ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדגסטאן, 9 ימים

מסע בדאגסטאן הוא מסע מרתק בארץ פלאות פראית,עתיקה ומסתורית. זהו מקום בו הזמן עמד מלכת בין הרים מושלגים למדבר ובין קרחוני עד לים הכספי. ניסע בדרכים עתיקות בתווך רכסים אדירים תצורות נוף וגיאולוגיה מסעירת דמיון, בין כרי אחו אלפיני ירוק רענן ופורח, נהרות סוערים, אגמים, מעינות גיאותרמיים, ערים עתיקות, כפרי מצודות, אנשים מרתקים, שווקים צבעוניים ותוססים. בעיקר נהנה מהתרבות העתיקה והבלתי מתפשרת של ארץ ההרים העתיקה הזו
 

מדוע לטייל עם איילה בדאגסטן?

 

- בגלל הגילוי של יעד תיירות חדש פלאי ויפהיפה

- בגלל המסלול שהודות לרכבי השטח, נגיע בו לאיזורים נידחים ובלתי מוכרים

- בגלל השילוב של מפגש עם מקומיים, מלאכות מסורתיות, ארוחה מסורתית

- בגלל השייט במרהיב בקניון הסולאק

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קל, בינוני
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: אביב, סתיו
Facebook Favorites


מסלול הטיול לדגסטאן


 

יום 1> תל אביב – מוסקבה – מחצ'קאלה – אגם קיזיינועם

נמריא מתל אביב קצת אחר חצות דרך מוסקבה אל מחצ'אקלה בירת דאגסטאן שעל חוף הים הכספי. נעלה על הרכב שייקח אותנו מערבה בכביש הטראנס קווקזי דרך העיר חסוויורט אל עבר אגם קיזיינועם הטבעי הנמצא בגבול עם צ'צניה.לינה בקיזיינועם.

 

יום 2> קיזיינועם – אזור בוטיקלי – בדרך ערוצי הנהרות וההרים - גוניב

הבוקר נבין מדוע נקראת דאגסטאן ארץ ההרים. מוקפים ברכסי הקווקז שפסגותיו עטורות הקרחונים נראות מדרום לנו נתחיל לרדת דרך השטח לעבר עמק העיר בוטליק , לא לפני שנערוך תצפית מדהימה מזרחה אל עבר דאגסטאן ממגדל שמירה משוחזר שנמצא על הגבול. נרד לאחד הכפרים הגדולים באזור וכאן נצפה בבעלי מלאכות מסורתיים שונים, כמו אורגי צמר הכבשים וטחנת קמח הפועלת בכוח המים. נצא מהכפר מזרחה דרך הערוץ הגדול של נהר אנדיסקוי המתחתר בנופי מדבר מרהיבים. לא נישבע מהנופים הנשקפים אלינו וכבר נעפיל לעבר גוניב. מבצרו האחרון של האימאם שמיל.כאן נלון את שלושת הלילות הבאים.

 

טיול מאורגן לדגסטאן טיול מאורגן לדגסטאן

 


יום 3 > גוניב – צ'וח – גמסוטל-גוניב

נתעורר לבוקר בגוניב המוקפת הרים מכל צדדיה. נעלה על רכבי שטח קטנים שייקחו אותנו אל הכפר העתיק הנטוש גמסוטל הידוע גם בתור "מאצ'ו פיצ'ו הרוסית" אם רוצים לדמיין כיצד נראה הכפר, דמיינו שעל חוד מצלעה במכתש הגדול בישראל יושב כפר עתיק. הכפר המבודד ננטש ואנו נעשה דרכנו אליו בדרך יפה ומוצלת. הנופים המטריפים יחד עם נשרים המרחפים מעל והדממה השוררת במקום משווים לו מראה נהדר. נרד מכאן לביקור בכפר המיושב העתיק באירופה- צ'וח. אחר הצהרים ונחזור ללינה בגוניב

 
ייום 4 > גוניב – מפל טולבוט- קרדה- גוניב

נעלה מגוניב לעבר הכפר קונזאח החולש על מפל טולבוט המדהים הצונח מגובה של 90 מטר אל הערוץ. נמשיך ממנו בדרך הרים מטורפת מיופי הצופה על עבר נוף לא ייאמן של הרי שולחן, קניונים אדירים, שברים גיאולוגים וגאומורפולוגיה מדהימה היוצרת תחושה כאילו יד ענקים רוצצה את ההרים בפטיש. הנוף מאד מזכיר קניונים בעולם כמו הגראנד קניון בארה"ב או פארק האורדסה בפירנאים. נגיע לכפר קרדה לעוד פלא גיאולוגי הקרוי "שער הניסים" ערוץ צר ומתפתל בו נלך עד למעוק יפהיפה אליו אור השמש לא חודרת. נשוב על עקבותינו אל הכפר גוניב.

