ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לצפון הודו- פסיפס דתות למרגלות ההימלאיה, 15 יום

טיול אל מרגלות ההימלאיה ההודית שעיקרו במדינת הימשל פארדש, מדינה ירוקה, רגועה והכי רחוקה מהדימוי שיש לנו על הודו. במהלך הטיול נפגוש ונכיר מגוון מהדתות השונות המקיימות יחד בתת היבשת. נבקר במקדשים הינדיים וסיקים ובמנזרים בודהיסטיים מהעתיקים והאותנטיים הקיימים בעולם. נתוודע אל הסיקים ומקדש הזהב באמריצר, נהנה מהנופים המרהיבים של דארמסלה ונפגוש את הגולים הטיבטים, שברחו מסין ומצאו מקלט בצפון הודו. נעפיל למרומי מעבר ההרים בין מנלי ללדאק, ונטייל בעמקים הירוקים הפרושים בין ההרים. נרד מההר אל רישיקש השוכנת על גדת הגנגס הקדוש, נטייל בעיירה הקדושה, נלמד על הינדואיזם וניקח חלק בטקס תפילה הינדי לאמא גנגה. בנוסף נקפוץ לביקור קצר בטאג' מאהל, סמל לאהבה נצחית ואחד המבנים המפורסמים בעולם..

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בצפון הודו? 

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר באשרם אותנטי ביחד עם אנשי המקום, ונבקר בכפרים שעוסקים בעבודות יד מסורתיות, אשר הביקור שלנו אצלם יתרום תרומה אמיתית לשיפור תנאי החיים שלהם. 

 

ההדרכה המקצועית - מדריכנו להודו הם מדריכים שהודו "נגעה בהם", מדריכים המכירים את התרבות, ההיסטוריה והאומנות ההודית לעומק ומעבירים את אהבתם העזה להודו גם למטיילים איתם.

 

הטיול הכי אותנטי שיש - הטיול של איילה גיאוגרפית ממוקד בתרבות המקומית ולוקח את המטיילים להכיר את הפן האמיתי והמקומי של כל אתר ואתר בטיול - אנו בוחרים לטייל במקומות לא שיגרתיים ולא תיירותיים המאפשרים מגע בלתי אמצעי מרתק עם האוכלוסייה המקומית ולהכיר את התרבות המקומית בצורה בלתי נשכחת. 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: קייץ
, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לצפון הודו 


 

יום 1+2>טיסה לדלהי- אגרה


נצא בטיסה לדלהי, הגעה בשעות הבוקר והמשך לאגרה. לעת ערב נבקר בטאג' מאהל, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה על ידי השליט שאח ג'אהן לזכר אשתו האהובה מונטז, לה היה נשוי 17 שנה, ומתה בעת לידת ילדם ה- 14 . נצפה על מבצר אגרה, בו נכלא שאח ג'אהן ונלמד את הסיפור העצוב על סוף חיו. נסיים בבית מלאכה בו ידגימו לנו את שיטת שיבוץ האבנים בשיש, עבודה ייחודית לאגרה. לינה באגרה. (ב,ע)

 
יום 3>אגרה: המבצר האדום – דלהי- טיסת ערב לאמריצר

לאחר ארוחת בוקר נבקר במבצר האדום ובשוק המקומי. לאחר מכן ניסע חזרה לדלהי. נמשיך בטיסת ערב אל אמריצר. לינה באמריצר.

