ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

תגליות, טירות ושירת הגעגועים – 5 ימים בליסבון ובחוף האטלנטי

על הגדות הרחבות של נהר הטז'ו, בשפכו אל האוקיינוס האטלנטי, משתרעת העיר ליסבון על פני שבע גבעות הצופות למרחקים. מכאן יצאו לפני מאות שנים מגלי עולם וחוקרי ארצות רבים, אשר הרחיבו את השפעתה של התרבות הפורטוגזית והפכו אותה לאימפריה עולמית. היסטוריה מפוארת זו ניכרת בכל פינה בעיר, מנזרים עתיקים, טירות נישאות וסגנונות אדריכלות שונים ומגוונים מזכירים למטייל את תפארת העבר. בטיול המעמיק שלנו לליסבון נחקור את צפונותיה של העיר ונבקר במוזיאונים, בכנסיות, במנזרים שלה, כמו גם נשוטט בסמטאות הרובע העתיק ונכיר את חיי הרחוב התוססים שלה. נרחיב את המעגל עם סיורים לאורך החוף האטלנטי לערים מבוצרות וטירות מלכותיות שעיצבו את פני הארץ, וכמובן שנזכה ללגום מהיינות הפורטוגלים המשובחים ולטעום את מעדני הבקלה המפורסמים. נכיר גם את תרבות הפאדו ונאזין לשירת הגעגוע המרעידה את לבבות השומעים במועדונים האפלים בעיר.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית?

 

בזכות המסלול הייחודי -  יצרנו טיול בו נבקר בכל האטרקציות העיקריות של ליסבון, ונעמיק את היכרותנו עם עיירות החוף האטלנטי. הטיול כולל ביקורים וכניסות לכל האתרים העיקריים של ליסבון בתכנית עשירה מבוקר ועד ערב.

 

בזכות הפשטות וקלות הטיול -  נתאכסן במלון אחד במהלך הטיול, בו נוכל להתרווח ולא נאלץ לארוז את חפצינו מדי יום. הנסיעות הן קצרות ונעימות, ואת רוב יומנו נבלה באוויר הצח ובמרחב הפתוח.
.

 

 

 שיאי הטיול:

 

 • היכרות מעמיקה עם ליסבון
 • רובע אלפמה
 • פארק התגליות
 • מגדל בלם
 • אובידוש
 • מנזר ג'ירונימוס הקדוש
 • מוזיאון האריחים
 • בודהא עדן
 • כנסיית באטאליה
 • סינטרה
 • קאבו דה רוקה
 • קשקייש
 • סזימברה
 • יקור ביקב
 • גשר ואסקו דה גמה

 

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול "משהו קצר וטוב"

בליסבון ובחוף האטלנטי


 

 

יום 1>  עיירות וארמונות לאורך מצוקי החוף האטלנטי

ננחת בליסבון בשעות הבוקר, לאחר היציאה מנמל התעופה נתחיל את טיולנו בנסיעה  לסינטרה Sintra, עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי - הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום. נבקר בארמון הלאומי ובסמטאות העיר העתיקה. נמשיך בנסיעה לנקודה המערבית של אירופה - צוק קאבו דה רוקה  Cabo da Roca ממנה נצפה על מרחבי ונתיבי האוקיינוס האטלנטי.ניסע לאורך קו החוף ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיר הנופש קאשקאיש Cascais , לפנות ערב נגיע להתמקמות במלוננו.

  

טיול איילה גיאוגרפית לליסבון

 
יום 2> יום מלא בליסבון

יום זה יוקדש כולו לבירת פורטוגל – ליסבון Lisbon היושבת לגדת שפך נהר הטז'ו: נעפיל למבצר סנט-ג'ורג' Castelo do Sao Jorge ממנו נצפה על העיר, נהלך בסמטאות רובע אלפמה  Alfama והרובע היהודי – ג'ודריה שהיה חלק מרובע אלפמה, נכיר את הביישה  Baixa– העיר התחתית, ניסע לביקור במוזיאון האריחים ונכיר את רובע ביירו אלטו Bairo Alto – האזור הגבוה, את שדרות העיר ורחובותיה, כמו כן נבקר ברובע בלם Belem בו נראה את מגדל בלם Torre de Belem ואת המונומנט לזכר המגלים שיצאו מפורטוגל Padrao dos Descobrimentos ובראשם הנרי הנווט, נבקר בכנסיית ז'ירונימוס Jeronimos הידועה בסגנון המנואלי שלה – סמל ל"תור הזהב" הפורטוגזי במאה ה-16. נצפה על העיר ממספר נקודות תצפית, נחזור למלוננו לעת ערב.

