ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מסע ג'יפים לשומרי שבת משולב אוטובוס במרוקו, 12 ימים

מסע ג'יפים מופלא בתוספת הערים המלכותיות פאז מרקש אסווירה 12 ימים של טיול ג'יפים משולב עם אוטובוס. נתחיל בנסיעה לחוף האטלנטי, נבקר בעיר החוף סווירה, נמשיך למרקש, מהערים היפות והמעניינות במרוקו, וביניהן נערוך את מסע הג'יפים הנהדר. במסע נחצה את האטלס הגבוה באזורים נידחים ובדרכים אתגריות, מהצפון עד לקניונים הגדולים בדרום. משם נמשיך לחמדות ולדיונות החול של הסהרה- חווית נהיגה ונוף. הסיום העירוני בפאז רבאט וקזבלנקה הינו סיום נינוח המאפשר לחוות את יפי העיר ושווקי מרוקו

 

סוג הטיול: עומק, שומרי מסורת
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים,
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

טיול מאורגן למרוקו-מסלול הטיול 


 

יום 1> תל-אביב – מרקש (אוטובוס)

נצא בטיסה מנתב"ג דרך אירופה למרקש אלייה נגיע בערב ב 13:00. נפגש אוטובוס שילווה אותנו ביום זה. נסע כ שעתיים עד לעיר החוף אסווירה- מוגאדור היהודית. העיר בנויה על חוף האוקיינוס האטלנטי וצבעי הלב- כחול של הבתים מרשים ושונה מצבעי האדמה האדומים של יישובי ההר. נכנס למדינה, נבקר בשווקים, בין של החנויות והדוכנים, העיר מפורסמת במלאכת עץ הערער האדום , המבצר הפורטגזי וכמובן בנמל הדיג. נלון בעיר

 

יום 2> מרקש (אוטובוס)

נצא בבקר מאסווירה ונחזור למרקש. ביום זה כולנו מתמזגים עם מרקש המדהימה- חלק מהיום נצא לטיול מודרך וחלקו שיטוט חופשי ביפה בערי מרוקו ומהיפות והססגוניות בעולם, נבקר במלאח, בית הכנסת ובית הקברות היהודי. שוק התבלינים הסמוך, ועוד מספר אתרים המעידים על היותה עיר מושבם של שושלות מלוכה. כאשר המרכז המפורסם הינה כיכר ג'מע אל פנע שם מרוכזים חיי היום והלילה של העיר. לינה יום נוסף במרקש.

 

יום 3> טיז נ-טיצ'קה – טאלוואת – וואזזאת (ג'יפים)

נחתום על הג'יפים. נצא דרומה ממרקש . נטפס לכיוון האטלס הגבוה כששיאו הינו מעבר מפותל טיז נ-טיצ'קה. נפנה מזרחה ונבקר בארמון של השושלת הגלאווית הנטוש בטלוואת (Telouet), הצופה על סביבותיו. משם נגלוש דרומה בדרך עתיקה ששופצה עד למשורים שמדרום לאטלס. נבקר בקסבת איט בנחאדו ולעת ערב נגיע לעיר ווארזזאת (Ouarzazate) ,

 

טיולים מאורגנים למרוקו טיול למרוקו טיול מאורגן למרוקו

      צילום: יהודה דגן

 
יום 4> דרך הקסבות- ג'בל סהרו (ג'יפים)

רב היום נטייל במרומי ג'בל סהרו ) (Jebel Sarhro: גוש גרניט- וולקני אדמדם חום. ההר מהווה מרכז לטיולי רגל ורכבי שטח. נצא מזרחה דרך הקסבות המפורסמת ולפי הזמן שיישאר נוכל לבקר במספר קסבות. נעלה מצפון אל המעבר העליון Tizi-n-Tazazzert ונרד דרומה בדרך חתחתים. לעת ערב נגיע למלון מבודד בסגנון קסבה בלב המישורים הפתוחים ליד העיר אל ניף.

 

יום 5> יום שטח בחולות הסהרה – דיונות מרזוגה (ג'יפים)

יום אתגרי נוסף, אולי האתגרי בטיול. נצא בבקר דרומה ומזרחה יום שלם בשטח אמיתי של דיונות, חמדות, מפתחי נחלים שטוחים. נתרגל ונתמודד עם מעבריים חוליים ומכשולים נחמדים אחרים כדי להגיע לכפרים קטנים ומיוחדים במראם- אופי אפריקאי של כפרים בתוך חולות המדבר עם הדקליות שצומחות מהחול. יום זה הינו נתיב הראלי פריז השנתי שעבר כאן בעבר מקביל לגבול האלג'יראי (אבל לא קרוב) . בסופו של יום נגיע למלון ציורי אוטנטי היושב למרגלות הדיונות הגבוהות ביותר של מרוקו ארג שבי (Erg Chebbi) והכפר מרזוגה (Merzuga) שלידו. הרכס משתרע לאורך כ 10 קילומטרים מרהיבים של משחקי אור וצל, שיפועים גבוהים ונפילות חדות. גובה הדיונות מגיע לכ180 מטר. אנו ננסה כמיטב יכולת הנהיגה שלנו לשחק במרחב זה בנהיגת חולות. לאחר שנצלם את צבעי השקיעה היפה.
.