 

יום 4>אמריצר

לאחר ארוחת בוקר נצא להכיר את אמריצר, אמריצר היא העיר הקדושה ביותר לדת הסיקית. נוסדה לפני כ – 400 שנים ומשמשת מאז כמרכז דתי ותרבותי למאמינים הסיקים שבהודו וברחבי העולם כולו.
פרוש השם אמריצר - "בריכת הנקטר" - ניתן לה בזכות מקווה המים הקדוש הסובב את המקדש .
הדת הסיקית נוצרה כזרם שיצא מדת האיסלם במאה ה 16 לספירה. מאמיני הדת נדרשים לחמישה סימני היכר חיצוניים: לא לספר את שיערם וזקנם, לענוד צמיד מתכת עגול, מסרק קטן, פגיון, ומכנסיי קאצ'מאין, ( מכנסי שרוול נפוחים). נבקר במקדש הזהב, בבריכת ההיטהרות, בחצרות הפנימיות, במטבח ובחדר האוכל הענק המספק ארוחות חינם לאלפי מאמינים מידי יום.
נבקר גם בג'אליאן וואלה באג Jalianwalla Bagh מונומנט היסטורי המסמל את תחילת המאבק ההודי לעצמאות. כאן בוצע טבח המונים בידי הבריטים בשנת 1919. אחר הצהריים נסיעה לגבול עם פקיסטאן כדי לראות את החלפת המשמרות , בו כל צד מנסה להרשים את הצד השני .
לינה באמריצאר.

 

יום 5>אמריצר-דרמסלה

לאחר ארוחת בוקר נסיעה בת כ- 7-6 שעות לדרמסלה, נסיעה בדרך יפהפייה , בין הריה המוריקים של צפון הודו, כאשר נשקפים מולנו הרי ההימלאיה המושלגים. לאחר התארגנות במלון נבקר במקלויד גאנג' – מקום מושבו של הדלאי למה, והממשלה הטיבטית הגולה. במהלך השנים התיישבו כאן כ 6,000 טיבטים, והיא אחד ממרכזי התרבות והדת הטיבטיים. נבקר במבצר קנגרה המרשים ונצא להליכה קצרה לאשרם החבוי ביער אורנים. לעת ערב נגיע לדרמסלה. לינה בדרמסלה.

 
יום 6>דרמסלה

לאחר ארוחת בוקר נצא להכיר ולטייל בדרמסלה והסביבה, נבקר בכפר הילדים הטיבטים- כפר ובו מתחנכים ילדים טיבטים יתומים, נבקר במרכז אומנות גדול וחשוב, בו לומדים צעירים טיבטים את האומנויות המסורתיות של אבותיהם, נבקר במקום נפגוש את האומנים הצעירים ונכיר את העבודות המיוחדות. נבקר גם במקדש החשוב במרכז העיירה מקלודגאנג' מקדש המהווה את מרכז החיים הטיבטי במקום ולעיתים ניתן לשמוע בו דרשות של הדלאי למה עצמו. לינה דרמסלה.

 

יום 7>דרמסלה כפרים סביב לה

היום נצא לטיול רגלי בין הכפרים דרמקוט ובגסו- אלה כפרים קטנים מסביב לדרמסלה שהפכו למעוזם של מטיילי התרמיל, הטיול קל ונעים ובסופו נבקר במפל בגסו
אחר הצהרים נהנה מסדנת בישול ונכין כיסונים טיבטים, לאחר מכן חופשי ברחוב הראשי של מקלונד גאנג'
לינה בדרמסלה.

 

יום 8>דרמסלה- מנלי

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום נסיעה ארוך במקצת למנלי. ניסע בדרכים מרהיבות עם נוף הרים, ועמקים מוריקים. נהנה ממראה מטעי התה ונשמע על פרויקט הסכר הגדול בעמק קולו.
הגעה לעת ערב והתארגנות במלון.
לינה במנלי

 

יום 9 >יום טיול במנלי- הפסגות הגבוהות

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נעלה ונטפס לעבר מעבר הרים בגובה 3,800 מטר, זהו מעבר המחבר בין מנלי למדינת לאדק, הדרך אל המעבר המושלג עוברת בנופים מרהיבים ומספקת תצפיות נוף מדהימות. בתום הטיול לנרד לעמק סולונג, נערוך טיול קצר בעמק ונהנה מהנופים.

