ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הפנינה הנסתרת של מיאנמר - מסע תגליות עם ארכיפלג איי הדרום – 14 ימים

מיאנמר, הידועה גם בשמה הקודם בורמה, מזמינה אליה את המטיילים החפצים לחקור אותה לעומקה ומציעה חוויה יוצאת דופן ואותנטית של מפגשים עם תרבויות מרתקות ושונות. ארץ זו טומנת בחובה סודות רבים, הנגלים לאיטם ונחשפים לעולם במלוא הדרם. בטיולנו נבקר באתרים ההיסטוריים המרתקים של צפון מיאנמר ומרכזה, אך הפעם נדרים גם לארכיפלג הדרומי של מיאנמר, בו 800 איים ואיונים הטובלים במימיו הצלולים והזכים של ים אנדמן. ארכיפלג מרגי היה סגור בפני מטיילים מהעולם ורק לאחרונה מתאפשר הביקור בו בתנאי חופשה חלומית ובאתר נופש שהוקם על אי טרופי פרטי ובתולי. בטיול ייחודי זה אנו נזכה לפגוש את שבטי הנוודים הימיים המשמרים אורח חיים הולך ונעלם ונפגוש את עולם הטבע במלוא עוצמתו. נזכה להזדמנויות לטייל רגלית ביערות, לצפות בבעלי החיים ובציפורים ואף לשחות ולשנרקל בשונית האלמוגים הטהורה ושוקקת החיים, הנחשבת לאחת מהעשירות בעולם.

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבורמה?

 

מסלול ייחודי ובלעדי – הטיול שלנו במיאנמר מתמקד בכלל האתרים החשובים בטיול מאורגן למדינה שרק בשנים האחרונות פתחה את דלתותיה בפני התיירים המערביים, ואף פורץ דרך לדרום המדינה לאזורים לא מוכרים שהביקור בהם אפשרי רק כעת.

 
חופשה באי טרופי פראי – את סיום הטיול נעביר באתר נופש חדש על אי בודד ונזכה ליהנות משפע פינוקים ומסעדות בתנאי פנסיון מלא המגישות שפע דגים ופירות ים טריים מדי יום. נוכל לטייל בו, לשוט סביבו ולשחות במימיו הצלולים.


הפן האנתרופולוגי - מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים של מיאנמר. מפגש עם תרבות, שבטים ואנשים שלא רואים בכל יום. נחשף גם לראשונה לשבטי המוקן, "צועני הים" של דרום מיאנמר, המנהלים אורח חיים של דייגים נוודים בחלקת האלוהים הקטנה שנפלה לידיהם.


הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק למיאנמר רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. המדריכים שלנו מקצועיים ומצוינים, פרטים אודותיהם בלחיצה על שמם בלוח הטיולים.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, חורף

 

Facebook Favorites


מסלול הטיול המאורגן לבורמה מסע תגליות עם ארכיפלג איי הדרום


 

יום 1 > נחיתה במיאנמר

נצא בטיסה דרך דובאי ובנגקוק ליאנגון אליה נגיע למחרת בשעות הצהריים. לאחר התרעננות במלון נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית או במלון. לינה ביאנגון

  

יום 2 > צפונה למאנדליי

מוקדם בבוקר נצא לשדה התעופה ונטוס למאנדליי. לאחר הנחיתה נצא לראות את פסל הבודהא המוזהב הנחשב לאחד המקודשים ביותר במדינה, נמשיך לביקור בסדנת מלאכות יד מסורתיות ונחזה בתהליכי הייצור של חפצי אומנות שונים. אחר הצהרים נבקר בפגודת קותודאו (Kuthodaw Pagoda) "הספר הגדול ביותר בעולם" על 729 דפיו החקוקים על לוחות אבן ונתונים בתוך סטופות. נמשיך אל פגודת שוואנן דאו הארמון המוזהב המעוטרת בעיטורים עדינים בעץ. לקינוח נעלה לגבעת מאנדליי כדי לראות את העיר מלמעלה בשעות היפות של השקיעה . לינה במאנדליי.
 

טיול מאורגן לבורמה טיול מאורגן לבורמה

 

יום 3 > מאנדליי מינגון ואמרפורה

בבוקר נשוט על נהר האיראוואדי הגדול אל מינגון Mingun Village בה ניצבים פגודת הענק של המלך בודופאיה "הבלתי גמורה" והפעמון השלם הגדול ביותר בעולם, שמשקלו 90 טון! מסופר שבשלהי המאה ה-18 ביקש המלך המגלומן בודופאיה להקים את הפגודה הגדולה ביותר בעולם, אולם אוצרות הממלכה התדלדלו ומן הפגודה שהיתה באמצע בנייתה – נותר רק גוף פגודה בלתי גמור, שגובהו 50 מ'. אחר הצהריים ניסע אל המנזר הגדול באמאראפורה (Amarapura) לחזות ב-1,200 הנזירים עוטי גלימות אדומות החיים בו, חלקם אורגים בחוטי משי. נשוט בסירות קאנו קטנות לעת שקיעה ונראה את גשר או-ביין הוא גשר עץ הטיק הארוך בעולם. ארוחת ערב ולינה במאנדליי.
 

