ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

מסע בדרכי הצליינים וממלכות קדומות בצפון ספרד- בפסגות ובחוף האטלנטי

מסלול טיול מיוחד זה מביא אותנו אל המחוזות הפחות מוכרים בספרד, לחבלי הארץ הפראיים הנושקים לאוקיינוס האטלנטי והמתאפיינים במצוקים חדים, רכסים נישאים, יערות סבוכים וערים השוכנות במפרצים הטבעיים. מסלול הטיול לוקח אותנו דרך עיירות היסטוריות שופעות ארכיטקטורה קדומה ומרהיבה ועובר בדרך הצליינים המפורסמת המובילה למקום אליו על פי האגדה הגיעו עצמותיו של הקדוש הנוצרי יעקב בקונכיה שנישאה על גלי הים ונחתה לחופי ספרד. במשך מאות רבות של שנים מהווה הקתדרלה שסנטיאגו דה קומפוסטלה יעד נכסף למסע עלייה לרגל למיליוני נוצרים מרחבי העולם הנוהרים אליה בדרכי היבשה השונות. נבקר בכמה נקודות ציון בדרך הצלייינים ואף נגיע לקתדרלה המפורסמת. נמשיך לתור את נפלאות הטבע לאורך חופי האוקיינוס ונקדיש יומיים לשמורת הטבע "פיקוס דה אירופה" ובה הפסגות המשוננות של הרכסים המושלגים. נסיים את הסיור בצפון ספרד בחבל הבאסקים הבדלני עם הביקור במוזיאון האומנות המפורסם אשר בבילבאו ובעיר היפה סן סבסטיאן . נחזור דרומה למדריד דרך חבל ריוחה הנודע ביינותיו האדומים המשובחים ונעצור לביקור בעירו של אל-סיד הלוחם הספרדי.הטיול מתאים למי שרוצה להכיר זווית שונה של ספרד, טיול שמקרב אותנו אל התרבות והטבע הפראי בדרכים חדשות ומפתיעות, הרחוקות מהשבילים המתויירים יותר של ספרד.

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרכי הצליינים? 

כי זהו מסלול ייחודי ומקורי שאין דומה לו, הנותן מבט מעמיק לחבל ארץ דרמטי ומרתק הרחוק יותר ממסלולי הטיול הקלאסיים ומאפשר הצצה אינטימית לנופים ותרבויות שונות.


כי אנו מבקרים בסנטיאגו דה קומפוסטלה – היעד העיקרי למסעות הצליינים במשך אלפי שנים, העיר מסמלת את סופו של מסע רוחני אישי של העולים לרגל וגם אנו הבאים בשעריה נחוש ונחווה את תחושת ההתעלות והסיפוק של ההגעה לשם.


כי נבקר בחבל הבאסקים, טריטוריה גאה ובדלנית ובה שכיות חמדה של מיטב האומנות העולמית במוזיאון גוגנהיים ועיירות השוכנות לחופי האוקיינוס האטלנטי ובעמקים הפוריים מסביב.
 
 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ וסתיו
Facebook Favorites

טיול מאורגן לספרד

בדגש דרכי הצליינים וממלכות קדומות בצפון ספרד 


 

יום 1> תל אביב – אבילה - סלמנקה

נצא השכם בבוקר בטיסה ישירה למדריד . משדה התעופה נצא לכיוון העיר אבילה - עיר המוקפת חומה מושלמת מימי הביניים- בין החומות חבויה היסטוריה עשירה. שני קדושים נוצריים נולדו בה - שניהם ממוצא יהודי -אנוסים. לעיר עבר יהודי ושרידי מוסדות היהודים פזורים ומצויינים היטב. רבי משה דה לאון חי בה את שארית חייו והחזיר נשמתו לבורא בסביבתה. נראה את אתריה וכיכרותיה. נמשיך לעבר סלמנקה - ללינה.
   

