ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

שמונה ימים טיול ג'יפים בנהיגה עצמית (או עם נהגים) לעומאן + שלושה ימים לאמירויות

איילה גיאוגרפית גאה להציג לראשונה בישראל מסלול ג'יפים בנהיגה עצמית משולב בטיול גיאוגרפי בחצי האי ערב. ההסכמים שנחתמו בספטמבר 2020 עם איחוד האמירויות  מאפשרים לראשונה לחוות את העוצמה האדירה שיש למדבר הערבי בעומאן על פסגותיו, הכפרים העתיקים הציוריים, חולות המדבר וחופי האוקיאנוס בשילוב ערי החלל העתידניות. כל זה במרחק של שלש שעות טיסה.

Facebook Favorites

 8 ימים טיול ג'יפים בנהיגה עצמית

(או עם נהגים) לעומאן

+ 3 ימים לאמירויות  


 

** לבעלי דרכון זר

 

יום 1 >תל אביב – דובאי – גבול עומאן

נצא בטיסה ישירה מעל ירדן וסעודיה וכעבור שלש וחצי שעות ננחת בנמל התעופה הענק של דובאי. נתארגן ונצא בנסיעה לעבר הגבול העומאני. נבקר באל עין, מקום הולדתו של האמיר של אבו דאבי. לינה סמוך לגבול עומאן

 
יום 2 > חציית הגבול – קבלת הג'יפים ירידה ל"גראנד קניון" העומאני והעפלה לג'בל שאמס

נחצה את מעבר הגבול (עשוי לקחת זמן מה), נקבל את הג'יפים ונתחיל לעלות לרכס החג'אק (הרי הסלעים בערבי). זהו רכס גרניטי מאסיבי ומיוחד המזכיר בנופיו מאד את נופי דרום סיני. נחלוף במבצר ג'יברין המרשים והמושלם שנבנה במאה ה17 ונרד ל"גראנד קניון" של עומאן. ואדי ע'ול המדהים והענק מזכיר בנופיו את קניון קולוראדו ואף למעלה מכך. דרך כפרים ציוריים על מצלעות הרכסים נעפיל מהקניון לג'בל שאמס, הגבוה בהרי חג'אר ואחת הפסגות הגבוהות בכל חצי האי ערב. 3000 מ'. לאחר תצפיות וצילומים נרד ללינה במורדות ההר.

 
יום 3 >המוזיאון ה"חי" בית אל צפא – מיספאת אל אברין – ניזווא

נרד מרכס ג'בל שאמס לעבר הכפר אל חמרה, כפר ציורי הבנוי מבתי בוץ בלב מטעי תמרים וברקע ההרים. כאן נבקר במספר בתים בהם נשמרת עדיין המסורת, המגורים והאירוח כבימי הביניים. נמשיך מכאן בדרכנו לעבר כפר יפהפה נוסף המשמר את תרבות הבנייה והחקלאות ההרריים – מיספאת איברהים ומכאן נצא לעבר עיר המחוז ניזווא. ניזווא היא עיר עתיקה הבנויה על צומת מסחר חשובה ששימשה בין היתר את "דרך השמים" המפורסמת שמגיעה לחופי ארץ ישראל. לינה בניזווא

 
יום 4> ניזווא ביקור בשווקים ובמבצר – ירידה לחולות המדבר

נפתח את היום בביקור בשוקי ניזווא, נצטייד גם במזון להמשך דרכנו ונמשיך מכאן דרומה לעבר המדבר המזרחי. מדבר החולות הגדול הוא מקום להתנסות בנהיגת חולות לצד דיונות חול מדהימות ביופיין. האזור הוא שיטחו של השבט הבדווי הגדול אבן וואהיבה ואנו נתארח ללילה במאהל מסורתי כזה. כל זוג ישן באוהל צמוד שירותים ומקלחות.

 


יום 5 >מדבר וואהיבה – זריחה – וואדי בני ח'אליד – חוף האוקיאנוס ההודי (שמורת צבי הים)

נקום אל הזריחה בחולות המדבר במיקומנו הנפלא בלב הישימון. לאחר אירוח בדווי וארוחת הבוקר נתחיל לנסוע דרומה לעבר חוף מפרץ עדן של האוקיאנוס ההודי. בדרך ניכנס אל ואדי בני ח'אליד, אחד הערוצים היפהפיים היורדים מג'בל אחדר. זהו ערוץ המושך מים כל השנה ונודע בבריכותיו משובבות הנפש בלב המדבר. נבלה ברחצה וקפה על אחת מבריכות הנחל הצלולות. נמשיך מכאן אל חוף האוקיאנוס. את הערב נבלה בשמורת צבי הים, בזמן עלייתם אל החוף (חודשי החורף) והטלת הביצים. לינה בחוף האוקיאנוס.

