ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

צפון אתיופיה- חבלי אמהרה, טיגרה ומדבר הדנאקיל , 11 יום

איילה גיאוגרפית גאה להציג לראשנה בישראל טיול מקיף בצפון אתיופיה הכולל את החבלים ההרריים הגבוהים והנידחים בגונדאר ורכס הסימיאן ועד למסתורי הכנסיות הקדומות וממלכתה של מלכת שבא האגדית. נבקר במקומות וסיפורים המזכירים את "שודדי התיבה האבודה ונצלול את מדבר הדאנקיל, הפלא הגדול של אפריקה עם התהוותו הגיאולוגית הצעירה של אזור שלם, נצפה בהיווצרות הר געש ב"שידור חי" והתרוממות חיה של "פקק גופרתי" עצום.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול למדבר הדאנקיל ורכס סימיאן באתיופיה?  

 

הכנסיות העתיקות של ממלכת שבא וגרלטה בצפון אתיופיה

 
מדבר דאנקיל – אחד המדברים המרתקים, הצבעוניים והמעניינים ביותר בעולם. כולל ביקור בפקק הגופרית של הדלול ובהר ארטא אללה.  

 
טיסת פנים מאדיס אבבה לארבה מינץ' – חוסכת שעות נסיעה רבות ובחברות נסיעות אחרות לשם חיסכון בכסף נוהגים לוותר על טיסה זו.  

 
מדריכי הטיולים – מדריכי הטיולים שלנו מהמקצועיים והמנוסים ביותר בשוק הטיולים הגיאוגרפיים עם הכרות עמוקה ויסודית עם מדינת היעד. 

 

 נסיעה בג'יפים נוחים וממוזגים. 3 אנשים בג'יפ 

  

סוג הטיול: גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: בינוני
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: חורף, אביב, סתו 

Facebook Favorites

מסלול הטיול לאתיופיה


 

יום 1> תל אביב – אדיס אבבה

נמריא מתל אביב לאדיס אבבה בטיסת בוקר. ננחת באדיס בשעות הצהרים ולאחר ההתארגנות בשדה התעופה. נצא לסיור בבירת אתיופיה. נתרשם מאופי העיר ונבקר במוזיאון הלאומי והאתנוגראפי, בו מוצגת "לוסי", השלד שנחשף במחוז אפר, ומייצג את האישה שהחלה לצעוד על 2 רגליה. מעבר לכך ככול שהזמן יאפשר, בקתדראלה הגדולה בהר אנטטו-השילוש הקדוש. לינה באדיס אבבה.

 

יום 2>  אדיס – גונדר

נטוס לגונדר בירת חבל אמהרה. עם הגעתנו נטייל במתחם המלכותי שנבנה בימיו של  הקיסר פאסילידס סביב שנת 1635.  נבקר בכנסיית "דברה ברהנה סלהסי", המעוטרת בציורים המיוחדים, אופייניים לאומנות האתיופית של המאות 19-18. אחר הצהריםנבקר בכפרים של "ביתא ישראל, של הפלאשמורה, מרכז הקהילה היהודית שעדיין קיימת בחלקה. נחזור לינה בגונדאר. 

 

יום 3> גונדאר – סימיאן

מכאן נצא עלה בנסיעה אל רכס הרי  סימיאן לטיול בשמורת הטבע, העוטפת חבל ארץ הררי שנופיו המדהימים מכסים רכס  מבותר ופסגותיו נישאות לגבהים מעל 4500 מ', מהם נופלים מצוקים תלולים לתהומות קניונים אדירים.  נטייל ברכב וברגל בין הגאיות והעמקים הצופים לעבר הפסגות המרהיבות של  השמורה המיוחדת. נצפה בבעלי החיים המיוחדים לאזור הררי זה, ועל להקות קופי ג'ילדה האחרונים שנותרו  בעולם וניזונים משורשי שיחים ועצים. לינה באזור סימיאן

  

טיולים מאורגנים לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

 
 

יום 4 > סימיאן - אקסום

נצא מזרחה לעבר אקסום שבה על פי האמונה הנוצרית וכן לפי פלגים מסוימים ביהדות, צפון ארון הברית, אליה הועבר לאחר חורבן בית המקדש. ת. נבקר גם במתחם האובליסקים, בכנסיית ציון הקדושה ובמוזיאון המקומי הקטן בו נוכל להתרשם מהתצוגה של הפריטים הארכיאולוגיים השונים שהתגלו באזור. בטיול חודש ינואר בשעות הצהריים נצטרף לאלפי החוגגים את חג ההתגלות האתיופי, הטימקט בחג זה מוציאים מכל הכנסיות באתיופיה את ההעתק של ארון הברית ועורכים תפילות המוניות וססגוניות. זהו אירוע אותנטי במיוחד, המאפשר להבין את תרבותה של אחת העדות הנוצריות הקדומות בעולם, הקשורה במהותה למסורת היהודי (Timkat). לינה באקסום .

