ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול בעקבות אמני צפון ספרד ודרום צרפת, 8 ימים

בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 היתה משיכה גדולה של אמנים לחופי הים התיכון, לאור הבוהק ולצבעים העזים שנוצרו שם. אמנים רבים נסעו לאזורי החוף השונים של צרפת לצייר. בחלק מהמקומות אף יש מעין מסלול המַרְאֶה את הציורים שנעשו על ידי האמנים השונים בזוית המדויקת ממנה צוירו. אמנים ספרדים גדולים נולדו בתקופה זו ובראשם האדריכל המופלא – אנטוני גאודי כמובן. אמני תחילת התקופה המודרנית – פיקסו, מטיס, דאלי, מירו, סוטין ועוד רבים וטובים – ציירו באזורים אלה. הטיול עוקב אחר יצירותיהם, המקומות בהם חיו ויצרו, או באו לנוח וליצור. עיירות ימי ביניימיות קסומות, נופים של הפירינאים והחופים, יהדות ופסטיבל של פרחים – כל זה ועוד בטיול אמנות לברצלונה ולאזור קטלוניה.  

 

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקטלוניה, הפירינאים הקטאלאנים ודרום צרפת ?

 
בגלל ההדרכה- בגלל השילוב החד פעמי של המדריכות:  תמי פורטיס,  מדריכה ותיקה ומוערכת , מומחית לאי האיברי,  וסמדר שיפטן,  מורה ומרצה מרתקת לתולדות האמנות 

  

סוג הטיול: עומק
........................................................ 

דרגת קושי: קלה - בינונית
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: סתיו, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול לקטלוניה, הפירינאים הקטאלאנים, דרום צרפת 
בהדרכת המורה לאמנות סמדר שיפטן
ותמי פורטיס, מדריכה בכירה בחברת "אילה גיאוגרפית"

3-10/5/2020


 

יום א' 3/5/20> הגעה מהארץ, מונסראט – ברצלונה  

בשעות הבוקר נגיע לנתב"ג ונטוס במטוס של "אל-על" ישירות לברצלונה. לאחר ההגעה, ניסע לביקור בהר הקדוש מונסראט Montserrat הבולט במוזרותו – הרים המתנוססים כסלעי ענק על פני סביבתם ושמור כפארק לאומי. נהנה מהתצפיות, נבקר בכנסייה בה מצוי פסלה של המדונה השחורה – הפטרונית של קטלוניה. לאחר הביקור ניסע לברצלונה, נתמקם במלוננו ולאחר מנוחה והחלפת כוחות נצא לפגוש את גאודי בפארק גואל 

 
 
יום ב' 4/5/20> ברצלונה

 היום יוקדש להכרות עם כמה אזורים בעיר ברצלונה Barcelona נגיע לכיכר ספרד, פלאסה אספאניה, ממנה ניכנס למתחם של התערוכה שהתקיימה בשנת 1929 ונעצור ליד הביתן של מיס ואן דה רואה, מי שניהל בגרמניה את ביה"ס לאדריכלות ואמנות – הבאהאוז. נעפיל למרומי גבעת היהודים, מונז'ואיק,  ממנה נצפה על העיר מכמה נקודות תצפית, נראה את מתקני הספורט של אולימפיאדת ברצלונה ב- 1992 ונבקר במוזיאון של האמן חואן מירו. נרד אל מרכזה של העיר – פלאסה קטלוניה, נהלך בסמטאות הרובע הגותי, נתבשם מהמראות והריחות של שדרות הרמבלס ושוק הבוקריה, מול שוק הבוקריה נבקר בשוק של מוצרים שכולם עשויים מחומרים ממוחזרים. משם נגיע לכיכר קולון (קולומבוס) ונסיים את הסיור הרגלי בנמל הישן. בתום הסיור נשוב למלוננו. 

   
יום ג' 5/5/20> ברצלונה

היום נתמקד יותר ב"אזור ההרחבה" (אישמפלה) וביצירות סגנון המודרניסטה נראה את קשת הניצחון הבנויה בסגנון "ניאו מודחאר", נהלך בסמטאות חלק נוסף של הרובע הגותי, נבקר בארמון המוזיקה שתוכנן ע"י האדריכל דומנך אי מונטנר ובמוזיאון פיקאסו. נבקר ברובע ברצלונטה ובנמל האולימפי המתהדר בפסל הדג העצום של האמן/אדריכל היהודי פרנק גרי. בתום הסיור נשוב למלוננו.                                              

 

יום ד' 6/5/20> ברצלונה  

גם היום נתמקד ב"אזור ההרחבה" ונערוך הכרות מעמיקה עם יצירותיו של האמן/אדריכל אנטוניו גאודי: נהלך ברחוב היוקרתי "פסאו דה גרסיה" ונתבונן בבניינים המרשימים שנבנו ע"י אדריכלי סגנון המודרניסטה בסוף המאה ה-19/תחילת המאה ה-20, ביניהם גם קאסה באטיו שתוכנן ע"י גאודי. נבקר בבניין "קאסה מילה" שתוכנן ע"י גאודי.  נבקר בפרוייקט העצום של גאודי "כנסיית המשפחה הקדושה" (סגרדה פמיליה) שבנייתה החלה בשנת 1882 ועדיין נמשכת...  בתום הסיורים נשוב למלוננו.  

