ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ייחודי מקיף ומעשיר לפורטוגל, 13 ימים

 

Facebook Favorites

טיול זה הוא מאוד ייחודי: בתוכניתו כלולים ביקורים רבים באתרים הקלאסיים של פורטוגל ולצידם ביקורים ייחודיים במקומות הפחות מוכרים לתייר הישראלי, הכוללים, בין השאר, ביקור במפעל חיים של אדם שהנציח את פורטוגל של המאה ה-20, ביקור בפארק ענק המוקדש לשלום ולאמנות רבת היקף, הכרות עם מפעל לתכשיטים מקומיים רבי עניין, יום שלם במרחב של פארק ג'רש, כולל תצפיות מרהיבות, יום שלם בעמק הדואורו, כולל הליכה במסלול מרתק לאורכו של נהר, ביקור במוזיאון לזכרו של חסיד אומות עולם, ביקור בכפרים עתיקים ובנופים של "פעם" ועוד.מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפורטוגל? 

 

הזווית היהודית – "בטיולינו בפורטוגל נתייחס באופן מיוחד לאנוסים, אשר אולצו  להתנצר לפני 500 שנים, אך מאז שמרו בסתר על יהדותם , חרף איימי-האינקוויזיציה. 
במהלך טיולינו נוכל לפגוש את צאצאיהם, הגאים במוצאם היהודי."

 

טיול מקיף ומעשיר – את עושר הפנים והגוונים של פורטוגל אי אפשר להכיר בטיול של שבוע. אין דומות עיירות המבצר הציוריות ברכס הנמתח במזרח לאורך גבול, לעיירות הדייגים שלחופי האוקינוס. נופי הדרום מאוד שונים מנופי עמק הדאורו, ששונים משמורות הטבע של אזור הצפון, וכך כמובן תושבי העיירות הנאחזים בתרבותם הצבעונית, מול החיים המודרניים התוססים בליסבון ובפורטו. עשרה ימים הם המינימום הנדרש כדי להכיר, להיפגש ולהתפעל ממגוון הנופים והתרבויות שהתפתחו בכל אזור, לאורך ההסטוריה הארוכה והמרתקת של פורטוגל

 

טיולים בטבע-  לא רק תרבות והסטוריה. טיולנו מתייחד גם בימים אותם אנו מקדישים לחוות את פינות הטבע היפות של פורטוגל. בעזרת רכבי שטח נוחים נטייל בפארק פנאדה- ג'רש, שבהרי צפון פורטוגל, נשלב הליכות קלות ביער בוסאקו וברכס הכוכב, ותצפיות נהדרות מגבעות הרכס המזרחי שלאורך גבול ספרד.

 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפורטוגל, תוך קשר עמוק גם עם קהילות אנוסים מתחדשות.


מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל


 

יום 1 > ת"א – ליסבון 

אחה"צ ניפגש בנתב"ג ונעלה לטיסת אל-על, עמה נטוס ישירות לליסבון.
ננחת בליסבון בשעת ערב, נעלה על הסעה שתביא אותנו ישירות למלון.

 

יום 2> ליסבון

יום זה נקדיש לבירת פורטוגל – ליסבון. נפתח את סיורנו בעלייה למבצר סנט ג'ורג' (Sao Jorge), ממנו נרד בסמטאות רובע אלפמה (Alfama) העתיק. נכיר את רובע באיישה (Baixa) הסואן, ליבה של העיר ואת רובע ביירו אלטו (Bairo alto) הצופה על העיר. ניסע לאורכו של שפך נהר טז'ו ונגיע לאזור בלם (Belem) שבו נבקר בכנסיית ז'רונימוש הידועה בעיטוריה המנואלים, נראה את מגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים, את המצודה עם האנדרטה לזכר חיילי פורטוגל. נבקר באתר האנדרטה לכבודם של המגלים שיצאו מפורטוגל וגילו את העולם החדש, ובראשם הנרי הספן.
נבקר גם באחד מהמוזיאונים המעניינים שבעיר. ארוחת הערב תוגש במלון.

