ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול "האיים הקנריים המערביים" – טבע במיטבו, 9 יום

טיול לאיים המערביים של הארכיפלג הקנרי – זה טיול טבע במיטבו: הרי געש ואיים צעירים גאולוגית, הממשיכים לפרוץ מסדק במעטפת כדור הארץ שנה אחר שנה, אוקיינוס אטלנטי כחול, יערות וצומח אנדמי וייחודי שעבר אבולוציה נפרדת, יערות מישאר שהתקיימו בכל הכדור הצפוני ונשארו רק כאן, ונופי פרא מרגשים.
האיים המערביים מציעים מסלולי הליכה יפים, בינות לטבע הפראי והשמור ומפגש בלתי אמצעי עם תושבים שאוהבים לבנות בלבן! טיולנו יגיע ל-3 איים – לאי לה פלמה, המאוד פעיל, לאי היירו (מבטאים יירו) המערבי והמבודד ביותר, וסחוף הרוחות – דבר שגורם לצמחיה להגיב בהתקפלות אמנותית, ולאי טנריף כמובן, שהר הגעש שבמרכזו הוא המקום הגבוה ביותר באיים ובספרד. נטייל בין נופי הפרא של האיים, בהרי אנגה ומצוקי גיגנטס, על הר הטיידה ובטבוריינטה.
חוויה מיוחדת באיים מיוחדים!

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיים הקנריים? 

 

הולכים במסלולי ההליכה קלים/בינוניים – זהו הטיול היחיד לאיים הקנריים המציע למטיילים מסלולי הליכה קלים בכל יום, אנו מאמינים כי זו הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את הנופים ואת ערכי הטבע המאפיינים את האיים.

 
כי המסלול מקיף ומעמיק וכולל 3 איים, הפחות מתוירים – הטיול שלנו באיים הקנריים מתמקד בכל האתרים החשובים שנרצה לראות במפגש ראשוני עם איים אלו. המסלולים של איילה גיאוגרפית נבחרו בקפידה כך שיהיה בהם את ה-must לצד הייחודי והשונה.

 
כי הפן האנתרופולוגי שלנו היא מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים באיים שבארכיפלג. מפגש עם תפיסות עולם, אורחות חיים, מסורות, מנהגים ומלאכות ייחודים לכל כפר ועיירה.


כי ההדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לאיים הקנריים רק עם מומחים אמתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים.


כי רק שלושה מלונות! 

 

סוג הטיול: טיולי רגל קלים
........................................................ 
דרגת קושי: בינוני/קל
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב
Facebook Favorites

 


מסלול הטיול  לאיים הקנריים

טיול חדש!!


 

יום 1 > טיסות בינלאומיות לאי לה פלמה

נצא בטיסות דרך יעד ביניים אל האי לה פלמה (La Palma) הירוק מכל האיים הקנריים, ואחד מהפעילים ביותר געשית – הוא מתעקש להתפרץ לפחות פעם במאה שנה, ולעתים מפליא ומתפרץ כמה פעמים באותה מאה. זהו גם האי שהר הגעש הגדול בו, הר הטבוריינטה, התפוצץ ויצר לוע אדיר ממדים – בו נבקר. עם הנחיתה נצא לטייל בסמטאותיה של עיר הבירה סנטה קרוז (Santa Cruz De La Palma) ונעלה אף לראותה מנקודת נוף יפה. ארוחת ערב ולינה בלה פלמה.

  
יום 2 > לה פלמה – לוע הר געש טבוריינטה והירוק המטרף הזה  

בבוקר נעלה לנקודת נוף נהדרת, בתוככי יער האורן הקנרי, על גב ההר, עד לנקודת נוף ומעבר הרים לה קומברסיטה (la comberecita) היושבת על המיצלעות הנמוכות של לוע הטבוריינטה. נטייל בתוככי היער ולאורך הלוע הפעור. נרד בנסיעה לטזקורטה (Tazacorte), עיירת דייגים עם חוף שחור, היושבת על פתחו של הטבוריינטה – הנקודה בה זרמה הלבה אל הים (great gorge Las Angustias). נמשיך משם לראות יצירת אמנות מקומית מיוחדת בלאס מנצ'ס (Plaza Glorieta in Las Manchas) – המשלבת את "הסביבה" עם הצבעוני והמיוחד. נסיים את יומנו במפעל המלח ובמגדלור שבפקוליינטה (Fuencaliente) – הנקודה הדרומית ביותר באי. ארוחת ערב ולינה בלה פלמה. 