 

יום 6> מרזוגה- קניון הדאדס (ג'יפים)

בבקר מוקדם נצא ברגל מהמלון לתצפית זריחה על הדיונות. לאחר ארוחת הבקר נצא צפונה ומערבה למרגלות האטלס הגבוה. במידת הזמן נכנס לקניון הטודרה אדם הסלע המעוטר בחורשות תמרים רבות. משם נמשיך מערב ונכנס לעמק הדאדס צפונה. נצא לטיול רגלי בתוך הקניון הזורם של הדאדס (Gorges du Dades). קניון וולקני אדום צר ונהדר. נלון במלון בסגנון קאסבה בתוך הקניון.

 

יום 7> קניון הדאדס (ג'יפים)

את השבת נעשה בלב הקניון. לאחר ארוחת הבקר, נצא לכשעתיים טיול בלב הקניון הזורם ונהנ והנופים שיוצר הנהר בקניון. לינה במקום

 

יום 8> מעלה הדאדס- אימלשיל. (ג'יפים)

נסע צפונה בתוך קנין הדאדס הזורם ונתרשם מעצומתו. עם הג'יפים נטפס את הדרך המתפתלת העולה מהקניון אל מרומי האטלס בדרך עם תצורות גיאולוגיות נהדרות. נמשיך אל מעבר ההרים Tizi-n-Ouano ממנו נגלוש את רמות האטלס הגבוה דרך צומת אגודל (Agoudal). נסע צפונה דרך כפרי הברברים על דרך טובה לכפר אימלשיל (Imilchil). כפר שהתפרסם בזכות פסטיבל הכלות השנתי שבו (בספטמבר). נלון במלון מקומי .

 

יום 9> יובל האסיף מאלול – בנימלאל (ג'יפים)

נסע צפונה ומערבה דרך יובליו העליונים של נהר האסיף מאלול., נצפה בקנינים היורדם אל הנהר המרכזי ונמשיך מערבה עד שנגיע בסוף היום לעיירה בני מלאל (Beni Mellal) . נחזיר את הג'יפים ונתמקם במלון

 

יום 10> בני מלאל- איפראן- פאז (אוטובוס)

יום של נסיעה ארוכה. נצא מוקדם צפונה לכיוון איפראן ׁ((Ifran נעבור דרך שמורת טבע של ארזים אטלנטיים הייחודיים להרי האטלס התיכון ואשר מהווים מוקד משיכה בחורף עקב השלג באזור. לפנות ערב נגיע לעיר פאז (Fez) בה נלון

 

יום 11> פאז- מקנס- רבאט (אוטובוס)

בבקר נערוך סיור עירוני בעיר הצבעונית . נשוטט בין סמטאותיה הצבעוניות של פאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נסייר ב "מלאח" ובית הקברות היהודי, ובסמטאות ה"מדינה" התוססות, בה מחולקים השווקים הססגוניים לפי גילדות בעלי המלאכה, השומרים עד היום על אומנותם המסורתית- הנפחים, צובעי הצמר, מעבדי העורות, חרשי העץ ועוד. כמובן לא נפסיד את קסבה הנהדרת. בשעות הצהריים המאוחרות נסע מערבה לרבאט. בדרך נעצרו לסיבוב קצר במקנס שעל אם הדרךנגיע לרבאט בירת מרוקו. נבקר במתחם הקבר של מוחמד החמישי, הממוקם אל מול מגדל חסן, המינרט הלא גמור מהמאה ה12. נסיים את היום בסמטאותיה של קסבה הודייה, ואולי נספיק לתפוס את השקיעה, ממרומי חומותיה המשקיפות אל הים.

 

יום 12> קזבלנקה- טיסה לתל אביב (אוטובוס)

בבקר נסע לקזבלנקה- העיר הגדולה ביותר במרוקו ובירתה המסחרית, נסיעה של כשעה וחצי. נצא לביקור במסגד האדיר שנבנה ע"י תרומות כל בני מרוקו לכבוד המלך חסן השני (תלוי במועדי פתיחת המסגד). משם נסע לשדה התעופה כדי להמריא חזרה לישראל דרך אירופה. נחיתה בישראל לאחר חצות .

 

לסרט וידאו על הטיול לחצו כאן

 

הערות:
* ייתכנו שינויים עקב הטיסות, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.
* מתחילת האינתיפאדה לא ממליץ המטה ללוחמה בטרור לטייל במרוקו. הטיול מתואם עם שלטונות הביטחון המרוקאים, המקפידים מאוד באבטחת עשרות אלפי הישראלים שטיילו מאז במרוקו.

לחזרה לעמוד הראשי לטיולים מאורגנים במרוקו הקסומה, הקליקו על הקישור הבא: טיולים מאורגנים במרוקו למשפחות

לכל הטיולים המאורגנים למרוקו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015