ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול 6 ימים לסיני הקסומה; הרים, בוסתנים, חופים ואלמוגים

דרום סיני הוא ללא ספק אחד המקומות המופלאים בעולם. מעבר לחופי הטורקיז השלווים והמפורסמים מתחבא עולם מופלא אף יותר של נאות מדבר, מעיינות, קניוני אבן חול ופסגות גרניט אדומות המתנשאות לגבהים אדירים. בטיול זה נשלב הליכות (ברמה בינונית-קלה)  שייט ושנירקולים בשוניות מהיפות בעולם.  


סוג הטיול: טיול גיאוגרפי משולב בהליכות
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים, נוער

Facebook Favorites

טיול 6 ימים בסיני


 

 

יום 1> מפגש בטאבה- עין חודרה- סנטה קטרינה

ניפגש במעבר טאבה ונחצה את מעבר הגבול לסיני. עם הרכב והצוות המקומי נצא דרומה לאורך חוף ים סוף. נעצור לתצפיות מרגשות על אי האלמוגים והפיורד המפורסם. נעצור בחוף נואיבה לרחצה קלה בים. נמשיך לדרך זיווה, ומראש ואדי רזאלה נרד לטיול רגלי אל לסלע הכתובות ולתצפית יפה על הנאה הגדולה של עין חודרה. נתרשם מיופי הדקליות – מקבצי הדקלים המאפיינים כל כך את נאות דרום סיני. אם יתאפשר נרד ברגל בקניון הלבן אל הנאה.
נמשיך ונעלה דרך נופי אבן החול המרהיבים של מזרח סיני אל אזור ההר הגבוה ולקראת ערב נגיע למלוננו בסנטה קטרינה, אשר בלב הרי הגרניט האדומים.

 

יום 2> למרומי הר סיני (ג'בל מוסא) בקעות הנזירים בג'בל צפצפה ומנזר סנטה קתרינה

נשכים לטפס למרומי הר סיני,( 2285 מ' מעל פני הים) לתצפית מופלאה אל הנופים הנהדרים של הרכסים האדירים של דרום סיני. מראה קסום של פסגות הגרניט האדומות והבקעות החבויות ביניהן, חובקית בוסתנים מוריקים.  נרד מהפסגה אל בקעות ג'בל ספסאפה שלרגליה ונצא לגלות את מורשת המתבודדים  המסתורית והמעיינות החבויים בין הרכסים האדומים.לאחר מנוחה במלון נצא לבקר במנזר המפורסם, הנחשב למנזר הפעיל העתיק בעולם, ושומר עדיין על טקסי הפולחן המקוריים. עם ערב נשוב למלוננו בסנטה.

 

יום 3> טיול בוסתנים – דהב- בלו הול

אין מקום קסום יותר מוואדיות ההר הגבוה של סיני; קירות הגרניט האדומה המזדקפים אל השמים הכחולים, מעל הבוסתנים הירוקים בתחתית הקניון יוצרים מראה בלתי נשכח. עם בוקר נצא לטייל באחד מואדיות הבוסתנים של בני שבט הג'בלייה המקומי אשר קשר את גורלו עם מנזר סנטה קתרינה. מאות שנים  מטפחים הבדואים את בוסתני הפרי והירק של המנזר ושל בני השבט. נפגוש את בעלי הבוסתן שיארחו אותנו במשעולי הבוסתן. נלגום ממימי המעיין הטהורים והצוננים, נטייל בין עצי הפרי וערוגות הירקות השופעות בלב המדבר. בין לגימות התה המתוק וטעימות מהפטיר המסורתי נלמד על אורחות חייהם המסקרנים של הבדואים של סנטה.   לקראת צהרים ניפרד ממארחנו מסבירי הפנים ונעזוב את נופי פסגות הנהדרים של ההר הגבוה.  נרד  בדרכנו על חוף דהב. ניסע  מדהב לאורך החוף צפונה לשנירקול נהדר בריף המפורסם של הבלו הול. אם יתאפשר נעלה על סירה ונפליג לרגלי המצוקים אל ראס אבו גלום. נבלה ברצועת חוף הנידחת, השומרת עדיין על אווירת סיני של פעם. עם ערב נשוב לדהב ללינה. אחרי ארוחת הערב  נצא לבלות בשוק הבדואי הצבעוני.

 

יום 4> נאבק- מצרי טיראן- שארם א שייח.

ניפרד מדהב ונתפתל עם הכביש היפה בין הרי הגרניט דרומה לראס נצראני, השולטת על מיצרי טיראן. מכאן ניסע לשמורת המנגרובים המיוחדת של נאבק. נטייל ונשחה בין המנגרובים וונלמד על תופעת החיים המיוחדת שנוצרה בין החורשות המשגשגות על המים המלוחים של מפרץ אילת. לקראת ערב נגיע לשראם א שייח ונצא לסיור היכרות עם עיר הקייט התוססת, המשגשגת כאן בשלל אורותיה,בין הרי המדבר למפרצי האלמוגים העשירים. נלון בשארם.

 
יום 5> שארם- ראס מוחמד- נואיבה

עם בוקר נצא לשמורה המפורסמת בראס מוחמד, בחודו הדרומי ביותר של סיני.
נתחיל בטיול רגלי בשמורה המיוחדת, נעלה לתצפית יפה מגבעת השונית המאובנת אל מפרץ הכרישים.
נמשיך ברכבים קטנים אל חוף השונית הנהדרת. כאן ניכנס למים הכחולים לשנירקול בריף האלמוגים המרהיב. אחה"צ נצא בדרכנו צפונה. נלון בנואיבהיום 6> בוקר בחוף נואייבה, טיול בואדי תמילה הצבעוני  וחזרה למעבר טאבה

נהנה מבוקר נינוח בחוף נואייבה. ניפרד ממלנונו  ונצא צפונה אל החוף הקסום של המעגנה האדומה, לשנירקול פרידה בריף היפה. אם יתאפשר נצא לטיול לטיול רגלי קצר בואדי תמילה המרהיב בגווניו. לקראת הצהריים נפרד מסיני ונעלה צפונה בדרכנו חזרה למעבר הגבול בטאבה.

 • ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, מזג האויר ומיטב שיקולי המדריך 

הערות -

הטיול מיועד לבעלי תו ירוק בלבד

קיימת אזהרת מסע לסיני

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גאוגרפיית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

לכל הטיולים המאורגנים לסיני
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015