ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

לאוס ובורמה- מסע אל ארץ הזהב ושכנתה הירוקה

שתי מדינות יפהפיות, שלווה ורוגעת, בהן הזמן עצר מלכת. בלאוס תמצאו כפרים קטנים ומבודדים של בתי קש ועץ, כמו תלויים על קצה צוקים מול נוף עוצר נשימה; שבטים בתלבושתם הססגונית המסורתית צועדים קילומטרים בצד דרכי העפר המאובקות עד ליישוביהם המרוחקים ונזירים בגלימותיהם הכתומות האוספים עם שחר אוכל בקערות מתושבי העיר. נתחיל ב 4000 האיים שנוצרו בדלתת נהר המקונג, שם נשוט בסירות ונראה מפלים שוצפים. מפה נמשיך לעיר הבירה העתיקה והמלכותית של לאוס- לואנג פרבנג, היושבת בתוך ג'ונגל בין שני נהרות.מלאוס נעבור למינמאר, ארץ הזהב והאבנים הטובות, ארץ רחבת ידיים, רבת עמים ושבטים, עם מסורת בודהיסטית חזקה, שידעה תהפוכות רבות מאז השתחררה מהשלטון הבריטי. נתחיל ביאנגון הבירה, עיר גנים ענקית המשמרת אדריכלות בריטית קולוניאלית ובמרכזה פגודת זהב אדירה. נטוס למנדליי, הבירה העתיקה, מרכז לאומנויות ואחד המרכזים הנזיריים הגדולים במיאנמר. נעלה אל הר פופה, האולימפוס של מיאנמר, ונבקר בבאגאן ש-2500 (!) הפגודות שבסביבתה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר בתולדות הממלכה. מפה נמשיך אל אגם אינלה המקסים עם הכפרים הבנויים עליו על כלונסאות עץ.
.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבורמה ויונאן? 

 

 

מסלול מקיף ומעמיק – הטיול שלנו בבורמה ויונאן מתמקד בכלל האתרים החשובים בטיול מאורגן למדינה שרק בשנים האחרונות פתחה את דלתותיה בפני התיירים המערביים. מסלול הטיול שלנו לבורמה כולל גם ביקור בסלע הזהב והוא מתעמק גם ביונאן באזורים שמחוץ למסלול התיירים השחוק. 

הפן האנתרופולגי - מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים של בורמה ויונאן. מפגש עם תרבות, שבטים ואנשים שלא רואים בכל יום.

 

הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לבורמה ויונאן רק עם מומחים אמיתיים ליעדים אלו ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים, את טיולנו בבורמה ויונאן מדריכים המקצועיים והמצוינים מקרב מדריכנו. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן ללאוס ובורמה


 תל-אביב - בנגקוק 
-
נצא בטיסת לילה של אל על לבנגקוק, אליה נגיע למחרת אחר הצהריים המוקדמים. נעבור שדה תעופה לטיסת פנים לאובון רצ'טאני  שבצפון מזרח תאילנד אליה נגיע בשעות הערב. נעבור למלון לארוחת ערב ולינה באובון רצ'טאני.(ע)

אובון- האי דון קונג
היום נצא לעבר לאוס, נחצה את הגבול ובנסיעה דרומה נגיע למקדש ואט פו מהמאה ה- 11 . נמשיך דרומה לאי דון קונג, האי הגדול ביותר מבין 4,000 האיים הקסומים. זהו אזור שבו המקונג מתרחב למספר קילומטרים  וכולא בתוכו אלפי איים. במהלך השנים התפתחה במקום "תרבות על פני המים" – מקומיים, המתגוררים על עשרות איים ומתפרנסים מדיג וחקלאות. . נבקר באי דון קון בשרידי הקולוניה הצרפתית הכוללים מבנים עתיקים ומסילת הרכבת שהצרפתים בנו. נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה, על  האי דון קונג. (ב,ע) 

4000 איים
אחרי ארוחת הבוקר נשוט בין חלק מ- 4,000 האיים. נתמקד בביקורנו בשני איים – דון קון ודון דט. נבקר במפלי ליפי (Lhipi) - סדרת מפלים בתוך סלעי בזלת ולאורכם מתקני דייג ייחודיים למקום. כמו כן נבקר במפלי פפנג (Khon Papheng) הגדולים ביותר בדרום מזרח אסיה. נמשיך לגבול שבין לאוס לקמבודיה, שם נשוט לטבורו של ה"אגם גדול". אם יתמזל מזלנו נוכל לצפות בדולפיני המים האנדמים המכונים "ארוואדי". נשלב שחייה בחלק מהחופים אליהם נגיע. לינה באי דון קונג. (ב,ע)

