ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למצרים לשומרי שבת כולל קרוז 5 כוכבים , 11 ימים

טיול מאורגן למצרים כולל קרוז 5*

אנו שמחים להציע לכם אפשרות מחודשת להצטרף לטיול מקיף באתריה של מצרים, לאחר הפסקה ארוכה של טיולים לשם. הטיול הנו חוויה יוצאת דופן להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם. רגע לפני כיבוש קהיר , באוגוסט 1798, מול אלפי חייליו, הכריז נפוליון:  "חיילים, ארבעת אלפי שנות היסטוריה מביטות עליכם ממרומי הפירמידות". גם אנחנו נהיה שם.

 

סוג הטיול: עומק משולב עם שייט קרוז, שומרי שבת
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד:  בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: מסוכות עד פסח

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למצרים כולל שייט


 

 יום ג 1>  ת"א קהיר

נטוס בטיסת צהרים לקהיר. נצא בחצי השני של היום לסיור בקהיר העתיקה מקום ייסוד העיר, על שלל אתריה המיוחדים לשלשת הדתות, כולל בית הכנסת העתיק ע"ש איבן עזרא, וכנסיית קופטית. לפנות ערב נסע מערבה אל שולי העיר – למחוז גיזה ונלון אל מול הפירמידות הגדולות.
 

 יום ד 2>  ממפיס סקארה ואתריה

ניסע דרומה לסיור קצרצר בממפיס (מוף המקראית) בירתה הקדומה של מצרים.  את עיקר חלקו שני של היום ננצל לסיור בסקארה, הנקרופוליס של ממפיס: פירמידת המדרגות הנחשבת למבנה האבן המונומנטלי הקדום בעולם, בקברי האצילים (מצטבות)  ובסרפאום- בית קברות אדיר לפרים חנוטים המכיל עשרות ארונות קבורה במשקל עשרות טונות.  נחזור ללילה שני במלון בקהיר
 

 יום ה 3>  הפירמידות הגדולות בגיזה, הספינקס. מסגדי קהיר 

נצא בבקר מהמלון בנסיעה קצרה אל הפירמידות הגדולות. נערוך שם סיור ונכלול בו ביקור בפירמידה הגדולה של חופו כולל ביקור בתוך חזרה הקבורה שלו. נלך אל מוזיאון הסירה שם נראה סירה באורך עשרות מטרים אשר נמצאה קבורה  ליד הפירמידה ונבנתה מחדש – מפעל מדהים של המשחזרים המצריים. נסיים  בספינקס ומקדש העמק של חפרן.בחצי השני של היום נקדיש לקהיר המוסלמית. נסע למרכז העיר למסגדים אבן טולון העבאסי וסולטן חסן הממלוכי, מסגדים מפוארים המייצגים את התקופה בה הם נבנו ואנו נלמד על תקופות הזהר של מצריים וקהיר לאחר הפיכתה לעיר מוסלמית. אם ישאר זמן בסוף היום נבקר גם במסגד של מוחמד עלי – מסגד האלבסטר. נסע לשדה התעופה ונטוס בטיסת לילה ללוקסור. העברה למלון בלוקסור

 

טיול מאורגן למצרים טיולים מאורגנים למצרים טיול למצרים

         

 

יום שישי 4 > אתרי הגדה המערבית

משך שלשת הימים הבאים נכיר לעומק את פאר היצירה המצרית מתקופת הזוהר של הממלכה החדשה שבאזור לוקסור. ביום זה נטייל בגדה  המערבית של הנילוס –  במקדש המוות של רעמסס ה-3 במדינת האבו, שם נתחיל להכיר את אופי המקדשים במצרים, כמו גם את העדויות לראשית התיישבות הפלישתים באזורנו. נבקר  במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות אשר בדיר אל- בחרי והממוקם על צלע הר באופן מרהיב. נחזור בצהרים למלון להתארגן ליום השישי. שבת שלום

 

יום שבת 5 > מקדש קרנק ומקדש לוקסור

אחד משיאי הטיול  הינו ללא ספק  סיור מקיף במפואר במקדשי מצריים, גדול המקדשים  בעולם -  מקדש קרנק. אל המקדש נלך ברגל מהמלון. זהו מקדש המכיל 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על  קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. המקדש עצמו הינו למעשה מתחם של הרבה מקדשים, כאשר המקדש המרכזי קודש לאל אמון- האל המקומי שהפך בתקופת הממלכה החדשה לאל מרכזי וחשוב. ברשותנו זמן רב לסייר ככל שנחפוץ במקדש המדהים הזה. נחזור בצהרים למלון  שלנו. עם צאת השבת נצא לסיור במקדש לוקסור המואר ולאחריו  נועבר לספינה שלנו לארוחת ערב מאוחרת.
 

יום א 6 > קברי האצילים והמלכים- תחילת השייט

בבקר מוקדם נצא שוב לגדה המערבית ונבקר במספר קברי אצילים וכמובן בעמק המלכים, שם נבקר במספר קברים, כולל הקבר של תות אנך אמון. ביום זה תיהיה אופציית טיסה בכדור פורח (בתוספת תשלום)
נחזור בצהרים למלון שלנו לארוחת צהרים. כאן נתחיל בשייט דרומה לכיוון דרום. נחצה בלילה את הלוקרים של אסנה ולקראת חצות נעגון בלילה באדפו.

 

יום ב 7 > בשייט- מקדש אדפו- אסואן

נצא בכרכרות סוסים ונבקר במקדש אדפו מהתקופה ההלניסטית, השלם במקדשי מצריים. נחזור לספינה ונשוט כל היום עד הגיענו אחה"צ למקדש קום אומבו- מקדש התנין. לעת שקיעה נבקר בו. נחזור לספינה ובשעות ערב המאוחרות נגיע לאסואן. 

 

יום ג 8 > אבו סימבל, סכר אסואן

בבקר מוקדם  נסע באוטובוס אל מקדשי אבו סימבל- מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הנו אחד משיאי הטיול  ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק מעל 20 מטר גובה של רעמסס השני. המקדש הוזז ממקומו והועבר למקומו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר עקב בניית סכר אסואן הגבוה ותהליך ההזזה מודגם יפה. נחזור  חזרה לאסואן בשולי מדבר סהרה המזרחי ובדרך נכנס לסיור בסכר הגבוה של אסואן, במחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור שוהשאר במקום.  אחה"צ נגיע לאסואן ונעלה על פלוקות (סירות מפרש מקומיות) לשייט מקסים בין איי הגרניט שבנהר,  כולל ביקור בגן הבוטני ע"ש  קיצ'נר . לילה אחרון על הספינה.

 

יום ד 9 > קהיר המוזיאון הארכיאולוגי, חאן חלילי- תל אביב

בבקר נטוס מאסואן לקהיר (או ערב קודם, תלוי בזמינות הטיסות). בהגיענו בבוקר לקהיר,  נצא  לביקור במוזיאון הארכאולוגי הכולל  את מיטב ממצאי מצריים העתיקה וכמובן את האוסף היקר והמדהים בעולם של תות אנך אמון. בצהרים נעבור דרך הקבר של סאדאת  ומשם לבזאר חאן חליל- לשיטוט בשווקים הציוריים.  לילה אחרון בקהיר.

 

יום 10 > טיסה לישראל

נצא בבקר לש"ת של קהיר ונטוס חזרה לישראל

 

•  לידיעה: יועץ ראש הממשלה לטרור ממליץ להימנע מלטייל במצרים

לכל הטיולים המאורגנים למצרים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015