 
יום 3 > לה פלמה – שיאי הרים וואדיות עמוקים  

לאחר ארוחת הבוקר נעלה בנסיעה אל אחת מנקודות הנוף היפות של האי, המשקיפה מגובה על הלוע הענק של הר הגעש טבוריינטה, אשר עיצב את הנוף של האי, ועל המדרונות הצפוניים והמערביים שלו; זוהי הנקודה הגבוהה ביותר של הר הגעש טבוריינטה המכונה "הצוק של הבחורים" (Roque De Los Muchachos). נטייל עד סדרה של דייקים, המאפשרת להיכנס פנימה לנקודת תצפית מרגשת ויפיפיה, וקצת על מצלעותיו. נרד בנסיעה נופית מרהיבה צפונה, אל סאן ברטולומה (Mirador De San Bartolome) ממנו רואים את הואדי העמוק של גאלגה (Barranco De La Galga), ונלך ברגל לאורך חופי צ'ורטו אזול (Charco Azul) ובאחד הואדיות העמוקים לוס טילוס (Los Tilos). אחרי היום הנפלא הזה נאכל ארוחת ערב ונלון בלה פלמה. 

  

טנריף

 

 צילום:ליאור עלמה ווקסלר

 

יום 4 > "המקור" של טנריף – רכס הרי אנגה העתיקים 

נצא בשעת בוקר בטיסה אל האי טנריף (Tenerife), הגדול שבאיים הקנריים. לאחר הגעתנו נצא ליום טיול לפינה הצפונית מזרחית של האי, אל רכס אנגה (Macizo De Anaga) העתיק בחלקי האי והפראי ביותר בו. בשל התלילות הטופוגרפית של האזור ובידודו נמשכים החיים כאן כמו בעידן אחר, ויער הער (בן משפחה של הער האציל שבארץ) הוא שריד ליערות שהשתרעו על כל אירופה לפני עידנים. נטייל ברגל בתוך היער המרהיב, נעצור לתצפיות ונבקר בעיירה הדייג הציורית טגאנאנה (Taganana) – חוף יפה, רוח של אוקיינוס, והרים ירוקים נישאים. נאכל בה ארוחת צהרים המאפיינת את האזור ואת כפרי הדייגים. לינה בטנריף.

 
יום  5> הפינה הנופלת לים של טנריף  

בשעות הבוקר נצא לתור אחר נפלאות צפון מערב האי טנריף – אל פארק טנו ההררי ואל קניונים מרהיבים ואדירים הנפערים בצוקי הסלע לוס גיגנטס (Los Gigantes) – "הענקים", החותכים את ההרים ונופלים במצוקים אדירים אל האוקיינוס. ניסע בכבישים מפותלים ותצפיות עוצרות נשימה על קו החוף המצוקי מתחתינו. נבקר בכפרים מבודדים שתושביהם פיתחו שיטה מיוחדת של תנועה בשטח התלול והמצוקי תוך שימוש במוט "Salto del Pastor" – דילוג הרועה. נלך ברגל במצוקים ונבקר בכפר האבוד מאסקה (Masca), השוכן בלב ההרים במקום ציורי וחבוי. הכפר הזה שימש כמקום מסתור לשודדי הים. נמשיך אל העיירה איקוד דה לוס וינוס (Icod de los  Vinos) המזוהה בעיקר בגן עם עץ הדרקון הגדול והישיש בעולם הממוקם בה. במידה ויוותר זמן, נעצור בעיירה גארצ'יקו (Garachico) ששימשה נמל מקומי ונקברה תחת זרמי לבה בשנת 1705. ארוחת ערב ולינה בטנריף.  

