ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

בעקבות אמני צפון ספרד ודרום צרפת, 9 ימים

בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 היתה משיכה גדולה של אמנים לחופי הים התיכון, לאור הבוהק ולצבעים העזים שנוצרו שם. אמנים רבים נסעו לאזורי החוף השונים של צרפת לצייר. בחלק מהמקומות אף יש מעין מסלול המַרְאֶה את הציורים שנעשו על ידי האמנים השונים בזוית המדויקת ממנה צוירו. אמנים ספרדים גדולים נולדו בתקופה זו ובראשם האדריכל המופלא – אנטוני גאודי כמובן. אמני תחילת התקופה המודרנית – פיקסו, מטיס, דאלי, מירו, סוטין ועוד רבים וטובים – ציירו באזורים אלה. הטיול עוקב אחר יצירותיהם, המקומות בהם חיו ויצרו, או באו לנוח וליצור. עיירות ימי ביניימיות קסומות, נופים של הפירינאים והחופים, יהדות ופסטיבל של פרחים – כל זה ועוד בטיול אמנות לברצלונה ולאזור קטלוניה.  

 

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקטלוניה, הפירינאים הקטאלאנים ודרום צרפת ?

 
בגלל ההדרכה- בגלל השילוב החד פעמי של המדריכות:  תמי פורטיס,  מדריכה ותיקה ומוערכת , מומחית לאי האיברי,  וסמדר שיפטן,  מורה ומרצה מרתקת לתולדות האמנות 

  

סוג הטיול: עומק
........................................................ 

דרגת קושי: קלה - בינונית
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: סתיו, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול 

בעקבות אמני ספרד ודרום צרפת


 

יום שישי 06/05/22> ת"א – ברצלונה – פיגראס

בשעות הצהרים נגיע לנתב"ג ונטוס במטוס של "אל-על", טיסה מס' LY391 ישירות לברצלונה. ננחת בשעות הערב וניסע צפונה, למלוננו בעיר פיגראס Figueres.
נתמקם במלוננו. ארוחת הערב תוגש במלון.

 
שבת 07/05/22> פיגראס – קדקס - פורט ליגת - פורט בו - קוליור

 נעזוב את פיגרס ונתחיל במסע ההכרות עם סלוודור דאלי.                                                                                              נגיע לעיירה הקטנה והיפיפייה שכולה לבנה, ומופיעה רבות בציוריו של דאלי – קדקס Cadaques , ממנה נמשיך לראות את ביתם של גאלה  ודאלי אשר בפורט-ליגאט Portlligat, בו הוא חי ויצר בין השנים 1930-1982 ניפרד מדאלי, נמשיך צפונה, לעבר הגבול עם צרפת  ונבקר בעיירת הגבול הספרדית, פורט-בו Portbou הידועה בשל הפילוסוף היהודי גרמני וולטר בינג'מין שהתאבד ונקבר בה. נבקר בבית הקברות שם נמצא, בנוף מרהיב, פסל החוצות  של הפסל הישראלי דני קרוון, שיצר מסלול מרגש סמוך לבית העלמין, לזכרם של וולטר בנימין (ברלין 1892 – פורט-בו 1940) ושל הגולים האירופים האנונימיים בין השנים 1933-1945.נעזוב את ספרד ונחצה את הגבול לצרפת. נגיע לעיירת הקיט המקסימה קוליור Collioure שהייתה כפר דייגים ציורי שמשך אליו המוני ציירים ואמנים, ביניהם גם מאטיס, אנרי מארטן, ז'ורז' בראק ופיקאסו. נתמקם במלוננו שבעיירה. ארוחת ערב תינתן במלון.
 

יום ראשון 08/05/22> דרום צרפת וצפון ספרד – קוליור – סרה - ריפול 

נתחיל את הבוקר בקוליור, נסייר בעיירה, ונהנה מסמטאותיה, מרחובות ההליכה, שלל הגלריות, הכנסייה, המזח, המבצרים המרשימים שלה וחוף הים, החנויות ובתי הקפה. נבקר במוזיאון שלה ונראה כמה גלריות של אמנים. לאחר מכן נפנה מערבה לעבר העיירה סרה  Ceret, השוכנת בלב אזור בוסתנים, מקום בו התגורר הפסל הקטלאני מנולו, שאמנים אחרים, ביניהם פיקאסו, שאגאל, סוטין ורבים אחרים, הגיעו בעקבותיו, לצורך מנוחה והבראה. בין השאר הגיעו לשם גם אמנים יהודים רבים.  נבקר במוזיאון לאמנות מודרנית המציג יצירות של רבי-אמנים בני המאה ה-20, בהם שאגאל, דאלי, פיקאסו, דיפי ובראק. נמשיך לסיור בעקבות ציוריהם של האמנים.  בתום הסיור בעיירה נמשיך בנסיעתנו בהרי הפרינאים המזרחיים בדרכנו בחזרה לספרד, נחצה את רכס הפרינאים הקטאלאנים במעבר ההרים Col d'Ares. בתום יום זה נגיע לעיירה ריפול Ripol ונתמקם במלוננו. ארוחת ערב תינתן במלון.
 

