ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול קרנבל מסעיר ומעמיק בשלושה מהאיים הקנריים - לנזרוטה, גראן קנריה וכמובן טנריף, 11 ימים

הקרנבל באיים הקנריים נחגג מדי שנה בכל עיר ובכל כפר באיים, אך שיאו באי טנריף – בבירתה סנטה קרוז, והוא מושך אליו את כל תושבי האיים ומבקרים מכל העולם! זהו הקרנבל השני בעולם – בעוצמתו, בפרסומו וביופיו, אחרי הקרנבל בריו דה ז'נרו. למעשה, מסיבה זו שתי הערים הן ערים תאומות. במהלך תקופת הקרנבל המקומיים יוצאים לרקוד ברחובות, מחופשים במגוון תחפושות משעשעות וצופים בתהלוכות הססגוניות. פתגם מקומי אומר שיש רק חוק אחד בקרנבל: "מותר לעשות הכל, כל עוד זה מלווה בכיף!". טיולנו יגיע ל-3 איים – לאי גראן קנריה, לאי טנריף וכמובן, לאי לנזרוטה המאוד מיוחד. נבלה עם חוגגי הקרנבל, ובין שמחה לשמחה, נטייל במסלולי הטבע הפראי של האיים, הצמחייה המיוחדת והאנדמית, לשונות הגעש ותופעות גאולוגיות שונות, וגם נכיר ונתרשם מהתרבות המסורתית הילידית והתרבות שנתהוותה עם הקולוניאליזם הספרדי. 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיים הקנריים?


כי נהיה בשלושה איים, שלושה מלונות וארבעה אירועי קרנבל – הן באי לנזרוטה והן באי טנריף!

כי מסלולי ההליכה קלים – זהו הטיול היחיד לאיים הקנריים המציע למטיילים מסלולי הליכה קלים בכל יום, אנו מאמינים כי זו הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את הנופים ואת ערכי הטבע המאפיינים את האיים.

כי המסלול מקיף ומעמיק וכולל 4 איים והרבה אירועי קרנבל – הטיול שלנו באיים הקנריים מתמקד בכל האתרים החשובים שנרצה לראות במפגש ראשוני עם איים אלו. מעבר לאירועי הקרנבל, טיולנו משלב ביקור באתרים ובמסלולי הליכה שונים ומיוחדים וביקור בכפרים מסורתיים שזרם התיירים טרם גילו.

כי הפן האנתרופולוגי שלנו היא מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים באיים שבארכיפלג. מפגש עם תפיסות עולם, אורחות חיים, מסורות, מנהגים ומלאכות ייחודים לכל כפר ועיירה.

כי ההדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לאיים הקנריים רק עם מומחים אמתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים.
 

Facebook Favorites

 


מסלול הטיול לקרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים


 

יום 1 > טיסות בינלאומיות מתל אביב לאיים הקנריים

נצא מתל אביב דרך אירופה לאי טנריף (Tenerife) – האי הגדול בארכיפלג הקנרי, שצורתו כצורת ברווז. עם הנחיתה וככל שיאפשר הזמן – נצא לטייל באחת מערי האי. ארוחת ערב ולינה בטנריף.  

 

יום 2 > שייט לאי גראן קנריה, והצלע המערבית הפראית של האי

בבוקר נצא בשייט לגראן קנריה (Gran Canaria) - אחד מהאיים המזרחיים של האיים הקנריים, שרובם איים רדומים גאולוגית (למעט האי לנזרוטה, אליו נגיע ביום 4). גראן קנריה, דווקא בשל היותו רדום -חושף תופעות מעניינות מאוד, ומהווה תשתית לצמחיה ולחי אנדמיים ומיוחדים. נתחיל את טיולנו בנסיעה לאורך חופו הצפוני של האי, עד לפינה הרחוקה והיפה של האי, אל עיירת הדייגים פוארטו דה לאס נייבס (Puerto de les Nieves) בו המצוקים השחורים נוחתים בקירות של למעלה מ-2 ק"מ אל האוקיינוס האטלנטי. נטייל בעיירת הדייגים ייחודית זו ונראה את המצוקים מלמטה ומלמעלה. נמשיך אל מחשופי חולות צבעוניים לוס אז'ולחוס (Los Azulejos) דרך שמורת הטבע הפראית והמרגשת טאמאדאבה (Tamadaba N.P) – בה נופלי מצוקים שחורים שגובהם 1–2 קילומטר אל האוקיינוס! והאדים מן האוקיינוס עולים על מולם ומתעבים. ניסע אל עיירת הדיג מוגאן (Mogan), שכבר מזמן לא משמשת לדייג – ולא מבחירה וממנה. נחזור למלוננו, בו נאכל ארוחת ערב ונלון.