 

יום 3> אלדיאה טיפיקה – בומבראל – אובידוש – נאזארה - פאטימה

בבוקרו של היום נצא מליסבון צפונה אל אתר מעניין בו נכיר את פורטוגל מנקודת מבט מאוד מיוחדת ואוהבת.
נמשיך לביקור בגן פסלים מיוחד במינו הממוקם בחוות יין, גן מופלא שרק בשנים האחרונות קורם עור וגידים ובשורתו היא שלום וסובלנות.
נמשיך בנסיעה למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל – העיירה הקטנה, העתיקה והציורית אובידוש (Obidos) ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות. ניסע אל עיירת הדיג נאזארה (Nazare) היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר (O Sitio) – ממנו נצפה על העיירה.
לסיומו של יום טיול זה נגיע לעיירה פאטימה Fatima, שהחל משנת 1917,
בשל נס התגלותה של הקדושה מריה, הפכה עיירה זו לאבן שואבת לצליינים מכל העולם הקאתולי.
נתמקם במלון בפאטימה, ולאחר ארוחת הערב נצא לחזות בתהלוכת הנרות הלילית, ככל שיתאפשר.

 

יום 4>  באטאליה – קוימברה –יער בוסקו – אגאדה (רק בטיולי חודש יולי) – אויירו - פורטו

נמשיך לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" בבאתאליה (Batalha ). ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה (Aljubarota) והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים את הכנסייה/המנזר המפורסם.
נמשיך בנסיעה לעיר קוימברה, בירתה הראשונה של פורטוגל המוכרת כעיר האוניברסיטאית של פורטוגל. העיר יושבת לגדת נהר מונדגו המרשים. נערוך הכרות עם עיר זו, נבקר באוניברסיטה ובספרייה הבארוקית המהודרת והמרשימה Biblioteca Joanina. נתוודע לסיפור אהבתם של פדרו ואינש ונהלך בסמטאות העיר העתיקה ובמדרחוב השוקק אנשים וחנויות.
נמשיך להתרשם מיופייה של הארץ ונטייל ביער בוסאקו (Bucaco) המשתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד, של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי הבנוי בסגנון ניאו מנואלי.
נעלה על האוטובוס וניסע לאויירו הידועה בשם "ונציה של פורטוגל". ובתום הביקור ניסע לעיר פורטו (Porto), בה נתמקם במלוננו. ארוחת הערב תוגש במלון.

  

טיולים מאורגנים לפורטוגל טיול לפורטוגל טיול מאורגן לפורטוגל

  

יום 5> פורטו

יום שלם נקדיש לפורטו (Porto), בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה במדינה. פורטו העיר היושבת לגדת נהר הדואורו ולשפכו ומזוהה עם יינות הפורט הייחודיים לפורטוגל, העיר שאזרחיה מכונים "טריפיירוש" (טריפה זו הקיבה של הפרה) והמושג "אופורטיוניזם" נגזר משמה, העיר המזוהה עם האינפנטה – הנסיך הנרי הספן, העיר שהשפיעה על הסופרת ג'יי קיי רולינג לכתוב את סדרת הארי פוטר...עיר עתיקה, תעשייתית ומתחדשת, יפה ומעניינת. בסיור ממונע ורגלי נכיר את העיר היפה. נראה את הקתדרלה העתיקה, את בניין העירייה וסביבותיו, נטייל בגן הקריסטל, מכאן נפרשות תצפיות מרהיבות אל הנהר, שתי גדותיו וגשריו. נכיר את אזור מגדל קלריגוש, נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו (Sao Bento), הידועה באריחי הקרמיקה, האזולייז'וש הכחולים, המעטרים אותה.. נבקר בהיכל המוזיקה, הבנוי בצורת יהלום, פרי תכנונו של האדריכל ההולנדי Rem Koolhas והנחשב לאחד מבנייניו המוצלחים ביותר. נהלך לצידו של הנהר ונצא לשייט על הנהר ועוד ככל שנספיק.
את ארוחת הערב נקיים באחת ממסעדות העיר. בתום הארוחה נצא לסיור לילי בחלקה המואר של העיר ולאחריו נשוב למלוננו.