 

ימים 7-6 > האי המרוחק והמערבי ביותר – אל היירו 

בבוקר יום 6 נצא בטיסה אל האי המערבי והמרוחק ביותר – אל היירו (el hierro), האי המיושב הקטן ביותר באיים. בטיולנו באי – סחוף הרוחות והמאוד פעיל גאולוגית במשך יומיים נבקר במירדור לה פניה (la pana) – אחת העבודות היפות של האמן סזר מנריקה קברירה, מקום היושב על תצפית נהדרת אל מצוקי האי ואל עמק פרונטרה – אחד העמקים הפוריים ביותר באי ומקום גידול האננס באיים הקנריים. נלך לאורך חופו המפורץ של האי ועל קילוחי לבה לה רסטיגה (restiga), נראה את הלטאות הגדולות ברוקו אל סלמור (el sakmor) ואת שרידי יישוב של הילידים, נראה את העצים המתקפלים לנוכח הרוחות החזקות באל סבינר (sabinar) – חוויות וטבע מרגשים! ארוחות ערב ולינות באל היירו. 

 
יום 8 > מרכז טנריף ודרומה – הפארק הלאומי הר הגעש אל טיידה (El Teide) 

נחזור בטיסה אל האי טנריף (Tenerife) כדי להשלים את הביקור באחד המקומות היפים באיים: הפארק הלאומי טיידה (Teide National Park). הר הגעש טיידה הוא הגבוה בהרי ספרד (3,718 מ') והינו ההר השלישי בגובהו בעולם יחסית לבסיסו (הנמצא אלפי מטרים מתחת לפני הים). זהו הר געש, שהלוע שלו התמוטט ורק ההתפרצות החדשה יצרה הר חדש בתוך הלוע הישן. נטפס אל ההר דרך יערות אורן קנרי עבותים ונרד אל הלוע הגעשי העצום בו מזדקרת הפסגה החרוטית בנופי מדבר, המזכירים את פני הירח. ניכנס למרכז המבקרים של ההר, נטייל בשטח הפומיס – אפר וולקני שעף גבוה ונחת חזרה על האדמה ויצר אזור של מעין "חול", נמשיך אל לוס רוקס דה גרסיה (Los Roques de Garsia), המציע לנו נופים בעלי תצורות סלע ייחודיות ונצא להליכה של מספר שעות, ככל שיאפשר הזמן. לינה וארוחת ערב בטנריף. 

 
יום 9 > יום עירוני באי המטריף טנריף  

את היום נקדיש לעיירות הציוריות של האי, המבטאות היסטוריה של 500 שנים. נתחיל בעיר הבירה סנטה קרוז (Santa Cruz), שזכתה לשמה "עיר הצלב הקדוש" לצד הרבה ערים שזכו באותו שם בתחילת הקולוניאליזם הפורטוגזי והספרדי – שם שביטא את המגמה לנצר ולתרבת את האוכלוסיות הילידיות המקומיות. נטייל לאורך שדרותיה היפיפיות והירוקות, הזרועות פסלים, נראה את בית התיאטרון הישן והמיוחד, נכיר את השוק המקומי על הירקות והפירות המיוחדים, נמשיך אל הפיאצות הגדולות – היושבות לאורך הים, ונבין את הכאב והגאווה ששזורים בפסל לחייל האלמוני. נמשיך אל העיירה האוניברסיטאית סן קריסטובל דה לה לגונה (La Laguna) – הבירה העתיקה של טנריף (נוסדה במאה ה-15) ואחת הערים היפות בארכיפלג, שהוכרזה כאתר מורשת תרבות עולמית של אונסק"ו. בתיה הצבעוניים נבנו על ידי סוחרים עשירים, שחיו על נתיב המסחר הראשי בין אירופה לבין הקולוניות החדשות של ספרד באמריקה. נלך ברגל בסמטאות הציוריות, נבקר בגני הפטיו החבויים ובכיכרות עמוסות בצמחייה טרופית, נבקר בשוק המקומי ונהנה מאווירה ימי ביניימית. במידה ויוותר זמן, ובהתאם לזמני הטיסות ניסע אל העיירה קנדלריה (Candelaria) בה ניצבת הקתדרלה הגדולה של האי ומוקדשת לפטרונית האי – הבתולה מקנדלריה. סיפורה מייצג את הדרך בה חדרה הנצרות אל האוכלוסייה הילידית של האיים הקנריים. נבקר בקתדרלה, ונראה את שדרת המלכים הגוואנצ'ים (ילידי טנריף) שניצבת לצדה. אחרי הסיור ניסע אל שדה התעופה כדי לטוס בטיסות בינלאומיות לארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לאיים הקנריים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015