 

יום 3 > חוצים את האי מצפון לדרום דרך המקומות המקודשים ועד חולות הזהב 

אחרי ארוחת בוקר נצא לאחד הימים המעניינים באי: נתחיל בנסיעה לאורך חופו הצפוני של האי, אל העיירה ארוקס (Arocas) שמעליה נישאת כנסייה מאוד מיוחדת שנבנתה ע"י תלמידו את המסטר אנטוני גאודי - נבקר בכנסייה ונטייל לאורך רחובותיה וכיכרותיה הציוריים. נמשיך וניסע במעלה ההר אל העיירה טרור (Teror), בה נתגלתה "הבתולה" (אימו של ישו) על עץ האורן לפני שהכובשים הספרדיים הגיעו לאי. תופעה אנתרופולוגית מעניינת! נמשיך אל מרומי האי, דרך דרך נופית וירוקה, מיוערת ומפותלת קרוז דה טחדה (Cruz de Tejeda). בשיאו של האי, סביב שני פקקי געש, ניצבים רוקו נובלו (Roque Nublo) ופיקו דה לה נייֶוואס (Pico de la Nievas) - שני מקומות מקודשים לילידים סביבם הם התכנסו מכל האיים בכל שנה וחגגו את חגיהם. נלך ברגל ככל שיאפשר הזמן, בינות לעצי האורן, כשלמולנו הנוף הפלאי הזה. נגלוש אל המדרונות הדרומיים של האי, שכמות רוב האיים בארכיפלג הקנרי הם מקבלים הרבה פחות משקעים, אל חולות הזהב מספלומאס (Maspalomas) - תופעה מעניינת של חולות זהובים מהסהרה המשוכבים על החולות השחורים של האיים. לינה לארוחת ערב בלאס פלמאס.     

  

 

טיול קרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים 

 

יום 4 > לאס פלמאס והצמחיה הייחודית של האיים

בבוקר נצא לראות את אחד מלועות הגעש השמורים, הר בנדמה (Bandama), ממנו נעשה תצפית יפה על האי ועל עיר הבירה לאס פלמאס (Las Palmas). נמשיך ללאס פלמאס, ונטייל בה לאחד הפארקים הכי עתיקים - פארק דוראמס (Parque Doramas), שהוקם ע"י האנגלים כשהם בנו לצדו את המלון הראשון באיים! (העומד עד היום על תילו). הפארק מוקדש לכל אותם ילידים שנאבקו בכיבוש הספרדי ובשני הרובעים העתיקים והציוריים שלה - רובע וגטה (Vagueta) ורובע טריאנה (Triana), נראה בהם את מוזיאון קולומבוס, מוזיאון הקנריים, בית העיריה והכיכר שלפניה, הבתים עם המרפסות והעציצים הנופלים. בדרכנו לשדה התעופה נבקר בגן הבוטני (Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo). לאחר מכן נטוס לאי המזרחי ביותר - האי לנזרוטה (Lanzarote), היפיפה, ששיחק בסרטים רבים. ארוחת ערב ולינה בלנזרוטה.