יום 4 > הר הגעש פופה - לבגאן

יום חוויה! היום נבקר בהר פופה, הוא "האולימפוס של מיאנמר" – פקק וולקני, שהלך ונתבלה, עליו נבנתה קבוצת מנזרים לנאטים – דמויות גיבורים עממיים, שלהן סוגדת האוכלוסייה, מתפללת ומגישה מנחות, וסביבן התפתח פולחן שלם ומיוחד. ההר הוא אחד מאתרי העלייה לרגל הגדולים במיאנמר, ואנו נגיע אליו לאחר נסיעה לא קצרה ונטפס אליו עם עולי הרגל הרבים ב-777 מדרגות אל ראש ההר, נכיר את הפולחן ואת המנהגים השונים ונהנה מהנוף הנהדר הנשקף ממנו. בהמשך היום נעצור ונבקר בחוות דקלי טודי בה נראה את תהליך הפקת האלכוהול וייצור ממתקים מסוכר הדקלים. נמשיך לבגאן לארוחת ערב ולינה.

 

יום 5> בגאן

היום כולו יוקדש לחקר נפלאות האתר הקדום של בגאן. בבוקר נצא לבקר בשוק ניונג-או הססגוני ונמשיך לפגודת שווזיגון הידועה, שהיוותה את המודל לסטופות בורמזיות רבות. נראה את ציורי הפרסקו העדינים במקדש וט-קי-אין-גוביאוקי המתארים סצינות מתוך הג'טאקה, ספרות בודהיסטית קדומה המתארת את גלגוליו הקודמים של הבודהא. נבקר גם במקדש טילומינלו הידוע בפיתוחי הגבס שבו. אחר הצהריים ניסע לסייר בסביבות הכפר מין-נאן-טו ובמקדשים הרבים הפזורים שם, ביניהם מקדש ארבעת הפרצופים וקומפלקס שלושת הפגודות שנבנו במאה ה-13. בערב נצא להפלגה בלתי נשכחת ונראה את נופי העיר והנהר אל מול השקיעה. ארוחת ערב ולינה בבגאן

 

טיול מאורגן לבורמה טיול מאורגן לבורמה

 

 

יום 6 > מבגאן למדינת שאן

בבוקר נצא בנסיעה נופית אל מדינת שאן - אחת הפרובינציות של מיאנמר, שנקבעה לפי מקום מושבם של בני השאן; הפרובינציה משתרעת על רמה ענקית, שגובהה הממוצע 1000 מ'. במהלך הנסיעה הארוכה נבצע מספר עצירות מנוחה והתרעננות ונבקר בכפרים של השבטים המקומיים ונתרשם מאורח החיים הכפרי המסורתי. ארוחת ערב ולינה בטאונג'י.

 
יום 7 > טאונג'י – קאקו – לאגם אינלה

נתחיל את הבוקר בסיור בשוק האיכרים המקומי ונפגוש את בני שבטי המיעוטים האתניים השונים השוכנים בכפרים הסמוכים ובאים לסחור בתוצרתם במקום. נמשיך בנסיעה הררית דרך כפרי הפאו ובין בתי הבמבוק של החקלאים המקומיים אל קאקו לאתר הפגודות הגדול והמרשים שם, כאן נוכל לחזות במראה המופלא של 2,500 פגודות, כולן זהות בצורתן וגודלן זו לזו, המסודרות בשורות בשדה הפתוח. בדרכנו נבקר במנזר שווה יאן פייאיי (Shwe Yan Pyay), הבנוי רק עץ והניצב על עמודים, המקום ידוע ומוכר בשל החלונות הסגלגלים ותמונות רבות של פרחי נזורה המשקיפים מהם מפארות את אלבומי המטיילים כאן. נמשיך בנסיעה אל היפה באגמי המדינה הוא אגם אינלה המרכז סביבו אוכלוסיות מקומיות ילידיות משבטים שונים ומגוונים. ארוחת ערב ולינה באגם אינלה.