מהאיים ללואנג פרבנג
נמשיך את סיורנו באיים, וניסע צפונה לשדה התעופה של פקסה ומשם ללואנג פרבנג. לאחר התארגנות במלון נצא לשוטט לאורך שוק הלילה, בו נוכל לראות בדים מיוחדים, מעשי ידיהם של השבטים באזור.  לינה בלואנג פראבנג.(ב,ע)

לואנג פרבנג- מפלי קואנג סי 
לאחר ארוחת נעלה בסירה למפלי קואנג סי. בדרך נעצור בכפרים שבטים קטנים ונראה איך עושים יין אורז מקומי. אחר הצהריים נגיע למפלי קואנג סי החבויים במעבה הג'ונגל. נתרחץ להנאתנו במפלים המרעננים ונחזור לכיוון לואנג פרבנג, כשאנחנו עוצרים בדרך לביקור בכפרים מקומיים. בהגיענו נעלה לגבעת פוסי לקראת שקיעה לתצפית על העיר ונהר המקונג.לינה בלואנג פרבנג. (ב,ע)

לואנג פרבנג- בנגקוק- ינגון 
נצא לבקר בעיר העתיקה הממוקמת בין הנהרות מקונג (Mekong) וקאן (Khan). נבקר במספר מקדשים,  נכנס למוזיאון הלאומי, שהינו ארמון עתיק, ונבקר במקדש העתיק ביותר בלואנג פרבנג- מקדש סיינגטון הבנוי בסגנון לאוטי קלאסי, אשר גגו מגיע כמעט עד לרצפה. נעבור לשדה התעופה לטיסה לבנגקוק ונמשיך בטיסה לינגון לינה בינגון. עם ההגעה נועבר למלוננו לארוחת ערב ולינה. (ב,ע)

ינגון- מנדליי: ביקור במקדשים, שקיעה מגבעת מנדליי 
נצא בטיסת בוקר למנדליי בלב מיאנמר. ניסע אל אמארפורה (Amarapura), בירת מיאנמר בשלהי המאה ה-18 וראשית ה-19, בה נמצא אחד המנזרים הבודהיסטים הגדולים במדינה. נבקר במנזר, נשמע על חיי הנזירים ונשקיף על מתן התרומות הגדול של תושבי הסביבה לנזירים הנערך מדי בוקר בבוקרו. נמשיך אל מנדליי, הבירה המלכותית של מיאנמר לפני הכיבוש הבריטי והעיר השנייה בגודלה במדינה. נבקר בפגודת מאהאמוני (Mahamuni) בה מדביקים התושבים עלי זהב על פסלו של בודהא נמשיך אל ארמון הזהב, ארמונו של המלך מינדון לשעבר, ונסיים בפגודת קותודו ((Kuthodaw, 'הספר הגדול ביותר בעולם', בה נחקקו כל כתבי הקודש הבודהיסטיים על 729 לוחות אבן. נעלה לגבעת מנדליי לתצפית בשקיעה. לינה במנדליי (ב,ע)

מינגון, אינווה ומנזר באגאיה
נפתח את הבוקר בשיט בוקר על הנהר  איראוואדי (Ayeyarwady) אל מינגון (Mingun) בה נבנתה הפגודה הגדולה בתבל, שלא הושלמה מעולם. לאחר שנחזור למאנדאליי נמשיך אל אינווה (Inwa) אשר שימשה במשך 400  שנה כבירת ממלכת  מיאנמר. נצא במסע  מרכבות אל מנזר באגאיה (Bagaya) ונסיים בשורה של בתי מלאכה המתמחים באומנויות מקומיות (הכנת עלי זהב, גילוף בעץ, שטיחים ועוד). בערב נהנה מתיאטרון בובות מקומי. לינה במנדליי. (ב,ע)

 נסיעה למוניווה, מערות עתיקות
אנחנו נפרדים ממנדליי ויוצאים בנסיעה ארוכה צפון-מערבה. לאחר חציית האייארואדי  נעבור את סגאינג (Sagaing), העיר בעלת 600 המנזרים,  ונמשיך דרך מטעי פרי ושדות אורז אל מוניווה ((Monywa, עיר המחוז, היושבת  על הנהר הגדול  צ'ינדווין (Chindwin). נחצה את הנהר וניסע ברכבים המקומיים למערות בודהיסטיות מהמאות ה 13 ו 14, אשר עדיין נראות במצב הטבעי שלהן. אחה"צ נבקר בפגודת טאנבודהאי (Thanboddhay) הצבעונית אשר לא פחות מ-580 אלף (!) פסלי בודהה וצלמיותיו מעטרים אותה. לאחר מבט על פסלי הענק של בודהה הנמצאים  בסמוך ניסע אל מלוננו על שפת אגם יפה נוף. לינה במוניווה.(ב,ע)

