ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול למצרים לאורך עמק הנילוס, 13 ימים

בטיול מיוחד זה אנו נסע מקהיר עד לוקסור דרך האתרים החשובים שבעמק הנילוס והמשך בשייט עד אסואן ושוב ברכב עד אבו סימבל- כלומר- למעשה נסע לאורך כל עמק הנילוס מקהיר ועד אבו סימבל- קרבת גבול סודן. זהו טיול מעמיק ומושקע ומותאם לכל חובבי העולם העתיק ששואפים למיטב מיצוי פלאי מצרים כולל יום מלא בקהיר המוסלמית

 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד:  בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: מסוכות עד פסח

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למצרים כולל שייט


 

יום 1>  ת"א- קהיר

נטוס בטיסת בקר ת,א- עמאן- קהיר. נצא בחצי השני של היום לסיור בקהיר העתיקה מקום ייסוד העיר, על שלל אתריה המיוחדים לשלש הדתות, כולל בית הכנסת העתיק ע"ש איבן עזרא, וכנסיית קופטית( ביה"כ סגור כעת לשיפוצים, אמור להיפתח בקרוב) . לפנות ערב נסע מערבה אל שולי העיר – למחוז גיזה ונלון אל מול הפירמידות הגדולות.

  

יום 2> סקארה ממפיס

יום שלם בו נערוך סיור מקיף באזור ממפיס הבירה הקדומה של מצרים ובאתר הקבורה שלה- סקארה הנמצאים כ 20 ק"מ מקהיר. בממפיס העיר לא נשאר הרבה, ואנו נבקר במוזיאון פתוח קטן עם מספר פסלים חשובים. משם נעלה על הפלאטו אל אתר הקבורה של סקארה. נבקר במספר מצטבות- קברים של אצילים שנקברו בסמוך לפירמידות של מלכים מהממלכה הקדומה- אומנות מרהיבה של תאור חיי היום יום במצרים של אז , נכנס לפירמידה של טטי מהשושלת השישית עם כתבי הפירמידות . עיקר הביקור הינו בפירמידה הראשונה בתבל, מבנה האבן  המונומנטאלי הקדום בעולם- מתחם פירמידת המדרגות של המלך ג'וסר. סיור מרתק להבנת תהליך התפתחות בניית הפירמידות. נסיים הסיור באחד האתרים המוזרים במצרים: הסרום- בית קברות לפרים עם ארונות קבורה במשקל 60 טון ממוצע.  נחזור ללינה בקהיר

 

יום 3>  פירמידות בגיזה, הספינקס. פירמידת מיידום-מינייה

נצא בבקר מהמלון לאזור גיזה, מיקום הפירמידות הגדולות. נערוך שם סיור ונכלול בו ביקור בתוך הפירמידה של חופו , וכמובן  בספינקס ומקדש העמק של חפרן. בצהרים נצא דרומה לאורך העמק. נגיע לפירמידה במיידום- פירמידה שהתמוטטה ואנו ננסה לפענח את החידה לסיבות שגרמו למצב זה. נלון בעיר מינייה.

 

יום 4> טונה אל גבל- סטלת הגבול של אחנאתון-תל אל עמארנה (או קברי בני חסן)- אבידוס

בבקר נסע לאתר ייחודי בטונה אל גבל- בית קברות ענק בו נחנטו בע"ח שונים ונקברו שם. נרד למחילות ונראה את המומיות השונות החנוטות- חתולים, בזים, קופים, צפור המגלן (ibis). תופעה מדהימה ומרתקת של גידול בע"ח מקודשים בחוות מיוחדות. בדרכנו משם נעלה לראות מצבת גבול של המלך הכופר אחנתון. משם  נעבור לגדה מזרחית של הנילוס אל תל אל עמארנה- בירתו של המלך הכופר אחנאתון. כאן שלט המלך בתקופה הסוערת ביותר בהיסטוריה המצרית ואשר בעקבותיה מקובל לכנותו- המונוטאיסט הראשון בעולם. נסייר בעתיקות שרידי עיר הבירה אחט- אתן כולל מוזיאון חדש שהוקם במקום עם ממצאים מקומיים.  בסיום הביקור נסע עד לאבידוס ללינה במלון מאוד מיוחד (הערה- יום זה לא סיירנו משך שנים רבות ואפשר וחלק מהתיאור האתרים וסדר הביקור אינו מדוייק עקב שינויים שהאתרים עברו. בד"כ לטובה).

