ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טרק קמינו דה סנטיאגו – ספרד,11 ימים

שביל הקמינו דה סנטיאגו הוא שביל צליינים הקיים יותר מ- 1,000 שנה, הדרך אל העיר השלישית המקודשת לנצרות- אחרי רומא וירושלים. למעשה, זוהי מערכת דרכים ההולכת ומתנקזת אל העיר סנטיאגו- כש"עמוד השדרה"- הדרך הראשית היא הדרך הצרפתית (CAMINO FRANCES) הנקראת בקיצור- קמינו. אורך המסלול כ- 800 ק"מ, מהעיירה St.Jean Pied de Port שבצרפת ועד סנטיאגו דה קומפוסטלה שבספרד .הסיפור המיתי-הדתי הוא על יעקב בן זבדי, דייג מטבריה, שהיה אחד מ- 12 השליחים של ישו. טרם מותו בידי הורדוס אגריפס ב- 44 לספירה בישראל, מצא את דרכו לחבל גליסיה בספרד במטרה לנצר את תושביה הקלטים הקדומים. לאחר מותו נלקחו עצמותיו בסירת אבן בידי שניים מתלמידיו לקבורה בחופי גליסיה. 800 שנים מאוחר יותר,רועה תמים )יש אומרים נזיר( בשם PELAYO חווה התגלות לילית בשמי הכוכבים של גליסיה )מכאן השם קמפוסטלה " -CAMPUS STELA -שדה כוכבים"(, שהובילה אותו היישר אל מקום קבורתו האבוד של יעקב הטברייני, הוא סן ז'אק, סנטיאגו. הבישוף תיאודומיר זיהה בוודאות את השרידים-וכך נולד המיתוס.זהו טרק תרבותי אנתרופולוגי, חוויה של הליכה במסע שעשו מיליוני אנשים באלף שנה האחרונות, טרק המשלב נופים, כפרים והרבה התבוננות פנימית וחיצונית .

  

 

סוג הטיול: טרק
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני
........................................................ 
קהל היעד: משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתיו

Facebook Favorites

מסלול הטרק קמינו דה סנטיאגו


 

יום 1>

יציאה מתל אביב , נחיתה בברצלונה/מדריד ומשם בטיסת המשך לבילבאו. משדה התעופה נצא ברכב ונחצה את הגבול לצרפת לעיירה הציורית Saint Jean Pied-de-port שהינה נקודת היציאה לדרך סנטיאגו. את אחר הצהריים נבלה בסיור בסמטאות העיירה ונקבל פספורט לדרך סנטייאגו . (לינה ב- Saint Jean Pied-de-port).

 
יום 2>

בבוקר נצטייד במצרכים ליום הטיול ונצא בטיפוס מהעיירה על הדרך אותה עושים מאות אלפים מידי שנה, נחווה את נופי ארץ הבאסקים. אחר הצהריים נגיע לביקתת אוריזון ונצפה בשקיעה המופלאה ממרפסת הבקתה. את ארוחת הערב נאכל בצוותא עם כל אורחי הבקתה ונחווה את אחוות המטיילים על הקמינו. במידת האפשר, נלון ב- Albergue Orisson

מרחק : 7.5 ק"מ, עליה 630 מ'

 
יום 3>

נצא בבוקר לאחר ארוחת בוקר טיפוסית לבקתות ההרים לטיפוס למעבר ההרים Burregieta החוצה את רכס הפירנאים. נעצור לתצפית בפסל הקדושה לאחר מכן נגלוש דרך יערות טיפוסיים לאזור תוך חציית הגבול מצרפת לספרד לתחנת דרך והמנזר מרשים של רונססואלס. משם נבצע הקפצה לפמפלונה בירת המחוז האוטונומי של נאוורה. בערב נצא לסיור בסמטאות העיר העתיקה היפה של העיר. (לינה בפמפלונה)

מרחק : 16.8 ק"מ, עליה 720 מ' , ירידה 560 מ'

 

יום 4>

לאחר הקפצה קצרה נגיע אל CIZUR MENOR משם יתחיל מסלולנו. נעפיל דרך נופים מיסטיים של תחנות רוח להר הסליחות (ALTO DEL PARDON). נגלוש דרך כפרים ציוריים לעיירה המקסימה פונטה לה ריינה (Puenta La Reina). (לינה ב- Puenta La Reina)

מרחק : 17.5 ק"מ, עליה 320 מ' , ירידה 415 מ'

 
יום 5>

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה ארוכה אל אסטוריה (ASTORGA) שבה כנסיה מרשימה, חומה, ארמון בישופות שתוכנן על ידי גאודי ומוזאון של העלייה לרגל. נסייר בעיר ככל הניתן. אחר הצהריים נמשיך בנסיעתנו לפונפרדה (PONFERRADA). (לינה בפונפדרה).