  


יום 5 > אקסום – יאחא- ממלכת שבא - גרלטה

נצא ליום מיוחד ומעניין מזרחית לאקסום לאתר הכנסיות של יחא הבלתי מוכרות. יחא היא עיירה קטנה בצפון אתיופיה בסמוך לגבול עם אריתריאה כ-15 ק"מ צפונית לעיר Adwa לכיוון Addigrat. זה המקום שבו התפתחה ממלכת סבא (Sabaean) באתיופיה (ממלכה זו מזוהה לרוב על ידי היסטוריונים כממלכת שבא המקראית) והוא משמר אותה בצורה הטובה ביותר בקרן אפריקה כולה. למעשה, זהו האתר הארכאולוגי הגדול והמרשים בקרן אפריקה המציג ראיות לקשר שהיה פה בעבר עם דרום ערב. נמשיך מכאן לעבר גרלטה מרכז עתיק ומעניין אחר של כנסיות עתיקות.

 
יום 6> הכנסיות העתיקות בגרלטה

נצא לעבר הכנסיות המונוליטיות (חצובות באבן ללא בניה חיצונית) המרשימות. הכנסיות מצויות במתלולי צוקי אבן חול נהדרים ומתוארכות למאה הרביעית. רבות לא השתנה פה מאז וניתן לראות עדיין את ציורי הקיר המרשימים. הגישה לחלק מהכנסיות היא בטיפוס או על גבי סולמות חבלים. נמשיך מכאן ללינה בווקרו.

   

טיול מאטרגן לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

  

 יום 7> ווקרו – אאמדאלה (מדבר הדנקיל)

נחבור הבוקר לרכבי 4X4 ואיתם נצא ליום נסיעה ארוך דרך ווקרו וביראללה אשר במורדות הרמה הגבוהה של הרי טיגרה בואכה המדבר ושקע הדאנקיל. מדובר על אחד האזורים הקשים והחמים באפריקה למחיה. כאן נמצא שבט אפאר אשר אנשיו החמושים גם ילוו אותנו. הלינה באמאדאללה על גבי מיטות ומתחת לכוכבי השמים.

 

יום 8 > הדאלול ומדבר המלח

נצא מזרחה אל אגם אסאלה המזכיר מאד את הסלאר בבוליוויה. משטחי מלח עצומים של אגמים מלוחים. במקום מתבצעת חציבה של גושי מלח כמו לפני אלפי שנים. החום הרב והקרינה החוזרת מהמשטחים הלבנים של המלח אף עושים את מלאכת החציבה שנעשית בידי אנשי האפאר לקשה יותר. נראה גם את הקרוואנים, אותן שיירות גמלים הנושאים על גבם את המלח כמו בימים הקדומים ביותר, בדרכם אל הרמה האתיופית. נמשיך מכאן אל הפלא הוולקני של הר הדלול. ההר הוא למעשה פקק גפרית עצום שהתפרץ אל פני השטח ביוצרו צבעים מרהיבים, יחד עם אגמי גפרית מבעבעים. נחזור ללינה באאמדאללה.

 
יום 9> אגם אסאלה והר הגעש ארטא אללה

נסיעה מהמדאלה בדרך נוף בזלתי מדברי דרך אגם אסאלה ורחצה במעיינות החמים אל הכפר אל דום שלמרגלות ההר ארטא אללא. נצא למסלול הליכה של כ-5 שעות לעבר הארטה אלי, הר געש פעיל ונצפה בקלדרה הרותחת בלבה. זהו אחד משיאי הטיול! לאחר שנצפה בתופעות המדהימות נתמקם ללינה נוספת בקמפינג בשולי הלוע כ400 מ' ממנו על גבי מזרונים בשקי שינה תחת שמי הלילה באחד המקומות הנידחים באפריקה ובעולם כולו- תחת שמי הלילה, מלון של אלפי כוכבים.

הערה – ב2017 שינתה התפרצות את פסגת ההר ויצרה לוע וולקני נוסף. כתוצאה מתנאים העשויים להשתנות באופן פתאומי ייתכן כי הטיפוס להר יבוטל או יבוצע באופן חלקי בהתאם לשיקול המדריך בהתייעצות עם המלווים המקומיים.

 
יום 10> ארטא אללה – מקלה

לאחר בוקר במורדות הר הגעש ובתקווה שצפינו בלבה בחשיכה, נחזור לצפות בפלא ונרד בחזרה למאהל הבסיס לרגליו. מכאן נחזור ברכבי השטח דרך כפרי האפאר אל מקלה אשר אליה נטפס דרך מתלולי הרמה האתיופית בחזרה לגובה 2400 מ'. נגיע למקלה בשעות הערב ובה נלון

 
יום 11> מקלה- אדיס אבבה – תל אביב

נקדיש את הבוקר לבירת מחוז טיגרה המיוחד המצוי בסכסוך מתמשך בין אתיופיה לאריתריאה. נבקר במוזיאון בתוך הארמון של המלך יוהאנס ה4 המוקדש להיסטוריה של האזור. בשעות אחר הצהרים נטוס ממקלה לאדיס אבבה וממנה בטיסת המשך לישראל. נחיתה אור לבוקר היום ה12

  
הערות
יש אפשרות לסיים את הטיול לפני מדבר הדנקיל לכל מי שחושש מתנאי הטיול הקשים שם.

-בכניסה לאתיופיה נידרש חיסון. נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפני יציאתכם

לכל הטיולים המאורגנים לאתיופיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015