ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לאירלנד, האי הירוק, 10 ימים

ארץ מפתיעה, יפה ומרתקת, מחכה לנו בקצה הצפון מערבי של אירופה.האי אירלנד מאכלס שתי מדינות ; הרפובליקה של אירלנד וצפון אירלנד שהינה חלק מהממלכה המאוחדת. עד לפני 40 שנה איזור נחשל באירופה, נחשב כיום לאחד מהעשירים והמשגשגים שבה.בטיולנו נבקר בשני חלקי האי, בין עיירות קטנות השומרות על אווירת ימי הביניים, כפרים ציוריים מוקפים בירוק עד לאופק, ולצידם ערים גדולות ומרשימות.ניפגש פנים אל פנים עם 800 שנות המאבק העקשני בין הקתולים לפרוטסטנטים, אשר חתמו על הסכם (לא סופי עדיין) לפני פחות מ 20 שנה אך השקט שורר באיזור.לא רק מאבקים. אירלנד הינה גם ארץ של שירת בלדות מפורסמת, ויחד עם הריקוד האירי והסופרים המפורסמים כמו אוסקר ווילד, ג'יימס ג'ויס וג'ונתן סוייפט העלו את הספרות והתרבות האירית למקום מכובד בעולם. נעשה הכרות עם הנושאים הללו כמו גם בתרבות הפאבים ובערב שירה ומחול.וכמובן, אי אפשר שלא להכליל את המשקאות האיריים החשובים - בירה וויסקי, בטעימות ובביקור במזקקה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באירלנד?

 

בשל היקף הטיול – איילה גיאוגרפית מציעה את הטיול המקיף ביותר באירלנד, כולל את כל חלקי האי – הדרום והצפון, הערים והכפרים, חופי הים ושדות המרעה הנרחבים, כל מה שיש לאירלנד היפה לתת מבחינת נופים, תרבות, מסורת וקולינריה.  

 

בשל  התרבות המקומית – במסגרת הטיול ברחבי אירלנד נזכה להכיר את המראות, הצלילים והטעמים שכל כך אופייניים ב לאירלנד, וגם את אנשי האי ואת אורחות חייהם. נבקר בחוות מסורתיות, נהנה בערב פולקלור עם מוזיקה וריקודים, נכיר את הפאבים האיריים ונכיר את היחסים המורכבים שבין צפון ודרום אירלנד דרך סיפוריהם של התושבים.

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................ 

עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לאירלנד


 

יום 1 > ת"א- דבלין- וויקלו

נמריא מנתב"ג ולאחר הפסקת ביניים קצרה ננחת בדבלין, בירת הרפובליקה של אירלנד.
נצא בנסיעה דרומה למחוז וויקלו , WICKLOW, חבל ארץ ירוק ופורה אשר משקף את נופיה הפראיים של המדינה.
נעלה לאתר נזירי יפה הנמצא בין פלגי מים ואגמים קרחוניים, נסתובב בין מבניו ודרכם נכיר את המקורות והמאפיינים הייחודיים של הנצרות באירלנד. לקראת ערב נגיע ללינה בעיירה קארלו CARLOW)). (ע)
 

יום 2 > קורק – קינסל- קילרני

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בגני אלטאמונג (Altamong Gardens) אשר ידועים באדריכלות הנוף הבריטית הייחודית. נצא דרומה אל עיר הנמל קורק, העיר השנייה בגודלה (אחרי עיר הבירה דבלין). במהלך ההיסטוריה יצאו מקורק מיליוני אירים אל העולם החדש, והעיר הפכה עבורם לסמל לגעגועים למולדת. נבקר במצודת בלארני (Blarney) העתיקה שבפאתי העיר, ונסייר בין צריחי האבן והגנים היפים שבה.נמשיך אל העיירה קטנה וצבעונית קינסל (KYNSALE) המכונה "בירת הגורמה האירי". קינסל ידועה בעיקר במרק הצ'אודר CHOWDER המקומי המסורתי, אך היא גם המקור לאגדות ומיתוסים רבים, מימי הביניים ועד העת המודרנית. מכאן נמשיך לאורך החוף המערבי בין נופי מפרצים וגבעות ירוקות עד לעיר קילארני . כאן נלון בשני הלילות הבאים. (ב,ע)
 

יום 3 > טבעת קרי – סנים - קילארני

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל חצי האי איברה ((IVERAGH ונסייר לכל אורכו דרך "טבעת קרי (Kerry)", מסלול העובר בין עמקים ירוקים, אגמים וכפרי דייגים ציוריים. נבקר בביתו ובגניו של "הרצל" האירי - דניאל אוקונל, המכונה "המשחרר", מנהיגיה  החשובים של אירלנד ומיוזמי עצמאותה מהשלטון הבריטי. נשוטט ברחובות העיירה סנים  (SNEEM)בין בתיה הצבעוניים, המסבאות המאוירות והפסלים המשונים הפזורים בה.נבקר בחוות כבשים ונחזה בעבודת כלבי הבורדר קולי המכנסים את העדרים. לקינוח נעלה למפל טורק השוצף ונטייל בפארק הלאומי של קילארני (Kilerney). בערב נהנה ממוסיקה בפאבים של קילארני התוססת. (ב,ע)
 

 

טיול מאורגן לאירלנד טיול מאורגן לאירלנד

 