טיול 2-14.4.23- בטיול זה (במקום תל אל עמארנה) נטייל  בקברי בני חסאן . קברים אלו חצובים במצוק קטן בגד ההמזרחית של הנילוס והם שייכים לתקופת הממלכה התיכונה- כ 2000 שנים לפנה"ס, תקופה ממנה לא נשארו שרידים רבים במצרים. הקברים מרהיבים בצבעיהם והם כוללים כמה מהיפים בציורי קברי מצרים הפרעונית- עץ החים עם הציפורים וכן משלחת הכנענית המגיעה למצרים. טונה אל גבל ומצבת הגבול שלאחנתון כלולים ביום זה. 

   

יום 5> אבידוס-דנדרה- לוקסור

בחצי הראשון של היום נלך למקדש  לאבידוס ונתמקד במקדש מהיפים במצרים- מקדש   המקודש למלך המתים אוסיריס ואשר נבנה ע"י סתיו הראשון (אבי רעמסס השני). מקדש זה, אין שני לו באיכות העבודה האומנותית-עבודת  תבליטים נהדרת על הקירות, צבעים כאילו נמשחו אתמול- שלמות ויופי יוצאת דופן וכניסה מושלמת לחלק השני של הטיול- תקופת הממלכה החדשה של מצרים (1550-1100 לפנה"ס). לידו נמצא מקדש שנבנה ע"י בנו של סתי- רעמסס השני. ולמרות שהמקדש במצב שימור לא טוב, הרי זוהי הזדמנות להכיר את תאור קרב קדש בגובה העיניים וללמוד על אותה " מלחת עולם".  מאבידוס נסע למקדש דנדרה- מקדש  מהתקופה המאוחרת של בית תלמי (פתולומאים). נכיר את ההבדלים בית התקופות ונהנה  לעלות על הגג לתצפית על הסביבה (בשאר המקדשים לא מרשים לעלות). מדנדרה נסע  ללוקסור אליה נגיע לפנות ערב.

 

יום 6> מקדשי הגדה המערבית לוקסור

 משך היומיים הבאים נכיר לעומק את פאר היצירה המצרית מתקופת הזוהר של הממלכה החדשה.   נטייל בגדה  המערבית של הנילוס –  במקדש המוות של רעמסס ה-3 במדינת האבו, מקדש שנשאר יחסית שלם עם צבעים וכן תאור קרב גויי היום המפורסם. נמשיך למקדשה של המלכה חתשפסוט- המקדש המפורסם ביותר בגדה המערבית עקב מיקום בנייתו והארכיטקטורה יוצאת הדופן שבו. בערב נצא לסיור במקדש לוקסור המואר בצורה נהדרת. לינה בקהיר.
הערה: בבקר מוקדם ניתן לטוס בכדור פורח מעל עמק הנילוס בגדה המערבית- תוספת מחיר של כ 100$. 

 

יום 7> קברי הגדה המערבית לוקסור

יום זה יוקדש למערכות הקברים המפוארת והעצומה בגדה מערבית. נטייל במספר קברי אצילים - קברים מלאי צבע ותאור חייהיום יום במצרים העתיקה והמהוים מקור מחקרי ראשון במעלה  להבנת חיי היום יום במצרים העתיקה. בחלק השני של היום נסייר בעמק המלכים  מקום קבורת מלכי מצרים מהממלכה החדשה. נבקר במספר קברים, כולל הקבר של תות אנך אמון ונתרדשם מהעוצמה של מערכות קברים אלו. בערב נעלה על הספינה שלנו לארבע לילות הקרובים. 

יום 8 > מקדש קרנק- תחילת השייט

 שיא הטיול  הינו ללא ספק  סיור מקיף במפואר במקדשי מצריים, גדול המקדשים  בעולם -  מקדש קרנק. זהו מקדש המכיל 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על  קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. המקדש עצמו הינו למעשה מתחם של הרבה מקדשים, כאשר המקדש המרכזי קודש לאל אמון- האל המקומי שהפך בתקופת הממלכה החדשה לאל מרכזי וחשוב. ברשותנו זמן רב לסייר ככל שנחפוץ במקדש המרכזי ובמקדשים מסביבו. נחזור בצהרים לספינה שלנו לארוחת צהרים. נתחיל בשייט דרומה. נחצה בלילה את הלוקרים של אסנה ולקראת חצות נעגון  באדפו.