 טיול מאורגן לבורמה


יום 8 > שייט על אגם אינלה ושוק אינדאין

היום כולו יוקדש לסיור באגם אינלה. האגם, 22 ק"מ אורכו ו-11 ק"מ רוחבו, הוא אחת מפינות החמד הידועות של מיאנמר. כפרים רבים על כלונסאות מאכלסים את האגם ותושביהן, בני שבט האינתה (Intha), מוצאים את פרנסתם בדיג, מלאכות שונות וטיפוח גידולי ירקות ופירות על פני המים בשיטה ייחודית. מיומנותם בחתירה בסירות באמצעות כף הרגל מדהימה. אנו נתור את האגם לאורכו ולרוחבו, נבקר בפגודה המרכזית, בבית אריגת משי, צורף מקומי, בבי"ס מקומי, במפעל ביתי להכנת סיגרים, בשוק אינדאין, נשוט בין גידולי המים המשגשגים ועינינו לא תשבע מראות. לינה על אגם אינלה.

 
יום 9 > יאנגון

בבוקר נצא בטיסה לעיר הבירה יאנגון. יאנגון (Yangon), כרך בן 5 מיליון תושבים שחייב את התפתחותו לשלטון הבריטי שהפך אותו לעיר גנים ואגמים מרהיבה. נצא לסיור היכרות עם הבירה יאנגון, נבקר בפגודת אלף הלוחמים בה שמורה שערה מראשו של הבודהא. נמשיך לראות את פסל הבודהא השוכב שאורכו 65 מטרים והוא מתנשא לגובה של 16 מטרים. נעלה עם בורמנים רבים אל פגודת שווהדגון המפורסמת (Shwedagon Pagoda), המתנשאת לגובה 100 מ', כשהיא מוקפת עשרות מבנים ומקדשים קטנים צבעוניים, ארוחת ערב ולינה ביאנגון.

 
יום 10 > אל ארכיפלג מרגי

היום נצא בטיסה דרומה על הסוד השמור של מיאנמר - ארכיפלג מרגי. קו החוף של ים אנדמן בדרום מיאנמר מנוקד במאות רבות של איים ואיונים הטובלים במים הצלולים והנקיים בעולם. הארכיפלג היה מנותק מהעולם עד לאחרונה וניתן לפגוש בו עדיין שבטים ילידים הנודדים בין האיים ודגים בשיטות ייחודיות להם. לאחר הנחיתה בקאוטאונג נצא בסירת מירוץ מהירה לאי פרטי עליו שוכן המלון שלנו. לאחר התארגנות בחדרים נצא לשייט של מספר שעות במהלכו יהיו הזדמנויות לשחייה ושנורקל לאורך שוניות האלמוגים הפראיות והרוחשות חיים, או לשייט בקיאקים במימי הטורקיז סביב האי. ארוחת ערב של שלל הדגה היומית ופירות ים תוגש במסעדה על החוף

 

טיול מאורגן לבורמה טיול מאורגן לבורמה

 

 

 יום 11 > בעקבות צועני הים – מסע בין איי הארכיפלג

היום כולו יוקדש לחקר האיים הנידחים של ארכיפלג מרגי. לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט ונבקר במספר איים וחופים שונים בארכיפלג. נתחיל את סיורנו בכפר מקיון גלאט הידוע במסורת הדייג שלו באנשי שבט המוקן - אחת הקבוצות האתניות במיאנמר החיה לחופי הים וידועה בתור "צועני הים", אנשי השבט פיתחו שיטות מיוחדות לצלילה ולדייג באמצעות צלצל ואנו ננסה לראות אותם עוסקים במלאכתם. נמשיך לאי לאמפי ולאי טייאר הידועים בעולם התת מימי המופלא שלהם ובאוכלוסיית הציפורים הגדולה ששמה בהם את משכנם, נוכל לצאת להליכה קלה ביער או לשנרקל לאורך השונית. בערב נחזה במופע ריקוד אש מרהיב על חוף הים, ארוחת ערב ולינה על האי.

 
יום 12 > מהאיים ליבשה

שעות הבוקר יוקדשו למנוחה על החוף או לטיול שנורקלינג מסביב לחופי האי שלנו. בצהריים נצא בשייט לעיירה קאוטאונג ונעבור למלוננו. במידה והזמן יאפשר נצא לסיור לכפר הדייגים הסמוך ובו ביצות מנגרובים וגשר עץ ארוך ויפה. ארוחת ערב ולינה בקאוטאונג.

 
ימים 13-14 > ממיאנמר לתאילנד וחזרה לישראל

הבוקר נצא בסירה לעבר עיירת הגבול התאילנדית ראנונג. לאחר מעבר הגבול נמשיך לשדה התעופה הסמוך ונטוס לבנגקוק ומשם לישראל, אליה נגיע למחרת בבוקר

 

לכל הטיולים המאורגנים לבורמה, מיאנמר
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015