יום 2> סלמנקה – סאמורה - אורנסה

נפתח בסיור מודרך בעיר היפה סלמנקה עיר האוניברסיטאות. נבקר בפלאסה מאיור הנהדרת הנחשבת ליפה בספרד, בבית הצדפים ובסימטאות והבתים העתיקים. בעיר נוסדה אוניברסיטה בחסות מלכי קסטיליה (1215) ופעלו בה יהודים וביניהם למד במקום אברהם זאכות הגיאוגרף שהיה לעזר לקולומבוס, ואנו נבקר בספרייה החשובה הקרויה על שמו. נראה את פאטיו דה לוס אסקואלוס . חצר פנימית ובה דוגמה יפה לסגנון ה"פלאטרסק". לא נעזוב לפני שנראה גם את הקתדרלה העתיקה. מכאן נמשיך לביקור קצר בעיר סאמורה, בה ניצחה איזבלה הקתולית את אחיינתה הטוענת לירושה. העיר יושבת על גדות הנהר דוארו הנשפך לאוקיינוס האטלנטי בעיר פורטו שבפורטוגל, ובשבוע הקדוש מתקיימת בה תהלוכה ססגונית . אמנם מחומותיה לא שרד הרבה אך הקתדרלה שלה ייחודית בשל כיפתה שרעפיה דמויי צדף. נמשיך לשטח גליסיה ונלון בסביבות אורנסה.

 

טיול מאורגן לצפון ספרד טיול מאורגן לצפון ספרד

 

יום 3 > קניון נהר הסיל – שייט במפרץ אופייני – סנטיאגו דה קומפוסטלה

נפתח בגשר הרומי בעל הממדים המרשימים על הנהר מיניו - נמשיך לנסיעה סביב הנהר מיניו (או סיל) הנהרות חתורים בהרים ומורדות טבעיים או חקלאיים על שתי גדותיהם. נמשיך לשייט באזור רייס ביישאס-בין שפכי הנהרות היוצרים מפרצים מרשימים, זהו אזור גידול צדפות ידוע וגם אזור יין מפורסם. המשך לסנטיאגו דה קומפוסטלה לביקור בכיכר המרכזית התוססת ומלאה עולי רגל בקתדרלה המרשימה. ארוחת ערב ולינה בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

  
יום 4> סנטיאגו – מפל הנהר שאלאס – פיסטרה - מושייה

ניסע מערבה לכיוון חופה המפורץ של ריאס אלטאס, נבקר במפל הנהר שאלאס הנשפך אל האוקיינוס האטלנטי באזור גרניטי יפה. המשך אל פיניסטרה או פיסטרה- סוף האדמה- זהו למעשה סופה של הדרך לסנטיאגו דה קומפוסטלה, צוק גבוה שמורדותיו התלולים יורדים הישר לאוקיינוס האטלנטי. כאן שורפים הולכי הדרך הקדושה את נעליהם בתום המסע. נמשיך אל מושייה באזור הקרוי "חוף המוות" המקום הוא סופה של דרך נוספת הקשורה לדרכים לסנטיאגו דה קומפוסטלה. זהו החוף בו נחתה מרים הנצרתית עם ספינת אבן . סיור רגלי קל מעל המפרצים היפים. חזרה לסנטיאגו למלון.

 

טיול מאורגן לצפון ספרד טיול מאורגן לצפון ספרד

 


יום 5 > לוגו – הליכה על מצוק קתדרייס -אבילס

בבוקר ניסע נסיעה לעיר לוגו – זוהי עיר מוקפת חומות מצפחה שיסודותיה רומיות . נלך על החומות מהן נשקף נוף של העיר וסביבותיה ונראה את ככרות העיר והקתדרלה. ניסע לחוף יפה ומצוקי הקרוי קתדרייס ונטייל לאורכו. נגיע למלוננו בסביבת העיר אבילס.

