ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למצרים לשומרי שבת , 12 ימים

טיול מאורגן למצרים 12 ימים לשומרי מסורת 

אנו שמחים להציע לכם אפשרות מחודשת להצטרף לטיול מקיף באתריה של מצרים, לאחר הפסקה ארוכה של טיולים לשם. הטיול הנו חוויה יוצאת דופן להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם. רגע לפני כיבוש קהיר , באוגוסט 1798, מול אלפי חייליו, הכריז נפוליון:  "חיילים, ארבעת אלפי שנות היסטוריה מביטות עליכם ממרומי הפירמידות". גם אנחנו נהיה שם.

 

סוג הטיול: עומק משולב עם שייט קרוז, שומרי שבת
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד:  בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: מסוכות עד פסח

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למצרים כולל שייט


 

 יום א 1>  ת"א קהיר

נטוס בטיסת צהרים לקהיר. נצא בחצי השני של היום לסיור בקהיר העתיקה מקום ייסוד העיר, על שלל אתריה המיוחדים לשלשת הדתות, כולל בית הכנסת העתיק ע"ש איבן עזרא, וכנסיית קופטית. לפנות ערב נסע מערבה אל שולי העיר – למחוז גיזה ונלון אל מול הפירמידות הגדולות.
 

 יום ב 2>  ממפיס סקארה ואתריה

ניסע דרומה לסיור קצרצר בממפיס (מוף המקראית) בירתה הקדומה של מצרים.  את עיקר חלקו שני של היום ננצל לסיור בסקארה, הנקרופוליס של ממפיס: פירמידת המדרגות הנחשבת למבנה האבן המונומנטלי הקדום בעולם, בקברי האצילים (מצטבות)  ובסרפאום- בית קברות אדיר לפרים חנוטים המכיל עשרות ארונות קבורה במשקל עשרות טונות.  נחזור ללילה שני במלון בקהיר
 

 יום ג 3>  הפירמידות הגדולות בגיזה, הספינקס. מוזיאון הצביליזציות 

נצא בבקר מהמלון בנסיעה קצרה אל הפירמידות הגדולות. נערוך שם סיור ונכלול בו ביקור בפירמידה הגדולה של חופו כולל ביקור בתוך חזרה הקבורה שלו. נלך אל מוזיאון הסירה שם נראה סירה באורך עשרות מטרים אשר נמצאה קבורה  ליד הפירמידה ונבנתה מחדש – מפעל מדהים של המשחזרים המצריים. נסיים  בספינקס ומקדש העמק של חפרן.בחצי השני של היום נסע למוזיאון הצביליזציות החדש ( לא המזואון הקהירי החדש שטרם נפתח) ונכנס לראות את המומיות המפורסמות וכן מוצגים אחרים מתקופות שונות של מצרים. לילה נוסף בקהיר

 

טיול מאורגן למצרים טיולים מאורגנים למצרים טיול למצרים

         

 

יום ד 4 > מקדשי הגדה המערבית בלוקסור-אבידוס

 בבקר נטוס לקהיר ללוקסור. ביום זה נטייל בגדה  המערבית של הנילוס –  במקדש המוות של רעמסס ה-3 במדינת האבו, שם נתחיל להכיר את אופי המקדשים במצרים, כמו גם את העדויות לראשית התיישבות הפלישתים באזורנו. נבקר  במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות אשר בדיר אל- בחרי והממוקם על צלע הר באופן מרהיב. אחה"צ נצא בנסיעה של מספר שעות צפונה לכפר אבידוס שם נלון במלון מפתיע באיכותו יחסית לאזור העני והנידח (המלון אינו 5* אבל טוב)

 

יום ה 5 > מקדשי אבידוס ודנדרה. לוקסור

יום ייחודי למטיילי איילה. בבקר נצא ברגל לסיור ייחודי לאיילה- מקדשי אבידוס. המקדש העיקרי קודש לאל אוסיריס ואלים נוספים. זהו המקדש עם יצירות הקיר היפות והמרהיבות ביותר במצרים- תבליטי קיר  ברמת הדיוק ואיכות הצבע נשמרו מעל 3000 שנים. משם נלך למקדש קטן של רעמסס 2 כדי להתרשם מקרב קדש שהוא עמד בראשו. מכאן נסע מזרחה כדי לבקר במקדש האלה חתחור- מקדש דנדרה מהתקוהפ היוונית הלניסטית. זהו המקדש היחיד שעולים לגג לתצפית, כאן נוצר הזודיאק- גלגל המזלות הקדום בעולם. המקדש שלם לגמרי. ל נכנס למלון בלוקסור

