ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לפורטוגל, טיול עומק בארץ מגלי העולמות, 8 ימים

פנים רבות לפורטוגל היפה. בטיול זה אנחנו מציעים לכם, בנוסף לאתרים הקלסים של פורטוגל,לרדת המנתיב ההומה של התיירים ולתאת למסלול בעל אופי מעט  שונה.  בנוסף לאתריה  המפורסמים של פורטוגל, נכנס גם יותר פנימה, לנקודות קטנות ומתוקות של ההיסטוריה בת אלפי השנים. נבקר בעיירות הקטנות,  וניפגש עם חיי היום יום, בעלי המלאכה והאומנויות היום-יומיות של העם הפורטוגלי.מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפורטוגל? 

 

הזווית היהודית – בטיולנו לפורטוגל מושם דגש מעמיק על כול נושא האנוסים היהודים שעזבו את פורטוגל במסגרת גירוש ספרד ופורטוגל


 הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: 
קלה
........................................................  
קהל היעד: 
בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: 
אביב, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל


יום 1: ת"א- ליסבון

נמריא בטיסת אחה"צ מנתב"ג לליסבון. בהתאם לשעת הגעתנו נצא לסיור הכרות רכוב עם בירת פורטוגל. נלון באזור ליסבון .

 
יום 2: ליסבון – קאבו דה רוקה- סינטרה


נפתח את טיולנו בארמון מפרה המפואר, עליו כתב סאראמגו, הסופר הפורטוגלי, זוכה פרס נובל לספרות, את ספרו "דברי-ימי-מנזר". בקר במנזר ונתרשם במיוחד מהספרייה העשירה, פרי הזהב הברזילאי. ניסע מכאן לחוף האטלנטי, אל קבו דה רוקה, הפינה המערבית ביותר ביבשת האירופאית, הצופה אל מרחבי האוקיינוס. נעלה לביקור בסינטרה, עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת הלורד ביירון, המשורר האנגלי. העיירה יושבת על רכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום.
מכאן נשוב לליסבון לביקור במנזר הירונימוש כאן קבורים מגלה הארצות ואסקו-דה-גאמה והמשורר הלאומי של פורטוגל, לואיש דה קמואיש. עם ערב נשוב למלוננו

 

יום 3: ליסבון – אבורה- סאו פדרו דה קורבל-פורטאג'ם

בבוקר נצא להשלים את ביקורנו בליסבון. נטפס אל המצודה העתיקה של העיר ונגלוש אל רובע אל-פמה, התוסס.. נבקר במוזיאון האריחים אשר ייחודם ויופים הוציאו את תהילת פורטוגל לכל העולם. ניפרד מליסבון ונצא בדרכנו מזרחה אל אבורה, עליה נאמר כי היא כ"מוזיאון חי". ואכן שרידים שמורים ממגוון תקופות יתגלו לעיננו בסיור בין סמטאותיה המבהיקות בלובנן ונבקר ב"קפלת העצמות" המאקברית שבכנסיית סאו פרנסישקו המכובדת. מכאן נמשיך צפונה ל "עיירת הקדרות הפורטוגלית", סאו פדרו דה קורבל. נתרשם מיצירות ידי המקומיים ונמשיך לפורטאג'ם אשר בגבול הישן בין ספרד לפורטוגל. על הגשר הצר עברו כאן בשנת 1492 אלפי יהודים ממגורשי ספרד.
עם ערב נגיע נלון בפורטאלגרה או בסביבתה.

 

יום 4 : קשטלו דה ויד- איינדה לה וליה- מונסנטו- בלמונטה

את היום נתחיל בטיול בסמטאות התלולות והציוריות של קשטלו דה ויד. ניפגש עם בן המקום שילווה אותנו ברובע היהודי ובבית-הכנסת הישן של העיירה. נמשיך לביקור בעיירה איידנה לה-וליה. כאן ניפגש עם אבירי מסדר הטמפלרים המוכרים לנו מתולדות ממלכת- הצלבנים שהתקיימה בארץ במשך מאתיים שנים. נכיר את סיפורם המרתק ונעמוד על הקשר ההדוק שהיה להם עם פורטוגל. נבקר בשרידי מצודתם ובמוזיאון המקומי המציג אוסף מרשים של כתובות היסטוריות. נמשיך אל מונסנטו , אחת מהפנינות החמד של פורטוגל; כפר הבנוי כולו בין ובתוך סלעי גרניט ענקיים הנראים כתלויים בין שמים לארץ.
אחר הצהרים נגיע לבלמונטה, "עיירת-האנוסים". כאן נחשפו לראשונה, למרבה ההפתעה, צאצאי אנוסי פורטוגל. ננסה להבין את סיפורם המופלא. מה עבר עליהם במשך מאות השנים, איזה אורחות חיים הם קיימו בצל איום האינקוויזיציה ואיזה מנהגים הם שומרים עד היום. נטייל בעיירה ההררית ונבקר במוזיאון היפה המנציח את תולדות יהודי המקום.
נלון באיזור בלמונטה .

