ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לקובה, ניקרגואה וקוסטה ריקה, 18 יום

טיול מרוכז אל מיטבה של מרכז אמריקה. מסתורין ,מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים!  קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני – כמה שמח ! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגארים – הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה – 50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות היפהפיות מחד... והגברים השרמנטיים מאידך...                                                  

מפרץ החזירים, משבר הטילים בזמן כרושצ'וב – קנדי ... זוכרים ?כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו. נמשיך אל קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, , שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה.  קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של הפאסיפיק אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים).ניקרגואה: ניקרגואה מפורסמת לא בזכות נופיה ואוצרות התרבות שלה, אלא של המהפכה הסנדיניסטית בשנת 1979, ומלחמת הקונטראס שבאה בעקבותיה. למרות כל זאת שומרים תושבי המקום על הכנסת אורחים ואומרים שכל אחד שם משורר... זוהי מדינה רוויה במים, משובצת באגמים רבים ובהם מקווה המים המתוקים הגדול במרכז אמריקה, בו נסייר. ניקרגואה היא הגדולה שבמדינות האזור  והיא נהנית גם מרצועות חוף ארוכות, כאשר מערבה לה האוקיינוס השקט וממזרחה הים הקאריבי.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לקובה וקוסטה ריקה? כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר.

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה. בקוסטה ריקה מדריכנו משקיעים במסלולי הליכה לא קשים לעומק הג'ונגלים המרהיבים. 


השילוב המנצח - השילוב הנכון למדינות מרכז אסיה, שילוב מיוחד של התרבות והאותנטיות הקובנית לצד הנופים, הרי הגעש והג'ונגלים המיוחדים של החופים העשירים בעולם. 

כלכלה -חצי פנסיון בקוסטה ריקה כן! אצלנו זה יתרון! אחרת אנחנו מבזבזים שעות אור יקרות מפז.

בקובה קשה להשיג אוכל, ולכן אנו כוללים שם פנסיון מלא.

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו 
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לקובה, ניקרגואה וקוסטה ריקה

יום 1> תל אביב- מדריד- הוואנה (קובה)

נצא בטיסת בוקר דרך אירופה. הגעה בערב לקובה. לינה בהוואנה. (ע)

 

יום 2> הוואנה

יום זה מוקדש לעיר קולוניאלית ומיוחדת זו בת 2.2 מיליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאוניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו (לא מהבגדים...) ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי מחד והמאפיה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות מאידך, בהם הייתה העיר החצר האחורית של ארה"ב . נבקר בבית הכנסת המקומי, נמשיך לאזור העתיק (סן קריסטובל דה לה הוואנה) בו ממוקם המבצר "ריאל פוארצה" ונסייר רגלית בארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה-דה-ארמאס, סן פראנסיסקו, וייאחה וקאתדראל. בביקור בהוואנה קלאב – הוא מוזיאון הרום, נעמוד על הפקת משקה זה, מסימני ההיכר של קובה. ביקור בבית הכנסת היהודי בעיר הינו חוויה מרגשת במיוחד. ניתן זמן חופשי קצר בשוק המקומי (אם פתוח). נטייל ברחוב האותנטי אוביספו ונצפה בקפיטול (העתק של וושינגטון) ובספינת המהפכה ההיסטורית של פידל קאסטרו – ה"גראנמה" . נעבור דרך המאלקון (טיילת החוף) ונעצור לצילום היסטורי בפלאסה-דה-לה-רבולוסיון (המהפכה) עם דמותו המפורסמת של צ'ה גווארה וה"הרצל" של קובה: חוסה מארטי. בערב : סיור רגלי ברחוב אוביספו האותנטי בו נפגוש את המקומיים העניים השמחים עם מוסיקה אותנטית. לינה בהוואנה. (ב,צ,ע)

 

יום 3> מפעל סיגרים – לוס חאסמינס – ציור הגבעות – שייט במערת האינדיאני

היום נצא מהוואנה לווינאלס, ובדרכנו נעצור ליד חוות לגידול טבק ולביקור במפעל היוקרתי והגדול ביותר לסיגארים המפורסמים של קובה, הנעשים באופן מסורתי בעבודת יד. נגיע לתצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס. מפה נצא לרכיבת סוסים חווייתית אל ציור הגבעות הענק. נשוט ב"מערת האינדיאני" התת קרקעית. חזרה למלון בהוואנה לארוחת ערב.בערב : נצא למופע מוזיקה אוטנטית באחד המועדונים הטובים ביותר בעיר. (ב,צ,ע)

  

  

