ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טרק במדירה "לב גן העדן", 7 ימים

האי מדירה שייך לפורטוגל והוא שוכן באוקינוס האטלנטי מול חופי אפריקה. "האי הקסום" זכה בכינויו המסקרן בזכות הגיוון הנפלא של צבעים ונופים. טבע עשיר ורוגע מפנק המשרים אווירת גן עדן.במסענו נטייל בשבילים היפים בין ככפרים פסטורלים הנאחזים בבקעות חבויות המוקפות בהרים מבותרים עטויים בירוק עז. נלך לרגלי מצוקים הנופלים בתלילות למפרצים כחולים, ונתארח בעיירות ציוריות בהן נפגוש את בני האי הפסטורלי מאיר הפנים.

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לטרק במדיירה? 

 

גיוון המסלול - מסלול הטרק שלנו מגוון ובו נטעם משפע אוצרות הטבע הנסתרים של מדיירה. קטעי ההליכה נבחרו בקפידה, הם מציעים את הנופים המרשימים, הדרמטיים והיפים ביותר שיש באי. חלק מההליכות הן נינוחות למדי, וחלקן מהווה אתגר פיזי לא קל - ששכרו מראות מרהיבים משבילים נידחים בראשי מצוקים ופסגות הרים. 

 

מדריכי הטיולים - מדריכי הטרקים שלנו למדיירה הם אוהבי הליכה אמיתיים כאלה שבנו והדריכו את מסלול הטרק הזה מספר לא מועט של פעמים.

 

אופי הטיול ורמת הקושי בטיולנו

הטיול מוגדר כ "טרק" ומיועד למיטיבי לכת. נטייל בנופים הרריים נהדרים. השבילים כוללים עליות וירידות, חלקם תלולים. הטרק שלנו הוא אמנם טיול ולא מסלול מכשולים, אבל כדאי מאוד לקראת הטיול לחזור לכושר; לעשות ספורט, ללכת, לעלות מדרגות וכו', ובאותה הזדמנות חשוב מאוד גם לתרגל את הנעלים.

 

סוג הטיול: טרק למטיבי לכת
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Favorites

טרק במדירה


 


יום 1 > ת"א - פונשאל - סאן לורנצו

7.5 ק"מ, עליה מצטברת: 417 מ', ירידה מצטברת: 430 מ'
ניפגש בנתב"ג ונמריא בטיסה ישירה לליסבון, ומכאן בטיסת המשך לפונשאל, בירת האי הקסום מדירה. לאחר נסיעה קצרה נעצור לארוחת צהריים בעיירה משיקו ומכאן נצא להליכה ב"שפיץ" המזרחי של מדירה – חצי האי סאן לורנצו. המסלול יוביל אותנו לאורכו של חצי האי המפותל, ובדרכנו נתקל בנופים של מצוקים ומפרצי ים פראיים. לקראת ערב נפגוש ברכב שיביאנו למלוננו בפונשאל, מלון זה ישרת אותנו משך כל ימי הטיול  

 

 

יום 2 > וראדה דו לארנה

13 ק"מ, עליה מצטברת: 250 מ', ירידה מצטברת: 450 מ'
את היום נתחיל בטיול לאורך לואדת קאניצאל – תעלת מיים שהיא חלק מרשת ענפה של תעלות השקיה שנחצבו ונבנו בעמל של מאות שנים על צלעות ההרים באי. הנוף הנינוח והפסטורלי ישתנה באחת כאשר נגיע לנקודת התצפית בוקה דו ריסקו – כאן, מראש המצוק יפתחו לנגד עיננו נופים דרמטים של מדרונות תלולים המשתפלים לעבר מי האוקיינוס. השביל יקח אותנו לאורך המצוקים עד לעיירה פורטו דו קרוז. נבקר במפעל מסורתי בו יצרו רום, וכמובן שנטעם 'פונשה' - המשקה הלאומי שמבוסס על הרום. משם נחזור בנסיעה למלון בפונשאל
  

