ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

דרום קוריאה,13 ימים

איך הצליחה מדינה קטנה, מסורתית, הררית ונידחת, ללא כל אוצרות טבע לקום מאפר מלחמת אזרחים נוראית ולצמוח תוך כמה עשורים ולהיות לאחת המדינות העשירות והתוססות בעולם? שילוב מסקרן של מסורות עתיקות, עם ראש החץ של טכנולוגית המחר.עיירות חבויות בנופי הרים ירוקים, כפרי דייגים במפרצים ציוריים, ליד מפעלי תעשייה סופר מודרנים וגורדי שחקים מעוצבים להפליא. ומעל הכל, חידת אורחות חיי התושבים המנומסים המשלבים חיים בלתי אפשריים בתוך שני העולמות.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום קוריאה? 

 

הדרכת הטיול - מדריכי הטיולים שלנו לקוריאה הם מדריכים שלמדו, חקרו והתאהבו ביעד המיוחד הזה על שלל מרכיביו התרבותיים והנופים. 

 

טיול מקיף ומעמיק - הטיול שלנו לקוריאה נוגע בכל הנקודות המיוחדות שיש לקוראיה להציע: שילוב ססגוני של אנשים מרתקים,  מאכלים מיוחדים ומשובחים, נופים מרהיבים ומפגש עם הטכנולוגיה המרתקת של הערים המודרניות להציע. 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים 
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, סתיו 

Facebook Favorites

מסלול טיול מאורגן לדרום קוריאהימים 1-2> ת"א - סיאול


ניפגש בנתב"ג בערב, ונמריא דרך יעד ביניים לנמל התעופה הבינלאומי אינצ'ון בקוריאה שנבנה על אי מלאכותי. סיאול היא עיר שיש בה הכול, מסביב לשעון ובגדול: מוסדות החינוך הכי טובים, מקומות העבודה הכי מבוקשים, איכות החיים הכי גבוהה ¬ וכולם שואפים להגיע לכאן. ואכן אוכלוסיית העיר היא תערובת של הגירה פנימית מכל חלקי המדינה. 12 מיליון איש עובדים ומחויבים לשני קונספטים מנוגדים: מרדף בלתי פוסק אחר צריכה בלתי נגמרת וטיפוס מתמיד בסולם הדרגות החברתי, החינוכי והתעסוקתי. ומנגד הם מחוייבים למסורת אבותיהם העתיקה. בהגיענו נצא לסיור ראשוני בעיר ונעלה לפסגת הר נאם סאן ולראש מגדל Tower Seoul N ,מסמליה של העיר, להשקיף על הכרך מלמעלה. נלון בסיאול.

 

יום 3> DMZ (האזור המפורז) - סיאול

את הבוקר נקדיש לשריד האחרון והמרתק של המלחמה הקרה, קו הגבול השמור ביותר בעולם ¬ אין יוצא ואין בא, לא ברכב, לא ברגל, לא במכתב ואפילו לא בטלפון. רצועה ברוחב 4 ק"מ לאורך הגבול מהווה את האזור המפורז, ה¬DMZ . סיור מיוחד ייקח אותנו לתוך אזור זה, וישאב אותנו לסוגיות הפוליטיות הסבוכות של צפון-מזרח אסיה. נבקר בצד הדרומי של מנהרה שחפרו הצפון קוריאניים מתחת לגבול במטרה להעביר דרכה מרגלים ונשק, נשקיף על העיר הצפון קוריאנית גסונג, ונראה את תחנת הרכבת הנוצצת שהוקמה על הגבול מצידו הדרומי ¬ בה הכול מוכן לרגע בו יוסר מחסום הגבול: המדרגות נעות, השילוט מלא ומוכן, עמדות רכישת הכרטיסים כבר כאן והמסילה מגיעה עד לתוך האזור המפורז. (הביקור במתחם ה DMZ מותנה באישור ממשלתי). עם ערב נשוב למלוננו בסיאול.
.

 

יום 4> סוקצ'ו- הר סורקסאן

עם בוקר נצא מסיאול בנסיעה מזרחה לעיר הנמל סוקצ'ו. נתרשם מהעיר המטופחת ונמשיך להר סורקסאן.
מרגלי ההר נעלה ברכבל למבצר גונגומסונג. נטייל על ראש ההר אל מקדש סינוגסאן המרשים, הממוקם בלב השמורה. נראה את פסל הענק של הבודהא מברונזה ונמשיך לטייל בשמורה המיוחדת. בתום סיורנו נרד חזרה לסוקצ'ו ונצא לטייל בעיר. נתרשם מהנמל ומהבניינים המודרנים, הככרות והשדרות הרחבות.
נלון בסוקצ'

 

טיול מאורגן לדרום קוריאה


יום 5> סוקצ'ו- גוואגנאונג- אנדונג

ניפרד מסוקצ'ו וניסע ל גוואגנאונג, המרכז הכלכלי והתרבותי של האזור. נבקר באוג'קאון, מבנה העץ העתיק בו מוצגים חיי היום יום בתקופת שושלת ג'וסון, במאה ה 15.נמשיך לביקור בסאונגיוג'אנג. מבנה המגורים המרשים של נאבאון לי, משפחת אצולה מקומית.מכאן נצא לסמצ'אוק לביקור במערת וואנסונגול, מערת הנטיפים הגדולה והעשירה בקוריאה. בתוכה זורם נחל בין כ 10 אגמים ומספר מפלים. נטייל בחלקים מהמערה הנהדרת ולקראת ערב נגיע ללינה באנדונג.