יום 4 > גן טראלי- צוקי מוהר בורן - גאלווי

לאחר ארוחת הבוקר נעשה דרכנו צפונה אל העיירה טראלי. נבקר בגנים רחבי הידיים של העיירה, הידועים בערוגות הוורדים המרהיבות שלהם. נצפין אל נהר השאנון, הגדול שבנהרות האיים הבריטיים ונחצה אותו על גבי מעבורת בדרכנו אל תחנתנו הבאה: צוקי מוהר (Cliffs of Mohar) – אחת משמורות הטבע המרשימות ביותר באירלנד. נערוך טיול רגלי לרגלי הצוקים הנישאים הללו ונהנה ממרכז המבקרים המודרני של שמורה. בחלק האחרון של היום נעבור דרך "ארץ הטרשים" BURREN)) המסולעת ונגיע לעיר הנמל היפה גאלווי, נסתובב במדרחוב התוסס שאינו נח לרגע ונגיע ללינה במלון הסמוך לעיר. (ב,ע)
  

יום 5 > גאלווי – קונמרה – ווסטפורט

ניפרד מגאלווי וניסע לנהר הקונג (Cong). נרד לטיול רגלי קצר בחורש לאורכו של הנהר כשבסופו נחזה באחד המבנים היפהפיים באירלנד – טירת אשפורד (Ashford)– טירת ימי הביניים שהפכה למלון אלגנטי. מכאן ניסע בדרך המתפתלת בין אגמים ומרחבים ירוקים לחבל קונמרה במערב האי, באזור זה עדיין נותרו השפעות של התרבות גאלית הקדומה וחלק מתושביו מדברים עדיין בלשון הגאלית כשפה ראשונה. נצפין לכיוון העיירה ווסטפורט הנעימה, המשתרעת משני צידי נהר קרובג . נטייל בעיר ונבקר בבית הולדתה של גרייס או'מהאלי הפיראטית הנועזת ששלטה בחופי האזור. נלון בווסטפורט. (ב,ע)
 

צוקי מוהר

 

יום 6 > ווסטפורט –סליגו- אירלנד הצפונית

נתחיל את יומנו בביקור במוזיאון עטור פרסים המתאר את חיי הכפר באירלנד ב 150 השנים האחרונות, משם נעשה דרכנו צפון מזרחה דרך העיר היפה סליגו, נחצה את הגבול שעתידו מטריד כל כך את קשרי אירלנד – בריטניה אחרי ההחלטה הבריטית לעזוב את האיחוד האירופי. נגיע לצפון אירלנד, אל העיר דרי ((DERRY, בה ניתקל לראשונה בנושא הקונפליקט שהיה ונסתיים בין הקתולים לפרוטסטנטים. נסתובב ברחובות העיר ונעלה אל חומותיה העתיקות שנותרו בשלמותן. נלון בדרי כשסמוך למלוננו פאבים עם מוסיקה אירית יפה. (ב,ע)
 

יום 7 >סוללת הענק- בושמיל – גלנריף

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחד מאתרי הטבע היפים והמעניינים ביותר באירלנד – שמורת "השביל הגדול" ((GIANT CAUSWAY, אשר זכתה גם בתואר אתר מורשת עולמית. באתר קיימת תופעת טבע ייחודית לאזור: חוף מרוצף באלפי סלעי בזלת משושים היוצרים גבעות, נקיקים ולגונות קטנות.
מכאן נמשיך לגשר חבלים התלוי בין שמים וארץ (לא חובה למי שחושש) המחבר בין אי קטנטן לחוף. נקפוץ לבקר (וכמובן לשתות), במזקקת הויסקי של בושמילס BUSHMILL)) שחגגה לא מזמן 400 שנה לקיומה. נקנח בהליכה יפה במורד על גשרי עץ בין פריחות, זרימות ומפלים בערוץ גלנאריף GLENARIFF)). סיום מרהיב ליום טבע שבסופו ניסע ללינה ליד בלפסט. (ב,ע) 

 

טיול מאורגן לאירלנד טיול מאורגן לאירלנד

  

יום 8 > בלפסט- דבלין

את שעות הבוקר נבלה בלווית מדריך מקומי בבלפסט המשגשגת, שעד לפני 15 שנים תייר לא העז להסתובב חופשי ברחובותיה. גולת הכותרת של סיורנו הינם עשרות ציורי קיר (MURALS) מרהיבים מימי המאבק בין הקתולים לפרוטסטנטים. נראה את מבנה הפרלמנט הצפון אירי ונבין את המורכבות המסובכת של דו קיום בין שתי הקהילות הללו. נבקר באתר המרשים, המציג בעזרת מיטב חידושי הטכנולוגיה, את קורותיה של אוניית הנוסעים טיטאניק, שנבנתה בבלפסט. אחה"צ ניפרד מבלפסט ומאירלנד הצפונית ונדרים לדבלין בה נלון בשני הלילות האחרונים. בערב נמצא זמן ליהנות מפאבים מקומיים. (ב,ע)
 

יום 9 > דבלין

נתחיל בסיור בהדרכה מקומית בדבלין. נבקר באתריה החשובים – קתדרלת סנט פטריק, פיניקס פארק בו נקווה לראות את עדר הצבאים החי במקום, טריניטי קולג' וספריתו המדהימה, המפורסמת ב"ספר קלס" - יצירה קליגרפית נדירה שצוירה בידי נזירים לפני מאות שנים ועוד. לקראת אחר הצהריים המאוחרים נגיע למלוננו להתארגן ליציאה לארוחת ערב מהנה עם ריקוד ושירה איריים בפאב הנמצא בהרי הוויקלו הירוקים הקרובים לדבלין. לינה בדבלין. (ב,ע)

 
 

טיול מאורגן לאירלנד טיול מאורגן לאירלנד

 

יום 10 > דבלין- ת"א

בבוקר נבקר בבית הקברות הלאומי של דבלין ונראה את קבריהם וסיפוריהם של אחדות מהדמויות עליהן נדבר במהלך הטיול. בהמשך נערוך סיור מקורי באצטדיון ספורט מהגדולים באירופה (בהתאם לאישור הביקור). בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.
 

לכל הטיולים המאורגנים לאירלנד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015