ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

פניני דרום איטליה - טיול עומק 11 ימים

נופי קאמפניה המופלאים נראים כמו יצאו מגלויה; החוף האמלפי, קאפרי, פומפיי הם הפנינים היותר ידועות כאן. חבל הארץ השכן- פוליה, מפתיע ביופיו ובתרבות המסורתית של תושביו,  הגורמים למטייל פשוט להתאהב בו. זהו החבל הדרומי-מזרחי של איטליה ומוכר כ"עקב" של המגף האיטלקי. האזור מצוי מחוץ לשביל הכבוש ובו ומהדר בחופים יפהפיים, ערי נמל ציוריות ומעוררות התפעלות, כפרים מבודדים, אדריכלות נהדרת, מערות מגורים, נמלי מוצא להעפלה הבלתי לגלית ולמסעי הצלב ומעל לכל הכנסת אורחים לבבית ומטבח איטלקי מצטיין במיוחד.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בחבל פוליה? 

 

מדריך ותיק, דובר איטלקית המטייל באזורים אלו שנים רבות 

 

מסלול מיוחד- היחידי שמשלב שני אזורים נהדרים-קאמפניה ופוליה-   ואברוציו לקינוח 4 ימים במקומות החשובים של קאמפניה: הארמון בקזרטה, המוזיאון הארכיאולוגי בנאפולי,  העיר נאפולי,  יום שלם באי הנפלא קפרי, ביקור מיוחד בפומפיי ויום לאורך החוף האמלפנטני.6 ימים בחבל פוליה הפחות מוכר:  ערי חוף נפלאות כמו בארי וטראני, היסטוריה יהודית מרגשת כמו מחנות הפליטים היהודים בחבל סלנטו,      לצ'ה, העיר הבארוקית המרשימה, אוסטני, מהעיירות הלבנות הקסומות.גרוטה די קסטלנה, מערת נטיפית מהיפות באירופה. מבני טרולים משונים באלברובלו, חופי ים ושמורות טבע נהדרות בחבל גארגנו , הנמל העתיק באוטרנטו, מכאן  יצאו מסעי הצלב לארץ ישראל ,  ועוד ועוד...  

 

תכנית מלאה ללא סיורי בחירה בתשלום 

 

ערב פולקלור  המשלב שירה וריקודים דרומיים סוערים

  

  

סוג הטיולעומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה, לא מתאים למתקשים בהליכה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתיו

Facebook Favorites

טיול מאורגן לדרום איטליה

 קאמפניה  ופוליה, פניני דרום איטליה  


 

יום 1> תל אביב -רומא – קאזרטה-   איזור סורנטו

הבוקר נצא בטיסה לרומא. לאחר הנחיתה  נצא דרומה  לקזרטה לביקור ב "רגיה די קאזרטה"-ארמון המלכות שבנה המלך הבורבוני שארל ה-3 בשנת 1752,ארמון שיתחרה עם הארמונות הגדולים של אירופה. הארמון-מלבן ענק 249 מ'אורכו ו 190 מ' רוחבו ובו חצרות פנימיות, דירות שרד,אולמות מפוארים וגן בארוקי מפואר. בתום הביקור ניסע למלוננו באזור סורנטו, בו נשהה ב 3 הימים הבאים.
 

נאפולי נאפולי

 צילום: אריה קורן

  

יום 2> פומפי - נאפולי

הבוקר נבקר בעיר הרומית הגדולה פומפי - שנקברה תחת כיסוי של שכבה בעומק 6 מטרים של אפר וולקני בתאריך 24 באוגוסט שנת 79 לספירה. השרידים נחשפים באיטיות במאות השנים האחרונות, ומדי פעם נפתחים חלקים נוספים לביקור. נבקר ברובעים השונים ונעמוד על מאפייני ההתיישבות העירונית לפני 2000 שנים. אחה"צ נמשיך לביקור מהנה בעיר נאפולי שם נפתחה בשנת 1830 הפיצרייה הראשונה בעולם! נבקר במוזיאון הארכיאולוגי המכיל אוצרות אמנות חשובים ביותר שהתגלו בעיר פומפיי, כולל ה"חדר הסודי" (אם יתאפשר) שנפתח לציבור לפני כמה שנים. המשך לסיור באתריה המרכזיים של נאפולי – כיכר פבלשיטו, גלריית אומברטו הראשון, תיאטרו סן קרלו, הארמון המלכותי והמבצר החדש. לעת ערב נשוב למלוננו.
  

 

טיול מאורגן לדרום איטליה טיול מאורגן לקאפרי

 צילום: אריה קורן

 

יום 3>קאפרי

את היום נקדיש לאי החלומות קאפרי. נפליג לנמל הגדול, נעלה לעיירה אנה קאפרי ממנה נפתחת תצפית עוצרת נשימה על מפרץ נאפולי המרהיב. נעלה באמצעות רכבל למרומי הר השמש "מונטה סולרו" הנישא במרכזו של האי, ממנו נשקף נוף עוצר נשימה של הים והאיים. נטייל בסמטאות העיירה הציוריות ונשוטט בשבילים המתפתלים  בין הבתים העתיקים. נרד אל  העיירה קאפרי, לביקור בגני אוגוסטוס, ותצפית נפלאה על צוקי החוף. נטייל ברחובות התוססים ונתרשם מאופי החיים בסמטאות השוקקות בשפע הגלריות, הבוטיקים, חנויות היוקרה ובתי הקפה. בתום הביקור נשוב בשייט לסורנטו, וחזרה למלון לא. ערב.  
   