 

יום 5 > לנזרוטה "האי היפה" של סזאר מנריקה קברירה

האי המזרחי ביותר באיים הקנריים - האי לנזרוטה (Lanzrote), הוא אי נמוך ביותר וחשוף ופעיל גאולוגית מאוד. קרבתו לאפריקה ול"קו המדבריות", ומיקומו החשוף מאוד לרוחות ולזרמי הים, גרם לו להתבלות מהר יותר ולהיות שטוח יותר; ובמקביל הוא אי פעיל מאוד, יש בו למעלה מ-200 הרי געש, ההתפרצויות בו תכופות וחלקן שינה את פני הנוף לחלוטין. ניסע לראות את שמורת טמינפאייה (Timanfaya N.P.) - אזור של ההתפרצויות האחרונות באי, אשר פני השטח שלה עדיין חמים מאוד. נלך לטייל לאורך חוף הרבידרוס (Harvideros) - מקום בו פגשו לשונות הלבה את המים, ויצרו תצורות מרהיבות. נטייל שם רגלית. נמשיך אל אל גולפו (El Golfo) - חול שחור ואגם טורקיזי. נעצור בהר הגעש וולקנו אל קוארבו (Del Cuervo) אותו נקיף ברגל וניכנס ללוע שלו (קלדרה). באי לנזרוטה (ובשאר האיים) חלים חוקים ארכיטקטוניים ייחודיים ומחמירים, אשר אוסרים על בנייה לגובה ועל שימור המסורת של הבתים הלבנים עם החלונות הצבעוניים, אשר מוסיפים לציוריות שובת הלב של המקום, והם תוצאה של פעילותו הענפה למען האיים של תושב האי המפורסם ביותר - האמן סזאר מנריקה קברירה (Cesar Manriques), לו נקדיש הרבה מזמננו באי לנזרוטה. באם יוותר זמן, נבקר בביתו של סזאר מנריקה קברירה (Faundation Cesar Manrique), אמן יליד האי, שביקש להראות לעולם כמה האי שלו מרהיב. לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

 

יום 6 > צינורות געש ועיירות יפיפיות

נגיע אל מורדות הר הגעש קורונה - הגבוה באי ונצא להליכה על הצוקים של מירדור דל ריו (Mirador del Rio) "מצפה הנהר" - שרשרת מצוקים אדירה בצפון-מערבו של האי, המשקיפה אל המיצר הצר ("הנהר") אשר מפריד בין לנזרוטה לבין איי גרסיוסה. אחת מיצירותיו של מנריקה היא פרויקט משולב לבוטניקה ואמנות גן הקקטוסים (Cactus Garden) הנטוע בתוך מחצבה של טוף; זהו גן של 1400 מינים של קקטוסים, השתול בטרסות ובו פיסול באבן. נמשיך לצינור הגעש של הירוקים (Cueva de Los Verdes) - להליכה בלתי נשכחת במעמקי האדמה. נבקר בערב בהמשכו של הצינור - חמאוס דה אקווה (Jameos de Agua), שם יצר מנריקה את יצירתו הראשונה. בערב נצא לתהלוכת הקרנבל הגדולה בארסיפה, בירת האי – אירוע הקרנבל הגדול הראשון של הטיול! לינה וארוחת ערב בלנזרוטה.

 
יום 7 > האי המטריף - טנריף

את הבוקר נפתח בטיול בעיר הבירה של לנזרוטה - ארסיפה (Arrecife), עיר קולוניאלית יפיפיה! לאחר שיטוט בסמטאות ובינות לבתים היפים, ניסע לשדה"ת לטיסה לטנריף. עם הנחיתה נצא לטייל בבירת האי סנטה קרוז (Santa Cruz) ונשתתף באחד מאירועי הקרנבל המרהיבים ביותר - התהלוכה הגדולה (The Big Parade) בה מוצגת מלכת הקרנבל והלהקות השונות, על עגלותיהם, על התרגילים והמופעים שלהם. חוויה נהדרת!! לינה וארוחת ערב בטנריף.

