר בבוקרו. בסמוך למנזר נעלה על גשר העץ היפהפה או ביין טיק (U Bein Teak) ונמשיך בשיט על הנהר אייאוואדי (Ayeyarwady) אל מינגון (Mingun) בה נבנתה הפגודה הגדולה בתבל, שלא הושלמה מעולם. בערב נעלה לצפות בשקיעה מגבעת מנדליי. לינה במאנדאליי.

 

יום 7> שישי: יום שישי הר פופה

מוקדם בבוקר נטוס לבאגאן מויד נצא להר פופה, הנקרא גם האולימפוס של מיאנמר. בראשה של מחט וולקנית נבנתה קבוצת מנזרים במקום שגיא ויפה נוף. למעלה מ-700 מדרגות יובילו אותנו אל פסגת הצוק (שעת כושר קלה...) כאשר הקופים, תושבי המקום, מלווים אותנו בדרכנו. לאחר שנרד מן הצוק נחזור בדרכנו אל באגאן. במידה וישאר זמן נבקר באחד מבתי המלאכה הרבים לתעשיית כלי לכה. נתארגן לשבת המלכה. לינה בבאגאן.

 

יום 8> שבת: הליכות בבאגאן

לאחר תפילות השבת וארוחת בוקר, נצא רגלית מהמלון שלנו לסיורים בין הסטופות של באגאן. 2500 הפגודות הפזורות סביבה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה. נבקר בפגודות ובמקדשים החשובים ובראשם מקדש אנאנדה (Ananda), נתרשם מהישגי האדריכלות וציורי הקיר המופלאים. בהתאם ליום הסיור נשוב למלוננו לארוחת צהריים. לינה בבאגאן.

 

יום 9> ראשון: מדינת שאן: ארץ הפא-או וקאקו

נטוס לההו (Heho) במדינת שאן, המחוז הגדול במזרחה של מיאנמר. לאחר הנחיתה ניסע בנופים הציוריים של מדינת שאן אל הרמה הירוקה המשתרעת ממזרח לאגם אינלה. זו ארצם של בני שבט הפא-או (Pa O) היושבים בה בכפריהם המטופחים. בצהרים נגיע לאתר הפגודות המפורסם בקאקו (Kuku) שם ניצבות 2500(!) סטופות בשורות ישרות כבמסדר על שטח מצומצם של 40 דונם. מראה מרהיב! אחר הצהרים נבקר באחד בכפרים שבשולי הדרך ונעבור ללינה בטאונג'י

 
יום 10-11> שני – שלישי: אגם אינלה

בבוקר ניסע אל אגם אינלה. האגם, 22 ק"מ אורכו ו-11 ק"מ רוחבו, הוא אחת מפינות החמד הידועות של מיאנמר. כפרים רבים על כלונסאות מאכלסים את האגם ותושביהן, בני שבט האינתה (Intha), מוצאים את פרנסתם בדיג, מלאכות שונות וטיפוח גידולי ירקות ופירות על פני המים בשיטה ייחודית. מיומנותם בחתירה בסירות באמצעות כף הרגל מדהימה. במשך יומיים נתור את האגם לאורכו ולרוחבו, נבקר בפגודה המרכזית, בבית אריגת משי, צורף מקומי, בבי"ס מקומי, במפעל ביתי להכנת סיגרים, בשוק אינדאיין, נשוט בין גידולי המים המשגשגים ועינינו לא תשבע מראות. לינה על אגם אינלה.

 


יום 12> רביעי: יאנגון

בבוקר נשים פעמינו לשדה התעופה ההו, ונטוס ליאנגון. נקדיש את היום להכרת הבירה, כרך בן 5 מיליון תושבים. נשקיף על פגודת סולה (Sule) הניצבת בלב העיר העתיקה, על בית העירייה, על מונומנט העצמאות, נבקר במוזיאון הלאומי (בתקווה שיהיה פתוח) ונעלה אל פגודת שוודאגון (Shedagon) האדירה שכיפת הזהב שלה מתנוססת לגובה של 100 מ'. לינה ביאנגון.

  
ימים 13-14> חמישי – שישי: לבנגקוק וחזרה ארצה

היום נסייר בשוק הפתוח ברחובות העיר ונסיים בביקור מרגש בבית הכנסת המשמר בהדרו את ימיה הגדולים של קהילת יאנגון. אם יאפשר הזמן, נבקר גם בשוק בוגיוק סאן. אחר הצהרים נצא בטיסה לבנגקוק ומשם בטיסת אל על לתל-אביב. נחיתה בישראל בבוקר היום ה 14.

 

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים לבורמה, מיאנמר
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015