טיול מאורגן לדרום איטליה טיולים מאורגנים לדרום איטליה

  צילומים: דר' יהודה דגן

  

יום 4> חוף סורנטו אמאלפי - מאטרה

את היום נבלה לאורך קו החוף האמלפיטני. נסייר לאורך הצוקים התלויים והדרכים הפתלתלות בדרך לתצפית על העיירה הציורית והצבעונית פוזיטנו.. נמשיך לעיירת הדייגים הקסומה אמאלפי, נסייר בכיכר המרכזית, נצפה בדואומו הניצב בראש גרם מדרגות גבוה ומרשים, ונלמד על עוצמתה הימית החשובה של העיר, אשר בה הומצא המצפן. נמשיך  בשייט לאורך קו החוף . נראה את העיירות מיורי ומינורי  נגיע לסלרנו וממנה בדרכנו לחבל בזילקטה ללינה באזור מאטרה .
 

טיול מאורגן לדרום איטליה טיולים מאורגנים לדרום איטליה

  צילומים: אריה קורן

  

יום 5 > מאטרה - טארנטו - לצ'ה

מאטרה- עיר המערות המכונות "סאסי"- מאות מערות התבודדות ותפילה של נזירים שהפכו בהמשך למגורי אנשים עד שנות החמישים של המאה העשרים. נסייר בין הסמטאות המתפתלות, נראה את המערות העתיקות שחלקן שימש לתפילה, נבקר במערת מגורים ששימשה את עניי העיר במשך מאות שנים ונתרשם מתהליך ההתחדשות ל האזור שבו מערות עתיקות הופכות לגלריות, ממסעדות, בתי קפה מלונות בוטיק ומערות מגורים מודרניים. נמשיך לטארנטו-עיר הנמל הגדולה ומרכז תעשייה ובה נראה את העיר העתיקה והקתדרלה ונמשיך ללצ'ה לסיור ערב ב"בירת הבארוק של איטליה".

 

טיול מאורגן לדרום איטליה טיול מאורגן לאיטליה

 צילום: אריה קורן

 

  


יום 6> לצ'ה - אוטראנטו -  סנטה צ'זריאה- גליפולי - סנטה מריה אל בניו

את היום נתחיל בביקור באוטראנטו- הישוב המזרחי ביותר באיטליה. נראה את הנמל העתיק, את המבצר הנורמני-ספרדי-טירת ארגון ,את הרחובות הציוריים של עיירת הנמל המיוחדת ונגיע אל הקתדרלה ובה רצפת פסיפס מרהיבה. נמשיך לאורך קו החוף הפראי והמסולע לכיוון סנטה צ'זריאה וממנה- לעיר הנמל גליפולי, היושבת על אי המחובר ליבשה בגשר. נסייר בנמל, לאורך המפרצים הציוריים, נבקר במרכז ההיסטורי ונראה את הקתדרלה המרשימה על אף היות הישוב מאד קטן. זה הזמן לעשות הפסקת צהריים וליהנות ממטעמי הים.
נמשיך בדרכנו לעבר עיירת החוף סנטה מריה אל בניו. כאן נפגוש את סיפורם המרגש של עקורים יהודים ששהו כאן לאחר מלחמת העולם השנייה. לזכר התקופה אף הוקם מוזיאון קטן בעיירה. בסיום הסיור נשוב למלון.  

  

טיול מאורגן לדרום איטליה טיולים מאורגנים לדרום איטליה

  צילומים: אריה קורן

 

יום 7> לצ'ה – אוסטוני - אלברובלו

לצ'ה מכונה "בירת הבארוק של איטליה" או גם פירנצה של הדרום. נתחיל את סיורנו בעיר במרכז ההיסטורי של העיר. נראה את האמפיתיאטרון מהתקופה הרומית שמשמש לעיתים למופעי תרבות בקיץ. נמשיך לכיכר עליה משקיף הקדוש אורונצו ונראה את מושב מועצת העיר וקפלת ונציה. ממנה לפנינה האמיתית של העיר-בזיליקת סנטה קרוצ'ה- שחזיתה היא יצירת מופת מופלאה של שיא הבארוק של הארכיטקט צ'ימבאלו, דוגמה נהדרת של סגנון הבארוק של לצ'ה סימפוניה של פסלי מלאכים ובעלי חיים, כרובים והגמונים. נמשיך דרך היכל הצדק ובית העירייה לכיכר הדואומו המוקפת בארמון הבישוף, בנין הסמינר והקתדרלה היפה שעליה מקיף מגדל הפעמונים - כולן יצירות פאר של הבארוק המקומי. נמשיך לאוסטוני-אחת מה"ערים הלבנות" של פוליה. עיר שוק גדולה ממנה נפרשת תצפית נפלאה למישורי כרמי הזיתים של החבל. נמשיך לסיור יסודי באלברובלו- בירת ארץ הטרולים, אלה המבנים המיוחדים של פוליה שבזכותם הוכרזה ע"י אונסק"ו לאתר לשימור למורשת עולם, מבנים מרובעים ועליהם גגות חרוטיים שנבנו לפני מאות שנים ומכוסים בחלקם במוטיבים מאגיים, נסייר בין המבנים, ננסה ללמוד את סודם, נבקר בכנסיה המיוחדת, נראה את השימוש במבנים שמשמשים היום לחנויות מזכרות, מסעדות, בתי קפה ואף למגורים, בתום הביקור במרכז ההיסטורי נגיע למלוננו באזור אלברובלו.
 