 

יום 6> הכפר האהואה – האינסה- גיונז'ו

ניפרד מאנדונג ונצא אל הכפר האהואה אשר זכה להיות אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. תושביו משמרים בבתיהם ובאורח חייהם את תקופת שושלת ג'וסון מן המאה ה-¬ 15. נבקר בין בתי הכפר , ניפגש עם תושביו ועם משפחות מרחבי קוריאה הבאים להתרפק על האוירה הכפרית המסורתית אותה הכירו הוריהם. נלמד על דרך ייצור הנייר המסורתי המיוצר מעץ אנדמי למקום. נמשיך לעיר האפצ'און, ומכאן למקדש Haeinsa החשוב המוקף בנוף הנפלא של שמורת הרי גאיה. המקדש שזכה להכרה בינלאומית כאתר מורשת עולמית הודות ל"טריפיטאקה קוריאנה" אלה הם 81,340 לוחות עץ עליהם חרוטה בסינית משנתו הקדושה של בודהה בנוסף אמרות חוכמה ודעת. הלוחות שימשו כגלופות לצורך הדפסת והפצת הדהרמה של בודהה. הלוחות נחרטו בקוריאה במאה ה-13, ונחשבים לטקסטים הבודהיסטים המלאים החשובים בעולם.
עם ערב נגיע ללינה בגיונז'ו.

 


יום 7> גיונז'ו

נתחיל את היום בביקור ב מערת סוקגוראם שנחצבה במאה השמינית בסלע הגרניט. נעבור במסדרון הקדוש אל הרוטונדה המסמלת את העולם הבא, במרכזה יושב פסל בודהה ענק בתנוחת לוטוס.נבקר במקדש בולגוסקה השוכן למורדות הר טוהאם. זהו המקדש המרכזי של מסדר ג'וגיה, המיוחד לקוריאה. ממשלת קוריאה הדרומית הכריזה על המבנים ופסלי הבודהה שבמקדש, כמו גם מערת סוקגוראם הסמוכה כאוצרות לאומיים. ב-1995 הוכרזו המקדש והמערה כאתר מורשת עולמית.נמשיך לביקור בשדה הטומוליס הענק, המאכלס את גבעות קבריהם של כ 20 ממלכי שושלת שילה.נכנס לאחד מהטומולים שנחפר ונתרשם מדרך הקבורה המיוחדת של מלכי השושלת. לא הרחק מכאן ניצב מגדל אבן מוזר, אשר המומחים מוצאים בו עדויות שונות המציבים אותו כמגדל התצפית העתיק ביותר העומד עדיין על תילו באסיה. לסיום היום נתבשם בטיול בשעת השקיעה לחופי האגם המלכותי וולדג'י פונד, שהוא חלק מהגן היפה של ארמון נסיך הכתר. עם ערב נשוב למלוננו בגיונז'ו.

 


יום 8> מפעלי יונדאי - בוסאן

ניפרד מגיונז'ו ונצא אל עיר הצתעשיה אולסאן. עם הגיענו נצטרף לסיור מרתק במפעלים של ענקית הרכב יונדאי. מפעל הרכב הגדול ביותר בעולם משתרע על 5 קמ"ר ומעסיק כ- 34,000 עובדים. למפעל נמל משלו, שמסוגל לאכלס 3 ספינות מסע בו זמנית,. יכולת הייצור שלו עומדת על למעלה ממיליון וחצי מכוניות בשנה. נסייר בחלקים מהמפעל ונתרשם מאופי התעשיה הסופר מודרנית של קוריאה.בתום הסיור ניסע לבוסאן, בירת דרום המדינה.עם הגיענו נצא לסיור הכרות ראשוני בין גורדי שחקים המדהימים שיקבלו את פנינו. נלון בבוסאן.

