ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לאירלנד, האי הירוק, 11 ימים

ארץ מפתיעה ונעימה שעושה לנו ירוק בעיניים, מחכה לנו בקצה הצפון מערבי של אירופה.
האי אירלנד מאכלס שתי מדינות ; הרפובליקה של אירלנד וצפון אירלנד שהינה חלק מהממלכה המאוחדת. עד לפני 40 שנה איזור נחשל ומפגר באירופה והפך כיום לאחד מהעשירים והמשגשגים שבה.
בטיולנו נבקר בשני חלקי האי, בין עיירות קטנות השומרות על אווירת ימי הביניים, כפרים ציוריים מוקפים בירוק עד לאופק, ולצידם ערים גדולות ומרשימות.
ניפגש פנים אל פנים עם 800 שנות המאבק העקשני בין הקתולים לפרוטסטנטים, אשר חתמו על הסכם (לא סופי עדיין) לפני פחות מ 20 שנה אך השקט שורר באיזור.
לא רק מאבקים. אירלנד הינה גם ארץ של שירת בלדות מפורסמת, ויחד עם הריקוד האירי והסופרים המפורסמים כמו אוסקר ווילד, ג'יימס ג'ויס וג'ונתן סוייפט העלו את הספרות והתרבות האירית למקום מכובד בעולם. נעשה הכרות עם הנושאים הללו כמו גם בתרבות הפאבים ובערב שירה ומחול.
אי אפשר שלא להכליל את המשקאות האיריים החשובים - בירה וויסקי, בטעימות ובביקור במזקקה.
טיולנו מודרך ע"י נדי אורמיאן שאסף הרבה מאד "שעות אירלנד", ארץ אהבתו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באירלנד?

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................ 

עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לאירלנד


 

יום 1 > ת"א- דבלין- וויקלו

נמריא מנתב"ג ולאחר הפסקת ביניים קצרה ננחת בדבלין, בירת הרפובליקה של אירלנד. נצא בנסיעה דרומה למחוז וויקלו , WICKLOW הנחשב לאחד היפים באירלנד כולה. את מה שאנחנו הישראלים מחפשים בחו"ל – מים וירק, נקבל בגדול כבר בשעות הראשונות. נעלה לאתר נזירי יפה הנמצא בין פלגים ואגמים קרחוניים, נסתובב בין מבניו ולצד היער ונבין את הדרך השונה בה הגיעה הנצרות לאירלנד . לקראת ערב נגיע ללינה בעיירה CARLOW.

 
יום 2 > קילקני- ווטרפורד

נתחיל את היום בביקור בגן אנגלי טיפוסי המשלב טבע וגננות. נרד בתוך החורש הטבעי ונגיע לנהר ה SLANEY הזורם בפאתי הגן. נתפעל מיפי פריחת האביב ובעיקר עצי הרודודנדרום המרהיבים. מכאן נמשיך לביקור בעיירת ימי הביניים המקסימה קילקני שהאנגלים הראשונים שהגיעו לאירלנד עיצבו אותה כבירתם (הלא רשמית). נחצה את נהר הנור על גשר אבן יפה ונדרים לעיר ווטרפורד, הידועה במוזיאון המרשים הממחיש את הקמתה של העיר בימי הביניים. נבקר במוזיאון ובעיר. נלון בווטרפורד.

 

יום 3 > קורק – קינסל- קילרני

יום ארוך לנו היום - נצא מזרחה אל עיר הנמל קורק, ממנה היגרו מיליוני אירים אל העולם החדש. ממנה נדרים לעיירה קטנה וצבעונית KYNSALE המכונה "בירת הגורמה האירי". בהפסקת הצהריים נוכל להינות ממרק CHOWDER שמתמחים בהכנתו בקינסל. המקום קשור לסיפור מרתק מימי מלה"ע הראשונה וכניסתה של ארה"ב למלחמה. מכאן נמשיך לאורך החוף המערבי בין נופי מפרצים וגבעות ירוקות לקילארני . כאן נלון בשני הלילות הבאים.

 

יום 4 > טבעת קרי – סנים - קילארני

חגיגה של נופי ים, פלגי מים, מפלים וישובים קטנים לפנינו היום.

נקיף את חצי האי IVERAGH במה שמכונה בשם "טבעת קרי", מסלול העושה כל תייר מצוי המגיע לאירלנד. נבקר בביתו ובגניו של "הרצל" האירי - דניאל אוקונל, המכונה "המשחרר", מהמנהיגים החשובים לקראת עצמאות אירלנד. נשוטט בין בתיה הצבעוניים של העיירה SNEEM . אל הפסל המפתיע שבעיבורה.
נבקר בחוות כבשים ונחזה בעבודת כלבי הקולי המכנסים את העדרים. לקינוח נעלה למפל טורק השוצף ונטייל בפארק הלאומי של קילארני. בערב נהנה ממוסיקה בפאבים של קילארני התוססת.