 

יום 3> אלדיאה טיפיקה, בודהה עדן, באטאליה, נאזארה, אובידוש 

בבוקרו של היום ניסע צפונית לליסבון לביקור במוזיאון אתנוגרפי ייחודי המגלה בפנינו את פורטוגל שהייתה בתחילת המאה ה-20 ושמו Aldea Tipica Jose Franco  נמשיך לביקור בגן מופלא שבשורתו היא שלום וסובלנות, Buddha Eden gardens, המשלב טבע, אמנות בודהיסטית, אפריקאית ומודרנית. נמשיך לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" בבאתאליה Batalha. ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה (Aljubarota) והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים את הכנסייה/המנזר המפורסם. בתום הביקור נתחיל לחזור דרומה ונגיע אל עיירת הדיג נאזארה Nazare היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר O Sitio – ממנו נצפה על העיירה. נמשיך בנסיעה למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל – העיירה הקטנה, העתיקה והציורית אובידוש Obidos  ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות. בתום יום הטיול נשוב למלוננו שבליסבון. 
בערב נצא למסעדה מקומית כדי להכיר את מוזיקת הנשמה הפורטוגלית – שירת הפאדו רווית הגעגועים. ארוחת הערב תוגש במהלך הערב, בשילוב עם השמעת המוזיקה והשירה.
 

טיול איילה גיאוגרפית לפורטוגל

 
יום 4> גשר ואסקו דה גאמה, טירת פלמלה, אראבידה, סזימברה, כריסטו ריי, גשר 25 באפריל, ליסבון

בבוקרו של היום, בנסיעה על גשר "ואסקו דה גאמה", נחצה את שפכו של הנהר הגדול בחצי האי האיברי – נהר טז'ו RioTejo  גשר שנחנך לקראת תערוכת האקספו, בשנת 1998 ואורכו כ-17ק"מ. נעלה לביקור בטירת פלמלה Castelo de Palmela – מבצר שהפך למנזר וכיום משמש בחלקו כמלון יוקרה. הטירה ניצבת בגובה אסטרטגי של כ-230מטר, בעלת נקודת תצפית מדהימה הצופה על שפכי הנהרות טז'ו וסאדו, העיר סטובל ונופי פארק הטבע אראבידה. נבקר בחוות יינות, Jose Maria de Fonseca כולל טעימות. ניסע בדרך נופית ברחבי פארק הטבע אראבידה – רכס הררי המורכב מאבן גיר עם צמחיה רבה ומפרצונים לחופי האוקיינוס האטלנטי ובעל אקלים ים-תיכוני וצמחיה ים-תיכונית/אטלנטית, ערבוב של עצים ירוקי עד ונשירים הנושקים לחופים זהובים ולמי האוקיינוס התכולים. הנסיעה תכלול עצירות בנקודות תצפית. נגיע לביקור בסזימברה Sezimbra – עיירת דייג ציורית הנודעת גם במסעדותיה הטובות. בדרכנו חזרה לליסבון נעצור לתצפית על ליסבון ממתחם פסל "המלך הצלוב" המברך את העיר ותושביה, כריסטו ריי Cristo Rei, אחיו התאום של פסל "ישו הגואל" אשר בריו דה ז'ניירו, הניצב על גבעה הצופה על ליסבון שמעבר לנהר, מתנשא לגובה של 110מ' – גובה הפסל עצמו 28מ' והשאר בסיס.                                נמשיך בדרכנו חזרה לליסבון דרך גשר 25 באפריל, התאום של גשר הזהב שבסן פרנסיסקו. נחזור למלוננו שבליסבון.

 

טיול איילה גיאוגרפית לפורטוגל

 

יום 5> פארק התגליות וטיסה הביתה 

את יומו האחרון של הטיול נקדיש לביקור מהנה בפארק התגליות Parque das Nacoes המקום בו נערכה תערוכת האקספו בשנת 1998. לקראת הצהרים נגיע לנמל התעופה של ליסבון ונטוס בחזרה הביתה.


 

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015