 

יום ה' 7/5/20> פיגראס – קדקס - פורט בו

בבוקר נארוז מזוודות, ניפרד מברצלונה וניסע צפונה.חלק חשוב של יום זה יוקדש לאמן סלוודור דאלי: נבקר במוזיאון/תיאטרון/בית וקברו של האמן שבעיר פיגראס Figueres. נמשיך לכוון צפון מזרח, להכרות עם העיירה הקטנה והיפיפייה שכולה לבנה, ומופיעה רבות בציוריו של דאלי – קדקס Cadaques . נמשיך צפונה, לעבר הגבול עם צרפת  ונבקר בעיירת הגבול הספרדית, פורט-בו Portbou הידועה בשל הפילוסוף היהודי גרמני וולטר בינג'מין שהתאבד ונקבר בה. נבקר בבית הקברות שם נמצא, בנוף מרהיב, פסל החוצות  של הפסל הישראלי דני קרוון, שיצר מסלול מרגש סמוך לבית העלמין, לזכרם של וולטר בנימין (ברלין 1892 – פורט-בו 1940) ושל הגולים האירופים האנונימיים בין השנים 1933-1945. נלון באזור. ארוחת ערב תינתן במלון.                        

 

יום ו' 8/5/20> דרום צרפת וצפון ספרד – קוליור – סרה - קניון ג'ורג' דה פו, ריפול   

נעזוב את ספרד ונחצה את הגבול לצרפת. נגיע לעיירת הקיט המקסימה קוליור Collioure שהייתה כפר דייגים ציורי שמשך אליו המוני ציירים ואמנים, ביניהם גם מאטיס,אנדרה דרן ,ז'ורז' בראק ופיקאסו. נסייר בעיירה, ונהנה מסמטאותיה, מרחובות ההליכה, שלל הגלריות, הכנסייה, המזח, המבצרים המרשימים שלה וחוף הים, החנויות ובתי הקפה. נבקר במוזיאון שלה ונראה כמה גלריות של אמנים. לאחר מכן נפנה מערבה לעבר העיירה סרה  Ceret, השוכנת בלב אזור בוסתנים, מקום בו התגורר הפסל הקטלאני מנולו, שאמנים אחרים, ביניהם פיקאסו, שאגאל, סוטין ורבים אחרים, הגיעו בעקבותיו, לצורך מנוחה והבראה. בין השאר הגיעו לשם גם אמנים יהודים רבים.  נבקר במוזיאון לאמנות מודרנית המציג יצירות של רבי-אמנים בני המאה ה-20, בהם שאגאל, דאלי, פיקאסו, דיפי ובראק. נמשיך לסיור בעקבות ציוריהם של האמנים.  בתום הסיור בעיירה נמשיך בנסיעתנו בהרי הפרינאים המזרחיים. נעצור לביקור באתר טבע – קניון צר ועמוק -  Gorges de la Fou.   בדרכנו בחזרה לספרד, נחצה את רכס הפרינאים הקטאלאנים במעבר ההרים Col d'Ares. בתום יום זה נגיע לעיירה ריפול Ripol ונתמקם במלוננו. ארוחת ערב תינתן במלון.      

 

שבת 9/5/20> ריפול – עמק נוריה – בסלו – חירונה  

נתחיל את היום בהכרות עם העיירה ריפול Ripol בירת אזור "עמק ריפול" שנמצא בצפון-מערבו של חבל קטלוניה הספרדי. העיירה נמצאת בעמק הנוצר מחיבור נחלים גדול (מתחברים בה הנהרות פרסר וטר) - מיקום אסטרטגי כצומת דרכים וצומת נהרות. נהלך ברחובותיה העתיקים והיפים ונבקר במנזר/כנסייה סנטה מריה דה ריפול Monastery of Santa Maria de Ripol הידוע בעיקר בשל שער הכניסה המפואר. במידה ומזג האוויר יאפשר, נעלה לעיירה ריבס דה פרסרRIBES DE PRESER   וממנה נמשיך ברכבת ייחודית להעפיל ל עמק נוריה  Nuria– נקודת תצפית על הרי הפירינאים הקאטאלאנים, שגובהם מגיע כמעט ל-3000 מ' וכן אתר סקי וטיולים. נרד מרכסי הפרינאים וניסע לביקור בעיירת ימי הביניים בסלו Besalu המתהדרת בגשר רומנסקי ובשערים בני 1000 שנים. בעיירה חייתה קהילה יהודית ונותר בה מקווה טהרה מהמאה ה-14. נסייר בעיירה הקטנה והיפה. ניסע למלוננו שבעיר ההיסטורית, חירונה Girona, היושבת בין 2 נהרות (טר ואונייר). בימי הטיול שלנו, באתריה השונים של העיר מתקיים פסטיבל הפרחים.  נתמקם במלוננו. ארוחת הערב תינתן במלון. בשעות הערב נוכל לצאת לרחובות העיר המקושטים.

  
יום א' 10/5/20> חירונה – קוסטה בראווה – ברצלונה

את חלקו העיקרי של היום נקדיש לעיר חירונה Girona. נהלך בעקבות הפרחים המקשטים את העיר בצורה מדהימה ואף נכיר את עברה היהודי של אחת מהקהילות היותר חשובות שהיו בספרד.  בתום הביקור בחירונה, ניסע לכיוון נמל התעופה של ברצלונה. במידה ונסתדר עם לוח הזמנים, נבקר באחת מהעיירות שלחופי הקוסטה בראווה. בשעות הערב המאוחרות נטוס בטיסת "אל-על" ישירות הביתה. 

  

 * ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול *

לכל הטיולים המאורגנים לצרפת
לכל הטיולים המאורגנים לספרד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015