ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לנמיביה - אל המדבר היפה בעולם, 13 יום

זהו מסע בן 13 ימים אל אחד המרחבים הגיאוגרפים המיוחדים בתבל. מסע אל חבלי ארץ ונוף מרהיבים, שלעיתים נדמה כי הם בלתי ניתנים להמשגה, במסענו בחלקה הדרומי של אפריקה, נחצה: מדבריות אדמדמים ושמורות טבע מפורסמות וגדולות ממדים, נחלוף על פני רמות הרריות וסוואנות רחבות ידיים. נסע לאורך חופיים  פלאיים הנושקים לאוקיאנוס קפוא. נשתאה: מיופיין של הדיונות הגבוהות בעולם, ומחיוניות עולם החי והצומח בנהרות הגדולים של דרום היבשת האפריקאית.  במסגרת הטיול המאורגן לנמיביה, הלינה במרבית הלילות תהייה בלודג'ים מפנקים - אירוח למופת  ומיקום מיוחד  - הופכים את הטיול לחוויה מיוחדת במינה.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בנמיביה?

 

מסלול ייחודי ומרתק - מסע אמיתי אל אפריקה הדרומית והפחות מושגת שילוב של נופי הטבע הפלאיים של נמיביה על דיונות החול האינסופיות, השבטים המרתקים והנופים עוצרי הנשימה לצד עולם חי עשיר של שמורות הטבע המיוחדות.

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה. 

 

  לתמונות מדהימות של נמיביה, צילום: יוני הורוביץ 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לנמיביה


 

יום 1> טיסה מתל אביב  - יוהנסבורג - ווינדהוק

נמריא לפנות בוקר ליוהנסבורג ומשם נעלה על טיסת המשך לווינדהוק, בירת נמיביה. ווינדהוק, אחת מערי הבירה הצעירות בעולם, היא עיר מודרנית וקטנה מהווה מרכז מסחרי חשוב. במידה ויהיה זמן ננצל את השעות האחרונות להיכרות עם ווינדהוק הנעימה. לינה – ווינדהוק

 
יום 2> ווינדהוק – מדבר נמיב – שמורת נמיב – נאוקלופט – קניון ססריאם

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל להדרים לעבר המדבר העתיק בעולם, מדבר נמיב בן 80 מיליון השנה. תוך כדי נסיעה נצפה על עדרי ראמים ופרסתניים אחרים. נמשיך מערבה לאזור בו מצויות דיונות חול אדום המרשימות בעולם. המראות המהממים לא יותירו את המצלמות בנרתיק, ובמיוחד עם התקרבנו לשמורת נמיב – נאוקלופט. אחר הצהריים נבקר בקניון ססריאם, ערוץ המים העתיק בלב המדבר. לינה בלודג' באזור ססריאם.

  

טיולים מאורגנים לנמיביה ובוצואנה טיול לנמיביה ובוצואנה טיול מאורגן לנמיביה ובוצואנה

צילום:ערן חקלאי

 

יום 3> שמורת נמיב – נאוקלופט – דיונות החול של סוסוספליי

נשכים קום וניסע לאחד האתרים היפים ביותר ביבשת - דיונות החול האדומות של סוסוספליי. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן לנמיביה. נטפס על הדיונות, נצלם מכל הבא ליד ונתחקה אחר בעלי החיים והצמחים שחיים בחולות, ביניהם גם עצים שמתו לפני כ-900 שנה והשתמרו להפליא.אחר הצהריים נסייר באזור הלודג' ונסיים את היום בצפייה בשקיעה, על רקע החולות האדומים. לינה בלודג' באזור ססריאם.

 
יום 4> ססריאם – קניון קוויסב - בקעת הירח - סוואקופמונד

נתחיל את היום בנסיעה מערבה לעבר חופי האוקיאנוס האטלנטי. נשוחח על זרמי המים הקפואים הזורמים להם לכאן מהקוטב הדרומי ותרומתם של זרמים אלו לאופיו הייחודי מאד של מדבר נמיב. בדרך נעבור באזור קניון קוויסב בעל התצורות הגיאולוגיות המרהיבות ואם יתמזל מזלינו, נזכה לפגוש בדרך בעלי חיים רבים ומגוונים.אחר הצהריים ניסע לאזור המכונה 'בקעת הירח', בשל תצורות הנוף הבתוליות והמרשימות שבו, ונתור אחר צמחי הוולויצ'יה המסוגלים לשרוד גם 1,500 שנה!לקראת ערב נגיע אל עיירת הנופש והספורט סוואקופמונד. נפנה אל מלונינו למנוחה ארוכה ובריאה. לינה בסוואקופמונד.

 
יום 5> סוואקופמונד –וולפיש ביי 

את היום נפתח בסיור ג'יפים בדיונות החול המרהיבות של סוואקופמונד ובחיפוש אחר מגוון בעלי החיים שמתגוררים בהן. זו נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לנמיביה. משם ניסע לוולפיש ביי, עיר נמל לחופי האוקיאנוס האלטלני בה יש שפע אדיר של בעלי חיים, מעופות מים ועד דובי ים. אחר הצהריים נחזור לסוואקופמונד, נשוטט ברחובותיה ונקנח את היום המעניין בבירה גרמנית צוננת ומפורסמת המיוצרת כבר שנים בנמיביה.לינה בסוואקופמונד.