 

יום 10>מנלי והכפרים הקרובים

היום נבקר בכפר ושישט, זהו כפר קטן המתפתח לאחרונה ובו מעיין חם ומקדש מהעתיקים בהודו.
נבקר גם בכפר נגר ובטירה שבו, נצא להליכה קצרה דרך היער אל כנסיה נסתרת. נהנה משיטוט במדרחוב של מנלי העתיקה שם ניתן למצוא חנויות לרוב, מסעדות ובתי קפה רבים ונעימים.
לינה במנלי

 
יום 11>מנלי-שימלה

לאחר ארוחת בוקר נצא בדרך הארוכה אך היפה אל שימלה, שימלה הינה הייל סטיישן בריטית, ששימשה כעיר מפלט מהחום העז ששר בקיץ.
מדובר בעיר שלווה ושונה מאוד מהמולת הרחוב של הודו, נבקר בשוק החביב של העיר וברחובה הראשי והמפואר.
לינה בשימלה

 

יום 12>שימלה- רישיקש

לפנינו עוד יום שמרביתו נסיעה, במהלך הנסיעה נרד מההרים, אל רישיקש הקדושה השוכנת על גדות הגנגס.
הדרך עוברת בחלקה לאורך הנהר, נחלוף על פני עמק קולו הידוע במפעלי האריגה הרבים שבו ובתעשיית הצמר, נהנה משפע תפוחים באדום וירוק הנמכרים בצידי הדרכים נעבור בין הרים ועמקים מהם ניתן להבין את גודלה העצום של הודו. אחר הצהרים הגעה לרישיקש
לינה ברישיקש

 

יום 13>רישיקש –שווקים ואשרם

לאחר ארוחת בוקר נצא להכיר ולחוות את רישיקש, העיירה השקטה השוכנת על גדות נהר הגנגס, במקום בו עוזב הנהר הקדוש את הרי ההימלאיה ופונה תוך התעקלות אל מישורי צפון הודו. עיירה שכולה קדושה ורוחניות. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר הצלול ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. אחר כך נצא ליום נהדר ברחבי רישיקש – נטייל בין ראם-ג'ולה ועד ל לקסמן ג'ולה – 2 גשרים עתיקים הטומנים בחובם סיפורי מיתולוגיות רבות. נסייר בסמטאות העיירה, נהלך על גדות הגנגס ונהנה מכל מה שיש לעיירה להציע לנו, מקדשים, מסעדות, חנויות והמון אווירה מיוחדת
לינה ברישיקש

 
יום 14>רישיקש: שעור יוגה ושעור נגינה- הרידואר- דלהי

נפתח את הבוקר בשיעור יוגה. לאחר ארוחת בוקר נהנה משיעור כלי נגינה מסורתיים . ניפרד מרישיקש וניסע להרידוואר, עיר מקודשת להינדים, היושבת גם היא על גדות הגנגס. לפיכך רבבות רבות של עולי רגל נוהים אל הארידוואר מכל רחבי הודו על מנת לטבול ולהיטהר. נצא לסיור באשרם אותנטי, בו נתוודע למושג אשרם, מדוע באים אליו ומה עושים באשרם. נסייר בשוק הצבעוני ונעלה לביקור באחד המקדשים שבעיר. בביקורנו זה נזכה בהצצה חטופה לנבכי הרוחניות ההודית. ככל שיאפשר הזמן נסייר בעיר מיוחדת זו, הנחשבת שער הכניסה לעולם האלים. אחר הצהרים נסיעה לדלהי. לינה בדלהי.

 

יום 15>דלהי- טיסה חזרה

לאחר ארוחת בוקר יום טיול בעיר הבירה, נבקר גם בחלקה החדש וגם הישן של העיר
נתחיל בחלק הישן – נראה את הרד פורט של דלהי, את המסגד הגדול – מסגד ג'ומעה, נבקר באתר הנצחה לגנדי, , נבקר בבתי הפרלמנט ובשער להודו.הכל בהתאם לזמן עד הטיסה חזרה.

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015