  

יום 5 > גן טראלי- צוקי מוהר בורן - גאלווי

היום נעשה דרכנו צפונה, נבקר בגן הוורדים של טראלי ונסחט דמעה מסיפור דרמטי מרגש שאירע כאן בזמן "הרעב הגדול". נצפין אל נהר השאנון, הגדול שבנהרות האיים הבריטיים ונחצה אותו על גבי מעבורת בדרכנו אל תחנתנו הבאה. נגיע למקום הנחשב ליפה מבין אתרי הטבע של אירלנד – צוקי מוהר המתרוממים לגובה של 200 מטר מעל פני הים. נערוך טיול רגלי לרגלי הצוקים המרשימים הללו ונהנה ממרכז המבקרים המודרני שלו. בחלק האחרון של היום נעבור דרך ארץ הטרשים BURREN (כן, יש גם נוף כזה באירלנד) ונגיע לגאלווי המדליקה, נסתובב במדרחוב התוסס שאינו נח לרגע ונגיע ללינה במלון הסמוך לעיר.

 

יום 6 > גאלווי – קונמרה – ווסטפורט

ניפרד מגאלווי וניסע לנהר הקונג. נרד לטיול רגלי קצר ביער לאורך הנהר הנהדר כשבסופו נחזה באחד המבנים היפהפיים באירלנד – טירת ימי הביניים שהפכה למלון אלגנטי – טירת אשפורד. מכאן ניסע בדרך נפלאה המתפתלת בין אגמים ומרחבים ירוקים לחבל קונמרה במערב האי, חבל ארץ שעדיין נותרה בו תרבות גיילית וחלק מתושביו מדברים עדיין בלשון הגיילית כשפה ראשונה. נצפין לכיוון העיירה ווסטפורט הנעימה, המשתרעת משני צידי נהר קרובג . נטייל בעיר ונבקר בבית הולדתה של גרייס או'מהאלי הפיראטית הנועזת והפיקנטית ששלטה בסביבה. נלון בווסטפורט.

 

יום 7 > ווסטפורט –סלייגו- אירלנד הצפונית

נתחיל את יומנו בביקור במוזיאון עטור פרסים המתאר את חיי הכפר באירלנד ב 150 השנים האחרונות, משם נעשה דרכנו צפון מזרחה דרך העיר היפה סלייגו, נחצה את הגבול שעתידו מטריד כל כך את קשרי אירלנד – בריטניה אחרי ההחלטה הבריטית לעזוב את האיחוד האירופי. נגיע לצפון אירלנד תחנתו הבאה העיר DERRY בה ניתקל לראשונה (ממש בעינינו) בנושא הקונפליקט שהיה ונסתיים בין הקתולים לפרוטסטנטים, נסתובב על חומות העיר שנותרו בשלמותן. נלון בדרי כשסמוך למלוננו פאבים עם מוסיקה אירית יפה.

 
יום 8 > סוללת הענק- בושמיל – גלנריף

יום שרבים ממטיילנו רואים בו את שיא הטיול בטבע האירי. חגיגה של אתרי טבע מיוחדים בצפון אירלנד. נתחיל באתר המורשת העולמי GIANT CAUSWAY, תופעת טבע הבנויה מעשרות אלפי אבני משושים, נבין איך נוצרה ואיך המיתולוגיה האירית טוענת שנוצרה. מכאן נמשיך לגשר חבלים התלוי בין שמים וארץ (לא חובה למי שחושש) המחבר בין אי קטנטן לחוף . נקפוץ לבקר (וכמובן לשתות), במזקקת הויסקי של BUSHMILL שחגגה לא מזמן 400 שנה לקיומה. נקנח בהליכה יפה במורד על גשרי עץ בין פריחות, זרימות ומפלים בערוץ GLENARIFF. סיום מרהיב ליום טבע שבסופו ניסע ללינה ליד בלפסט.

 

יום 9 > בלפסט- דבלין

את שעות הבוקר נבלה בלווית מדריך מקומי בבלפסט המשגשגת שעד לפני 15 שנים תייר לא העז להסתובב חופשי ברחובותיה. גולת הכותרת של סיורנו הינם עשרות ציורי קיר (MURALS) מימי המאבק בין הקתולים לפרוטסטנטים. נראה את מבנה הפרלמנט הצפון אירי ונבין את המורכבות המסובכת של דו קיום בין שתי הקהילות הללו. נבקר באתר המרשים, המציג בעזרת מיטב חידושי הטכנולוגיה, את קורותיה של האניה טיטאניק שנבנתה בבלפסט. אחה"צ ניפרד מבלפסט ומאירלנד הצפונית ונדרים לדבלין בה נלון בשני הלילות האחרונים. בערב נמצא זמן להינות מפאבים מקומיים.

 

יום 10 > דבלין

נתחיל בסיור בהדרכה מקומית בדבלין. נבקר באתריה החשובים – קתדרלת סנט פטריק, פיניקס פארק בו נקווה לראות את עדר הצבאים החי במקום, טריניטי קולג' וספריתו המדהימה, המפורסמת ב"ספר קלס" - יצירה קליגרפית נדירה שצוירה בידי נזירים לפני מאות שנים ועוד. לקראת אחר הצהריים המאוחרים נגיע למלוננו להתארגן לקראת יציאה לארוחת ערב מקפיצה עם ריקוד ושירה איריים בפאב הנמצא בהרי הוויקלו הירוקים הקרובים לדבלין. לינה בדבלין.

 

יום מס' 11 > דבלין- ת"א

בבוקר נבקר בבית הקברות הלאומי של דבלין ונראה את קבריהם וסיפוריהם של אחדות מהדמויות עליהן נדבר במהלך הטיול. בהמשך נערוך סיור מקורי באצטדיון ספורט מהגדולים באירופה. בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

לכל הטיולים המאורגנים לאירלנד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015