 

יום 6 >סור Sur- ואדי טיווי – ואדי שעב

את היום נפתח בביקור בסור השוכנת על חוף מפרץ עומאן. סור הייתה מרכז מסחרי חשוב ימי עוד מתקופת הפיניקים (השם סור מזכיר את השם צור בלבנון). שימשה תחנה במסחר הימי בין מזרח אפריקה להודו כנמל חשוב והספינות שניבנו בה נחשבו לחזקות וליציבות ביותר בנתיבי האוקיאנוס. נמשיך לאורך חוף מפרץ עומאן צפונה וניכנס אל אחד הוואדיות היפים באזור ואדי אל טיווי.
הוואדי הינו אחד מהנחלים הטבעיים היפים באזור. ניסע בינות ל"גנים תלויים" המזכירים מאד את נופי הנחלים בירדן, עד לנקודה בה נערוך טיול רגלי קצר, חלקו בתוך המים הנעימים של הנחל. נצא מהוואדי בחזרה לאזור החוף ונתמקם בפתח הנהר! היחידי בכל חצי האי ערב – ואדי שעב.

 

יום 7> שייט בואדי שעב – ה"כיור" של בימהה - מסקט

נעלה על סירות בפתח ואדי שעאב, התאום המקביל של ואדי טיווי מצפון לו. זהו נהר אמיתי בנוף מדברי שאין משתווה לו בכל העולם. לאחר סיום השייט נמשיך בדרכנו לעבר מסקט. נעצור בתופעה ייחודית של מערה שתקרתה התמוטטה וחשפה מעין מים מתוקים ממש על קו החוף. נרד לתחתיתה וניתן גם לשכשך במימיה. נמשיך מכאן צפונה ונגיע למסקט בירת עומאן.

 
לינה במסקט.

 

יום 8 >מסקט – טיסה לדובאי

מסקט, בירת עומאן היא עיר עתיקה ומרתקת. את הביקור במסקט נפתח בבוקר בביקור במסגד הגדול על שם הסולטן קאבוס. נמשיך מכאן למוזיאון הלאומי, המציג את התרבות ההיסטוריה הגיאוגרפיה והגיאולוגיה של האזור בו טיילנו במהלך השבוע האחרון. ככל שיותיר הזמן נבקר בשווקים המקומיים ובהתאם לשעת הטיסה נועבר לשדה התעופה על מנת לטוס לדובאי. ננחת בשדה התעופה ונועבר למלוננו בסמוך לדאון טאון ה"חללי" של העיר. לינה בדובאי

 

יום 9 >דובאי

לאחר ארוחת הבוקר נצפה במסגד הגדול והמפואר של ג'ומיירה, נצא לאורך חוף המפרץ. מולנו יזדקרו גורדי השחקים החדשים. בדרך נחלוף דרך הBurj El Arab, המלון הבנוי כאי ומדורג כמלון המפואר בעולם. נעלה על הרכבת העילית לסיור קצר מול אחד המלונות המפוארים – מלון אטלנטיס לאי המלאכותי הגדול בעולם - Palm Jumeira, הבנוי ככפות תמרים. לקראת הצהרים נגיע למרכז העיר. נעלה לתצפית המרשימה והמיוחדת בגובה 450 מ' מהמגדל הגבוה בעולם – הבורג' חליפה (גובהו 820 מ'). את ליבנו נסעד בקניון הגדול בעולם –Dubai Mall. נמשיך אל הCrick תעלת המים שהורחבה מלאכותית אותה נחצה בצורה המסורתית בסירות Abre לעבר השווקים המסורתיים ברובע Bastakiya, בהם שווקי הזהב והתבלינים המפורסמים. בערב נצא לשיט על גבי התעלה שהורחבה בבור דובאי בין הרבעים העתיקים לחדשים מול האורות הססגוניים של דובאי. לינה בדובאי

 


יום 10 >דובאי – אבו דאבי

נצא לעבר אבו דאבי היושבת על חוף המפרץ כ120 ק"מ מאיתנו. העצירה הראשונה תהיה במסגד השייח בן זאיד הלבן הגדול והמרשים בכל האמירויות. נבקר במסגד ונתרשם מאד האדריכלות המודרנית הכוללת עיטורים וערבסקות עשויות עבודת יד ושיש מרהיב.
אבו דאבי הגדולה באמירויות יושבת על קבוצת איים ושרטוני חול ביניהם התפתחה צמחיית מנגרובים עשירה ואנו נבקר בשמורה המרהיבה של שיחי המנגרובים, הכוללת גם עופות מים וצבים רכים.
לאחר שנסעד את לבנו בארוחת צהרים נבקר באי Saadiyat, בו ממוקם מוזיאון הלובר שהפך את אבו דאבי למרכז תרבותי ענק. נבקר כמובן רק ביחידה אחת של המוזיאון המפואר הבנוי בצורת כיפה מושלמת. מכאן ניסע לעבר האי Yas בו נמצא מרכז מרוצי המכוניות של פורמולה 1 ומוזיאון פרארי. בד בבד נמצא במקום גם פארק השעשועים המקורה הגדול בעולם של האחים וורנר. את היום נסיים במסעדה מסורתית. לינה באבו דאבי.

 


יום 11> אבו דאבי – תל אביב

נשלים את ביקורנו באבו דאבי. ובהתאם לשעת הטיסה נטוס לתל אביב.

 

ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, תנאי מזג האוויר ומיטב שיקול דעתם של המדריך והצוות

 

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

 

לכל הטיולים המאורגנים לאיחוד האמירויות
לכל הטיולים המאורגנים לעומאן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015