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה 

יום 4> הוואנה – מפרץ החזירים – סיינפואגוס – טרינידד

לפנינו יום נסיעה ארוכה עד לעיר הקולוניאלית טרינידד (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). בדרך נעצור בגואמה לשייט לאי האינדיאני של הטאינו, שבו פסלי האמנית ריטה לונגה. נבקר בחוות גידול לקרוקודילים. אחה"צ נסיעה דרך מפרץ החזירים בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה – 60 (קנדי), שנבלם ע"י קאסטרו בכבודו ובעצמו. נבקר במוזיאון הפלישה. בדרך, בעיר סיינפואגוס נעצור בכיכר מרטינז ונבקר בבניין ה"משוגע" "פאלאסיו-דה-וואייה". הגעה לטרינידד בשעות אחה"צ המאוחרות. לינה בטרינידד. (ב,צ,ע)

 

יום 5> טרינידד ועמק לוס איחניוס

טרינידד היא עיר לא גדולה אך אותנטית (עדיין...) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נסייר רגלית בסימטאותיה המיוחדות ונבקר בשני מוזיאונים (הרומנטיקה וארכיטקטורה) ובשוק. ביקור "חובה" הוא הבר "לה קאנצ'אנצ'רה" שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. עמק לוס אינחניוס הסמוך יספר את סיפור גידול קנה הסוכר במאות 19 – 18. אחר הצהריים נחזור ללינה בטרינידד. לאחר מנוחה נלך כולנו לשיעור סלסה חובה... בערב: יציאה ל"קאזה דה לה מוסיקה" מועדון מקומי אותנטי למוסיקה קובנית בו ניתן לרקוד עם המקומיים. (ב,צ,ע)

 

יום 6> טרנידד- סנטה קלרה - הוואנה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר סנטה קלרה המפורסמת בכך שגרמה למפנה קריטי במהפכת 959 . כאן נראה את קרונות הרכבת שהותקפו ע"י צ'ה גווארה וכוחותיו וכן את המאוזוליאום בו קבור הגיבור הלאומי והמהפכן של קובה (צ'ה). אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה להוואנה. לינה בהוואנה. (ב,צ,ע)

 


יום 7> טיסה לקוסטה ריקה, סן חוזה

את חלקו הראשון של היום נקדיש לסיורים בהוואנה העתיקה וסמטאותיה המרתקות. טיסת אחר צהריים תביאנו לסן חוזה בירת קוסטה ריקה. לינה בסן חוזה. (ב,ע)

 

יום 8> הר הגעש פואס, מפלי לה פז

לאחר ארוחת בוקר נצא להר הגעש פואס, מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה, שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. נטייל אל הלוע הגדול והמעשן ונשקיף אל האגם הנמצא בלועו. משם נמשיך בנסיעה למפלי לה-פאז, סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, כשבסביבה שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. לינה בסן חוזה. (ב, ע)

 

יום 9> סן חוזה – מונטה ורדה

נשלים את הביקור בפארק של טורטוגרו בטיול רגלי ונצא בשייט משמורת טורטוגרו וניסע לשמורת, מונטה ורדה.
בדרך נבקר במפלי לה פרטונה המרשימים.
שמורת מונטה ורדה יושבת על הר מכוסה ערפילים, כשמה כן היא- ירוקת עד ובה מינים רבים של צמחים, טחבים, ציפורים, זוחלים, צפרדעים ועוד. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 

יום 10> מונטה ורדה

עם בוקר נצא להכיר בטיול רגלי את יער הערפל והעננים של מונטה ורדה, במסלול הקלאסי ביותר, המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות המטפסים והטחב היא מהידועות בעולם. בהמשך היום נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם נוכל לפגוש את הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. לינה ונטה ורדה. (ב, ע)

 


יום 11> מונטה וורדה – פניאס בלאנקאס (ניקרגואה) – גרנדה

היום נעלה צפון מערבה לעבר גבול ניקרגואה, אותו נחצה מפניאס בלאנקאס. לאחר בדיקת דרכונים נמשיך אל העיר הקולוניאלית גרנדה , הקרויה ע"ש העיר שבספרד ונחשבת לעיר היפה בניקרגואה. העיר ממוקמת על שפת אגם ניקרגואה ולמרגלות הר הגעש מומבאצ'ו. לאחר הכניסה למלון נצא לסיור ראשוני בעיר. לינה בגרנדה. (ב,ע)

 