 

יום שישי 6 > קברי האצילים ועמק המלכים

בבקר מוקדם נצא שוב לגדה המערבית ונבקר במספר קברי אצילים וכמובן בעמק המלכים, שם נבקר במספר קברים, כולל הקבר של תות אנך אמון. ביום זה תיהיה אופציית טיסה בכדור פורח (בתוספת תשלום) וכן בקברה המפואר של המלכה נפרטארי. נחזור בשעות הצהרים למלון שלנו כדי להתארגן על השבת. שבת שלום.

יום שבתי 7 > יום חופשי

במשך השבת  אין פעילות. אך עם צאת השבת  נסע למקדש לוקסור המואר ונסייר בו- חוויה יוצאת דופן ונהדרת. מהמקדש נסע לספינה שלנו ונתמקם בה ל ארבעת  הלילות הבאים.

יום א 8 > מקדש קרנק ומקדש לוקסור

אחד משיאי הטיול  הינו ללא ספק  סיור מקיף במפואר במקדשי מצריים, גדול המקדשים  בעולם -  מקדש קרנק. אל המקדש נלך ברגל מהמלון. זהו מקדש המכיל 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על  קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. המקדש עצמו הינו למעשה מתחם של הרבה מקדשים, כאשר המקדש המרכזי קודש לאל אמון- האל המקומי שהפך בתקופת הממלכה החדשה לאל מרכזי וחשוב. ברשותנו זמן רב לסייר ככל שנחפוץ במקדש המדהים הזה. נחזור בצהרים לספינה שלנו והספינ התצא לדרך דרומה במעלה הנילוס.

יום ב 9 > בשייט- מקדש אדפו- אסואן

בבקר נצא בכרכרות סוסים ונבקר במקדש אדפו מהתקופה ההלניסטית, השלם במקדשי מצריים. נחזור לספינה ונשוט כל היום עד הגיענו אחה"צ למקדש קום אומבו- מקדש התנין. לעת שקיעה נבקר בו. נחזור לספינה ובשעות ערב המאוחרות נגיע לאסואן. 

 

יום ג 10 > אבו סימבל, סכר אסואן

בבקר מוקדם  נסע באוטובוס אל מקדשי אבו סימבל- מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הנו אחד משיאי הטיול  ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק מעל 20 מטר גובה של רעמסס השני. המקדש הוזז ממקומו והועבר למקומו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר עקב בניית סכר אסואן הגבוה ותהליך ההזזה מודגם יפה. נחזור  חזרה לאסואן בשולי מדבר סהרה המזרחי ובדרך נכנס לסיור בסכר הגבוה של אסואן, במחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור שוהשאר במקום.  אחה"צ נגיע לאסואן ונעלה על פלוקות (סירות מפרש מקומיות) לשייט מקסים לביקור באי אלפנטין - הלו הוא האי ייב המפורסם בו חייתה קהילת חיילים יהודיים בתקופת ההפרסית, בנו מקדש לאלוהי היהודים- ושאר הארועים יסופרו בטיול . לילה אחרון על הספינה.

 

יום ד 11 > קהיר המוזיאון הארכיאולוגי, חאן חלילי- תל אביב

בבקר נטוס מאסואן לקהיר. בהגיענו בבוקר לקהיר,  נצא  לביקור במוזיאון הארכאולוגי הכולל  את מיטב ממצאי מצריים העתיקה וכמובן את האוסף היקר והמדהים בעולם של תות אנך אמון. בצהרים נעבור דרך הקבר של סאדאת  ומשם לבזאר חאן חליל- לשיטוט בשווקים הציוריים.  לילה אחרון בקהיר.

 

יום 12 > טיסה לישראל

נצא בבקר לש"ת של קהיר ונטוס חזרה לישראל

 

•  לידיעה: יועץ ראש הממשלה לטרור ממליץ להימנע מלטייל במצרים

לכל הטיולים המאורגנים למצרים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015