 

  

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

 

 

יום 5 : גוארדה- רכס הכוכב- יער בוסאקו - קואימברה

נתחיל את היום בביקור בגוארדה, העיר הגבוהה בפורטוגל, 1000 מטרים מעל פני הים. נטייל בסמטאות העיירה ונגלה גם כאן סימנים דתיים מסתוריים , כפי שהם מכונים, עדות לקהילת אנוסים שהתקיימה כאן במחתרת. נעלה ל"רכס הכוכב", ונתפתל עם הכביש בין עמקי סרה-דאשטרלה, נחתוך את הארץ לרוחבה מערבה עד לקואימברה העיר המיוחדת שהייתה בעבר בירת ממלכת פורטוגל. נבקר במכלול אוניברסיטה העתיקה אשר במרומי הגבעה, ממנה נגלוש לרחובות הציוריים של עיר העתיקה.
נצא מקוימברה ונמשיך לטיול ביער בוסאקו, מהיפים באירופה. נצא לטיול מרענן בין בשבילי היער ונטעם מעושר ומגוון הצומח ביער. נלון בקואימברה.

 
יום 6: סרה דה אסור- פיודאו – אביירו- פורטו

נעלה לרכס המשקיף אל קואימברה, בין בקעותיו חבויה פורטוגל כפי שהייתה כשנוסדה בימי הביניים. רכס ההרים התלולים של סרה-דה-אסור מקיף את העיירה המסורתית פיודאו בה עצר הזמן מלכת. נבקר במוזיאון המקומי המציג דגמים של בתים מסורתיים וכלי בית ועבודה שהותיקים בנינו מכירים גם מכאן. בהמשך נצא לטיול רגלי של כשעתיים שיעבור על מספר גשרי-אבן עתיקים ומקסימים ובמהלכו נצפה גם בציורי-אבן מהתקופה הניאוליתית. נמשיך לאביירו המכונה "ונציה של פורטוגל". נסייר ברחובותיה הקטנים והמעניינים ונתרשם מהספינות המצועצעות שבעבר הובילו מלח, עליו תבססה כלכלת האזור כולו. אחה"צ נגיע, במעבר חד ,לפורטו, העיר הסואנת, השנייה בגודלה בפורטוגל. משם העיר נגזר שם המדינה. עם הגיענו נצא להכיר את העיר הנעימה. נלון בפורטו.

 
יום 7 : גימראיש- סיטנייה בריטריוש- בראגה - פורטו

פורטוגל ותושביה אינם שוכחים את אפונסו אנריקש. חבל ארץ זה, שתמיד היה פינה מוזנחת ממשהו גדול יותר, זכה להיות למדינה העצמאית שלהם בזכות פועלו של אפונסו. נפתח את סיורינו היום בגימריאש. נבקר במצודה בה נולד אפונסו. נגלוש בסמטאות העתיקות אל מרכז העיר העתיקה ונעלה לגן האבן, "פניה" החולש על העיר ונטייל בשביליו.
נמשיך לאתר ארכיאולוגי סיטנייה בריטריוש, עדות לנוכחותם של הקלטים הקדומים באזור ותרומתם לתרבות ולזהות הפורטוגלית. ניסע לעיר בראגה המהווה את הבירה הדתית של המדינה. נבקר בקתדראלה העצומה ובכיכרותיה הסואנות. לקראת ערב נשוב לפורטו ונצא לחוות את תרבות המוסיקה האופיינית לפורטוגל במופע פאדו המלווה בארוחת-ערב מסורתית. נלון במלוננו בפורטו.

 

יום 8: פורטו – ת"א 

את יומנו האחרון בפורטוגל נקדיש לפורטו ומכמניה. נבקר בקתדראלה, בה נישאו המלך ז'ואאו הראשון עם פיליפה מלנקסטר, נצפה בתמונות-האריחים המקסימות במנזר שהפך לתחנת-רכבת, סאו-בנטו, נבקר בבית-הכנסת שבנתה ב-1934 משפחת כדורי הידועה לקהילת צאצאי-האנוסים בעיר, נשוט על נהר הדורו מתחת לגשרים המפורסמים ונבקר ביקב יין הפורט המפורסם ונלמד מה מייחד משקה זה מיינות אחרים. לעת-ערב נגיע לשדה התעופה של פורטו בדרכנו חזרה הביתה.

 
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015