  

 טיול קרנבל מסעיר ומעמיק לאיים הקנריים


יום 8 > טיול בראש הברווז בתוך יער עתיק של ער

בבוקר נצא לטייל בפינה הצפונית-מזרחית של האי ברכס אנגה (Macizo De Anaga), אשר צונח לים במערכת צוקים וקניונים. בשל התלילות הטופוגרפית של האזור ובידודו נמשכים החיים כאן כמו בעידן אחר. נטייל ברגל בתוך היער המרהיב של עצי ער (ככל שיאפשר הזמן). נבקר בטאגאננה (Taganana) – כפר דייגים לרגלי המצוקים, ונעשה כמה תצפיות יפיפיות ממצפורים שונים. באם יוותר זמן, נלך לטייל בעיר האוניברסיטאית לה לגונה (La Laguna), בה נבנתה האוניברסיטה הראשונה באיים. בערב נצא לעוד אירוע של הקרנבל – שריפתו של הסרדין, המסמל את האבל הגדול על אי אכילת בשר ודגים בנצרות הקתולית בתקופה זו. ארוחת ערב ולינה בטנריף.

 
 
יום 9 > הטיידה - הגבוה שבהרי האיי ובהרי ספרד

נקדיש היום את זמננו להר הטיידה (Teide Mt. N.P.) - הגבוה שבהרי ספרד והאיים. זהו הר געש, שהלוע שלו התמוטט ורק ההתפרצות החדשה יצרה הר חדש בתוך הלוע הישן. ניכנס למרכז המבקרים של ההר, נטייל בגניו, בשטח הפומיס - אפר וולקני שעף גבוה ונחת חזרה על האדמה ויצר אזור של מעין "חול". נמשיך אל לוס רוקס דה גרסיה (Los Roques de Garsia), המציע לנו נופים בעלי תצורות סלע ייחודיות ונצא להליכה של מספר שעות, ככל שיאפשר הזמן. אם הזמן יאפשר נעצור בעיירה אורטבה (Oratava) - אחת הערים הציוריות של האי, ונטייל ברחובותיו ובמבניו. בשעות אחר הצהרים נהנה לינה וארוחת ערב בטנריף.

 
יום 10 > שמורת צוקי לוס גיגנטס הזקורים והמאיימים ו"הגברים עם העקבים"

הבוקר ניסע אל הפינה הצפונית-מערבית של האי טנריף, דרך כבישים מפותלים ותצפיות עוצרות נשימה על קו החוף המצוקי שמתחתינו – לוס גיגנטס (Los Gigantes). נגיע אל הכפר מסקה (Masca) היושב במיקום מדהים על שפת קניון עמוק. נצא למסלול הליכה בשמורה (ככל שיותיר הזמן), שבו נוכל לגלות את עולם החי והצומח הייחודי של מקום זה. נמשיך לכיוון כפר הדייגים גרצ'יקו (Garachico), היושב במורדות הר געש פעיל, ואחד מקילוחי הלבה כיסה את כל הכפר! נעלה לאיקוד דה לוס וינוס (Icod de los Vinos) – כפר שאחד מסמליו המפורסמים הוא "עץ הדרקון" העתיק ביותר באיים הקנריים, שירש את העף שנדבר ברוח לפני כמה עשרות שנים. אחרי ארוחת ערב, ובהתאם לזמני הקרנבל, נצא לתהלוכת "העקבים הגבוהים" אותם לובשים גברים מחופשים, המבקשים להפר את כל הכללים החברתיים לערב אחד! לינה בטנריף. 

 
יום 11 > טיסות חזרה הביתה

בבוקר נשלים את ביקורנו באי: נצא לבקר את הפטרונית של האי, היושבת בקנדלריה (candelaria) – הקשורה לאגדה מקומית שהחלה להיות מופצת עם כניסת הנצרות הקתולית לאיים. במידה וזמן יאפשר לנו, נמשיך אל אחד מהמוזיאונים האנתרופולוגים החשובים באיים – המוזיאון של גווימר (Guimar), המבקש להבין איך הגיעו המקומיים לאיים ואיך הם נקשרים לעולם הפרמידות. לאחר מכן נסע אל שדה התעופה כדי לעלות לטיסות בינלאומיות חזרה לארץ.

 

טיסות

UX1304 G TLV-MAD 19/02/2020 0800-1225

UX9048 G MAD-TFN 1500-1655

UX9117 G TFN-MAD 29/02/2020 1755-2145

UX1303 G MAD-TLV 2345-0535

לכל הטיולים המאורגנים לאיים הקנריים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015