נסיעה לפקוקו, שייט לבגאן, הר פופה
אנו חוזרים דרומה ושוב עוברים שטחים נרחבים המאפשרים לנו לעמוד מקרוב  על חיי  הכפריים המאכלסים ארץ זו. כאשר נגיע אל פאקוקו (Pakoku) נבקר בשוק המקומי המגוון הנמצא בלב העיירה ואחה"צ נפגוש פעם נוספת את הנהר אייאוואדי, עורק החיים של מיאנמר, כאשר נשוט עליו לבאגאן (Bagan ). בהגיענו נעבור לאוטובוס שלנו ונצא להר פופה, ללינה במלון ייחודי ונהדר. לינה בהר פופה.(ב,ע)

הר פופה, באגאן
לאחר ארוחת בוקר נעלה להר פופה, הנקרא גם האולימפוס של מיאנמר. בראשה של מחט וולקנית נבנתה קבוצת מנזרים במקום שגיא ויפה נוף. נעלה למעלה ב 700 המדרגות (שעת כושר קלה) כאשר קופים מלווים אותנו משני הצדדים.  לאחר הירידה נחזור לבגאן דרך כפרים קטנים בהם נוכל לראות איך מפיקים סוכר ואלכוהול מעצי הדקל. נחזור לבאגאן ונבקר בפגודות ובמקדשים החשובים ובראשם מקדש אנאנדה (Ananda), נתרשם מהישגי האדריכלות וציורי הקיר המופלאים. לינה בבגאן. (ב,ע)

באגאן
2500 הפגודות הפזורות סביב באגאן מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה. נבקר בחלקן, נערוך סיור במוזיאון לארכיאולוגיה, ניכנס לאחד מבתי המלאכה הרבים  לתעשיית כלי לכה ונבקר בשוק הססגוני. לינה בבאגאן. (ב,ע)

בגאן- אגם אינלה
בבוקר נצא בטיסה אל ההו (Heho), שם נפתח את סיורנו  במחוז שאן, המחוז הגדול במזרחה של מיאנמר הגובל בסין, בלאוס ובתאילנד. זוהי ארץ רחבת ידיים, עשירה באדמות חקלאיות פוריות, כפרים ציוריים וקטעי חורש יפים. משדה התעופה ניסע לגדות האגם ואז נשוט עד המלון שלנו, הבנוי כמו הכפרים, על כלונסאות  על שפת האגם. לאחר התארגנות נוכל לצאת לסיור ראשון באגם. נראה את הגנים הצפים ואת הדייגים המשייטים בעזרת רגל אחת שמחזיקה במשוט. לינה באגם אינלה. (ב,ע)

אגם אינלה
אגם אינלה, 22 ק"מ אורכו ו-11 ק"מ רוחבו, הוא אחת מפינות החמד הידועות של מיאנמר.  17 כפרים על כלונסאות מאכלסים את האגם ותושביהם, בני שבט האינטה (Intha), מוצאים את פרנסתם בדיג, מלאכות שונות וטיפוח גידולים על פני המים בשיטה ייחודית. במשך יום וחצי נתור את האגם לאורכו ולרוחבו, נבקר בשוק המרכזי, בבית אריגה, נשוטט בכפר אינדין (Indein) ונעלה אל אתר הסטופות שבו, נשוט בין גידולי המים המשגשגים ועינינו לא תשבע מראות. לינה באינלה. (ב,ע)

מאגם אינלה ליאנגון: פגודת שוואדגון
נסיים את סיורנו באגם אינלה, נעבור לשדה התעופה ונחזור לינגון (לשעבר ראנגון), כרך בן חמישה מיליון תושבים ונפתח את הסיור בה. נבקר במקום הקדוש ביותר בבורמה- פגודת שוודאגון Shwedagon))  האדירה, שצריח הזהב שלה המתנשא לגובה של 98 מ' מהווה את סמלה של העיר. הפגודה מצופה כולה זהב טהור ובראשה יהלומים ואבני חן לרוב. לאחר מכן נצא למרכז העיר והשוק, שם נמצא את בית הכנסת היחיד בבורמה, שהוקם לפני יותר ממאה שנה ומשרת משפחה אחת שהגיעה מעירק למיאנמאר. לינה בינגון.(ב,ע)

יאנגון- בנגקוק- תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר השלמת סיורים באתרים ובשווקים של יאנגון כמו המקדש הדרום הודי, רציפי הנמל, אגם קאונדווג'י. אחר הצהריים  נעבור לשדה התעופה לטיסה לבנגקוק ונמשיך בטיסת לילה לישראל, אליה נגיע ביום ה 18 של הטיול. (ב) 

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים ללאוס
לכל הטיולים המאורגנים לבורמה, מיאנמר
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015