יום 12> שייט באיים – הר הגעש מאסאיה- מערת הלבה– תצפית קטרינה – הכפרים הלבנים

נתחיל את הבוקר בשייט באגם ניקרגואה בין האיים החבויים. מפה נמשיך אל וולקאנו מאסאיה – הר הגעש שהתפרץ לאחרונה ב 1772. הפארק הוכרז בשנת 1979. נעלה אל מהפסגה , ממנה נשקף נוף מהמם, נצפה אל תוך לוע הר הגעש, נכנס למערה שנוצרה מלבה ונרד לעיר מאסאיה (110,000 תושבים) אל עבר מרקאדו וייאחו – שוק מלאכות היד (חרס,עור,עץ). נמשיך לאזור "פואבלוס בלאנקוס" – הכפרים הלבנים הציוריים. נבקר בכפר קטרינה , פה נעצור לתצפית פנורמית מקסימה מהמיראדור, ממנו נראה את לאגונת אפויו, אגם ניקרגואה והעיר גרנדה. בערב נחזור לגרנדה ללינת לילה. (ב,ע)

 

יום 13> הר הגעש מומבאצ'ו– סיור בגרנדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שמורת הטבע וולקאן מומבאצ'ו (הוכרזה ב 1999) אל הר הגעש המתנשא ל 1345 מ' . ההר, שלעיתים עדיין מעלה עשן, נחשב לרדום אך עקב פעילות וולקאנית ב 1570 מחק כפר שלם על 400 תושביו בשיטפון עז. זהו אזור יער עננים ובמדרונותיו מגדלים קפה משובח. הצמחייה שופעת בברומליות ושרכים המתפתלים על העצים. נעלה לפסגה ומכאן נראה נוף מרהיב על האזור: האגם, העיר גרנדה ועוד. נערוך טיול רגלי עם תצפית על ציפורים ייחודיות בין 4 הלועות של הר הגעש. מכאן נחזור לסיור רגלי בגרנדה, מהערים העתיקות שנוסדו ע"י הספרדים ב 1524. נראה את האתרים המרכזיים של העיר: פארק קולומבוס המרכזי, הקתדראלה, פלאסה וקאזה דה לוס ליאונס (בית 3 העולמות – בית מלאכה לאמנים), מנזר סן פרנסיסקו, רח' קאלסאדה המרכזי, ומצודת לה פולוורה. לינה בגרנדה. (ב,ע)

 

יום 14> סן קרלוס (טיסה) – איי אדבוקאדו – ארכיפלג סולנטינאמה

משדה התעופה המקומי נעלה על טיסה מיוחדת לסן קרלוס . נעבור לסירה שתעבירנו בשייט לאיי אדבוקאדו. נמשיך בשייט ונבקר בארכיפלג האיים סולנטינאמה שבו 36 איים. על אחד מהם נאכל ארוחת צהריים. כאן חיים אמנים היוצרים בסגנון פרימיטיבי. נראה את עבודותיהם ונשמע הסברים מהם. לאחר ביקור במבצר "לה אימאקולאדה" נשוט בנהר עד אל קסטילו, כאשר בדרכנו על נהר הסן חואן ניתן לראות נשרים ואנפות בצד קופים . ארוחת ערב בלודג'. לינה על גדות נהר סן חואן.

* הלינה הלילה היא ב"לודג'" בו ניתנים שירותים פשוטים באווירת הג'ונגל. ייתכן פיצול בין 2 "לודג'ים" מאחר והם בעלי מספר חדרים קטן.

 


יום 15> נהר סן חואן – לוס צ'ילס – ארנאל ומעיינות חמים (קוסטה ריקה)

שייט מהלודג' שלנו לאורך הנהר יחזירנו אל קוסטה ריקה דרך מעבר הגבול לוס צ'ילס. אחר הצהריים נגיע לאזור הר הגעש ארנל ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור. לינה בארנל. (ב, ע)

 

יום 16> פארק מנואל אנטוניו


לאחר ארוחת בוקר נרד אל חופי האוקיינוס השקט וניסע לאורכם דרומה עד מנואל אנטוניו, אחד היהלומים שבכתר. נבקר בפארק מקסים זה, המשלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. הפארק כולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. נסייר לאורכו ולרוחבו של הפארק ונספוג את מגוון המראות שבו. במהלך הסיור בפארק נצפה באוכלוסיית הפארק הכוללת מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. לינה במנואל אנטוניו. (ב,ע)

 
יום 17> לסן חוזה, טיסה לישראל

נקדיש את הבוקר לפארק וחופיו הנפלאים. בצהריים נשוב בנסיעה אל שדה התעופה של סן חוזה ואחר הצהריים נטוס לאירופה. (ב)


יום 18> נחיתה בישראל

ננחת באירופה בבוקר ונעלה על טיסת המשך לישראל בערב. נחיתה בישראל לפנות בוקר של היום ה 17.


*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,

הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לקובה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015