טיול מאורגן לדרום איטליה טיול מאורגן לדרום איטליה

 צילום: אריה קורן 


יום 8> מערת קסטלנה  - פוליניאנו א-מארה– בארי

נפתח בביקור במערת הנטיפים מהיפות באירופה- מערת קסטלנה. נרד במדרגות לתחתית המערה, נטייל ברגל כשעה וחצי בין נטיפים וזקיפים, עמודונים ואגמים עד שנגיע לאולם היפה מכולם-"הקברנה ביאנקה" האולם הלבן שנחשב המרשים והמיוחד במערות הנטיפים של אירופה.
נמשיך לפוליניאנו א-מארה, עיירה ציורית היושבת על צוק לבן ובה מרכז היסטורי מיוחד. לאחר הפסקת צהריים בה נוכל להנות ממטעמי הים האדריאטי נמשיך לבירת החבל – בארי. נטייל בעיר העתיקה, ננסה לראות את סימטת הנשים המכינות פסטה מקומית בעבודת יד הנקראת "אורקייטה". נטייל בין רובעי העיר, נראה את המבצר שבנה פרידריך השני המשמש היום כמוזיאון היסטורי, נמשיך לבזיליקה של סט ניקולאס מהמאה ה-11: אחת הדוגמאות המובהקות של אדריכלות רומנסקית. לאחר סיבוב בעיר נחזור למלוננו. 

     

טיול מאורגן לדרום איטליה טיולים מאורגנים לדרום איטליה

  צילומים:אריה קורן

  
יום 9> טראני - קסטל דל מונטה - איזור גארגאנו

הבוקר נצא לעיר הנמל טראני. נבקר בגן הציבורי. נטייל לאורך רציפי הנמל למרכז ההיסטורי ,שם נבקר בקתדרלה הרומנסקית הנחשבת ליפה מבין כנסיות התחרה בפוליה, המוקדשת לניקולס הקדוש- עולה רגל מפשוטי העם שהגיע לכאן על גבי דולפין. נבקר ברובע היהודי ,נלמד על קהילת טראני ונראה את בית הכנסת. מכאן ניסע לקסטל דל מונטה- מבצר ההר, שבנוי במקום גבוה ומבודד, מבנה שהוכרז ע"י אונסק"ו כמבנה לשימור למורשת עולם. מבצר מתומן, בעל 2 קומות, בכל קומה 8 חדרים, מוקף ע"י 8 מגדלים, נמצא בקו אורך 16 מעלות ועוד, במהלך הביקור ננסה לפענח את הסיבות שהניעו את פרידריך השני, מבית הוהנשטאופן לבנותו. בתום הביקור המאתגר נמשיך צפונה לכף גארגאנו ללינה
  

טיול מאורגן לדרום איטליה טיול מאורגן לדרום איטליה

 צילום: אריה קורן


  

יום 10 >מונטה סן אנג'לו - פורסטה אומברה – וויסטה-פסקרה

הבוקר נטייל בעיירה מונטה סן אנג'לו שהתפתחה לעיר לעולי רגל ובה, עפ"י המסורת הנוצרית מערה שבה התגלה המלאך מיכאל, נרד אל המערה ונתרשם מהאווירה המיוחדת של המקום. נמשיך לשמורת הטבע, פורסטה אומברה, נטייל סביב באגם בין העצים הגבוהים ונרד לחוף הים לעיירה וויסטה-עיירת נופש מדהימה על חוף הים האדריאיטי, לשייט לאורך הצוקים הנפלאים של כף גארגנו. בתום הביקור ניסע  לאורך החוף האדריאטי לפסקרה,לארוחת סיום הטיול ולינה.
 

 

 

טיול מאורגן לדרום איטליה טיול מאורגן לדרום איטליה

 צילום: אריה קורן

 

יום 11> חבל אברוצו-סולמונה-  סקאנו- תל אביב

בבוקר נטייל בחבל אברוצו. נסייר בעיר הקונפטי סולמונה שמתמחה ביצור שקדים מצופים סוכר מהם עושים פרחים
מיוחדים, נמשיך לעיירה סקאנו שבנויה בצורה אופיינית לעיירות החבל וממנה נמשיך לאגם סקאנו. בהתאם םשעת הטיסה נמשיך לשדה התעופה לטיסת הערב לתל אביב. 

 

**  יתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015