ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

צ'אנג ראי ללואנג פראבנג , 8 ימים

ראשיתו של נהר המקונג, אחד הנהרות הארוכים בעולם, במחוז יונאן שבסין ומשם ממשיך דרך ברומה, לאוס (משמש גם כחלק מהגבול עם תאילנד), קמבודיה ונשפך לים בווייטנאם. באזורים רבים הנהר הוא עורק החיים של תושבי האזור, ובכלל זה גם לאוס. נשוט על מי הנהר הנינוחים, על רקע נופיו של הג'ונגל הפראי ונוכל לחוות מקרוב את אורח החיים של בני השבטים שוכנים באזור.
השייט יאפשר לנו לבקר במקומות שהגישה אליהם אפשרית רק דרך מי הנהר, ונראה עולם שכאילו קפא בזמן אחר.

 
מדוע לטייל עם איילה גאוגרפית בנהר המקונג?

 
נגישות לנקודות המוצא והסיום של השייט – המסלול הנמשך בין לאוס וצפון תאילנד מאפשר התחלה ןסיום בערים הנגישות לשדות תעופה ולקווי תחבורה ראשיים. עובדה זו מאפשרת הגעה קלה למעוניינים בשייט בלבד או לאלו המעוניינים לשלב את השיט בטיולים אחרים באזור זה של העולם.

 

הפן האנתרופולוגי – בשייט מגיעים לכפרים מבודדים ומסורתיים שהגישה אליהם אפשרית רק באמצעות סירות בנהר.

 
גודל הסירות – הסירות בהן אנו משתמשים הן סירות עם מספר קבינות קטן, על מנת לשמור על אפשרות גישה למרבית האטרקציות לאורך הנהר וכן על חווית שייט אינטימית, המאפשרת לחוות את קסם האזור הכל כך פסטוראלי ומיוחד.

 

 

סוג הטיול: שייט
........................................................  
דרגת קושי: 
קלה
........................................................  
קהל היעד: 
בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  
כל השנה
Facebook Favorites

מסלול השייט בין צאנג ראי ללואנג פראבנג


 

יום 1 > צ'אנג ראי - משולש הזהב

נפגש לקראת צהריים בעיר צ'אנג ראי. העברה באוטובוס אל משולש הזהב, אזור משולש הגבולות בין תאילנד, לאוס ומיאנמר, שבעבר היה המוקד העולמי של תעשיית האופיום. נבקר בהיכל האופיום, מוזיאון המציג את ההיסטוריה והפוליטיקה שעמדו מאחורי מסחר האופיום. בערב נעלה לספינתנו, ונתארגן על תאינו בהם נלון במשך השייט שלפנינו.

 

יום 2 > משולש הזהב – הוי קסאי – פק ת'ה

השייט על המקונג יתחיל ביציאה ממשולש הזהב. נעצור בצידו השני של הנהר, בעיירה הלאית הוי קסאי על מנת להיכנס רשמית אל תוך לאוס. השייט ייקח אותנו אל תוך לאוס עד לעיירה פק ת'ה, היושבת על שפך נהר נמת'ה אל המקונג. כאן נעבור לסירות קטנות, ונשוט במעלה נהר נמת'ה אל ביקור בכפר מקומי אתני של אנשי חמו (Khmu).

 

יום 3 > פקבנג

ככל שנתקדם הבוקר נראה את התנועה על הנהר הולכת וגוברת, היות ושיישובים רבים לאורך הגדות נגישים רק בדרך המים. אזור זה אופייני בנופו היפה: גבעות מכוסות צמחייה טרופית, סלעים מעוצבים ותערובת של זרמים שלויים יחד עם זרמים מהירים במי הנהר. עוצמתם של המקונג והטבע הסובב אותו ירשימו אותנו ככל שנתקדם עם הנהר אל עבר פקבנג, עיירת שוק המשרתת את כל האזור. ייתכן ונצליח לאתר בקרבת העיר פילים המועסקים על ידי המקומיים.

 

יום 4 > מערות פק אאו

לאחר בוקר נינוח נעצור בכפר קטן השוכן על גדת הנהר ונראה מזקקה כפרית מסורתית. נמשיך מכאן אל מערות פאק אאו המכילות אלפי פסלוני בודהה קטנים. ניתן לבחור בין הליכה בג'ינגל אל המערות או שייט נוח בסירה. הערב, במקום ארוחת ערב על הסיפון, נעגון בפינת חמד על גדת הנהר ונהנה מארוחת ברביקיו.

 

יום 5 > לואנג פרבאנג

היום נגיע אל לואנג פרבאנג, בעבר הבירה המלכותית של לאוס וכיום אתר מורשת עולמית. נפתח בטיפוס רגלי על גבעת פו סי, ממנה נשקף נוף נהר המקונג, נהר קאן וההרים הסובבים את העיר. נמשיך אל יום שלם לסיור בעיר ואתריה. בערב, ניתן להינות מהליכה בטיילת הנמתחת לאורך המקונג או לבקר בשוק הלילה של אנשי שבט המונג, המתקבצים בו מכפרי האזור. העיר עצמה מציעה אופציות קולינאריות רבות ולכן ארוחת הערב היא עצמאית באחת ממסעדות העיר.

 

יום 6 > המקונג בעוצמתו

בשעת בוקר מוקדמת נרד מסיפון הספינה שוב לעיר ונצפה במקומיים מעניקים נדבות לנזירים בטרם נחזור לספינתנו לארוחת הבוקר. בשעות הבוקר, נחווה את האווירה המיוחדת בעיר המורכבת מארכיטקטורה צרפתית מעורבת במקדשים בודהיסטים. נחזור לארוחת צהרים בספינתנו ונמשיך בהפלגה מהנה במורד הנהר.

 

יום 7 > מפלי קואנג סי

בבוקר נעגון וניסע אל מפלי קואנג סי העצומים. נפנה בחזרה לעבר לואנג פראבנג, אליה נגיע לאחר ארוחת הצהרים. אחר הצהריים יינתן זמן חופשי בעיר אותו תוכלו לנצל לשיטוט בסמטאות, לשכירת אופניים חשמליות לטיול בכפרים מסביב או לנצל את הזמן לקניות. בערב נהנה ממופע מסורתי על הסיפון ומארוחת ערב חגיגית במיוחד.

 

יום 8 >

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה. העברה לשדה התעופה או למלון בעיר.

 

לכל הטיולים המאורגנים ללאוס
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015