 

יום 9> בוסאן

בבוקר נצא להכיר את בוסאן, העיר השנייה בגודלה בקוריאה, הנחשבת לסן פרנסיסקו של דרום קוריאה, בזכות הגשר המאסיבי החוצה את המפרץ המרהיב. מוקפת הרים ומזג אוויר סוב-טרופי שממזג בין אלף גווניה של עיר האמנויות, העסקים, הספורט, התרבות והתיירות המקסימה.
נבקר בשווקי הדגים והפירות המפורסמים של העיר ובמרכז התרבות גאמצ'ון .נשוטט במדרחוב נמפודונג התוסס, והשוק הבין לאומי שלידו. נעלה לתצפית ממרפסת אוריקדו הבנויה מזכוכית, על צוק גבוה מעל לים. מכאן נמשיך לבית הקברות הצבאי של חללי כוח האו"ם במלחמת קוריאה, ולפארק הדרקון העירוני העשיר, אשר בליבו מתנוסס מגדל בוסאן. נעלה לראש המגדל לתצפית נהדרת על העיר, הים וההרים המקיפים אותה. נסיים בחוף הונדאי המשמש מרכז לתרבויות ספורט עממיות להמוני תושבי העיר.
בערב נשוב למלוננו בבוסאן.

 

יום 10> האי ג'ג'ו

נטוס מבוסאן אל האי ג'ג'ו המהווה את אחת מחמדות היופי של דרום קוריאה. האי הוכרז לאחרונה כאחד משבעת פלאי העולם החדשים. צעירים רבים בוחרים לחגוג את נישואיהם כאן. האי משלב צמחיה מדהימה ביופייה עם אתרים גאולוגיים מרתקים. ניסע בכבישים מקסימים, נראה עיירות וכפרי דייגים ושדות חקלאיים מטופחים. נעלה לתצפית מהר הגעש סאונגסן ilchulbong Seongsan ביקור נבקר במוזיאון הטבע והפולקלור הניו Haenye המספר את סיפורן של הנשים הצוללות, השולות את פרי הים ממעמקים באופן מסורתי ללא שימוש בבלוני חמצן. נבקר במפלים המרשימים Cheongjeyeon , "המפל המחבר את השמים עם הארץ " הנופלים אל "הבריכה של אלוהים".
נמשיך ל Jusangjeolli Cliff , צוקי בזלת הפורצים מהים אל החוף. נסיים את היום בפארק האהבה, בו מוצגים פסלים מפתיעים, פרי יצירתם של האמנים המקומיים, בדגש אהבה וארוטיות. נלון בג'גו.

 


יום 11> עוד יום בג'ג'ו

את יומינו השני באי הקסום נתחיל בסיור במערת הלבה מנג'נגול (Manjanggul Cave), הארוכה בעולם, ונלמד את ההיסטוריה הגיאולוגית של האי. נמשיך לביקור במוזיאון התה O’Sulloc tea museum, הממוקם בלב הגבעות המכוסות מטעי תה מוריקים. מכאן ניסע לפארק הסלעים (Jeju Stone Park), פארק אקולוגי ותרבותי המלווה את "תרבות האבן", אשר עד היום מהווה ציר מרכזי בהיסטוריה, בגיאולוגיה הוולקנית ובתרבות האנושית של האי. על פי אמונת המקומיים נברא האי ופרץ מהים ע"י האלה האם הלמנג שאחראית גם לבריאתם של האבנים, האדמה, הרוח, הברזל והמים. נסע על "דרך המסתורין", בה עלייה נדמית כירידה.ונמשיך אל חוף Hyeopjae המפתיע בלובנו החולי, על רקע הלבה השחורה. אם יתיר הזמן נבקר בעיר הנמל סאוגוויפו ובגשר סיאונגיו, המיוחד בעיצובו האדריכלי ונראה בזמן השקיעה כלהבה על רקע הים הכחול. נלון עוד לילה בג'ג'ו.

 

יום 12> בחזרה לסיאול

ניפרד מג'ג'ו ונחזור בטיסה לסיאול ונצא להכיר את העיר. נתחיל בארמון Gyeongbok Palace , הארמון המרשים מתקופת שושלת ג'וסון הקונפוציאנית ששלטה בקוריאה מהמאה ה- 14 ועד הסיפוח היפני ב 1910. נסייר בין האולמות המפוארים והאגפים המשוחזרים, ונתרשם מהעוצמה והיוקרה שיוחסו לארמון זה וליושבים בו. נבקר גם במוזיאון הפולקלור הלאומי של דרום קוריאה, הנמצא במתחם הארמון ונתרשם החלפת המשמרות הצבעונית. נראה את הבית הכחול, מעונו הרשמי של נשיא המדינה, המצטיין בגג בצורת פגודה עטויה ברעפים כחולים.נבקר בדאון-טאון עמוס אורות הניאון ונחשול האדם. ובניגוד אליו כיכר Gwanghwamun סמל הפיתוח הסביבתי- המודרני של קוריאה. נלון בסיאול .

 

יום 13> סיאול – ת"א

נשלים את ביקורנו בסיאול בביקור בשוק נאמדיאמון. ניפרד מדרום קוריאה ונעבור לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה בדרך נעצור באחת מהחנויות המפורסמות לדברי מאפה.

 
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

 

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015