יום 3 > הרכס המרכזי ופסגותיו

7 ק"מ, עליה מצטברת 600 מ', ירידה מצטברת: 500 מ'
הערה: זהו יום עם עליות וירידות מאתגרות, אך מכיוון שהמסלול אינו ארוך – נעשה אותו לאט ובנחת, עם שפע הפסקות למנוחה ותצפיות.
נסיעה בעליה תלולה תביא אותנו לגובה 1600 מטר, ומכאן נתחיל את מסלול היום, לאחר הליכה לא ארוכה ולא קשה נגיע לפיקו רויבו (ההר הג'ינג'י) – הפסגה הגבוהה ביותר באי (1,861 מ'), ובהמשך נלך בנופים עוצרי נשימה של של רכס וולקני נישא, שכולו מחודד ומשונן, וממנו נפרשות תצפיות יפות לכל עבר. את ההליכה היפה נסיים בפסגת פיקו דה אריירו, הפסגה השלישית בגובהה באי, ממנה תצפית נרחבת על חלקו הדרומי של האי. משם נרד בנסיעה לפונשאל למעונינים בכך, יהיה באותו יום גם מסלול פחות מאתגר, שבו נעשה רק את חלקו הראשון של המסלול, עד פיקו רויבו. פחות קשה, אבל עדיין מלא בנופי פסגות יפהפים.

 
יום 4 > פינאקולו ופולהדל

 15 ק"מ, עליה מצטברת 300 מ', ירידה מצטברת 700 מ'
עם בוקר נעלה בנסיעה אל שיפוליה התלולים של רמת פאול דא סיירה, הנהדרת. חלקי ממסלולנו יהיה לאורך לואדות (תעלות מיים) הרריות, וגם במנהרות (נוחות!) מתחת לפני האדמה. נעלה ל פינאקולו פסגת 'השפיץ' – בפורטוגזית. נחצה חורש סבוך של תצורת יער עננים שנקראת לאוריסילבה ו מדי פעם תפתח לנו תצפית מרהיבה אל המדרונות הירוקים והנופים התלולים שלמרגלותינו.בסיום ההליכה נרד עם רכבנו מן הרמה חזרה אל פונשאל  

 

יום 5 >  מצוקי ג'ארדין דו מאר – לואדת פראזארס – וראדה דוס זימבראיורס

10 ק"מ, עליה מצטברת: 150מ', ירידה מצטברת: 710 מ'.
נסיעה לאורך עיירות וכפרים תביא אותנו מן המלון אל הכפר פראזארס, ושם יחכו לנו תצפיות יפות על מורדות ההרים שגולשים בתלילות אל הים שלמטה. לאחר מנוחה קלה בבית הקפה המקומי נלך לאורך לואדת פראזארס - תעלת השקיה הצופה אל הנוף המיוחד המקיף אותנו. לאחר מספר קילומטרים של הליכה נינוחה נרד בתלילות אל חוף הים הכחול והמזמין. חלקה האחרון של הירידה יהיה בשביל יפהפה שנקרא וראדה דוס זימבראיורס – שביל עתיק שחיבר את תושבי ההר אל הים. כולו מרוצף אבן, וכל סיבוב ופיתול בו מציע תצפית מדהימה אל המדרונות והים. את ההליכה נסיים בבר בסגנון קאריבי משהוא, בעיירת החוף פאול דו מאר. משם נשוב למלוננו בפונשאל

  

יום 6 > לואדה מוהינו עם לואדה נובה

9 ק"מ עליה מצטברת: 105 מ', ירידה מצטברת: 105 מ'
ניסע לעיירה לומבאדה, ומכאן נצא למסלול נינוח ולא ארוך שיפגישנו עם הנופים של דרום האי. במהלך הליכתנו נוכל לראות מקרוב את את עבודת המקומיים המשקים את חלקותיהם בעזרת מי התעלות. העמק הירוק ונופי הים שממול ילוו אותנו לאורך הליכתנו. את שעות אחר הצהריים נקדיש לפונשאל, בירת האי, נבקר בגנים הבוטנים ובשוק החקלאים. את ארוחת הערב נאכל במסעדת דגים בצביון המקומי, באחת הסמטאות בחלק העתיק של העיר.  

 

יום 7 > פונשאל - ת"א

נשלים את טיולנו בפונשאל ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
לכל הטיולים המאורגנים למדירה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015