 
יום 5 >גוניב – מפל סלטה – בלחר- קוצ'יב

נצא מגוניב מזרחה. נעבור בכפר סלטה אשר לידו נמצא ערוץ יפה הצופן בחובו את אחת מפלאי האזור- מפל וגב מים גדולים בלב קניון צר אשר חלון טבעי מואר קרוע בו. נמשיך מכאן דרך כפרים מסורתיים עד לבלחר בו נבקר במתחם קדרות מקומית המפורסם בכל דאגסטאן. נסעד בבית מקומי ארוחת צהרים מסורתית ונמשיך מזרחה לעבר קובאצ'י המפורסמת במסורת הצורפות שבה. לינה בבתים של מקומיים בקובצ'י.

 

טיול מאורגן לדגסטאן טיול מאורגן לדגסטאן

 


יום 6 >קובאצ'י - דרבנט

נבקר במפעל הריקועים שהוקם בתקופה הסובייטית ובמוזיאון הקטן לציון תהילת העולם של צורפי קובאצ'י. יש לזכור כי העיירה הייתה נודעת ברחבי דרך המשי ונשלחו אליה שליחים מכל מדינות האזור על מנת לרכוש חפצי אמנות. נרד מקובאצי' בדרך שנפרצה לא מזמן לעבר קו החוף של הים הכספי אל העיר דרבנט אליה נגיע בשעות הערב. לינה בדרבנט.

 
יום 7> דרבנט – מחצ'אקאלה

נקדיש את הבוקר לביקור בדרבנט העתיקה, בת ה3000 שנה. זוהי העיר העתיקה וגם החמה ביותר ברוסיה. נתחיל את הסיור במבצר הגדול (מבצר השמש) החולש על העיר אשר נבנה במאה השישית בידי הפרסים, ונרד לסמטאות הצרות. נבקר במסגד השיעי הגדול ונמשיך לביקור בבית הכנסת של היהודים ההרריים. קהילה הנמצאת כאן עוד מימי גלות אשור. את הביקור נסיים בבית הקברות השמור של הקהילה. לאחר ארוחת הצהרים נצא צפונה למחצ'אקלה. לינה במחצ'אקלה.

 
יום 8 > מחצ'אקלה- קניון הסולאק – מחצ'אקלה

נצא לביקור באחד הקניונים העמוקים בעולם- קניון נהר הסולאק המנקז אליו את כל מערכת הנהרות היורדים מרכסי מרכז דאגסטאן צפונה. המקום מרהיב ביופיו ומשלים בשילוב המים באגם בקניון את נופי המדבר שחווינו במהלך השבוע. נרד בדרך עפר אל הכפר דובקי וממנו נערוך שייט קצר בסירות מנוע נוחות כאשר סביבנו הקניון הגדול, ממנו יורדים מעיינות הישר לנהר ביוצרם "גנים תלויים" מרהיבים. נחזור בשעות הערב למחצ'אקלה. נסעד ארוחת ערב ונסכם את הטיול

 
יום 9 > מחצ'אקלה – מוסקווה – תל אביב

ננצל את הבוקר לביקור קצר בשוק המקומי של מחצ'אקלה, העמוס בדברי מתיקה, ריבות, גבינות ועוד ועוד. בהתאם לשעת הטיסה נועבר לשדה התעופה על מנת לטוס ארצה דרך מוסקווה. נגיע ארצה בשעות הערב המאוחרות.

 
ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, תנאי מזג האוויר ומיטב שיקול דעתם של המדריך והצוות

לכל הטיולים המאורגנים לקווקז הרוסי
לכל הטיולים המאורגנים לדגסטאן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015