 
יום 6 > אוביידו - לוארקה

נבקר במרכזה העיר אוביידו בכיכר הקתדרלה. נראה את הפסל המפורסם "לה רחנטה " ואת המבנים הסובבים את הכיכר. נמשיך לעיר חיחון היושבת על חוף הקרוי החוף הירוק . נטייל ברחובות העיר ונראה את הארמון הידוע פאלאסיו דה רוויאחיחדו. נמשיך לנקודת תצפית יפה על החוף ועל פיקוס דה אירופה, מיראדור דל פיטו. ניסע לאורך החוף הירוק והמפורץ בסלעים לצוק וידיו ממנו תצפיות לכיוון האוקיינוס, החוף והרי פיקוס דה אירופה. נחזור למלוננו באבילס.

 

טיול מאורגן לצפון ספרד טיול מאורגן לצפון ספרד

   


יום 7 > שמורת הטבע פיקוס דה אירופה

ניסע צפונה לרכס הפיקוס דה אירופה , נבקר באתר קובדונגה- מקום קדוש ואתר עלייה לרגל – כאן נערך קרב מפורסם בין ממלכת אסטוריאס בהנהגת המלך פלאיו מול המוסלמים שלא עלה בידם לכבוש את הממלכה, מכאן התחילו הנוצרים לדחוק את המוסלמים דרומה. נבקר בקאנגאס דה אוניס ונעלה על גשר רומי עתיק ובמרכזה של העיירה. אפשרות לנסיעה בפוניקולאר לאזור בולנס. נלון בסביבה.

 
יום 8 > פיקוס דה אירופה - פוטס

יום נוסף בפיקוס- רכס הרים מהיפים בספרד הנשקף אל האוקיינוס. נסע לכיוון העיירה פוטס, נבקר בסימטאותיה השוקקות וחנויותיה הרבות. נגיע אל הרכבל של פואנטה דה ונעלה עם הרכבל וממנו נצעד במסלול לא ארוך אל נקודות תצפית יפהפיות לעבר פסגות הפיקוס דה אירופה. נחזור למלוננו בסביבה.

 
יום 9 > סנט ויסנטה דה לה ברקיירה- קומיאס- סנט איינה דל מאר - בילבאו

ניסע לאורך החוף הקנטברי- מימין הרים נישאים משמאל חופים מצוקיים ומפרצים אינספור. כאן נשתמרו חלק הכפרים בצורה יפה. אחד מהם הוא סנט איינה דל מאר- עיירה ימי ביניימית שהשתמרה להפליא. נראה את בתיה היפים ונסייר ברחובותיה . נראה את כנסייתה הרומנסקית. בדרכנו נחלוף ונצפה על סנטנדר ואחר כך נגיע לבילבאו ונסייר עם מדריך מקומי במוזיאון גוגנהיים . לינה במלון בבילבאו

 
יום 10 > חבל הבאסקים

נסיעה לסן סבסטיאן ביקור בהר איגלדו- הליכה בסמטאות העיר העתיקה ובכיכר בחוקה, טעימה מהפינצ'וס – הקולינריה המקומית המפורסמת בכל ספרד. העיר העתיקה – בית העיריה ותיאטרון מריה אאוחניה -ביקור בגרניקה- העיירה שהיוותה מרכז שלטוני חשוב בחבל הבאסקים ושנהרסה בהפצצה גרמנית בעת מלחמת האזרחים. נצפה על האי הנהדר סן חואן דה גאטזלוגאטשה. המשך לבורגוס ללינה

 

יום 11 > בורגוס

זו עירו של אל סיד המפקד המפורסם. המצויה על הדרך ,הצרפתית " לסנטיאגו דה קומפוסטלה. ביקור בעיר המפורסמת שנשתמרה -בעבר בירת קסטיליה – נראה את מבניה הימי-ביניימים הרבים, פלאסה מאיור- פסלו של אל סיד – קמפאדור - ביקור בקתדרלה המרשימה ונסיעה למדריד ללינה.יום 12 – מדריד - ישראל
נצא בשעת בוקר לשדה התעופה של מדריד ונעלה לטיסה ישירה חזרה לישראל, בה ננחת לעת ערב.

לכל הטיולים המאורגנים לספרד
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015