 
יום 6> סוואקופמונד – טוייפלפונטיין

נעזוב את החופים אל פנים הארץ. מעתה ועד לסוף טיולינו ניסע באזורים דלילי אוכלוסין שמעטים מסוגם נמצאים כיום בעולם. נצפין אט אט דרך נוף סוואנות מדברי המאפיין את חבלי דרום היבשת האפריקאית. אחר הצהריים נגיע לדמרלנד, אזור שבט הדמרה, ונלך לבקר בטוייפלפונטיין, אתר חריטות באבן בו תיעדו הבושמנים את חייהם כציידים - לקטים, את החיות שצדו ואת ההזיות שחוו במהלך ריקודי הטרנס.בלילה נלון בלודג' מקסים בסביבה 'בלתי מופרעת' לחלוטין. נהנה משלוות הלילה המדברי הזרוע בכוכבים המאירים את חצי הכדור הדרומי, את השלווה המיוחדת הזו יחתכו רק קולות בעלי החיים מפעם לפעם. לינה באזור טוייפלפונטיין.

 
יום 7> טוייפלפונטיין – אזור הקאוקולנד – שבט ההימבה

בבוקרו של היום נמשיך לסייר באזור "ההר השרוף" והעוגב. נבקר ביער המאובן בו נמצאים מאובני עצים שמספרים לנו סיפור על נמיביה אחרת, ירוקה ומיוערת, שהתקיימה לפני 280 מיליון שנה. נמשיך לעלות צפונה  לחלקה הצפון – מערבי של נמיביה, אל רגע מיוחד של אנתרופולוגיה אל מחוזות שבט ההימבה, אחד מהשיאים של טיולים מאורגנים לנמיביה. זהו שבט של רועי צאן נוודעים למחצה, חזותם ויופיים משקפים את הנוף המדברי בו קבוצה אתנית זו חיה. הנשים המטופחות מודעות ליופיין ומשפרות את התסרוקות בעזרת אדמה עשירה בתחמוצות ברזל ועל כך שמן: שבט אדומות העור. לינה באזור הישוב אופואו, ה'בירה' של שבט ההימבה בצפון נמיביה.

 
ימים 8-9> אופואו – שמורת אטושה

 נעזוב את אופוו בשעות הבוקר וניסע לאטושה, אחת השמורות הגדולות והחשובות בכל אפריקה. השמורה משתרעת על שטח הזהה לגודלה של מדינת ישראל. בשמורה קיים מגוון רחב של בתי גידול: סוואנות, ערוצים יבשים, מדבר צחיח ובורות מים המשמשים מקור משיכה לעופות ויונקים רבים. בשמורה זו קיים סיכוי מעולה לצפות בטורפים גדולים ממשפחת החתוליים כמו אריות, ובמגוון של יונקים אחרים המאפיין רק את דרום היבשת האפריקאית, יונקים שאינם נפוצים בשמורות הגדולות של מזרח אפריקה. בשמורה נבלה ביומיים הקרובים, בהם נתנהל בעצלות מבור מים אחד לנקודת תצפית אחרת על מנת להתמוגג ולצפות ביצירי הבריאה הללו שכמו נלקחו מספר בראשית. לינה: לודג'ים בשמורת אטושה.

 

טיול מאורגן לנמיביה ובוצואנה טיולים מאורגנים לנמיביה

 צילום: ריקה פינקלר

 

יום 10> אטושה – שבט הבושמנים – מטאוריט הובה

ניפרד לשלום מאטושה בנסיעה אחרונה ברחבי השמורה וניסע לבקר בכפר בושמנים, אנשים אשר עד לפני שנים ספורות שמרו על אורחות חייהם המסורתיים, חיו בקבוצות קטנות ושוויוניות, ללא חקלאות וללא מגורי קבע, וניזונו מבעלי חיים אותם צדו ומצמחים אותם ליקטו. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לנמיביה. נזכה לפגוש את המעטים מביניהם אשר עדיין אוצרים את הידע האדיר על החי והצומח במקום, ונתלווה אליהם למסע בו נזכה לראות מעט מהאופן בו חיו אבות אבותינו. נמשיך וניסע למטאוריט הובה, המטאוריט הגדול ביותר שנמצא על פני כדור הארץ. לינה באזור גרותפונטיין 

 
יום 11> שמורת ווטרברג

נשכים קום וניסע לשמורת ווטרברג, שמורה יפהפייה על שפתו של מצוק, שהוקמה כדי לשמש כאתר רבייה עבור הקרנף הלבן ובעלי חיים נוספים שבסכנת הכחדה. אם יתמזל מזלינו, נוכל לצפות בבעלי חיים אלו ובאחרים. לינה בשמורת ווטרברג

 
יום 12> שמורת ארינדי

היום ניסע לשמורת ארינדי, שמורה פרטית בה נזכה לראות מגוון ושפע בעלי חיים, שחלקם חיים רק באזור זה. נבלה את היום בשמורה. לינה באזור שמורה

 
יום 13> אוקהנדג'ה - ווינדהוק

היום נגיע לאוקהנדג'ה, המרכז הרוחני והתרבותי של שבט ההררו. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן לנמיביה. נלך לבקר בכפר תרבות בו נמשיך ונתוודע לאורחות חייהם של שבטי ההררו, הצוואנה, הדמרה והאובמבו. נמשיך מכאן ללינה בווידהוקלאחר מכן נמשיך לשדה התעופה בוינדהוק, לטיסה הביתה.

 

קישור לסרט של מוטי קירשנבאום על נמיביה בערוץ 10

לכל הטיולים המאורגנים לנמיביה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לנמיביה מסע ג'יפים בנהיגה עצמית משולב קמפינג/ לודג'ים, 15 יום
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לנמיביה בלודג'ים עם אופציה להמשך במפלי ויקטוריה, 15/18 יום
טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה, 14 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015