יום שני 09/05/22> ריפול - בסלוּ – פיגראס- ברצלונה

בבוקר נתוודע לסגנון הרומנסק. במידת האפשר, נבקר בכנסייה הרומנסקית המרשימה של Ripol. נמשיך לביקור בעיירת ימי הביניים בסלו Besalu המתהדרת בגשר רומנסקי ובשערים בני 1000 שנים. בעיירה חייתה קהילה יהודית ונותר בה מקווה טהרה מהמאה ה-14. נסייר בעיירה הקטנה והיפה. בתום הביקור, ניסע ל פיגראס Figueres, נמשיך בהיכרותנו עם האמן סלוודור דאלי, נבקר במוזיאון/תיאטרון/בית וקברו של האמן. במידה ונוכל, נבקר גם במבצר העצום והמרשים בפיגראס - Castell de Sant Ferran.
בתום הסיורים והביקורים נגיע למלוננו שבברצלונה Barcelona בירת קטלוניה.

  

יום שלישי 10/05/22> ברצלונה

היום יוקדש להכרות עם כמה אזורים בעיר ברצלונה Barcelona: נגיע לכיכר ספרד, פלאסה אספאניה, ממנה ניכנס למתחם של התערוכה שהתקיימה בשנת 1929 ונעצור ליד הביתן של מיס ואן דה רואה, מי שניהל בגרמניה את ביה"ס לאדריכלות ואמנות – הבאהאוז. נעפיל למרומי גבעת היהודים, מונז'ואיק,  ממנה נצפה על העיר מכמה נקודות תצפית, נראה את מתקני הספורט של אולימפיאדת ברצלונה ב- 1992 ונבקר במוזיאון של האמן חואן מירו. נרד אל מרכזה של העיר – פלאסה קטלוניה, נהלך בסמטאות הרובע הגותי, נתבשם מהמראות והריחות של שדרות הרמבלס ושוק הבוקריה, משם נגיע לכיכר קולון (קולומבוס) ונסיים את הסיור הרגלי בנמל הישן. בתום הסיור נשוב למלוננו. 

 
 

יום רביעי 11/05/22> ברצלונה

היום נתמקד יותר ב"אזור ההרחבה" (אישמפלה) וביצירות סגנון המודרניסטה: נראה את קשת הניצחון הבנויה בסגנון "ניאו מודחאר", נהלך בסמטאות חלק נוסף של הרובע הגותי, נבקר בארמון המוזיקה שתוכנן ע"י האדריכל דומנך אי מונטנר ובמוזיאון פיקאסו ונראה את "קפה ארבעת החתולים". נבקר ברובע ברצלונטה ובנמל האולימפי המתהדר בפסל הדג העצום של האמן/אדריכל היהודי פרנק גרי. בתום הסיור נשוב למלוננו.                                            
  

יום חמישי 12/05/22> ברצלונה

 נמשיך את הכרותנו עם "אזור ההרחבה" ונערוך הכרות מעמיקה עם יצירותיו של האמן/אדריכל אנטוניו גאודי: נהלך ברחוב היוקרתי "פסאו דה גרסיה" ונתבונן בבניינים המרשימים שנבנו ע"י אדריכלי סגנון המודרניסטה בסוף המאה ה-19/תחילת המאה ה-20, ביניהם גם קאסה באטיו שתוכנן ע"י גאודי. נבקר בבניין "קאסה מילה" שתוכנן ע"י גאודי. נבקר בפרוייקט העצום של גאודי "כנסיית המשפחה הקדושה" (סגרדה פמיליה) שבנייתה החלה בשנת 1882 ועדיין נמשכת... כמו כן נבקר במיזם הנדל"ני שתוכנן ע"י גאודי, פארק גואל.
  

יום שישי 13/05/22> חירונה

בבוקר נצא לביקור בעיר ההיסטורית, חירונה  Girona היושבת בין 2 נהרות.                   

בימי הטיול שלנו, באתריה השונים של חירונה Girona מתקיים פסטיבל הפרחים ששמו Temps de Flors. נהלך בעקבות הפרחים המקשטים את העיר בצורה מדהימה ואף נכיר את עברה היהודי של אחת מהקהילות היותר חשובות שהיו בספרד.    לפנות ערב נשוב למלוננו.
 

  

יום שבת 14/05/22> ברצלונה – מונסרט – נמל תעופה – ת"א

ביומו האחרון של הטיול נשלים את היכרותנו עם ברצלונה וניסע למונסרט Montserrat ההר הקדוש לנוצרים שבכנסייתו מצוי פסלה של פטרונית קטלוניה.
בתום הביקור בהר נגיע לנמל התעופה של ברצלונה, נעלה על טיסת אל-על LY392 ונטוס לארץ. ההגעה תהיה לפנות בוקר של יום ראשון.

  


* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, הקורונה, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול **

 

שימו לב-

בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפיית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן או תעודת מחלים.

לכל הטיולים המאורגנים לצרפת
לכל הטיולים המאורגנים לספרד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015