 
יום 6> גונדומאר - ברסלוש – ברגה - בום ג'זוש – ג'רש

היום יוקדש לחבל הארץ הצפוני, הירוק והיפה הנושא את השמות "חבל מיניו" ו"קושטה ורדה" (Costa Verde) שפירושו – החוף הירוק. בבוקרו של היום נגיע לעיירה גונדומאר (Gondomar) בה נבקר במפעל לתכשיטים מקומיים הנקראים פיליגראנה Filigrana.
ניסע לעיירה בארסלוש (Barcelos) – המקום בו נולדה אגדת התרנגול – הסמל הפופולרי ביותר של פורטוגל. נסייר בעיירה ונצטלם עם תרנגוליה...
נבקר בעיר הבישופים ברגה ((Braga, ממנה נמשיך לביקור באתר הבארוקי הנושא את השם "ישו הטוב" (Bom Jesus) בו קיים גרם מדרגות מפואר המדמה את דרך הייסורים של ישו.
בתום בקורנו באתר נמשיך בנסיעה ונגיע לאזור הפארק הלאומי הגדול ביותר בפורטוגל – פארק ג'רש ובו העיירה הקטנה ג'רש, הידועה במרחצאותיה הרפואיים.
נתמקם במלוננו שבעיירה. ארוחת הערב תינתן במלון.

 

יום 7> פארק ג'רש – גימרייש –עמק הדואורו

את שעות הבוקר נקדיש לביקור בפארק ג'רש: נעלה על רכב מקומי היכול לנוע בדרכי הפארק ונצא לסיור ממונע. בתום הסיור נחזור לעיירה ג'רש ממנה נמשיך לביקור בגימרייש – העיר בה נולדה פורטוגל. כלומר, העיר בה, בשנת 1139, הכריז המלך, אלפונסו הנריקה, על הקמת המדינה החדשה ואף הכתיר את עצמו למלך הראשון. נסייר בעיר העתיקה ונתרשם מיופייה. נמשיך בנסיעתנו דרומה, להכרות עם עמק הדואורו (Vall do Douro) השמור ע"י אונסק"ו בשל נופיו הייחודיים. נבקר באחת מהחוות המייצרות את יינות הפורט. לקראת הערב נגיע למלוננו שבעמק הדואורו (Douro). ארוחת הערב תינתן במלון.

 

יום 8 > עמק הדואורו: נחל פאיווה - פסו דה רגואה - פינייהו – טראנקוסו

היום יוקדש להכרות מעמיקה עם עמק הדואורו. בבוקר נצא לטיול רגלי באזור נחל פאיווה, נגיע לגשר התלוי הארוך בעולם 516 Arouca Bridge (אורכו 516מ'), והלך עליו ונצפה על הנוף היפה. נמשיך להכיר את העמק על נופיו, נבקר בבירת העמק, העיירה פסו דה רגואה (Peso da Regua),נבקר גם בתחנת הרכבת של העיירה הקטנה פינייהו (Pinhao), תחנה הידועה בעיטורי האריחים שלה.
בתום הביקור ניסע לעיירה טראנקוסו (Trancoso) ונתמקם במלוננו. ארוחת הערב תינתן במלון.

 
יום 9> טראנקוסו – וילאר פורמוסו – מונסנטו – הרי הכוכב – קוביליה

בבוקרו של היום ניכנס אל בין חומותיה של העיירה טראנקוסו (Trancoso) ונתוודע לסיפורם של אנוסי ספרד ופורטוגל, נהלך ברחובות ובסמטאות ונכיר את תחריטי הקירות היוצרים שפה של סימנים מוסתרים. נגיע לעיירת הגבול וילאר פורמוסו (Vilar Formoso), בה נבקר במוזיאון על שם של חסיד אומות העולם, אריסטידיס דה סוזה מנדס.  מכאן כיוון נסיעתנו דרומה לכפר הייחודי מונסנטו (Monsanto) שבתיו בנויים בינות לבולדרים ענקיים שלפני מיליוני שנים גלשו מההר ונשארו נטועים במקומם. לאחר הביקור בכפר הייחודי, השמור ע"י אונסק"ו, נמשיך בנסיעה לעבר רכס ההרים הגבוה ביותר בפורטוגל – רכס הרי הכוכב. נעפיל לנקודה הגבוהה בפורטוגל (1993מ') במקום הנקרא טור (Torre) שפירושו מגדל. לאחר הביקור נרד למלוננו שבעיירה קוביליה (Covilha) אשר במורדות הרכס. ארוחת הערב תינתן במלון.

