ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול גיאוגרפי לקווקז הרוסי, 8 ימים

 

טיול גיאוגרפי בקווקז הרוסי בין הרפובליקות של  צ'רקסיה, קברדינו בלקריה ואוסטיה. זהו מסע בצידו הצפוני של הרכס השונה לחלוטין מהצד הגיאורגי. המסע המשלב נופים מרהיבים של פסגות הרים מושלגים בהם עלייה לקרחוניו של הגבוה בהרי אירופה – האלברוז. מולנו מכל עבר יתנוססו  קרחוני עד. ניסע בדרכים עתיקות אל מול הרכס האדיר, בין כרי אחו אלפיני ירוק רענן ופורח, נהרות סוערים, אגמים, מעינות גיאותרמיים, ערים עתיקות, כפרי מצודות, אנשים מרתקים, שווקים צבעוניים ותוססים. נהנה מהאירוח של אנשי ההרים ותושבי העמקים.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקווקז הרוסי?

יחודיותו של הטיול המסלול "הנמתח" מול רכס הקווקז הגבוה אפשרי ממאי עד אוקטובר מכיוון שאינו חוצה מעברים הכרחיים גבוהים  אלא מגיע אליהם 

טבילה במעיינות חמים כיף לסיים יום שטח עמוס בשיאי גובה והתרגשות בטבילה במעיינות חמים. לא קיים כמעט בכלל בצד הגיאורגי 

הר האלברוס והאטרקציות! – עולים ברכבל ונוסעים בחתול שלג עד למרגלות קרחוני הענק של האלברוס. ההר הגבוה באירופה. לא קיים מקום אחר באף טיול בו נפרס לעינינו נוף הרים וקרחונים כזה! 

השוני וגיוון הנופים מתחילים את הטיול ביערות האשוחים והאשורים של ארחיז וממשיכים דרך האזורים היובשניים יותר. המסלול הנופי המגוון ביותר בקווקז

ארחיז - חבל ארץ יפהיפה ובלתי מוכר בקווקז המערבי, ירוק ומיוער בניגוד לחבלים המזרחיים בו נערוך גם רפטינג חוויתי. 

הגיוון האנושי והתרבותי  - האזור העשיר ביותר בתרבות, פולקלור עשיר, מאכלים מקומיים טעימים, ריקודי עם ואפילו "רוסיה הסובייטית" של פעם. בכל אלו ניתקל בדרכנו ברכס הקווקז

 

סוג הטיול: גיאוגרפי, רגל קל
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: משפחות, בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות:  אביב, קיץ

Facebook Favorites

מסלול הטיול לקווקז הרוסי


 

יום 1 > תל אביב – מינרל וודי –פייטיגורסק

טיסה ישירה למינרלי וודי אליה נגיע בשעות הצהרים. ניסע מכאן אל פייטיגורסק, העיר המוקפת בחמש גבעות (גור ברוסית). כאן נולד יוסף טרומפלדור. בהתאם לזמן ננסה לעלות לתצפית מאחת הגבעות לעבר הר האלברוס. 

 

ימים 2 +3 > ארחיז 

נתחיל לנסוע מערבה תוך כדי שאנחנו נכנסים לרפובליקה של צ'רקסיה. נחלוף בעיר צ'רקסק ולאחר חילוץ עצמות נמשיך לעבר הכפר בסלניי. הכפר נודע בשל הצלת יתומים יהודים על ידי נשות הכפר מציפרני הנאצים. נבקר באנדרטה לזכר מעשה הגבורה האנושית ונשמע את הסיפור המרתק. נמשיך מכאן דרומה אל ארחיז בלב רכס הקווקז. ארחיז נחשבת לאחד מפלאי הטבע של רכס הקווקז. עמק גדול ויפה מוקף רכסי הרים המזמנים אינסוף אפשרויות של פעילויות בחיק הטבע נתחיל בעלייה לאחד המפלים באזור הנופל ישר מקרחון גדול. העלייה אליו היא בג'יפים מקומיים ובסיומה הליכה בת כחצי שעה. כמו כן נערוך גם שייט רפטינג נהדר בנהר.  לינה בארחיז

 
יום 4  > ארחיז- טרסקול

נצא השכם בבוקר מארחיז, דרך קיסלובודסק ביום נסיעה יחסית ארוך. בדרך נחלוף את עיר השיכונים הקומוניסטית טרנאו טירנאו וסיפורה העצוב והמעניין אשר העליבות שלה מהווה אנטיתזה לנוף הפסגות והקרחונים סביב בסמוך למכרות הוולפראם בתקופה הסובייטית ונגיע אל מתחת לרכסים האדירים של הקווקז הגבוה. לינה בטרסקול אשר מתחת לרכס האלברוס. 

   

טיול ג'יפים לקווקז הרוסי טיול ג'יפים לקווקז הרוסי טיול ג'יפים לקווקז הרוסי

 

יום 5>  אלברוס נלצ'יק

 

אחד משיאי הטיול! את היום נקדיש לסביבת ההר הגבוה בקווקז ובאירופה כולה! האלברוס המתנשא לגובה 5642 מ. נחלוף. נגיע אל התחנה התחתונה של הרכב אל ההר ונעלה בתחילה ב"גונדולה" ולאחר מכן בכיסאות מול נוף מדהים, אחד היפים בעולם!. מכל עבר ייפרסו מול עינינו מראות מדהימים ובלתי נשכחים של פסגות לבנות משוננות מהם גולשים קרחוני ענק! מראות בלתי נתפסים ובלתי נשכחים! חלק מהרכסים מצויים מעבר לגבול הגיאורגי ובהם השחארה והאושבה המפורסם מעל סוואנטי הנראה כמו גמד ליד האלברוס. בימים בהירים מאד אף אפשר לראות את הים השחור הרחק בדרום מערב. לינה בנאלצ'יק בירת קברדינו בלקריה. 

  
ימים 6 + 7 נלצ'יק > מעבר לאוסטיה-דארגס עיר המתים טיולים באזור

מנלצ'יק נמשיך לחלקו המזרחי של המסלול. לאחר מעבר הגבול אל הרפובליקה הפדראלית של אוסטיה נדרים לעבר רכסי הקווקז שיתנשאו מולנו במלוא הדרם וביניהם נזהה את פסגת הקזבק. נמשיך בדרכנו אל "עיר המתים" דראגבאס הנמצאת במקום הצופה באופן נהדר על פסגות הקווקז. זהו אתר מרהיב ומדהים של מבני קבורה בהם קוברים תושבי הכפר הסמוך את מתיהם בתוך סירות עץ מתוך אמונה בשיוט לעולם הבא. ניתן להציץ לתוך הקברים בהם שלדים רבים שהשתמרו היטב. כמו כן נבקר גם בעיר בסלאן הסמוכה. כאן נבקר באנדרטה לזכר קורבנות פיגוע הטרור הגדול ב2004 בבית ספר מספר אחד בעיירה שבוצע בידי הצ'צ'נים. מיקום הלינה שלנו בלב הטבע הפראי של צפון אוסטיה יאפשר לנו לבצע גם הליכות רגליות קלות בחיק הטבה. לינה באזור וולאדיקווקז. 

  
יום 8 > טיסה ארצה

מוולאדיקווקז נצא לעבר מינרליוודי בנסיעה של כ4 שעות. בהתאם לשעת הטיסה נועבר לשדה התעופה על מנת לטוס ארצה. תמו ימים בלתי נשכחים בארץ בלתי מוכרת.
ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, תנאי מזג האוויר ומיטב שיקול דעתם של המדריכים

לכל הטיולים המאורגנים לקווקז הרוסי
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015