 
יום 6>

לאחר הקפצה קצרה נתחיל ללכת בשבילי היער נטפס ביער הערמונים ונגיע לכפר הציורי LA FABA משם נמשיך דרך נופי ההוביטים לכפר המרשים LA LAGUNA ולאחריו נכנס באופן רשמי לגליסיה. נבקר בכפר "ההוביטים" O CEBREIRO ונגיע לפסל הברונזה המרשים המפורסם של השביל. לעת ערב נגיע ללינה בכפר HOSPITAL או בסביבתו.

מרחק : 17 ק"מ, עליה 780 מ' , ירידה 370 מ'

 
יום 7>

נמשיך ללכת לאורך כפרים ציוריים, נחווה נופים יפים ועיקר הדרך תהיה בירידה, אחר הצהריים נגיע לטריקסטלה (TRICASTELA) עיירה נחמדה עם סיפור נחמד. (לינה בטריקסטלה)

מרחק : 14 ק"מ, עליה 160 מ' , ירידה 690 מ'

 
יום 8>

לאחר הקפצה קצרה בבוקר נתחיל את ההליכה מפאתי העיר סריה (SARRIA), היציאה מסריה מספקת תצפית גבוהה על העיר. בהמשך נפנה שמאלה במנזר מגדלנה, נחלוף על פני עתיקות קפלת san Lazaru ונחצה את הכביש ואת נהר celeiro על גשר Aspera. נעקב אחר המסלול בסמוך לפסי הרכבת ולאחר שנעבור פלג מים נתחיל את הטיפוס דרך היער היפה. הקמינו ממשיך דרך הכפרים הקטנטנים Cortinas ו -Brea וחולף על פני אבן הקילומטר ה- 100 המפורסמת, המורה על המרחק לסנטיאגו . נמשיך בהליכה דרך כפרים קטנים ושדות מוריקים עד אשר נגיע לעיר הקסומה והמרשימה פורטומרין (PORTOMARIN). (לינה בפורטומרין)

מרחק : 21.4 ק"מ, עליה 340 מ' , ירידה 450 מ'

 
יום 9>

נתחיל במסענו דרך הכפרים לקראת הגעתנו להר האושר (Monte de Gozo), בואכה סנטייאגו דה קומפוסטלה. לאחר תצפית על העיר נתחיל בירידה בואכה פרוורי העיר ונחצה את 5 הק"מ האחרונים עד להגעה לקתדרלה המרשימה של סנטייאגו דה קומפוסטלה שם קבורים שרידיו של השליח יעקב. לאחר סיור במתחם הכנסייה נשוטט בסמטאות העיר העתיקה ונגיע למלון. (אופציה להקפצה בתוך העיר) (לינה בסנטיאגו דה קמפוסטלה)

מרחק : 18.5 ק"מ, עליה 270 מ' , ירידה 270 מ'

 
יום 10>

לאחר הקפצה של כשעה נצא מהעיירה Cee. נתחיל את דרכנו בעליה ואז נחווה את נוף האוקיינוס הנגלה לעניינו. נלך עד ל"סוף העולם" - מגדלור Foro Fisterra, שם נגיע לנקודת הק"מ ה- 0 של הקמינו ונבצע את הטכס הסמלי מיוחד. עם סיום המסלול נחזור ברכב לסנטייאגו דה קומפוסטלה. (לינה בסנטיאגו דה קמפוסטלה)

מרחק : 15.8 ק"מ, עליה 310 מ' , ירידה 250 מ'

 
יום 11>

ניסע לשדה התעופה של סנטייאגו דה קומפוסטלה ונצא בדרכנו חזרה לארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לספרד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015