 

יום 9 >בשייט- מקדש אדפו- אסואן

נצא בכרכרות סוסים ונבקר במקדש אדפו מהתקופה ההלניסטית, השלם במקדשי מצריים. נחזור לספינה ונשוט עד הגיענו אחה"צ למקדש קום אומבו- מקדש התנין. לעת שקיעה נבקר בו.  נחזור לספינה ובשעות ערב המאוחרות לאסואן. לינה על הספינה.

 

יום 10 >אבו סימבל, מקדש קלבשה- אסואן

האשד הראשון של הנילוס שבאזור אסואן של ימינו היווה בעבר את גבולה ההיסטורי של מצרים וארץ נוביה. היום ניסע דרומה מן האשד הראשון ונחקור את המקדשים המצריים אשר נבנו בנוביה. לאחר נסיעה ארוכה במדבר הסהרה נגיע אל אבו סימבל. נבקר במקדשיהם של רעמסס השני ושל אשתו המלכה נפרתארי. נתרשם מהמקדשים העצומים שנחצבו בסלע ונשמע על מבצע השימור המסובך במסגרתו המקדשים הועברו למקומם החדש כדי להצילם מהצפה תחת מימיו של אגם נאצר. לאחר מכן נסע דרך המדבר עד לחופו של האגם. בעזרת סירה נשוט אל "אי המקדשים" הפסטורלי. נבקר במקדש קלבשה הרומי,  מן האי נוכל לראות את סכר אסואן אשר יצר את אגם נאצר הגדול(הערה- ביקור זה לא מקובל והוא תלוי באישור כניסה לאי ). לסיום היום נבקר במוזיאון הנובי ונכיר את הממצאים השונים של התרבות הנובית העשירה. לינה בקרוז.

 

יום 11 >אסואן וסביבתה

עם בוקר נשוט בסירה קטנה אל האי יב הידוע גם בשמו אלפנטינה (אי הפילים). נראה את שרידיו של מקדש האל ח'נום ואת הנילומטר. נשמע על הפפירוסים של יב אשר מספרים על קהילה יהודית שחיה באי בתקופה הפרסית ולה היה מקדש באי, בן זמנו של בית המקדש בירושלים. לאחר מכן נמשיך בשייט אל הכפר ע'רב סוהייל.  נבקר בכפר הנובי, בבתיו הצבעוניים ומן השוק הססגוני. משם נסע למחצבות הגרניט ונראה את האובליסק הלא גמור. בערב נטוס לקהיר. לינה בקהיר.(הערה- אפשר ונלון באסואן במלון ונטוסלמחרת לקהיר).

 

יום 12 >קהיר המוזיאון הארכיאולוגי, חאן חלילי

בבקר נסע לביקור במוזיאון הארכאולוגי הכולל  את מיטב ממצאי מצריים העתיקה וכמובן את האוסף  היקר והמדהים בעולם של תות אנך אמון. מכאן נסע לשוק חאן חלילי. לילה  אחרון בקהיר.

 

יום 13  >קהיר המוסלמית

היום יוקדש לקהיר. בבקר נבקר במוזיאון הצביליזציות- מוזיאון חדש יחסית ובו נמצאות המומיות המלכותיות מהממלכה החדשה.  נבקר במסגדים אבן טולון העבאסי,  וסולטן חסן הממלוכי , מסגדים מפוארים המייצגים את התקופות השונות בהן הם נבנו. בהתאם לזמן נבקר גם במסגד האלבסטר של מוחמד עלי.  נלמד על תקופות הזהר של מצריים וקהיר לאחר הפיכתה לעיר מוסלמית ענקית. לא נשכח גם לבקר בקברו של סאדאת וניתן לו כבוד. בערב (שעה 20:00!)  נסע לשדה התעופה ונטוס לישראל דרך עמאן. 

 

 

לכל הטיולים המאורגנים למצרים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015