 

יום 10> קשטלו ברנקו – מבצר אלמוראל – תומר

בבוקר נצא לעיירה קשטלו ברנקו ((Castelo Branco ונבקר בגן הבישופים והמלכים הפורטוגזים. ניסע דרומה ונגיע לאלמורל Almoral – מבצר הממוקם בתוך נהר הטג'ו והוא בעל היסטוריה רבת שנים. נמשיך בטיולנו אל העיירה ההיסטורית תומר(Tomar). נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-15 ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר/מנזר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם שבו. בתום הסיורים נתמקם במלוננו בתומר. ארוחת הערב תוגש במלון.יום 11> קשטלו דה וידה – מרוואו – פורטאג'ם – אבורה

נתחיל את טיולנו בסיור בעיירה קסטלו דה-וידה (Castelo de Vide), שם ניפגש עם קרולינו, צאצא למשפחת אנוסים, ונשמע את סיפורם של יהודי פורטוגל ואנוסיה. נבקר ברובע היהודי שבו גם מוזיאון יהודי שהיה בעבר בית כנסת ונשמע מפי קרולינו את סיפורו האישי וסיפורם של "יהודיה הנסתרים" של העיירה. ניסע אל פורטאג'ם (Portagem) – מעבר גבול בין ספרד לפורטוגל דרכו, בשנת 1492, עברו מגורשי ספרד לפורטוגל. נצעד בעקבותיהם על גשר הרומנסק החוצה את הנחל. נמשיך אל מארוואו (Marvao), אחד הכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות המזרחיות של פורטוגל ונבקר במבצר החולש על סביבתו.  נמשיך בנסיעתנו דרומה ונגיע אל העיר אבורה (Evora),נתמקם במלוננו שבאבורה. ארוחת הערב תוגש במלון.יום 12> אבורה - מונסראז - ליסבון

אבורה (Evora), בירת חבל אלנטזו', שבמאות 16-14 פרחה ושגשגה, היה זה "תור הזהב" של העיר. בשנים אלו היא הפכה לחביבת בית המלוכה (שושלת בית אביש) ולמקום מושבם. משכילים ואמנים רבים הסתופפו בצל מוסדות השלטון. באמצע המאה ה-16 התיישב בה גם הארכיהגמון. אבורה ירדה מגדולתה החל משנת 1580 – עם השתלטות ספרד על פורטוגל. נבקר בקפלת העצמות שבכנסיית סן-פרנסיסקו, נראה את הקתדרלה העתיקה, את המקדש הרומי המשויך לאלת המלחמה דיאנה, את כיכר ג'ירלדו ואת מוצרי השעם המוצגים בחנויות. נמשיך לביקור בעיירת הגבול מונסראז (Monsaraz), נהלך בין חומותיה ונצפה על אגם רחב ידיים שנוצר מסכר.
לפנות ערב נגיע לליסבון ובמידת הזמן שיעמוד לרשותנו, נמשיך בהיכרותנו את בירת פורטוגל.
בערב נצא למסעדה מקומית כדי להכיר את מוזיקת הנשמה הפורטוגלית– שירת הפאדו. ארוחת הערב תוגש במהלך הערב, בשילוב עם השמעת המוזיקה והשירה.

 

יום 13> ליסבון– סינטרה – קאבו דה רוקה – קשקייש – ליסבון – ת"א

לא רחוק מליסבון מתנשא רכס הררי בעל אקלים קריר ונעים, רכס הרי סינטרה שמאז ומתמיד קסם למלכים, רוזנים, אמנים, משוררים, בני העם הפשוט והמוני התיירים. נגיע לרכס ונבקר בעיירה היפה סינטרה. נבקר באחד מהארמונות המצויים בעיירה ובסביבותיה. נהלך בסמטאות העיירה העמוסות לעייפה בחנויות ובתיירים, נבקר בנקודה המערבית של אירופה, קאבו דה רוקה החולשת על נתיבי האוקיינוס. נבקר גם בעיירת הנופש הנוצצת, קשקייש. בתום הסיור ניסע לנמל התעופה של ליסבון, ממנו נמריא בטיסת אל-על ישירות לנתב"ג.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015